DROPS / 118 / 9

Rosie Steps by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi sussid lõngadest ”Karisma” ja ”Kid-Silk”.

Võtmesõnad: lill, sussid,
DROPSi disain: muster nr U-591
------------------------------
Suurused: 35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: 22 - 24 - 27 cm

Lõng: Garnstudio DROPS KARISMA 50 g/ 100 m
100-100-150 g värv nr 40, hele vanaroosa 25 g/ 200 m
ja: Garnstudio DROPS KID-SILK
25 g värv nr 04, roosa

DROPSi heegelnõel: 4 mm – või sobiv, et saavutada heegeltihedus: 16 ks (kinnissilmus) x 20 rida kahekodrse lõngaga (1 x Karisma + 1 x Kid-Silk) = 10 x 10 cm ja lilleruut =11 x 11 cm.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.50 € /50g
DROPS Karisma uni colour DROPS Karisma uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Karisma mix DROPS Karisma mix 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

75% mohäär, 25% siid
alates 4.50 € /25g
DROPS Kid-Silk uni colour DROPS Kid-Silk uni colour 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Kid-Silk long print DROPS Kid-Silk long print 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 9.50€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Asenda rea/ringi esimene ks ühe ahels-ga (ahelsilmus) ja iga ring lõpeb ühe aass-ga (aassilmus) esimesse ahels-sse.

KAHANDAMISE NIPP
Heegelda 1 ks/sm (ühekordne sammas), kuid jäta viimane lõnga läbitõmme tegemata (= 2 silmust heegelnõelal), seejärel heegelda järgmine ks/sm ning tee viimane lõnga läbitõmme läbi kõikide heegelnõelal olevate silmuste – nüüd oled ühe ks/sm kahandanud.
--------------------------

Esmalt heegelda lilleruut ja seejärel ülejäänud suss.

LILLERUUT
Heegelda kahekordse lõngaga (1 x Karisma + 1 x Kid-Silk) 6 ahels ja ühenda need ühe aass-ga ringiks.
1. RING: * 1 ks tekkinud ringi, 3 ahels,* korda *-* kokku 3 korda ja lõpeta ring ühe aass-ga esimesse ks-sse = 3 ahels-kaart.
2. RING: igasse ahels-kaarde heegelda järgnevalt: 1 ks, 3 sm (ühekordne sammas) ja 1 ks = 3 lehte. Pööra tööd – järgmine ring heegelda lille tagumisele poolele.
3. RING: 1 ahels, 1 ks esimese ringi esimesse ks-sse, 4 ahels, 1 ks teise ringi esimese lehe teise sm ümber, 4 ahels, 1 ks esimese ringi teise ks-sse, 4 ahels, 1 ks teise ringi teise lehe teise sm ümber, 4 ahels, 1 ks esimese ringi kolmandasse ks-sse, 4 ahels, 1 ks teise ringi kolmanda lehe teise sm ümber, 4 ahels, 1 aass esimesse ahels-sse = 6 ahels-kaart. Pööra tööd – järgmine ring heegelda lille esimesele poolele.
4. RING: igasse ahels-kaarde heegelda järgnevalt: 1 ks, 5 sm ja 1 ks = 6 lehte. Pööra tööd – järgmine ring heegelda lille tagumisele poolele.
5. RING: 1 ahels, 1 ks kolmanda ringi esimesse ks-sse, 10 ahels, 1 ks teise ringi esimese lehe esimese sm ümber, 10 ahels, 1 ks teise ringi esimese lehe kolmanda sm ümber, 10 ahels, 1 ks esimese ringi teise ks-sse, 10 ahels, 1 ks teise ringi teise lehe esimese sm ümber, 10 ahels, 1 ks teise ringi teise lehe kolmanda sm ümber, 10 ahels, 1 ks teise ringi kolmanda lehe esimese sm ümber, 10 ahels, 1 ks teise ringi kolmanda lehe kolmanda sm ümber, 10 ahels, 1 aass ringi esimesse ahels-sse = 8 ahels-kaart. Pööra tööd – järgmised ringid heegelda kõik lille esimesele poolele.
6. RING: 1 aass igasse viide esimesse ahels-sse esimeses ahels-kaares, * 10 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 5 ahels,1 ks järgmisesse ahels-kaarde *, korda *-* kokku 3 korda ning lõpuks heegelda veel 10 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 5 ahels ja 1 aass ringi alguse 5. aass-sse.
7. RING: 3 ahels (= 1 sm), 4 sm esimesse ahels-kaarde, 3 ahels, 5 sm samasse ahels-kaarde, * 2 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 2 ahels, 5 sm järgmisesse ahels-kaarde, 3 ahels, 5 sm samasse ahels-kaarde *, korda *-* kokku 3 korda ning lõpuks veel 2 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 2 ahels ja 1 aass alguse kolmandasse ahels-sse.
8. RING: 1 ks igasse sm/ks-sse ja 1 ks igasse ahels-sse = 72 ks. Katkesta lõng.

