DROPS / 133 / 4

Robin by DROPS Design

Kootud DROPSi suure kraega pontšo lõngast “Alpaca Bouclé”. Suurused S-XL.

Võtmesõnad: pontšod,
DROPSi disain: muster nr AB-007
Lõngagrupp C
--------------------------------
Suurus: S/M - M/L - XL
Lõng: Garnstudio DROPS ALPACA BOUCLÉ 50 g/ 140 m
300-300-350 g värv nr 2020, helebeež
Ja: Garnstudio DROPS PUDDEL 50 g/ 50 m
50 g värv nr 01, naturaalvalge

DROPSi RINGVARDAD: 5 mm (40 cm ja 80 cm) - või sobivad, et saavutada koetihedus 17 silmust x 22 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi HEEGELNÕEL: 6 mm - ääriste jaoks.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

80% alpaka, 15% vill, 5% polüamiid
alates 3.50 € /50g
DROPS Alpaca Bouclé uni colour DROPS Alpaca Bouclé uni colour 3.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca Bouclé mix DROPS Alpaca Bouclé mix 3.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Puddel DROPS Puddel
94% mohäär, 6% polüester
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

RIPSKUDE (ringselt kududes): 1 ring parempidi, 1 ring pahempidi. Korda neid kahte ringi.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda üks silmus enne silmusemärkijat (SM) järgnevalt: tõsta 1 silmus kudumata parempidise võttega üle, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse.
Kahanda üks silmus pärast SM-i järgnevalt: koo 2 silmust parempidi kokku.

MÕÕTMISE NIPP
Mõõda tööd tasapinnale (lauale) laotatult.
-------------------------

PONTSO
Koo esi- ja seljaosa ringvarrastel edasi-tagasi kududes kuni küljelõhikute lõpuni.

ESIOSA
Loo 5 mm varrastele ja kahekordse lõngaga Alpaca Bouclé 136-144-153 silmust.
Vaheta lõng ühekordse vastu ja koo ringvarrastega 2 rida RIPSKOES edasi-tagasi - vaata selgitust ülevalt.
Jätka parempidises koes edasi-tagasi kududes, kuid tee 1 ääresilmus mõlemal äärel ripskoes. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö kõrguseks on 15 cm, pane töö kõrvale.

SELJAOSA
Loo silmused ja koo samamoodi kui esiosagi.

KEHAOSA
Tõsta esi- ja seljaosa silmused kõik ühele ringvardale = 272-288-306 silmust.
Paigalda SM mõlemale küljele esi- ja seljaosa ühenduskohta ning esi- ja seljaosa keskele (= 4 SM-i).
Jätka kudumist parempidises koes ja SAMAL AJAL kahanda 1 s enne ja pärast iga SM-i (s.t 8 kahandatud silmust ringil) - vaata KAHANDAMISE NIPPI: tee üks kahandusring iga 2 cm järel 14-15-16 korda, seejärel 1 kahandusring iga 1 cm järel 6-7-8 korda = 112-112-114 silmust.
Vaheta ringvardad lühemate vastu, kui silmuseid jääb liiga väheks.
Jätka parempidises koes kuni töö kõrguseks on 90-93-96 cm - vaata MÕÕTMISE NIPPI ülevalt.
Seejärel koo silmused maha.

HEEGELÄÄRIS
Heegelda 6 mm heegelnõelaga ja Puddel lõngaga kaeluse ümber ja alumise ääre ümber ääris järgnevalt: * 1 kinnissilmus (ks), 1 ahelsilmus (ahels), jäta u 1 cm vahele *, korda *-*, ja lõpeta tehes 1 aassilmus (aass) esimesse ks-sse.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 133-4) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (96)

Marguerite Champagne 11.02.2019 - 16:58:

Bonjour, petite confusion...après avoir placé les marqueurs, si je diminue 8 mailles de chaque côté des marqueurs par tour ça fait 32 mailles de moins par tour et la suite me mêle: diminuer 14-15-16 fois 1 maille tous les 2 cm, Et puis 6-7-8 fois q m tous les 1cm jusqu’ à dans mon cas 112 m..... aidez-moi svp

DROPS Design 12.02.2019 kl. 08:26:

Bonjour Mme Champagne, vous avez 4 marqueurs et diminuez 1 m de chaque côté de chaque marqueur = vous diminuez ainsi 8 mailles par tour de diminutions, soit 14-15 x 8 + 6-7 x8 = 112-120 + 48-56 = 160-176 diminutions. Vous aviez 272-288 m - 160-176= 112-112 m. Bon tricot!

Eveline 12.08.2018 - 22:51:

Staan bij de tekening de centimeters?

DROPS Design 14.08.2018 kl. 10:22:

Dag Eveline, Klopt, dit zijn centimeters!

