DROPS / 122 / 7

Fire Dance by DROPS Design

Kootud DROPSi doominoruutudega õlasall lõngast ”Delight”.

DROPSi disain: muster nr DE-041
--------------------------------------------------------
Laius: u. 158 cm
Pikkus: u. 50 cm

Lõng: Garnstudio DROPS DELIGHT 50 g/175 m
150 g värv nr 13, punane/oranž/hall mix

DROPSi PIKAD VARDAD: 5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 19 silmust x 38 rida ripskoes = 10 x 10 cm.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 3.25 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 3.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 9.75€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE(edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MAHA KUDUMISE NIPP
Et maha kudumise rida ei tuleks liiga pingul, koo mõlemale poole ruudu nurgasilmust 1 õs ja koo õhksilmus maha sama moodi, kui teised silmused.
--------------------------------------------------------

ÕLASALL
Kootakse RIPSKOES - vt. ülevalt – kolmes osas.

DOOMINO RUUT
Loo 1 silmus. Järgmisel ringil koo sellest silmusest 3 parempidist silmust (= PP). Koo tagasirida.
Paigalda SM keskmisele silmusele. Jätka kudumist edasi-tagasi ripskoes, SAMAL AJAL kasvata igal töö PP real 2 silmust järgmiselt: koo 1 õs mõlemale poole SM-i, järgmisel ringil koo õhksilmused parempidiste keerdsilmustena, nii väldid augu tekkimist.
Jätka kudumist ripskoes, kuni vardal on 145 silmust. Koo silmused LÕDVALT maha – vaata MAHA KUDUMISE NIPPI!

VASAK KÜLG
Korja üles 72 silmust (= 1 silmus iga kahe ripskoes rea kohta) töö PP-lt mööda ruudu vasakut külge (vaata joonist 1).
Koo edasi-tagasi ripskoes, SAMAL AJAL kahanda järgmise töö PP rea alguses 1 silmus kududes 2 silmust parempidi kokku. Korda kahandamist vaheldumisi igal teisel või neljandal real, kuni vardale jääb 2 silmust. Koo silmused maha.

PAREM KÜLG
Korja üles 72 silmust (= 1 silmus iga kahe ripskoes rea kohta) töö PP-lt mööda ruudu teist külge.
Koo edasi-tagasi ripskoes, SAMAL AJAL kahanda järgmise töö VP rea alguses 1 silmus kududes 2 silmust parempidi kokku. Korda kahandamist vaheldumisi igal teisel või neljandal real, kuni vardale jääb 2 silmust. Koo silmused maha ja peida lõngaots.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 122-7) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (44)

Mançous 09.05.2020 - 18:12:

Bonjour, Dans votre explication du domino vous terminez par 145 m. Or votre schéma se termine, lui, par 1 seule maille visiblement et forme bien un carré. Lorsqu on suit vos explications on obtient un triangle (de 1m à 145 m). Pouvez vous m'aider svp ? Merci !

DROPS Design 11.05.2020 kl. 09:35:

Bonjour Mme Mançous, en commençant par 1 maille et en terminant par 145 m, on va augmenter de chaque côté de la maille centrale pour obtenir la forme d'un carré, comme le montre cette vidéo. Dans la vidéo, on commence par 5 mailles, mais la technique sera la même. Bon tricot!

Conny Møller 19.03.2020 - 11:27:

Delight er noteret med p nr. 2,5, jeg vil gerne strikke sjal nr. 122-7. Skal jeg strikke med dobbelt garn, da I anbefaler p. nr. 5 ? Jeg skal have den garn, der "kradser" allermindst, Og jeg skal vel vælge inden for kategori A. Hvad kan I anbefale mig af garn ...? m.v.h Conny Møller

DROPS Design 19.03.2020 kl. 15:45:

