DROPS / 119 / 12

DROPS 119-12 by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi pontšo kahekordsest “Alpaca” lõngast.

Võtmesõnad: pontšod, ülevalt alla,
DROPSi disain: muster nr Z-487
------------------------------------------
Suurus: S/M - L/XL - XXL/XXXL

Lõng: DROPS ALPACA 50 g/167 m
100-100-150 g värv nr 0100, eco natuuraalvalge
100-100-150 g värv nr 6205, helesinine
100-100-150 g värv nr 6347, hallikaslilla
100-100-150 g värv nr 4050, lilla
100-100-150 g värv nr 0618, hele beežikirju

DROPSi heegelnõel: 4,5 mm – või sobiv, et 3 kolmekordsete sammaste gruppi laiuses ja 3 rida kõrguses kahekordse lõngaga = 10 x 10 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 36.50€. Loe edasi.

Juhend

TRIIBUD
1 rida eko naturaalvalge
1 rida helesinine
1 rida hallikas lilliaga
1 rida lilla
1 rida hele beežikirju

HEEGELDAMISE NIPP
Lõngavahetusel heegelda eelmine lõngots kohe töö sisse, et pärast ei peaks otsi peitma.
--------------------------------------------------------

PONTŠO
Töö heegeldamist alusta kaelast ja liigu alla suunas.

Heegelda kahekordse valge lõngaga 132-144-156 ahels ja ühenda need ühe aass-ga ringiks.

1. RING: 5 ahels (= 1 3xsm), 1 3xsm igasse järgmisesse kolme ahels-sse, * 1 ahels, jäta 2 ahels vahele, 1 3xsm igasse järgmisesse nelja ahels-sse *, korda *-* kuni alles on veel 2 ahels: 1 ahels, jäta 2 ahelst vahele ja lõpeta ring ühe aass-ga rea alguse viiendas ahels-s ning heegelda veel 4 aass igasse nelja esimesse 3xsm-sse = 88-96-104 3xsm / 22-24-26 3xsm gruppi.
Nüüd heegelda TRIIBUD – vaata ülevalt!
2. RING: 5 ahels (= 1 3xsm), 3 3xsm esimesse ahels-kaarde, 1 ahels, * 4 3xsm, 1 ahels *, korda *-* igasse jrgmisesse 4-4-5 ahels-kaarde, 4 3xsm järgmisesse ahels-kaarde, 4 3xsm järgmisesse ahels-kaarde, 1 ahels, 4 3xsm samasse ahels-kaarde (= kasvatamine ees keskel), 1 ahels, * 4 3xsm, 1 ahels*, korda *-* järgmisesse 10-11-12 ahels-kaarde, 4 3xsm järgmisesse ahels-kaarde, 1 ahels, 4 3xsm samasse ahels-kaarde (= kasvatamine taga keskel), 1 ahels * 4 3xsm, 1 ahels*, korda *-* järgmisesse 5-6-6 ahels-kaarde ja 1 aass viiendasse ahels-sse ja 1 aass igasse esimesse nelja 3xsm-sse ringi alguses = 24-26-28 3xsm gruppi.

Alates 3. ringist heegelda nii nagu üleval kirjeldatud ja SAMAL AJAL ees ja taga keskmisesse ahels-kaarde heegelda 4 3xsm + 1 ahels + 4 3xsm.
Kui töö on kaelusest alates keskelt mõõdetuna u 52-54-56 cm (või soovitud pikkusega), katkesta lõng.

HEEGELÄÄRIS
Kaeluse juurde heegelda kahekordse valge lõngaga ääris: 1 ks esimesse ahels-kaarde, * 5 ahels, jäta 4 3xsm vahele, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde *, korda *-* ja lõpeta ring ühe aass-ga esimeses ks-s.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 119-12) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (31)

Ingrid 27.05.2019 - 11:42:

Mijn poncho is net af en is prachtig! Heel mooie kleuren en zo zacht! Het was de eerste keer dat ik met Alpaca haakte, en ik vond het een heerlijke wol om mee te werken! Eén vraagje hierover nog : ik ondervond dat knoopjes heel makkelijk loskomen in deze wol. Hoe los ik dit best op als ik de draden wil knopen, of bij draadjes instoppen ?

DROPS Design 31.05.2019 kl. 16:08:

Dag Ingrid,

Probeer, voordat je het garen wegstopt, eerst een klein extra knoopje te maken, dat voorkomt in ieder geval dat het uit elkaar gaat en steek de draadjes echt in het garen weg, en niet tussen de steken.

Ingrid 28.02.2019 - 10:24:

Is de alpaca eco naturel 0100 hetzelfde als de alpaca uni colour naturel 100? is de alpaca eco beige mix 0618 hetzelfde als alpaca mix 618 beige? want alpaca eco vind ik niet.

