Cables and Berries Mittens by DROPS Design

Kootud DROPSi mustriga kindad ”Nepal” lõngast.

Võtmesõnad: labakud, nupud, palmik, soojad käed
DROPSi disain: muster nr NE-017B
-----------------------------------------
Suurus: S/M - L/XL
Lõng: DROPS NEPAL 50 g/75 m
100-150 g värv nr 0100, eko naturaalvalge

DROPSi SUKAVARDAD: 4 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 19 s x 25 r parempidises koes = 10 x 10 cm

DROPSi SUKAVARDAD: 3,5 mm – sooniku jaoks.

-------------------------------------------------------

Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------


65% vill, 35% alpaka
alates 1.50 € /50g
DROPS Nepal uni colour DROPS Nepal uni colour 1.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Nepal mix DROPS Nepal mix 1.60 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 3.00€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme M.1 kuni M.3. Skeem on antud vaadatuna töö paremalt poolt ja muster on kootud ringselt.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda järgmiselt 2 s enne M.1: 2 ph keerdsilmusena kokku.
Kahanda järgmiselt pärast M.1: 2 ph kokku.
--------------------------------------------------------

VASAK KINNAS
Loo 3,5 mm sukavarrastele ülesse 50-50 s ja koo 1 ring pr.
Jätka soonikkoes 2 pr/3 ph. Kui soonikut on kootud 2 cm, kahanda kõik 3 ph silmust 2 ph silmuseks = 40-40 s.
Jätka ringselt 2 pr/ 2 ph, kuni soonik on 8-9 cm.

Võta 4 mm sukavardad ja koo 1 ring pr, SAMAL AJAL kahanda ühtlaslt 6-2 s = 34-38 s. Koo 1 ring ph, 1 ring pr ja koo järgmine ring järgmiselt: M.1 (= 2 s), 2-3 ph, M.2 (= 11 s), 2-3 ph, M.1 (= 2 s), 11-13 ph, M.1 (= 2 s) ja lõpeta 2 ph.
Jätka selliselt mustri kudumist – NB! Koo 2 vertikaalset mustrikordust skeemi M.2, seejärel koo „marja motiivi“ 11 s pahempidi.
Kui on kootud 11-13 cm, koo ringi lõpus pöidla jaoks skeemi M.1 kohale skeem M.3 (ülejäänud silmused nagu enne). Pärast M.3 on vardal 42-46 s.
Nüüd aseta 10 s skeemist M.3 (= pöidla silmused) silmusehoidjale.
Jätka ringselt mustriga nagu enne, SAMAL AJAL loo järgmisel ringil ülesse 2 uut silmust pöidla taha (koo need silmused ph kui jätkad) = 34-38 s.

Kui kinnast on kootud umbes 24-26 cm (4 cm on jäänud, proovi kinnast kätte, et kontrollida suurust) kahanda 1 s mõlemalt poolt skeemi M.1 mõlemal küljel – vaata KAHANDAMISE NIPP (= 4 kahandatud s).
Korda kahandusi igal teisel ringil kokku 5 korda. SAMAL AJAL viimasel ringil koo pr keerdsilmusena kokku 2 s mõlemal pool skeemi M.1 = 12-16 s jääb vardale.
Järgmisel ringil koo 2 ph kokku kogu ringil. Katkesta lõng, tõmba see läbi järelejäänud silmuste, pinguta ja kinnita lõng.

PÖIAL
Aseta silmusehoidjalt tagasi 10 pöidlasilmust 4 mm sukavarrastele ja korja ülesse 6 s pöidla tagant = 16 s. Jätka mustri kudumist järgmiselt (jälgi, et palmik jääks palmiku kohale): M.1 (= 2 s), 6 ph, M.1 (= 2 s) ja 6 ph.
Kui pöial on umbes 4-5 cm (1 cm on jäänud, proovi kinnast kätte, et kontrollida pöidla mõõtu) kahanda 1 s mõlemal pool skeemi M.1 – vaata KAHANDAMISE NIPP.
Korda kahandusi järgmisel ringil, SAMAL AJAL koo mõlemal pool skeemi M.1 2 pr keerdsilmusena kokku = 6 s jääb vardale.
Järgmisel ringil koo 2 ph kokku kogu ringil. Katkesta lõng, tõmba see läbi järelejäänud silmuste, pinguta ja kinnita lõng.

PAREM KINNAS
Koo nagu vasakut kinnast, kuid peegelpildis. St. koo esimene ring pärast soonikut ja ripskudet järgmiselt: 2 ph, M.1 (= 2 s), 11-13 ph, M.1, 2-3 ph, M.2 (= 11 s), 2-3 ph ja M.1. Ja kui on kootud 11-13 cm, koo ringi alguses pöidla jaoks skeemi M.1 kohale skeem M.3 (ülejäänud silmused koo nagu enne).