Nüüd heegelda valmis ülejäänud suss.

TALD
Heegelda 1 ks igasse ruudu ühe külje ks-sse (= 18 ks). Heegelda edasi-tagasi kinnissilmuseid kuni tüki pikkus on 5-6-7 cm – vaata HEEGELDAMISE INFOT. Katkesta lõng ja peida ots. Korda sama ka teisel küljel ja õmble need tükid talla all kokku.

VARVASTE OSA
Heegelda ühe lilleruudu serva 1 ks igasse ks-sse ja ka tallaosasse heegelda 16-18-22 ks = 34-36-40 ks.
Seejärel heegelda ringselt edasi järgnevalt:
1.-5. RING: 1 ks igasse ks-sse.
6.-10. RING: kahanda igal ringil ühtlaselt jaotatult 6 ks – vaata KAHANDAMISE NIPPI.
Suuruste 35/37 ja 38/40 korral lõpeta varbaosa siin ära.
Suuruse 41/43 korral aga heegelda veel 1 ring järgnevalt:
11. RING: kahanda ühtlaselt jaotatult 6 ks = 4-6-4 ks. Tõmba varvasteosa ots kokku ja peida lõng.

KAND
Talla teise äärde heegelda 20-22-24 ks ja mõlemale poole lilleruudu külge heegelda veel 4 ks = 28-30-32 ks. Edasi jätka edasi-tagasi heegeldades 1 ks igasse ks-sse, SAMAL AJAL alates teisest reast kasvata mõlemal äärel 1 ks igal teisel real kokku 3 korda = 34-36-38 ks. Tee 1 ks igasse ks-sse, kuni töö mõõtudeks on 22-24-27 cm.
Murra kannaosa pooleks ja heegelda aassilmustega läbi mõlema kihi kokku.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 118-9) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (17)

Ronel 28.03.2020 - 15:53:

Hi i didnt understand what u meant by ' Work 1 sc in each sc back and forth for 5-6-7 cm / 2''-2 3/8' '-2 3/4'''... what is 5-6-7 cm .. how do i measure that ..? regards

DROPS Design 29.03.2020 kl. 22:36:

Dear Ronel, the numbers divided by "-" refers to the different numbers needed for the different sizes. Since the slippers available in three sizes, 35/37 - 38/40 - 41/43, the first number (%) refers to what you have to use if you are making the smallest size, the next number (6) is the one if you are making the middle size, etc. Happy Crafting!

Rikke 23.03.2014 - 23:07:

Just made these, only with the karisma yarn, and they came out perfect :) Nice and cozy to wear. Only thing, i had to do 10 rows and not just 5 as the recipie says before starting to take in stiches in the front. otherwise they would not have been a fit at all!

Arina Boekee 04.09.2013 - 21:12:

Het meerderen in de hiel is onduidelijk voor mij. moet ik in toer 2,3 en 4 aan elke kant 1 v meerderen of moet ik om de toer 1v aan beide zijden meerderen dus in toer 2, 4 en 6

DROPS Design 05.09.2013 kl. 16:59:

Je meerdert vanaf toer 2 1 v aan iedere kant en dan om de toer totaal 3 keer, dus toer 2, 4 en 6.

Merle 21.11.2012 - 14:53:

Talla teise äärde heegelda 20-22-24 ks ja mõlemale poole lilleruudu külge heegelda veel 4 ks = 28-30-32 ks. Edasi jätka edasi-tagasi heegeldades 1 ks igasse ks-sse, SAMAL AJAL alates teisest reast kahanda mõlemal äärel 1 ks igal teisel real kokku 3 korda = 34-36-38 ks. Ma kardan et siin on kirjaviga, mitte kahandada vaid kasvatada, sest kahandades ei saa 30 ks saada 36ks, nagu juhend ette näeb.

DROPS Design 27.11.2012 kl. 01:05:

Parandatud, aitáh!

Laila 29.01.2010 - 18:09:

Naej, hvor er de fine ....;-)

Asma 28.01.2010 - 07:17:

Cool! thanks got it now.. Iam really impressed by ur collection and the prompt reply to my query thanks once again.. :)

Drops Design 28.01.2010 - 07:13:

Asma, you measure from where you start working 1 sc in each sc. 5-6-7 centimeters depending on which of the 3 sizes you are making.

Asma 28.01.2010 - 06:39:

Hi i didnt understand what u meant by ' Work 1 sc in each sc back and forth for 5-6-7 cm / 2''-2 3/8' '-2 3/4'''... what is 5-6-7 cm .. how do i measure that ..? regards, asma

Asma 28.01.2010 - 06:38:

Hi i didnt understand what u meant by ' Work 1 sc in each sc back and forth for 5-6-7 cm / 2''-2 3/8' '-2 3/4'''... what is 5-6-7 cm .. how do i measure that ..? regards, asma

Lynn 19.01.2010 - 19:10:

What cute slippers - a definite!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 118-9

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.