Sweet berries hat by DROPS Design

DROPS Safran lõngast heegeldatud motiividega tüdrukute müts 3 - 12 aastasele

DROPSi disain: muster nr E-007-bn
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Suurus: 3/5 - 6/8 - 10/12 aastat
Pea ümbermõõt: 48/50 - 51/53 - 54/56 cm

Lõng: Garnstudio DROPS SAFRAN, 50 g / 160 m
50 g kõikidele suurustele värv nr 13, korall
50 g kõikidele suurustele värv nr 02, keskmine roosa
50 g kõikidele suurustele värv nr 31, pistaatsia

DROPSi HEEGELNÕEL: 3 mm – või sobiv, et saavutada ühe ruudu mõõduks = umbes 5 cm x 5 cm (kerge tugevusega) ja 23 silmust x 17 rida mustris = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% puuvill
alates 1.55 € /50g
DROPS Safran uni colour DROPS Safran uni colour 1.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 4.65€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE NIPP
ÜHEKORDSETE SAMMASTE RING
Asenda 1. ühekordne sammas (sm) iga ringi alguses 3 ahelsilmusega (ahels) ja ringi lõpus tee 1 aassilmus (aass) kolmandasse ahels-sse ringi algul.

KINNISSILMUSTE RING
Asenda 1. kinnissilmus (ks) iga ringi alguses 1 ahels-ga ja iga ringi lõpus tee 1 aass esimesse ahels-sse ringi algul.

MUSTER
1. RING (korall): 1 sm igasse ks-sse.
2. RING (keskmine roosa): 1 ks igasse sm-sse.
3. RING (keskmine roosa): 4 ahels, jäta vahele 1 ks, * 1 sm järgmisse ks-sse, 1 ahels, jäta vahele 1 ks *, korda alates *-*, lõpetuseks tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul.
4. RING (korall): 1 sm igasse sm-sse ja 1 sm igasse ahels-sse.
5. RING (korall): 1 ks igasse sm-sse.
6. RING (keskmine roosa): 1 ks igasse ks-sse.
Heegelda 1.-6. ringi kokku 2 vertikaalselt mustrikordust.
Jätka järgmiselt: * 1 ring korall lõngaga heegeldades ühekordsed sambaid, 1 ring keskmiseroosa lõngaga heegeldades kinnissilmusteid *, korda alates*-*, kuni töö lõpuni.
----------------------------

MÜTS
Alguses heegeldatakse ruudud, mis pärast heegeldatakse kokku. Seejärel heegeldatakse mööda ruutude ühte külge üles ( mütsi tipp) ja siis mööda teist külge alla (mütsi alläär).
1. RUUT
Tee 4 ahels keskmise roosa lõngaga ja ühenda ringiks 1 aass esimesse ahels-sse.
1. RING: 3 ahels (= 1 sm), tee ringi 11 sm, lõpetuseks tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul (= 12 sm), katkesta lõng ja kinnita lõngaots.
2. RING (korall): tee 1 ks esimesse sm-sse, 4 ahels, * 1 ks järgmisesse sm-sse, 4 ahels *, korda alates *-* tervel ringil ja lõpetuseks tee 1 aass esimesse ks-sse ringi algul (= 12 ahels-kaart), katkesta lõng ja kinnita lõngaots.
3. RING (pistaatsia): 1 ks esimesse ahels-kaarde, * 2 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 6 ahels (= nurk), 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 2 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde *, korda alates *-* tervel ringil, ainult ära tee viimast ks-i, lõpetuseks tee 1 aass esimesse ks-sse ringi algul.
Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.
Ruudu mõõt on umbes 5 cm x 5 cm, kergelt venitades.

2. RUUT
Heegelda 1. ja 2. ringi nagu 1. RUUDUL.
3. RING (pistaatsia): 1 ks esimesse ahels-kaarde, 2 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 3 ahels, aseta ruudu töö PH 1. RUUDU töö PH-le, tee 1 ks 1. RUUDU ühte suurde ahels-kaarde (= nurk), 3 ahels, 1 ks 2. RUUDU järgmisesse ahels-kaarde, * 1 ahels, 1 ks 1. RUUDU järgmisesse väiksemasse ahels-kaarde, 1 ahels, 1 ks 2. RUUDU järgmisesse ahels-kaarde *, korda alates *-* veel 1 kord, 3 ahels, 1 ks 1. RUUDU järgmisesse suurde ahels-kaarde (= nurk), 3 ahels, 1 ks 2. RUUDU järgmisesse ahels-kaarde.
Edasi heegelda 2. RUUTU samamoodi nagu 1. RUUTU.
Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.

Jätka, heegeldades ruudud omavahel kokku, kuni kokku on heegeldatud 9-10-11 ruutu. NB! Viimane ruut heegelda esimese ja eelviimase ruuduga kokku, et tekiks ruutudest ring.