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 15.03.2017
Uus skeem M.3

Skeem

symbols = pr
symbols = ph
symbols = koo 1 silmusest 2 pr silmust
symbols = 1 NUPP: kasvata 1 silmusest 4 s, kududes vaheldumisi eesmisest ja tagumisest silmuseaasast. Koo neid silmuseid edasi-tagasi 4 rida parempidises koes. Nüüd tõsta 2. silmus üle esimese, 3. silmus üle esimese, 4. silmus üle esimese = jääb 1 s.
symbols = tõsta 1 s palmikuvardale töö ette, 1 pr, 1 pr palmikuvardalt
symbols = tõsta 1 s palmikuvardale töö taha, 1 pr, 1 pr palmikuvardalt
symbols = tõsta 1 s palmikuvardale töö taha, 1 pr, 1 ph palmikuvardalt
symbols = tõsta 1 s palmikuvardale töö ette, 1 ph, 1 pr palmikuvardalt
diagram

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 123-15) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

signature-image signature

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (9)

country flag Michelle Forbes wrote:

Thank you so much for all your help. I now have a lofely pair of mittens.

05.03.2018 - 14:29

country flag Michelle Forbes wrote:

Hello I am still confused. Are there not three M1 patterns throughout? One on the side of the mitten and one on either side of thumb gussett? Set Up : M1 (= 2 sts), P2-3, M.2 (= 11 sts), P2-3, M.1 (= 2 sts), P11-13, M.1 (= 2 sts) and finish with P2. Continue in pattern like this

02.03.2018 - 17:45

DROPS Design answered:

Dear Mrs Forbes, there were 3 repeats of M.1 until thumb, then you work M.3 over the sts on thumb and after slipping these sts on a st holder, you cast on 2 new sts that are worked P. There are now only 2 repeats of M.1. Happy knitting!

05.03.2018 kl. 07:54

country flag Michelle Forbes wrote:

Hello can you help please? If 3 M1's are consistant throughtout, would the final stich count before final decrease round be15, not 16?

02.03.2018 - 13:34

DROPS Design answered:

Dear Mrs Forbes, you are decreasing 1 st in both M.1 = 2 sts are decreased = 16 sts remain. Happy knitting!

02.03.2018 kl. 14:44

country flag Mariethe House wrote:

Bonjour Je rencontre un problème avec les augmentations pour le pouce. J'ai compris que le symbole "rond noir" signifiait qu'il fallait tricoter 2 fois la maille à l'endroit MAIS dans le diagramme de la base du pouce, ce point noir apparait avec le symbole de la maille envers: une croix. Là je dois dire que je ne comprends pas bien.Auriez vous la gentillesse de m'expliquer. Merci:o)

27.01.2017 - 22:13

DROPS Design answered:

Bonjour Mme House, tricotez ces mailles 2 fois à l'endroit (= alternativement dans le brin avant et le brin arrière), et au rang suivant, tricotez ces mailles soit à l'endroit, soit à l'envers, en fonction du diagramme. Bon tricot!

30.01.2017 kl. 10:38

Wendy Carl wrote:

The pattern is a bit confusing and could have been better understood if displayed on a full grid. Also, should M1 be reversed for the right side of the mitten to create an opposing pattern? The way the instructions are written, it makes creating the mitten MUCH harder than it should be. Can you rewrite it?

07.10.2014 - 16:34

DROPS Design answered:

Dear Mrs Carl, M.1 is not worked reversed but you can work it reversed if you rather like it that way. For any individual assistance, please remember you can contact the store where you bought your yarn. Happy knitting!

07.10.2014 kl. 17:28

country flag Daneyrole wrote:

Comment faire le pouce des moufles rops 23-15 je ne comprends pas l'explication merci

06.08.2012 - 11:40

DROPS Design answered:

Bonjour Daneyrole, dans notre vidéothèque, vous trouverez une vidéo intitulée "Moufle- tricoter le pouce". Ceci vous aidera certainement. Pour toute aide personnalisée, n'hésitez pas à contacter le magasin où vous avez acheté votre laine, il vous répondra même par mail ou téléphone. Bon tricot !

06.08.2012 kl. 12:18

country flag Daneyrole wrote:

Faut-il tricoter ces gants à l'aide de 4 aiguilles donc pas de couture mais combien de mailles sur chaq aiguille merci

22.06.2012 - 18:58

DROPS Design answered:

Bonjour Daneyrole, on répartit les mailles régulièrement sur les aiguilles doubles pointes. Vous pouvez soit multiplier par le nombre d'aiguilles utilisée, soit en fonction du motif. Bon tricot !

25.06.2012 kl. 08:56

country flag DROPS Deutsch wrote:

Der Diagrammtext ist angepasst.

07.02.2012 - 08:37

country flag Christiane wrote:

Hello, I think you need to do a correction in the German Explanation to pattern diagramm - M.1: I think it must be "1" st on cable needle in front of piece as it said in the English version. In the German explanation there is no number of stiches written down. Please tell me if I'm wrong. Chrsitane

07.02.2012 - 08:09

Jäta kommentaar mustrile DROPS 123-15

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.