DROPS / 118 / 11

Cream Puffs by DROPS Design

Vanutatud DROPSi sussid lõngast ”Eskimo”. Suurus 35-44.

Võtmesõnad: sussid, vanutatud,
DROPSi disain: muster nr EE-290
---------------------------------------------
Suurus: 35/37 - 38/39 - 40/42 - 43/44
Pikkus: 24 - 27- 29 - 32 cm

Lõng: Garnstudio DROPS ESKIMO 50 g/50 m
200-250-250-300 g värv nr 01, naturaalvalge

DROPSi VARDAD: 8 mm - võis sobivad, et saavutada koetihedus 11 silmust x 15 rida parempidises koes lõngaga Eskimo = 10 x 10 cm enne vanutamist.
Peale vanutamist 10 x 10 cm = 13,5 silmust x 28 rida

Siidipael - umbes 150 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 8.80€. Loe edasi.

Juhend


SUSS
Kootakse ühes tükis, õmmeldakse eest ja kanna tagant kokku.
Alusta jalapealsest – VAATA MÕÕTMISE SKEEMI!

Loo varrastele 10-10-12-12 s. Koo parempidises koes, SAMAL AJAL loo uus silmus iga rea lõpus töö PP järgmiselt: 4 s 5-6-6-7 korda ja 1 s 3 korda = 33-37-39-43 s.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö on 22-24-24-25 cm, paigalda SM = talla keskkoht.
Nüüd tee sussi teiselt poolt kahandused kasvatuste asemel.
Alusta kahandamist kui sussi mõõt on sama, mis on peale viimast kasvatamist kuni SM.
Kahanda iga rea alguses töö VP järgmiselt: 1 s 3 korda, 4 s 5-6-6-7 korda = jääb 10-10-12-12 s. Koo maha.

ÜHENDAMINE
Murra suss talla alt pooleks ja õmble pealt kokku alustades varbaosast, siis pealmised esimesed 12-12-14-14 silmust ülesloomise realt.
Korja üles umbes 65-70 s ümber ava (veendu, et üles korjatud silmuste arv on piisav, et teha elastik serv). Koo edasi-tagasi 2 rida parempidi ja koo maha.

Õmble tagant välimistest aasadest kokku (A + B).
Tee veel üks suss.

VANUTAMINE
Pese susse pesumasinas 40 kraadi juures ensüümi- ja valgendajavaba pesuvahendiga (tavalise tsentrifuugiga ja ilma eelpesuta).
Pärast pesu proovi veel märgi susse jalga ja veendu selle õiges suuruses. Kuivata.
Edasipidi pese susse villaprogrammiga.

Õmble siidipael sussi ette ja seo kinni.

Skeem

= kannatagune keskkoht, õmble B külge
= kannatagune keskkoht, õmble A külge
= talla-alune keskkoht
= alusta siit
= kudumise suund

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 118-11) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (27)

Desirée 09.10.2019 - 22:23:

"Når arb måler 22-24-24-25 cm sættes en mærketråd = midt under foden. Nu strikkes den anden side af tøflen med aflukninger i stedet for udtagninger." Der skal rettes eller omformuleres her! Det er let at misforstå at det ene halvdel af arbejdet skal måle 24 cm, og gør man det bliver den for stor og for firkantet. Jeg spildte en hel dag og for over 100 eskimo garn på det her.

Desiree 09.10.2019 - 19:01:

Jeg kunne virkelig godt have brugt lidt mere billedlig forklaring (gælder for de fleste af opskrifterne her på siden). Hvordan stykket skal se ud når det er er strikket færdig, inden det foldes sammen, og hvordan det færdige Resultat skal se ud inden filtning. Jeg synes min ser meget underlig ud, selv om jeg har fulgt opskriften... Men nu må vi se når den kommer ud af vaskemaskinen

LESAGE Muriel 15.01.2018 - 21:24:

Bonjour, ma question concerne la couture du bout du pied, comment la faite vous ? Merci. Muriel

DROPS Design 16.01.2018 kl. 14:29:

Bonjour Mme Lesage, la couture du devant du pied doit se faire à plat. Bon assemblage!

