DROPS / 78 / 29

DROPS 78-29 by DROPS Design

DROPSi heegeldatud bikiinid ja kootud seelik lõngast "Muskat".

Võtmesõnad: bikiinid, seelikud,
  • DROPS 78-29 - DROPSi heegeldatud bikiinid ja kootud seelik lõngast Muskat.
RINNAOSA
Suurus: üks suurus
Lõng: DROPS Muskat 50 g/ 100 m
50 g värv nr 28, terrakota punane
50 g värv nr 09, helepruun
50 g värv nr 22, tumepruun
50 g värv nr 38, tume ploomililla
50 g värv nr 17, must
DROPSi puupärlid, pruunid: 6 tükki
DROPSi heegelnõel: 3,5 mm - või sobiv, et saavutada heegeltihedus: 1 motiiv = u 9 x 9 cm
________________

SEELIK
Suurus: S - M - L
Valmismõõdud:
Vööümbermõõt: 78-86-96 cm
Alläär: 90-100-110 cm
Lõng: DROPS Muskat 50 g/ 100 m
200-200-250 g värv nr 17, must
Veidi bikiiniosast allesjäänud pruuni
Veidi bikiiniosast allesjäänud terrakota punast
DROPSi puupärlid, pruunid: 6 tükki
DROPSi ringvardad: 3 mm ja 3,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 3,5 mm varrastega 22 silmust x 30 rida parempidises koes = 10 x 10 cm
DROPSi heegelnõel: 3,5 mm

-------------------------------------------------------
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


100% puuvill
alates 2.15 € /50g
DROPS Muskat uni colour DROPS Muskat uni colour 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 10.75€. Loe edasi.

Juhend

BIKIINIDE RINNAOSA
1 ruut = umbes 9 x 9 cm.

Motiivide värvikombinatsioonid
Heegelda motiivid kolmes erinevas värvikombinatsioonis: A, B ja C.
MOTIIV A:
värv 1: tume ploomililla,
värv 2: must,
värv 3: tumepruun,
värv 4: helepruun,
värv 5: terrakota punane.

MOTIIV B:
värv 1: terrakota punane,
värv 2: tume ploomililla,
värv 3: must,
värv 4: helepruun,
värv 5: tumepruun.

MOTIIV C:
värv 1: helepruun,
värv 2: terrakota punane,
värv 3: tumepruun,
värv 4: tume ploomililla,
värv 5: must.

HEEGELDATUD MOTIIV
Heegelda motiivid erinevate värvidega – vaata selgitust ülevalt.
Heegelda 3,5 mm heegelnõelaga järgnevalt: heegelda 1. värviga 5 ahels (ahelsilmus) ja ühenda need ühe aass-ga (aassilmus) ringiks.
1. RING: värviga 1: 3 ahels, 7 sm (ühekordne sammas) tekkinud ringi, lõpeta ring ühe aass-ga alguse 3. ahels-sse. Katkesta lõng ja pööra tööd.
2. RING: värviga 2: 3 ahels + 1 sm esimese ringi esimesse sm-sse, seejärel 2 sm igasse sm-sse. Lõpeta ring ühe aass-ga alguse 3. ahels-sse. Katkesta lõng ja pööra tööd.
3. RING: värviga 3: 3 ahels + 1 sm teise ringi esimesse sm-sse, 1 sm järgmisesse sm-sse, edasi vaheldumisi 2 sm ja 1 sm järgmistesse sm-tesse. Lõpeta ring ühe aass-ga alguse 3. ahels-sse. Katkesta lõng ja pööra tööd.
4. RING: värviga 4: 7 ahels + 1 sm kolmanda ringi esimesse sm-sse, * 1 sm igasse järgmisesse 6 sm-sse, 4 ahels, veel üks sm viimasesse kuuest sm *, korda *-* kokku 3 korda, 1 sm igasse järgmisesse 5 sm-sse, lõpeta ring ühe aass-ga alguse 2. ahels-sse.
Katkesta lõng ja pööra tööd.
5. RING: värviga 5: 3 ahels esimesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 6 sm-sse, * 3 sm ahels-kaarde, 3 ahels, 3 sm samasse ahels-kaarde, 1 sm igasse järgmisesse 7 sm-sse, * korda *-* kokku 3 korda, 3 sm järgmisesse ahels-kaarde, 3 ahels, 3 sm samasse ahels-kaarde, lõpeta ring ühe aass-ga alguse 3. ahels-sse. Katkesta lõng ja pööra tööd.