Hej Conny, dette sjal er strikket løst på pinde nr 5, du skal kun have 19 masker på 10 cm på din strikkeprøve. DROPS Delight er blødt men det aller blødeste er nok DROPS Baby Merino (husk at det vokser lidt i størrelsen når det bliver strikket så løst som i denne opskrift) God fornøjelse! :)

Sabine 18.12.2017 - 18:48:

Hallo Frau Wohlgemuth, ich bin mir sicher, dass man jeder 4. Reihe 1 Masche durch Zusammenstricken abnehmen soll (jeweils an der Innenkante der beiden Zipfel) und fand dies auch so bei einem Projekt bei r avelry (man darf es offenbar nicht zusammenschreiben..), Projekt Flussbett von Ellistrickt.

Beate Wohlgemuth 23.02.2017 - 11:08:

In der Anleitung bei LINKE/RECHTE Seite steht: "abwechslungsweise bei jeder 2. und 4. R. wiederholen" Das verstehe ich nicht! Kann mir das bitte jemand genauer, detaillierter, für mich verständlicher erklären?

DROPS Design 23.02.2017 kl. 11:52:

Liebe Frau Wohlgemuth, so sollen Sie stricken: *1 Reihe ohne Abnahme, 1 Reihe mit Abnahme, 3 Reihe mit Abnahme, 1 Reihe mit Abnahme*, von *-* wiederholen. Viel Spaß beim stricken!

Louise 20.02.2017 - 16:25:

Bonjour, j'ai tricoté la 1ère partie sans souci mais je la trouve petite, est ce normal? de plus, quand je souhaite relever les 72 mailles de chaque côté c'est beaucoup trop petit... j'ai pourtant rabattu mes mailles quand il y avait 145 mailles au total. J'ai du faire une erreur mais je ne comprends pas où, pourriez vous m'aider svp merci

DROPS Design 21.02.2017 kl. 09:07:

Bonjour Louise, avez-vous vérifié votre échantillon et avez-vous conservé cette même tension pour le domino? Vous devez avoir 19 m x 38 rangs au point mousse = 10 x 10 cm. Bon tricot!

Vogt 02.10.2016 - 21:04:

Welche Nadel brauche ich genau?Steht ja nur Gr.5 dran... Nadelspiel, Rundnadel oder Paarnadel? Grüße!

DROPS Design 03.10.2016 kl. 10:48:

Liebe Frau Vogt, Sie können hier entweder mit Rundnadel oder mit Paarnadel stricken, jeder Teil wird hin- und zurückgestrick.

Sabine 31.10.2015 - 01:26:

It's so funny - the same question in all languages: Will it be a square or a triangel if I follow the instructions? :-) ... So I will believe the knitters who have already knitted this beautiful scarf - and last but not least the answers of the DROPS-team

Diana Durbin 29.08.2015 - 22:20:

Your instructions to form the domino square are incomplete, if knitted as stated you only make a triangle, finishing on 145 stitches. How do you take it back to a point?

DROPS Design 31.08.2015 kl. 11:07:

Dear Mrs Durbin, increase 2 sts every other round until you get 145sts will create a domino: the bottom tip = the 1 st cast on, the sides = beg/end of rows, and last row with 145 sts = from the mid side of square to the other mid side of square through the top tip of domino. Just follow pattern and you will see after some rows how it will shape. Happy knitting!

Grete 13.11.2014 - 12:53:

Hej Glem nedenstående spørgsmål, kan se nu at det fungerer :-)

Grete 13.11.2014 - 08:18:

Synes tegningen er misvisende, når jeg har strikket den første del er det da en trekant??? På tegningen med den punkterede linie er det en firkant og det ser ud som om man i stedet for at lukke af ved de 145 m skulle fortsætte med indtagninger med til en maske til en domino firkant, men sådan er det ikke forklaret. Hvordan??? Venlig hilsen Grete

DROPS Design 13.11.2014 kl. 16:25:

Hej Grete. Godt at höre! :-)

Jäta kommentaar mustrile DROPS 122-7

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.