DROPS / 140 / 42

Halifax by DROPS Design

Kootud DROPSi mustriga müts lõngadest ”Delight” ja ”Fabel”.

Võtmesõnad: mütsid, peakatted,
DROPSi disain: muster nr de-087
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Suurus: S/M - M/L- L/XL
Peaümbermõõt: umbes 50/53 - 54/57 - 58/61 cm
Mütsi ümbermõõt: umbes 51-55-60 cm, mõõdetuna laiemast kohast
Kõrgus: umbes 22 cm

Lõng: Garnstudio DROPS DELIGHT, 50 g / 175 m
50 g kõikidele suurustele värv nr 01, hall
ja kasuta: Garnstudio DROPS Fabel, 50 g / 205 m
50 g kõikidele suurustele värv nr 400, must

DROPSi SUKA ja RINGVARDAD (40 cm): 3,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 26 silmust x 32 rida mustris = 10 x 10 cm.
DROPSi RINGVARDAD (40 cm): 2,5 mm – sooniku jaoks.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.30 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 2.30 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 4.60€. Loe edasi.

Juhend

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 silmus, võttes vardale lõnga eelmise rea kahe silmuse vahelt – koo see silmus pr keerdsilmusena, st. koo silmuse tagumisest aasast, et vältida augu teket.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 ja A.2. Skeemid on antud vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitavad iga rida. Kootakse parempidises koes.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda igal mustrikordusel järgmiselt: koo mustrit, kuni järgmise mustikorduseni jääb kududa 1 silmus, * tõsta järgmine silmus pr kudumata (= eelmise mustrikorduse viimane silmus), koo pr kokku järgmised 2 silmust (= järgmise mustrikorduse 2 esimest silmust) musta lõngaga Fabel, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse (= 2 kahandatud silmust) *, silmus jääb vardale = esimene silmus mustrikordusel.
NB! Ringi esimesel kahandamisel koo kuni eelmise ringi 1. silmuseni, siis koo alates *-*.
-----------------------------

MÜTS
Kootakse ringselt.
Loo üles 108-120-132 silmust 2,5 mm ringvarrastele musta lõngaga Fabel.
Koo soonikut järgmiselt: * 2 pr, 2 ph *, korda alates*-* tervel ringil.
Koo soonikut musta lõngaga, kuni sooniku pikkus on umbes 2 cm.
Võta 3,5 mm ringvardad.
Koo 1. rida skeemi A.1 halli lõngaga Delight, SAMAL AJAL kasvata ühtlaste vahedega 24-24-24 silmust – vaata KASVATAMISE NIPPI = 132-144-156 silmust.
Jälgi koetihedust ja ära pinguta lõnga kuklal!
Jätka skeemiga A.1 (= 11-12-13 kordust ringil).
Kui skeemi A.1 muster on kootud, koo 1 ring halli lõngaga Delight kõikide silmustega, SAMAL AJAL kasvata ühtlaste vahedega 36-24-12 silmust = 168-168-168 silmust.
Siis koo skeemi A.2, SAMAL AJAL kahanda mütsi tipu jaoks – vaata KAHANDAMIS NIPPI, kahandades 2 silmust igal mustrikordusel (= 14 kahandatud silmust ringil) igal teisel ringil.
Vajadusel võta 3,5 mm sukavardad.
Kui skeemi A.2 muster on kootud, on vardal 14 silmust halli lõngaga Delight.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmustest, pinguta ja kinnita lõngaots.

Skeem

= hall Delight
= must Fabel
= tõsta järgmine silmus pr kudumata (= eelmise mustrikorduse viimane silmus), koo pr kokku 2 järgmist silmust (= järgmise mustrikorduse 2 esimest silmust) musta lõngaga Fabel, tõsta kudumata silmus üle

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 140-42) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (21)

Laura 01.11.2018 - 11:37:

Gentile drops, nella parte delle diminuzioni, la maglia creata accavallano due maglie del giro successivo la devo considerare maglia del nuovo giro o di quello precedente? Spero di essermi spiegata 😅

DROPS Design 01.11.2018 kl. 16:43:

Buongiorno Laura. È maglia del nuovo giro. Buon lavoro!

Britta Billert 20.02.2015 - 14:26:

Muster ud Form dieser Mütze gefallen mir sehr gut! Ich habe sie in Größe S/M mit der Originalwolle gestrickt. Die vielen Zunahmen nach Mustersatz A1 (36 Maschen!) konnte ich mir schon beim Stricken nicht erklären. Beim Anprobieren wellte sich der Teil, der eigentlich flach sein soll (Mustersatz A2), und steht nach oben. Schade. Da sie mir so gut gefällt, gebe ich ihr noch eine Chance und versuche es mit einem Mustersatz A2 weniger nochmal. Vielleicht sieht es dann besser aus.