Anita Thon 15.01.2016 - 13:32:

Hvis jeg spissen syr sammen og så skrå oppover er det ok. Men skal jeg sy sammen også over de maskene jeg har lagt opp, syr jeg jo sammen åpningen også og lander helt bak igjen?

DROPS Design 26.01.2016 kl. 13:24:

Hej Anita, Du syr kun sammen over de første masker du slog op, yderst i tåen, samt midt bagpå. God fornøjelse!

Christina 20.12.2015 - 15:22:

Underbart söta! Skulle det fungera att använda dubbel tråd av Alpakan?

DROPS Design 21.12.2015 kl. 07:45:

Hej. Detta mönster är gjort i Eskimo som tillhör garngrupp E så det fungerar inte att använda två trådar alpaca till detta mönster. Vill du så kan du använda dubbel tråd av något garn ur garngrupp C som t.ex. Nepal. Läs mer om våra garngrupper här. Lycka till!

Annie Angele Moreau 16.11.2015 - 18:08:

Bonjour,ma question est la suivante:si je diminue 6 fois 4 mailles,je ne peux obtenir 10 mailles mais 24 m et j'ai un problème car il n'y a pas assez de mailles pour diminuer le nombre comme indiquer dans les explications,merci pour votre réponse.A.A.

DROPS Design 17.11.2015 kl. 08:39:

Bonjour Mme Moreau, les diminutions sont les mêmes que les augmentations: on a augmenté 6x4 m + 3x 1 m soit + 27 m au début - à la fin, on rabat 3x1 m + 6x4 m = -27 m. Dans la 2ème taille, vous aviez: 10 m + 27 m = 37 m - 27 m = 10 m. Bon tricot!

Hilde Johanne Olsen 28.06.2015 - 21:50:

Hei :) forstår ikke hva jeg skal gjøre før jeg begynner å felle? Har stikket så langt at jeg er ferdig med økingen. Har lest oppskriften flere ganger men får det ikke "inn" :) skal vist ikke begynne fellingen med en gang?

DROPS Design 31.07.2015 kl. 12:30:

Hej, Du strikker til du har lige mange pinde på hver side af mærketråden fra der hvor du økte din sidste maske. Nu minsker du samme antal masker i samme side som du økte. Da vil dit arbejde se ud som på skissen nederst i opskriften. God fornøjelse!

Hilde Braunwald 03.12.2014 - 16:31:

Hallo, ich habe verschiedene Hausschuhe gestrickt und gefilzt, die schön geworden sind. Ich habe nun das Modell Nr. EE 290 genau nach Anleitung gestrickt. Es sieht fertig anders aus als abgebildet und ist nicht gut gelungen. Auch sind die Maschenangaben für die Abschlußreihen zu üppig angegeben. Kann es sein, dass Abbildung und Anleitung nicht zueinander gehören??

DROPS Design 03.12.2014 kl. 22:04:

Doch, Abbildung und Anleitung passen zusammen. was das Endergebnis betrifft, ist das beim Filzen nie ganz genau vorhersehbar. Für eine rundere Passform können Sie während des Filzens z.B. eine (farblose) Plastiktüte in den Schuh stecken, dann wird er beim Filzen schon besser geformt. Außerdem können Sie die Schuhe nach dem Filzen noch feucht sehr gut in Form ziehen, und falls sie zu groß sind, einfach noch einmal filzen. Bei der Abschlussreihe sollten so viele M aufgefasst werden, dass der Rand nicht spannt.

Petra 07.04.2014 - 21:30:

Vůbec to není tak jednoduché jak to vypadá! Nejhorší na tom je, že se proces plstění nedá vrátit zpět...!!

DROPS Design NL 10.10.2011 - 14:05:

U moet niet de opzetnaald dichtnaaien. Onderaan het patroon ziet u een schematekening. De gestipte lijn is middenonder de voet. U vouwt de lap hier dubbel en naai dan vanaf de teen (links op de tekening) en naai dicht over de eerste 12-12-14-14 nieuw opgezette st. Het gaat dus niet om de st van de opzetnld, maar de gemeerderde st. Ik heb dat nu aangepast in het patroon om duidelijker te zijn.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 118-11

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.