DROPS Design 28.02.2019 kl. 11:20:

Dag Ingrid,

Ja, dat is inderdaad dezelfde kleur, dus naturel 100 en licht beige 618.

Lucia 08.02.2019 - 16:22:

Buongiorno, all'inizio del secondo giro si dice di fare "5 catenelle (= 1 m.a. triple), 3 m.a.t nel 1° occhiello di catenelle, * 4 m.a.t, 1 catenella *": - per trovarsi vicino all'occhiello di catenelle non bisognerebbe girare il lavoro? - dopo le 3 m.a.t. occorre lavorare una catenella, prima delle 4 m.a.t, giusto? Grazie

DROPS Design 11.02.2019 kl. 09:34:

Buongiorno Lucia. Il lavoro non deve essere girato. Arriva all'occhiello lavorando le m.bss alla fine del giro precedente. Abbiamo anche corretto il testo: prima delle 4 m.a.t deve lavorare 1 cat. Buon lavoro!

Badariotti Laetitia 14.05.2016 - 19:05:

Bonjour, n'y a-t-il pas une erreur dans les référence de couleur ? sur le nuancier. la référence 618 correspond à un beige clair et non un beige foncé comme indiqué sur ce modèle. et la référence 6347 correspond à un violet gris. et non un bleu acier foncé comme indiqué également sur le modèle. Pouvez vous me confirmer les bonnes références ? Le nom des couleurs a peut être changé ? Merci Laetitia

DROPS Design 17.05.2016 kl. 09:23:

Bonjour Mme Badariotti, les noms des couleurs sont parfois ajustés, mais vous pouvez toujours vous fier à la référence des couleurs. Votre magasin DROPS saura vous renseigner sur les couleurs si besoin. Bon crochet!

Naomi Johnson 08.08.2015 - 22:41:

Call it, Color Me Shell.

Wilma 06.06.2014 - 23:12:

Patroon 119-12:jullie schrijven bij toer 2: 4 driedubbel-stk, 1 l *, herhaal van *-* in iedere van de volgende 4-4-5 l-lussen,Wat bedoelen jullie hiermee? Wat bedoelen jullie met 4-4-5 (en later 10-11-12)? Ik kom er niet uit...:-{ Vriendelijke groet, Wilma

DROPS Design 10.06.2014 kl. 16:30:

Hoi Wilma. Dat geeft aan wat je moet haken voor elke maat. Er zijn 3 maten, dus je haakt 4, 4 of 5 afhankelijk van je gekozen maat, enzovoort.

Iride 12.02.2014 - 17:39:

Salve a tutti. Quanto misura esattamente il poncho (Scollo larghezza finale altezza)? Leggendo i commenti in tedesco mi sembra di aver capito che c'è forse un'imprecisione nelle istruzioni ma non conosco abbastanza bene la lingua. È così? GRAZIE IRIDE

DROPS Design 13.02.2014 kl. 15:50:

Buongiorno Iride, lo schema in fondo al modello indica le misure per la larghezza dello sprone e dell'altezza del poncho dalla punta del collo alla punta finale. Non ci sono imprecisioni nelle istruzioni. Ci riscriva se ha altri dubbi. Buon lavoro!!

Melitta Wicht 30.11.2013 - 01:05:

Hallo, super schöner Poncho. Habe ihn an 2 Abende gehäkelt, meine Tochter sieht toll damit aus. Auch die Alpaca-Wolle und die angegebenen Farben sind super. Schöne Grüße Melitta Wicht

Melitta Wicht 24.11.2013 - 11:31:

Hallo, können Sie mir bitte die Gesamtbreite (Diagramm)des Ponchos mitteilen, dieses Maß ist nicht vorhanden. Vielen Dank im voraus. Mit freundlichem Gruß Melitta Wicht

DROPS Design 25.11.2013 kl. 08:24:

Liebe Melitta, leider habe ich hier auch nur die Angaben, die im Diagramm stehen. Bei diesem Modell ist dies aber ausreichend, um die richtige Grösse zu ermitteln.

Diana 24.05.2013 - 10:56:

Als ik het goed begrijp,dan bedoelt u met 2 draden,dat je dus met 2 knotten tegelijk haakt om de draad wat dikker te maken? Kan ik dan ook een ander garen gebruiken dat bv de dubbele dikte heeft van het garen wat hier wordt gebruikt?

DROPS Design 28.05.2013 kl. 15:09:

Hoi Diana. Ja, correct. Deze poncho wordt gehaakt van 2 draden Alpaca. Dit kan je uiteraard vervangen door een dikkere garen (bijvoorbeeld Nepal). Maar zorg altijd voor dat de stekenverhouding voor het patroon wordt aangehouden. Veel haakplezier.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 119-12

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.