DROPS Extra / 0-831

Fisherman's Blues by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi saalomoni sõlme mustriga tekk kahekordsest lõngast “Alpaca Bouclé”.

Võtmesõnad: salomonisõlm, tekid,
DROPSi disain: muster nr AB-023
Lõngagrupp C
------------------------------------------------------
Mõõdud:: umbes 120 x 195 cm

Lõng: Garnstudio DROPS ALPACA BOUCLÉ, 50 g / 140 m
500 g värv nr 7402, hele ookeaniroheline
500 g värv nr 2020, helebeež

DROPSi HEEGELNÕEL: 5 mm – või sobivad, et saavutada 6 saalomoni sõlme = 10 cm lai
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

80% alpaka, 15% vill, 5% polüamiid
alates 3.50 € /50g
DROPS Alpaca Bouclé uni colour DROPS Alpaca Bouclé uni colour 3.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca Bouclé mix DROPS Alpaca Bouclé mix 3.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 70.00€. Loe edasi.

Juhend

SAALOMONI SÕLM
* Venita silmus pikaks – umbes 1 cm, võta lõngakeerd heegelnõelale ja tõmba läbi pika silmuse, pista heegelnõel venitatud silmuse alt läbi (vaata D joonisel 2), võta lõng heegelnõelale, tõmba see läbi silmuse (= 2 s heegelnõelal), võta lõng heegelnõelale ja tõmba see kahest silmusest läbi. *
Tärnide vaheline osa (* kuni *) moodustab ühe saalomoni sõlme.
--------------------------

TEKK
Teki heegeldatakse kahekordse lõngaga (mõlemast värvist 1).
1. RIDA: tee 1 ahels. Heegelda 76 SAALOMONI SÕLME (kaasaarvatud 2 sõlme pööramiseks) – vaata kirjeldust ülevalt.
2. RIDA: vaata joonist. 1. Pööra tööd. Tee 1 kinnisilmus (ks) viiendasse sõlme heegelnõelast, * tee 2 saalomoni sõlme, jäta vahele 1 saalomoni sõlm, tee 1 ks järgmisesse sõlme *, korda alates *-* tervel real, lõpetuseks tee 1 ks esimesse ahels-sse.
3. RIDA: pööra tööd. Tee 2 saalomoni sõlme, 1 ks järgmisesse, eelmise rea viimasesse sõlme, * tee 2 saalomoni sõlme, jäta vahele 1 sõlm, heegelda 1 ks järgmisesse sõlme *, korda alates *-* rea lõpuni.
4. RIDA: pööra tööd. Tee 3 saalomoni sõlme, 1 ks järgmisesse, eelmise rea viimasesse sõlme, * 2 saalomoni sõlme, jäta vahele 1 sõlm, 1 ks järgmisesse sõlme *, korda alates *-* rea lõpuni.
Korda ridu 3 ja 4, kuni on heegeldatud umbes 170 cm (lõpeta pärast 4. rida).

Nüüd heegelda ääris järgmiselt (vaata Fig.3, X = äärise algus):
pööra tööd, tee 2 saalomoni sõlme, 1 ks järgmisesse, eelmise rea viimasesse sõlme, * 1 saalomoni sõlm, 1 ks järgmisesse sõlme *, korda alates *-* rea lõpuni (nüüd on sul sirge serv), jätka 2 saalomoni sõlmega (= nurk), pööra tööd, et heegeldada piki pikemat külge, 1 ks järgmisesse sõlme, * 1 saalomoni sõlm, 1 ks järgmisesse sõlme *, korda alates *-* piki pikemat külge.
Jätka 2 saalomoni sõlmega (= nurk), pööra tööd heegeldades piki lühemat külge (= 1. rida), 1 ks järgmisesse sõlme, * 1 saalomoni sõlm, 1 ks järgmisesse sõlme *, korda alates *-* piki lühemat külge, lõpeta 2 saalomoni sõlmega ja kinnita 1 aass-ga kõige esimesse ahels-sse.

