DROPS / 146 / 24

Sweet cloud by DROPS Design

Kootud DROPSi pitsmustriga õlasall "Lace" lõngast.

DROPSi disain: muster nr la-013
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Mõõdud:
Laius: u 45 cm
Pikkus: u 160 cm
Lõng: Garnstudio DROPS LACE, 100 g / 800 m
100 g värv nr 0501, helehall

DROPSi pikad vardad: 3,5 mm - See kudum tehakse märjaks ja venitatakse vormi pärast valmimist, seetõttu pole koetihedus nii tähtis. Aga et näha, kas kood äkki liiga lõdvalt, siis koeproovi mõõdud on 3,5 mm vardaga parempidises koes u. 23 s x 30 r = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

70% alpaka, 30% siid
alates 5.50 € /50g
DROPS Lace uni colour DROPS Lace uni colour 5.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Lace mix DROPS Lace mix 5.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.00€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.9. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (töö PP) ja näitab iga rida.
-------------------------------

SALL
Kootakse kahes osas, mis pärast õmmeldakse taga keskelt kokku.
Loo lõdvalt üles 3,5 mm varrastele 117 silmust.
Esimene rida (töö PP): 2 s ripskoes, skeem A.1 järgmisel 4 silmusel, skeem A.2 järgmisel 98 s (= A.2 kootakse 7 korda), 13 s jääb reale. Koo skeemi A.3 järgmisel 11 s ja siis 2 s ripskoes = 16 silmust on kahandatud esimesel real = 101 s jääb reale pärast skeeme A.1/A.2/A.3.
Edasi koo nii (töö PP): 2 s ripskoes, skeem A.4 järgmisel 4 silmusel, skeem A.5 järgmisel 84 s (= A.5 kootakse 7 korda), 11 s jääb reale. Koo skeemi A.6 järgmisel 9 s ja 2 s ripskoes.
Jätka kudumist vastavalt skeemidele A.4/A.5/A.6, kuni skeeme on kootud kõrgusesse 5 korda.
Koo 4 rida parempidi.
Edasi koo töö PP järgmiselt: 2 s ripskoes, skeem A.7 järgmisel 2 silmusel, skeem A.8 järgmisel 90 s (= A.8 kootakse 15 korda), 7 s jääb reale. Koo skeemi A.9 järgmisel 5 s ja 2 s ripskoes.
Jätka kudumist vastavalt skeemidele A.7/A.8/A.9, kuni töö pikkus on u. 79 cm (pärast tervet mustrikordust kõrgusesse).
Koo 4 rida pr kõigil silmustel ja tõsta silmused silmustehoidjale.
Koo teine pool samamoodi.

VIIMISTLUS
Silma mõlemad pooled keskelt kokku silmuse haaval.

VENITUS
Pane õlasall sooja vette, kuni see on läbimärg. Pigista ettevaatlikult vesi välja - ära vääna, siis keera sall rätikusse ja pigista veel - rätik on nüüd niiske. Laota sall vaibale või madratsile, venita ilusti pingule ja kinnita nööpnõeltega läbi ääresilmuste salli igal küljel. Venita loomiseserva kergelt ja kinnita nööpnõel iga kahanduse keskele, et tekiks sakiline serv. Jäta kuivama.
Tee nii pärast iga pesu.

Skeem

= pr töö PP, ph töö PH
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle
= 1 õs kahe silmuse vahele
= 2 pr kokku
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 146-24) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (48)

Marie-France 29.09.2019 - 20:51:

Combien de pelotes pour une taille XXL - mailles à doubler ou à tripler?

DROPS Design 30.09.2019 kl. 08:54:

Bonjour Marie-France! La taille est unique. Il vous faut 2 pelotes de DROPS Lace. Bon tricot!

Maria 21.03.2019 - 17:28:

Salve ho disfatto pensando di aver sbagliato qualcosa, ma rifacendo i diagrammi A7, A8, A9 quando sono al 7° ferro al dritto arrivata alla fine del A9 mi ritrovo un punto in più continuo a ricontrollare il ferro ma non trovo l'errore, potreste aiutarmi? In più sulle spiegazioni quando trovo: "aggiustare dopo una ripetizione del dia. A7,A8 e A9 in altezza"cosa vuol dire?

DROPS Design 21.03.2019 kl. 21:23:

Buongiorno Maria. Provi a controllare di aver lavorato correttamente la riga 5: non ci devono essere gettati nel diag.A7, in ogni ripetizione di A8 ci sono 2 gettati e 2 diminuzioni, nel diag. A9 ha 2 gettati e 1 diminuzione. Aggiustare dopo una ripetizione, significa che quando il lavoro misura 79 cm, se non ha completato tutte le righe in verticale del diagramma, le completa e poi lavora 4 ferri a dir. Buon lavoro!