Irene Fix 01.01.2015 - 20:05:

Beautiful pattern, thanks for making it available for everyone.

Agustina 13.10.2014 - 21:50:

Hvorfor lar sida ikke skrive seg ut? Bare bildet og ikke oppskriften! Kan dere være så snille og fikse dette?

DROPS Design 16.10.2014 kl. 13:29:

Hej Agustina, du klikker på "SKRIV UT: OPPSKRIFT" inne på selve opskriften. God fornøjelse!

T. Peters 24.02.2014 - 13:44:

Ik houd 7 steken over na de eerste minderronde van A2, ben van 168 naar 154 steken gegaan maar kom toch niet uit. Moet ik misschien 2 x 2 steken minderen telkens? Ik brei mt S/M.

DROPS Design 28.02.2014 kl. 16:52:

Hoi. Het patroon is correct. Je hebt 168 st op de nld en 24 st per herhaling van A.2 = 7 herhalingen op de nld. Als je mindert volgens de teltekening vanaf nld 10 (= 2 st per herhaling) minder je 14 st op de hele nld.

Anne 13.02.2014 - 18:09:

Kohta "Jatka neulomalla mallineuletta piirroksen A.2 mukaisesti ja aloita SAMALLA kärkikavennukset" on harhaanjohtava. Piirroksen mukaan kavennukset eivät ala samalla vaan mallineuletta neulotaan 9 kerrosta ennen kavennusten alkamista.

Claudia 29.09.2013 - 10:57:

Die so enstandene Masche habe ich dann als die erste schwarze Masche des Mustersatzes verwendet. Leider ging es so nicht auf. Was habe ich falsch gemacht? Danke für einen Rat :)

DROPS Design 30.09.2013 kl. 08:27:

siehe Antwort zum ersten Teil Ihrer Frage.

Claudia 29.09.2013 - 10:56:

Ich scheine das mit dem Abnehmen nicht richtig verstanden zu haben, denn nach der ersten Abnahmerunde geht es nicht auf. Die erste Abnahmerunde beginnt lt. Diagramm mit einer schw. Masche und endet mit einer schw. Masche. Ich habe von der ersten bis zur letzen (schw.) Masche gestrickt, dann die folgende Masche abgehoben, die zwei darauf folgenden zusammengestrickt und die abgehobene Masche darüber gezogen.

DROPS Design 30.09.2013 kl. 08:26:

Liebe Claudia, die letzte M der Vorreihe ist bereits die 1. M bei der 3er-Abnahme (siehe Lagende zum Diagramm: die nächste M (= die letzte M des vorherigen Mustersatzes) re abh, 2 M (= die ersten beiden M des nächsten Mustersatzes) mit Fabel schwarz re zusammenstricken, die abgehobene M überziehen.

Claudia 27.09.2013 - 21:35:

Ich habe die Mütze mit zu Beginn 132 Maschen, nach Zunahme der 24 Maschen 156 Maschen gestrickt. 1. Fehlt zum Abschluss des Musters A.1 eine Reihe grau, die bei dem Foto zu sehen ist, im Strickmuster aber nicht. In A.2 erreichte ich am Ende jeder Runde immer genau die Maschen, die in dem Muster als letzte Maschen angezeigt sind. In Reihe 8 von A.2 aber nicht. 156 / 24 = 6,5; ob es damit zusammen hängt?

Claudia 27.09.2013 kl. 21:49:

Ich glaube ich habe meinen Fehler gefunden... Shame on me, wer lesen kann ist klar im Vorteil. Hatte übersehen, dass ich ja noch einmal zunehmen muss. Dachte ich könnte stur nach den Diagrammen stricken... Sorry auch für das Doppelposting. Und danke für die tollen Anregungen auf diesen Seiten!

Claudia 27.09.2013 - 17:47:

Leider ist die Anleitung ab Zeile 8 des zweiten Musters (mit dem 24 Maschen Rapport) fehlerhaft. Spätestens ab Zeile 8 dieses zweiten Musters, geht das ganze nicht mehr auf. Oder habe ich trotz mehrmaligen Nachzählens doch einen Fehler gemacht?

DROPS Design 27.09.2013 kl. 21:12:

Liebe Claudia, wo genau vermuten Sie einen Fehler? Ich habe diese Mütze kürzlich nachgestrickt und es ging alles auf.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 140-42

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.