Helena Kampinga 05.03.2018 - 14:59:

Kan deze leuke poncho ook gebreid worden met Drops Brushed Apaca Silk? Die heeft zulke mooie kleuren. Je moet wat meer naalden breien, omdat de stekenverhouding 17x24 is. Graag hoor ik van u. Alvast bedankt voor uw antwoord.

DROPS Design 05.03.2018 kl. 19:23:

Hallo Helena, Ja hoor, dat kan wel. Het effect zal een beetje anders zijn, omdat het geen bouclegaren is, maar Brushed Alpaca Silk past prima bij dit project. Beide garens vallen in dezelfde garengroep, maar maak wel voor de zekerheid even een proeflapje.

Boutin 01.03.2018 - 14:53:

Bonjour, je ne comprends pas les premières instructions du modèle qui indique de tricoter le devant et le dos séparément, en allers et retours sur l'aiguille circulaire jusqu'aux fentes.... Si le devant et le dos sont tricotés séparément sur 15 cm ils sont exécutés avec des aiguilles droites, n'est ce pas ? Ensuite effectivement le tout est repris sur une aiguille circulaire. Merci de me dire ce que je n'ai peut être pas compris. Salutations

DROPS Design 01.03.2018 kl. 17:02:

Bonjour Mme Boutin, le devant et le dos se tricotent effectivement d'abord séparément puis en rond ensemble. Vous pouvez tricoter chaque partie d'abord en allers et retours sur aiguilles droites ou sur aiguille circulaire, au choix. Bon tricot!

Béatrice DF 03.01.2018 - 06:35:

Un grand merci pour votre réponse rapide et... meilleurs vœux pour la nouvelle année.

Béatrice DF 31.12.2017 - 18:06:

Pour la plus petite taille il y a 136 mailles pour le dos ainsi que pour le devant. Dans ce cas il n'y a pas de maille centrale du devant et du dos, or on doit diminuer de part et d'autre de cette maille centrale qui n'existe pas... Ai-je mal compris quelque chose? A l'avance merci pour votre aide.

DROPS Design 02.01.2018 kl. 11:17:

Bonjour Béatrice, on va effectivement placer les marqueurs entre 2 mailles et diminuer avant ou après ces marqueurs comme indiqué sous DIMINUTIONS (+ les diminutions de chaque côté des marqueurs des côtés). Bon tricot!

Gratiela 23.01.2017 - 08:27:

Buongiorno sto lavorando questo poncho e vorrei sapere per la misura m/ l quanti cm devo lavorare fino al collo perché la lunghezza del collo non c'è scritta. Io lo voglio lavorare senza collo. Grazie per la risposta

DROPS Design 23.01.2017 kl. 09:05:

Buongiorno Gratiela, il collo viene lavorato alla fine delle diminuzioni, per cui può continuare fino alla lunghezza che desidera e poi chiudere. Tenga presente che è un collo molto morbido, per cui se non lo lavora lo scollo risulterà molto ampio e probabilmente avrà bisogno di ulteriori diminuzioni e aggiustamenti. Buon lavoro!

Gratiela 23.01.2017 - 07:56:

Buongiorno sto lavorando questo poncho e vorrei sapere per la misura m/l la lunghezza senza collo. Quanti cm devo fare fino al collo? Grazie per la risposta

DROPS Design 23.01.2017 kl. 09:04:

Buongiorno Gratiela, il collo viene lavorato alla fine delle diminuzioni, per cui può continuare fino alla lunghezza che desidera e poi chiudere. Tenga presente che è un collo molto morbido, per cui se non lo lavora lo scollo risulterà molto ampio e probabilmente avrà bisogno di ulteriori diminuzioni e aggiustamenti. Buon lavoro!

Giovanna Degl'Innocenti 30.10.2015 - 16:37:

Buongiono, sto lavorando il poncho ed ho raggiunto un'altezza di 30 cm. La taglia che ho scelto è la S. Nello schema è indicato la misura totale (che per la mia taglia corrisponde a 90cm) ma vorrei sapere quanto dovrebbe misurare quando la larghezza è 45 (-50-55) cm. Inoltre vorrei capire se quel punto in cui è indicata la larghezza di 45-50-55 corrisponde all' inizio del collo.Grazie infinite !

DROPS Design 30.10.2015 kl. 18:46:

Buonasera Giovanna, per la taglia S il poncho parte da una larghezza di 33 cm fino a 80 cm nella parte più ampia. La misura di 45 cm fa riferimento alla parte che cade sulle spalle, dal momento che la parte più stretta è il collo che ricade morbido sulle spalle. Ci riscriva se ha bisogno di ulteriori chiarimenti. Buon lavoro!

Knut 19.07.2015 - 19:18:

Alle cm = jeder cm!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 133-4

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.