Anna 28.12.2018 - 00:29:

Das Tuch lässt sich beliebig in der Breite variieren. Laut Beschreibung hat das Tuch am Ende 8 große Zacken an den beiden Enden. Jeder Zacken des großen Musters besteht aus 17 Maschen. Damit kann man einfach beim Anschlag ein Mehrfaches von 17 Maschen mehr oder weniger anschlagen (+/- 17/34/51/68 etc. Maschen) und so die Breite verändern. Beim Stricken das Muster A.2 bzw. A.5 entsprechend mehr wiederholen. Das kleine Muster fügt sich entsprechend. Hier wird A.8 häufiger wiederholt.

Ineke 09.09.2018 - 20:36:

Hallo.\r\nMijn telpstroon heeft 2 blanco hokjes.\r\nMet daarachter wel tekst.\r\nHet derde en vierde blokje is blanco.\r\nDerde blokje staat als tekst....\r\n=1 omslag tussen 2 steken .\r\nEn het vierde blokje staat tekst achter....\r\n= 2 steken recht samen.\r\nNu zou ik graag de symbolen weten over deze twee blanco blokjes.\r\n\r\nMvg: \r\nIneke.

Yvonne Samhammer 12.05.2018 - 21:01:

Hallo Drops Team,eine Frage: 160 cm Länge gesamt,nach Spannung oder ohne? Erste Hälfte 79 cm ungespannt? Sehr Sehr schönes Tuch!! Schon fast mit der ersten hälfte fertig Danke im Voraus.

Patricia 19.07.2017 - 18:25:

Bonjour, en me basant sur votre grille d'origine, j'ai un problème au 3ème rang avec le diagramme A.4 : le jeté du 1er rang augment le motif d'une maille ce qui décale tout le rang. et je pense que le problème va se répéter au diagramme A.6. Est-ce normal?

DROPS Design 20.07.2017 kl. 09:31:

Bonjour Patricia, les jetés dans A.4 viennent compenser les diminutions de A.5, mais vous devez toujours avoir 4 m dans A.4 - dans A.5, les jetés "supplémentaires" vont compenser la diminution du A.5 suivant ou de A.6 - placez bien des marqueurs après chaque diagramme et vérifiez bien le nombre de mailles à chaque fois dans chaque diagramme pour que le motif soit juste. Bon tricot!

Beate 16.07.2017 - 22:14:

Ich würde das Tuch gerne breiter stricken. Mir ist aber nicht ganz klar, um wieviele Maschen ich das Tuch jeweils erweitern muss/ kann, damit ich wieder "Im Muster" bin.

DROPS Design 17.07.2017 kl. 09:27:

Liebe Beate, wir können leider nicht jede unsere Anleitung nach jedem Geschmack anpassen. Versuchen Sie, die Maschenanzahl nach jedem Diagram anzupassen. Gern wird Ihnen Ihr DROPS Laden helfen. Viel Spaß beim stricken!

Patricia 15.07.2017 - 18:16:

Bonjours, je veux faire le modèle Sweet cloud pour une amie. mais il faudrait que je l'élargisse de 5 cm (50 cm au lieu de 45 cm). mais avec les diagrammes fractionnés, je n'ai réussi à reproduire un motif pour savoir de combien de maille l'élargir. pouvez-vous m'aider? Merci par avance Cordialement

DROPS Design 17.07.2017 kl. 08:57:

Bonjour Patricia, nous ne sommes malheureusement pas en mesure de pouvoir ajuster chaque modèle à chaque demande individuelle. Essayez de recalculer par rapport au nombre de motif à répéter en en ajoutant 1 ou 2 et en vérifiant bien que le nombre de mailles corresponde tout le long des différents diagrammes. Votre magasin DROPS saura vous aider, même par mail ou téléphone. Bon tricot!

Helga 25.06.2017 - 11:37:

Ich würde gerne das "große" Muster, das jetzt die Enden ziert, als umlaufendes Muster verwenden. Hat jemand schon einmal an so was gedacht? Wie würden sich die Ecken gestalten lassen?

DROPS Design 26.06.2017 kl. 08:59:

Liebe Helga, die Stola wird in 2 Teilen gestrickt (Anfang = Ende), und dann in der hinteren Mitte zusammengenäht, damit die beide Ende ähnlich sind. Sie können die 2 Teilen bis die gewünschte Gesamthöhe stricken, dann werden die 2 Teilen zusammengenhäht (beide Ende gleich), oder dann in einem Teil mit dem gewünschten Muster stricken (Beide Ende werden aber nicht gleich). Viel Spaß beim stricken!

Grethe Schleicher 12.10.2015 - 15:43:

Kan det passe at det kun skal strikkes med 1 tråd lace ? Jeg syntes det ser meget tynd ud

DROPS Design 12.10.2015 kl. 15:58:

Hej Grethe. Ja, det er korrekt.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 146-24

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.