HEEGELDATUD ÄÄRIS
Heegelda ahelssilmuste ääris ümber teki kahekordse lõngaga (mõlemast värvist 1) järgmiselt:
1. RING: 1 ks esimesse ks-sse, * 5 ahels, 1 ks järgmisesse sõlme *, korda *-*. Nurka heegelda järgmiselt: 1 ks, 3 ahels, 1 ks. Lõpetuseks tee 1 aass esimesse ks-sse ringi algul.
2.-4. RING: 1 ks esimesse ks-sse, * 5 ahels, 1 ks järgmisesse ks-sse *, korda alates *-*. Nurka heegelda järgmiselt: 1 ks, 3 ahels, 1 ks. Lõpetuseks tee 1 aass esimesse ks-sse ringi algul.
5.-8. RING: tee nagu 4. ringi, ainult nurka heegelda 1 ks, 5 ahels, 1 ks.
9.-12. RING: tee nagu 8. ringi, ainult nurka tee 1 ks, 7 ahels, 1 ks.

Skeem

= heegeltihedus mõõdetud punktist A kuni B (= 10 cm)


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-831) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (5)

Marie 05.05.2020 - 02:10:

Bonjour, j'ai regardé le patron de cette couverture et celle "Winter Sun". Est-ce que j'ai raison de crocire que celle-ci, semble plus facile à réaliser que la Winter Sun? Merci à vous, Marie

DROPS Design 05.05.2020 kl. 11:31:

Bonjour Marie, tout dépend de votre niveau de crochet, mais les deux modèles peuvent se crocheter aussi facilement l'une que l'autre, regardez bien les vidéos (celle du point salomon pour celle-ci) et les leçons (comment lire un diagramme pour l'autre). Si vous avez des questions, n'hésitez pas. Bon crochet!

Kimberley 01.03.2018 - 09:14:

Goeiedag, ik vroeg me af hoe lang de ketting moet zijn? En vroeg mij ook af hoeveel bollen garen je ongeveer nodig hebt?

DROPS Design 04.03.2018 kl. 19:17:

De ketting is onderdeel van de steek die je 1 cm lang hebt getrokken (zie uitleg bij liefdesknoop:Trek de st op de haak ongeveer 1 cm lang) Je hebt in totaal 1000 gram nodig (van elke kleur 500 gram). 1 bol weegt 50 gram, dus je hebt 20 bollen nodig (10 bollen van elke kleur).

Valeria 03.09.2017 - 10:30:

Lovely pattern! I have a question about how to work in 2 threads. I would love to use this wool combination to make the Ocean's Delight pattern (wool suggested for that one: Big Delight). I was wondering however if this would work. Alpaca bouclé is a C group yarn. If you work it in 2 strands do you then use a C+C yarn basically? Or do you have to assemble half the strands of one colour with half the strands of the other? Sorry for the silly question: I'm new to crocheting!

DROPS Design 04.09.2017 kl. 10:24:

Dear Valeria, this blanket is worked with 2 threads Alpacé Bouclé, if you want to make it with Big Delight (= also Yarn Group C) you will have to work also with 2 threads Big Delight or with 1 thread Big Delight+ 1 another thread any other yarn group C) - Read more here and remember your DROPS store will assist you even per mail or telephone. Happy crocheting!

Sabrina 12.03.2016 - 15:11:

Bonjour, J'aimerai faire ce modèle dans un plus grande largeur. Comment dois-je compter les mailles? Est-ce qu'il faut un multiple de 4 pour les noeuds du premier rang? Merci!

DROPS Design 12.03.2016 kl. 17:57:

Bonjour Sabrina, la vidéo ci-dessous montre comment réaliser un rectangle au point de salomon, vous pouvez ainsi calculer sur un échantillon préalable le nbe de noeuds du 1er rang pour la largeur souhaitée. Bon crochet!

Virginia 21.09.2012 - 16:39:

Me gusta mucho por favor mandame el patron porfa

DROPS Design 29.09.2012 kl. 06:51:

Virginia, este modelo está disponible en español. Solo tienes que elegir el idioma en el menú desplegable que se encuentra debajo del número del patrón.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-831

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.