DROPS / 132 / 33

Kaleidoscope by DROPS Design

Kootud DROPSi doomino ruutudega tekk lõngast "Delight".

Võtmesõnad: doomino, tekid,
  • Kaleidoscope / DROPS 132-33 - Kootud DROPSi doomino ruutudega tekk lõngast Delight.
  • Kaleidoscope / DROPS 132-33 - Kootud DROPSi doomino ruutudega tekk lõngast Delight.
DROPSi disain: muster nr DE-061
Lõngagrupp A
---------------------------------
Mõõdud: u 85 cm x 135 cm

Lõng: Garnstudio DROPS DELIGHT 50 g/ 175 m
200 g värv nr 02, lilla-beežikirju
400 g värv nr 05, beeži-halli-roosakirju

50 g Delighti = u 4 doomino ruutu.
ja Garnstudio DROPS ALPACA 50 g/167 m
100 g värv nr 8903, must

DROPSi PIKAD VARDAD: 3,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus ripskoes 23 s x 44 rida = 10 x 10 cm.
DROPSi HEEGELNÕEL; 3,5 mm - heegeläärise jaoks.

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


75% vill, 25% polüamiid
alates 3.25 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 3.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 46.30€. Loe edasi.

Juhend

1 DOOMINORUUT
Pane silmusemärkija (SM) keskmisele silmusele.
1. RIDA (töö pahem pool (VP)): koo kõik silmused parempidi (pr).
2. RIDA (töö PP): koo kõik silmused pr kuni jõuad 1 silmuseni enne SM-i – tõsta 1 s parempidi kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata s üle kootud silmuse, koo ülejäänud silmused real parempidi.
Korda 1. ja 2. rida – s.t kahanda 2 s ruudu keskel üle ühe rea, kuni alles jääb 1 s – tõmba sellest lõng läbi.
1 doominoruudu suurus peaks olema u 16 x 16 cm ilma heegelääriseta.

LÕNGA VAHETAMISE NIPP
Et Delight lõnga üleminekud jääksid ilusad on oluline jälgida, et uus tokk algaks sama värviga, millega lõppes eelmine tokk.
-------------------------

TEKK
Loo lõngaga Alpaca ja 3,5 mm varrastega 73 silmust. Koo 1 doominoruut - vaata kirjeldust ülevalt - vaheta peale 2. rida lõng Delighti vastu.
Koo niimoodi 40 doominoruutu - loe lõnga vahetamise nippi.

KOKKU ÕMBLEMINE
Aseta ruudud üksteise kõrvale nii, et laiuses oleks 5 ruutu ja kõrguses 8 ruutu. Õmble väikeste pistetega ruudud omavahel kokku, kasutades selleks vaid äärmisi silmuseid, et vältida paksu õmbluse teket.

HEEGELÄÄRIS
Heegelda lõngaga Alpaca ja 3,5 mm heegelnõelaga ääris. Heegelda 1 rida kinnissilmuseid piki lühemat külge ja piki ühte pikka doomino ruudu külge nii, et iga ümber terve teki tekiks musta värvi äär.
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 132-33) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (25)

country flag Kirsten Rasmussen 29.05.2019 - 13:09:

Er det rigtigt man skal skifte til delight efter 2. Pind. Synes der bliver byttet om på retside og vrang.

user icon DROPS Design 31.05.2019 kl. 11:07:

Hej Kirsten, Ja du skifter til DROPS Delight efter 2.pind. Da hele ruden strikkes i retstrik, så vælger du bare den side du synes er pænest. God fornøjelse!

country flag Marjolaine 07.01.2017 - 09:26:

Ah super! merci :)

country flag Marjolaine 06.01.2017 - 15:15:

Bonjour, j'aimerais savoir si les magazines Drops en vente sur votre site incluent les explications et les patrons? Merci.

user icon DROPS Design 06.01.2017 kl. 16:23:

Bonjour Marjolaine, certains des catalogues des collections DROPS sont disponibles en format papier auprès de votre magasin DROPS, ils contiennent les photos et les explications complètes. Bon tricot!

country flag Anne-Beate Dokken 09.03.2016 - 22:01:

Skal strikke dette teppe. Jeg har lyst til og strikke dominiruter slik de er strikket på mønster 0-1236. Hvordan tror du det blir. Er det noe jeg bør tenke på om jeg strikket de slik. Takk for hjelpen.

user icon DROPS Design 10.03.2016 kl. 10:02:

Hej, Strik en prøve først så du ser hvordan det kommer til at se ud. God fornøjelse!

country flag Sabine Bürg 18.02.2014 - 14:11:

Wieviele Viereck braucht man von jeder Farbe? Steht leider nicht in der Anleitung und wie werden sie angeordnet? DANKE in Voraus Sabine

user icon DROPS Design 18.02.2014 kl. 15:02:

Liebe Frau Bürg, es ist nicht genau festgelegt, wie viele Vierecke Sie von welcher Farbe stricken, denn durch den Farbverlauf wird sowieso jedes Viereck anders und jede Decke ein Unikat. Sie könnten z.B. die 200g von Farbe Nr. 02 so weit wie möglich verbrauchen (Fadenwechsel-Tipp beachten) und den Rest dann in Farbe Nr. 05 stricken. Insgesamt stricken Sie 40 Vierecke, die Sie farblich nach Belieben anordnen, 5 in der Breite & 8 in der Höhe.

country flag Kristine Bager 27.11.2013 - 10:38:

Jeg vil gerne strikke denne i Big Delight, men hvad skal jeg så bruge i stedet for Alpaca? Det sorte garn skulle jo gerne svare til det øvrige i tykkelsen. Mvh Kristine

user icon DROPS Design 27.11.2013 kl. 12:22:

Big Delight tilhører garngruppe C så da kan du vælge frit bland de andre DROPS kvaliteter i garngruppe C (fex Alaska eller Nepal): https://www.garnstudio.com/lang/no/visgarn_oversikt_alt.php

country flag Helle Sørensen 23.08.2013 - 17:01:

Hej igen. Tror at du har misforstået mig. Hvornår skal jeg bruge farve 02 og hvornår skal jeg bruge farve 05. Mvh Helle

user icon DROPS Design 25.08.2013 kl. 19:46:

Hej Helle. Ja, det var ikke saadan jeg havde forstaaet dit spörgsmaal. Men du skal strikke 40 ruder med de i alt 600 gr Delight. Du strikker 1 rude med 1 farve. Du vil da ende med at faa flere i 02 end i 05, men der er ingen speciel raekkefölge eller antal du skal lave af hver.

country flag Helle Sørensen 22.08.2013 - 20:14:

Hejsa. Jeg har købt garn til denne, men ved ikke hvordan farverne skal komme, kan i hjælpe mig? Med venlig hilsen Helle Sørensen

user icon DROPS Design 23.08.2013 kl. 10:28:

Hej Helle. Farverne kommer helt af sig selv :-) DROPS Delight er et magic print garn, saa naar du strikker vil farveovergangene i garnet selv sörge for at du faar de fine overgange i arbejdet. Se ogsaa paa vores farvekort: https://www.garnstudio.com/lang/dk/visgarn.php?garn=Delight God fornöjelse!

country flag Marion 22.07.2011 - 16:40:

What a beautiful example of domino knitting. The colours are wonderful

country flag AA 30.06.2011 - 10:50:

73 Maschen

Jäta kommentaar mustrile DROPS 132-33

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.