BIKIINIDE RINNAOSA
Heegelda iga värvikombinatsiooniga 2 motiivi = 6 motiivi.
NB! Kui soovid väiksemat suurust, siis jätke motiivil 5. ring heegeldamata, kui suuuremat numbrit, siis heegelda veel üks lisaring värviga 5.
Võta 1 motiiv iga värvikombinatsiooniga (= 3 motiivi) ja õmble need ääripidi kokku, nii, et tekiks kolmnurk. Heegelda ka teised 3 motiivi samamoodi kokku.

PAELAD
Heegelda kahekordse musta lõnga ja 3,5 mm heegelnõelaga järgnevalt: kaks 120 cm pikkust ahels-ketti ja üks 15 cm pikkune ahels-kett. Õmble 1 pärl iga paela otsa. Väiksema paela abil ühenda kaks tekkinud kolmnurka keskelt kokku. Punu pael läbi mõlema kolmnurga tipu, murra pooleks ja sõlmi keskelt kokku.
Pikematest paeltest üks põimi läbi ülemiste kolmnurga tippude, murra pooleks ja sõlmi kaela taha, teine pael põimi läbi külgmiste tippude, murra pooleks ja sõlmi seljataha.
______________________________________________

SEELIK

RIPSKUDE (ringselt kududes): koo 1 ring parempidi, 1 ring pahempidi.

Loo terrakota punasega 200-220-240 silmust ja koo 2 ringi ripskoes (1 parempidi ja 1 ring pahempidi).
Vaheta lõng pruuni värvi vastu, nüüd koo veel 2 ringi ripskoes ja siis 4 ringi parempidises koes, seejärel vaheta lõng musta värvi vastu ja jätka parempidises koes.
Jälgi koetihedust!
Kui töö kõrguseks on 28-32-36 cm, kahanda ühtlaselt jaotatult 10 silmust iga 3 cm järel kokku 3 korda = 170-190-210 silmust.
Kui töö kõrgus on 35-39-43 cm, vaheta vardad 3 mm vastu.
Järgmine ring koo järgnevalt: * 2 parempidi kokku, 1 õhksilmus *, korda *-* kuni ringi lõpuni. Seejärel koo 4 rida ripskoes ning koo silmused maha.

PAEL
Heegelda kahekordse musta lõnga ja 3,5 mm heegelnõelaga üks 100 cm ja üks 120 cm pikkune ahels-kett. Kinnita 3 pärlit paela otstesse ja põimi see läbi seeliku augulise ääre – NB! Põimi pael nii, et saaksid selle pärast eest keskelt kokku tõmmata.

Skeem

diagram measurements
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 78-29) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (2)

country flag Emeline 13.03.2014 - 09:52:

J'ai réessayer j'obtient bien un carré un peu pentu mais pas assez pour qu'a l'assemblage le carré du haut s'insère juste dans ceux du bas pour former un triangle.

country flag Emeline 08.03.2014 - 10:07:

Bonjour, j'aime beaucoup ce modèle comparé aux autre bikini que l'on peut trouver sur le web. Êtes vous sur que les explications sont justes parce que selon comment je les interprète j'obtiens un carré un triangle ou un hexagone. J'ai jamais le même nombre de maille avant les arceaux par exemple que ce qui est indiqué sur les explications. A l'aide s'il vous plait je veux vraiment réaliser ce modèle pour un anniversaire qui s'approche à grand pas.

user icon DROPS Design 08.03.2014 kl. 10:57:

Bonjour Emeline, au tour 4, vous commencez par 7 ml (= 3 ml pour la 1ère B et 4 ml pour l'arceau), puis crochetez 3 arceaux espacés de B, on a bien 4 arceaux à la fin du tour (terminé par 1 mc dans la 3ème ml du début du tour). Bon crochet!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 78-29

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.