DROPS Extra / 0-741

DROPS Extra 0-741 by DROPS Design

DROPS háčkované víčko na vánoční dárek z příze „Safran“.

Tento model je stále bezejmenný. Pojmenujte ho!

DROPS design: Pattern no E-165

Velikost: průměr asi 17 cm
Materiál: DROPS SAFRAN firmy Garnstudio
50 g, barva č. 17, bílá

DROPS HÁČEK č. 3
60-80 cm hedvábné stuhy na uvázání

(Přejít k návodu...)

Tagy:

motiv: kuchyně, kytička, vánoce,

Tipy a rady

Všechny naše návody jsou doplněny video-ukázkami, díky kterým zvládnete práci hladce a rychle!

Podívejte se!

Máme také výukové video-ukázky, které vás provedou krok za krokem základy pletení i háčkování v DROPS Lekcích!

TIP:
Pokud není uvedeno jinak, každá kruhová řada končí pevným okem do prvního oka ze začátku kruhové řady.
----------------------------------------------------------------------

OZDOBNÉ VÍČKO:
Začínáme na 8 řo háčkem č. 3 přízí Safran, spojíme pevným okem do kruhu.
1. kruhová řada: 18 KS do kruhu – viz TIP!
2. k. ř.: 5 řo, vynecháme 2 KS, *KS do následujícího KS, 4 řo, vynecháme 2 KS*, *-* opakujeme celkem 5x = 6 smyček z řo.
3. k. ř.: Do každé smyčky z řo háčkujeme: KS, 6 DS a KS.
4. k. ř.: Lístky přehneme směrem k sobě a háčkujeme kolem 2. kruhové řady: 7 řo, DS do prvního KS ze 2. kruhové řady, *5 řo, DS do následujícího KS ze 2. kruhové řady*, *-* opakujeme a kruhovou řadu končíme 5 řo a pevným okem do druhého řo ze začátku řady = 6 smyček z řo.
5. k. ř: Do každé smyčky z řo háčkujeme: KS, 8 DS a KS.
6. k. ř.: Lístky přehneme směrem k sobě a háčkujeme kolem 4. kruhové řady: 8 řo, DS do prvního DS ze 4. kruhové řady, *6 řo, DS do následujícího DS ze 4. kruhové řady*, *-* opakujeme, kruhovou řadu končíme 6 řo a pevným okem do druhého řo ze začátku kruhové řady = 6 smyček z řo.
7. k. ř.: Do každé smyčky z řo háčkujeme: KS, DS, 8 2x nahozených DS, DS a KS.
8. k. ř.: Lístky přehneme směrem k sobě a háčkujeme: 6 řo, DS do čtvrtého 2x nahozeného DS prvního lístečku ze 7. kruhové řady, *5 řo, DS do následujícího DS ze 6. kruhové řady, 5 řo, DS do čtvrtého 2x nahozeného DS následujícího lístečku ze 7. kruhové řady*, *-* opakujeme, kruhovou řadu končíme 5 řo = 12 smyček z řo.
9. k. ř.: Pevným okem se přemístíme do středu první smyčky z řo, *7 řo, KS do následující smyčky z řo*, *-* opakujeme a kruhovou řadu končíme 7 řo a pevným okem do středu první smyčky z řo ze začátku kruhové řady = 12 smyček z řo.
10. k. ř.: Do každého z prvních 3 řo háčkujeme pevné oko, do následujícího řo háčkujeme KS, *7 řo, KS do následující smyčky z řo*, *-* opakujeme, řadu končíme 7 řo a pevným okem do prvního KS ze začátku kruhové řady.
11. k. ř.: Háčkujeme stejně jako 10. kruhovou řadu, jen mezi KS háčkujeme 8 řo.
12. k. ř.: Pevné oko do prvního řo, KS do následujícího řo, *6 řo, KS do té stejné smyčky z řo, 6 řo, KS do následující smyčky z řo*, *-* opakujeme, kruhovou řadu končíme 6 řo, KS do té stejné smyčky z řo, 6 řo a pevné oko do prvního KS ze začátku kruhové řady.
13. k. ř.: Do každé smyčky z řo háčkujeme: KS, řo, *DS, řo*, *-* opakujeme celkem 5x, kruhovou řadu končíme KS.
14. k. ř.: řo, *KS mezi KS a první DS, řo, KS mezi první a druhý DS, **3 řo, pevné oko do prvního řo, KS mezi následující dva DS**, **-** opakujeme celkem 3x, kruhovou řadu končíme řo a KS mezi poslední DS a KS*, *-* opakujeme do konce kruhové řady.

Do you need some help? Podívejte se na názorné video-ukázky!

For further pattern help, please contact the store where you bought the yarn. Having bought DROPS yarn, you are guaranteed to receive qualified help from a store specializing in the DROPS patterns.

All patterns are carefully reviewed, but we must make reservation for possible mistakes. All patterns are translated from Norwegian and you can always check the original pattern for measurements and calculations.

Pokud se vám zdá, že je v návodu chyba či nesrovnalost, napište nám, prosím, své postřehy prostřednictvím Komentářů. Přejít k originálu návodu na model DROPS Extra 0-741.