MÜTSI ÜLEMINE OSA
Vaata HEEGELDAMISE NIPPI!
Heegelda pistaatsia värvi lõngaga mööda ruutude ühte külge järgmiselt: 3 ks igasse suurde ahels-kaarde ruutude nurgas ja 2 ks igasse väiksemasse ahels-kaarde, igasse ruutude ülemineku kohta tee 1 ks (= 11 ks ruudul ja kokku on 99-110-121 ks).
Seejärel heegelda mustrit – vaata ülevalt.
SAMAL AJAL, kui töö pikkus on umbes 10-10,5-11 cm (k.a. ruudud), säti nii, et järgmine ring on sammaste või kinnissilmuste ring, kahanda ühtlaste vahedega 11 silmust, jättes vahele iga 9-10-11-nes silmus = 88-99-110 silmust. Korda kahandamist igal teisel ringil veel 2 korda ja siis igal ringil 4-5-6 korda (1 silmus vähem iga kord, jättes vahele 1 silmust) = 22 silmust.
Lõpus heegelda 1 ring kinnissilmuseid ja jäta vahele iga teine silmus = 11 silmust.
Töö pikkus on umbes 16-17-18 cm.
Katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmustest, pinguta ja kinnita lõngaots.

MÜTSI ALLÄÄR
Heegelda pistaatsi värvi lõngaga mööda ruutude teist külge samamoodi nagu nagu esimesel küljel = 99-110-121 ks.
Heegelda korall lõngaga järgmiselt:
2. RING: 1 ks igasse ks-sse, ainult heegelda 2 ks igast 9-10-11-ndast ks-st (st. kasvata 11 silmust) = 110-121-132 ks.
3. RING: 1 sm igasse ks-sse.
4. RING: 1ks igasse sm-sse, ainult heegelda 2 ks igast 10-11-12-ndast sambast = 121-132-143 ks.
5. RING: 1 sm igasse ks-sse.
6. RING: 1 ks igasse sm-sse, ainult heegelda 2 ks igast 11-12-13-ndast sambast = 132-143-154 ks.
7. RING: 1 sm igasse ks-sse.
8. RING: 1 ks igasse sm-sse.
9. RING: lõpetuseks heegelda 1 ring kinnissilmuseid teisele poole, st. vasakult paremale (= heegelda peegelpildis).
Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.
Allääre pikkus on umbes 4-5 cm.

-----------------------------------------------------
Kleit – vaata SmåDROPS 23-49
-----------------------------------------------------
Kampsun – vaata SmåDROPS 23-50
-----------------------------------------------------

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 23-48) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (3)

Anja Olpert 15.01.2015 - 21:04:

Wenn ich von den Sweet Berry Mustern sowohl Hut als auch Kleid und Jacke machen möchte, wieviel Wolle brauche ich dann pro Farbe? Das kann man ja sicher zusammenfassen. Z.B. müßten 2x oder sogar 1x 50g lindgrün reichen, oder? Wie ist es mit koralle und rosa?

DROPS Design 06.03.2015 kl. 14:13:

Leider haben wir auch keine genaueren Angaben zum Verbrauch bei den einzelnen Teilen vorliegen.

Elke 03.06.2013 - 22:30:

Een vraagje ivm de kroon van de muts, meer bepaald : ' Herhaal dit minderen om de toer nog 2 keer en dan elke toer 4-5-6 keer (1 st geminderd elke keer door 1 st over te slaan) = 22 st over.' Ik ben nog een beginnend haker en heb net 1 x 11 geminderd. Hoe moet het nu juist verder? Moet ik nu 1 toer haken en dan weer 1 toer met minderen (dit 2x)? Maar wat dan met 'elke toer 4 keer'? Alvast bedankt voor het antwoord.

DROPS Design 04.06.2013 kl. 15:36:

Hoi Elke. Het betekent dat je weer 11 st gelijkmatig mindert om de toer (elke tweede toer) nog 2 keer en daarna in elke toer 4, 5 of 6 keer (afhankelijk van welke maat je maakt).

Habiba 14.08.2012 - 03:52:

Bonjours, comme je suis nouvelle dans le monde du crochet,j ai trouvee de difficulte a comprendre certaines explications pa ex quand le tour commence par des chiffres 11-11-12-12 m est veut dir tous ca un nombre de mailles a realiser a la fois ,svp repondez moi merci.

DROPS Design 14.08.2012 kl. 09:56:

Bonjour Habiba, les indications sont données pour 3 tailles : 3/5 ans, 6/8 ans et 10/12 ans, les nombres dans les explications correspondent dans cet ordre à chacune des tailles. Bon crochet !

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 23-48

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.