DROPS Extra / 0-546

Daffodil Dancers by DROPS Design

DROPSi vanutatud sussid “Eskimo” lõngast. Suurused 26 kuni 44.

Võtmesõnad: munadepüha, sussid, vanutatud,
DROPSi disain: muster nr EE-244
————————————-
Suurus: 26/28- 29/31- 32/34- 35/37- 38/40- 42/44
Talla pikkus: 17 – 18 – 20 – 22 – 24 – 27 cm

Lõng : Garnstudio DROPS ESKIMO, 50 g / 50 m
200-200-250-250-250-300 g värv nr 24, kollane
Natuke naturaalvalget nr 01,
Natuke laimi värvi nr 35.

DROPSi vardad: 6 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 13 s x 17 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi heegelnõel: 5 mm – lille jaoks.
-------------------------

Vaata kootud varjanti neist sussidest: Drops 111-29.
-------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 8.80€. Loe edasi.

Juhend


RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo parempidi kõik read.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata, tehes 1 õhksilmus töö paremal pool (PP), koo tagasireal keerdsilmusena, vältimaks augu teket kasvatamise kohale.
——————————————————————————

SUSS
Kootakse edasi-tagasi varvastest kanna poole ja pärast õmmeldakse pealt kokku.
Loo 10-11-13-14-15-17 silmust (jäta umbes 50 cm pikkune lõngaots sussi algusesse, et sellega pärast sussipealse õmblus teha).
Paiguta silmusemärkija (SM) silmusesse nr 4-4-4-5-5-5 ja teine SM silmusesse nr 7-8-10-10-11-13.
Koo parempidises koes, SAMAL AJAL kasvata 1 s mõlemal pool mõlemat SM-i – vaata kasvatamise nippi – ja korda kasvatamist igal teisel real kokku 6 korda = 34-35-37-38-39-41 s.
Jälgi kudumistugevust!
Jätka kuni töö on 13-13-14-16-18-20 cm pikkune.
Järgmine rida: koo 8-8-8-10-10-10 ripskoes silmust, 18-19-21-18-19-21 s parempidises koes, 8-8-8-10-10-10 ripskoes silmust ja jätka niimoodi kuni töö on 31-33-36-40-44-49 cm pikkune. Koo silmused maha.

ÜHENDAMINE
Tõmba varbaots kokku ja õmble jala pealt kokku kuni ripskoes silmusteni. Murra suss kokku ja õmble kanna tagune, servad vastastikku, et hoiduda paksust õmblusest.

VANUTAMINE
Pese masinas 40 kraadise pesuprogrammiga, ensüümi- ja valgendajavaba pesuvahendiga, tavalise tsentrifuugiga, aga ilma eelpesuta.
Peale pesu venita niiskelt vormi ja jäta kuivama. Edaspidi pese villapesuprogrammiga.

HEEGELDATUD LILL
Lehed (kasuta laimirohelist): tee 4 ahelsilmust ja ühenda ringiks aassilmusega esimesse ahels-sse.
* 1 kinnissilmus (ks) ringi, 4 ahels, 1 poolsammas (psm) esimesse neljast ahels-st *, korda *-* 5 korda ja siis 1 aass ringi algusse = 5 lehte. Katkesta ja kinnita lõng.

Õiepung (kasuta naturaalvalget): tee 4 ahelsilmust, 2 ühekordset sammast (sm) esimesse ahels-sse ja siis 1 aassilmus samasse ahels-sse.
Katkesta lõng ja kinnita lill keset lehte ja õmble sussi peale pärast viltimist.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-546) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (11)

Grethe Gaare Lonie 01.12.2019 - 20:19:

Hvad menes med buk tøflen dobbelt? Er der en instruktionsvideo. Jeg har syet hullet foran da jeg ikke kunne trække tråden

Mamielili 09.01.2017 - 16:11:

Pourriez vous faire un croquis avec les mesures afin de compléter les explications, un patron en quelque sorte. Merci

DROPS Design 10.01.2017 kl. 08:47:

Bonjour Mamielili, il n'y a pas de schéma disponible pour ce modèle, veillez bien à ce que votre tension est juste et que vous conservez bien la même lors de la réalisation des chaussons, et suivez bien les explications du modèle pour obtenir le résultat indiqué. Bon tricot!

Janneke 12.02.2016 - 17:15:

Hej! Jag har stickat flera par men får inte till hälen efter tovning. Innan tovningen ser det bra ut men inte efter. Det blir en del som putar ut precis i början av sömmen mitt bak nere i hälen - om ni förstår. Vad gör jag för fel? Ska jag inte sy ihop innan tovning?

DROPS Design 03.03.2016 kl. 12:29:

Hej Janneke, Jo du skall sy ihop Innan tovning. Och kom ihåg att du kan forma ganska friskt när tofflorna är blöta, så du burde kunna få bort den delen som putar ut. Lycka till!

Cheanne Blæsberg 28.10.2014 - 16:43:

Hvorfor står Drops Peak garnet som garnalternativ til denne opskrift? Skoene er nu strikket færdige og vasket, men jeg var ikke klar over at dette garn ikke kan filtes, da jeg stadig er nybegynder. Er der noget man kan gøre?

DROPS Design 29.10.2014 kl. 15:17:

Hej Cheanne, Ja det stemmer, det er lidt anderledes ved filtning, da er man nødt til at finde et andet filtegarn. Men du kan jo prøve at vaske det endnu varmere... Det bør filte ved 60 grader, men vi kan ikke love noget. Men prøv igen for det kan der ikke ske noget ved!

Gloria 16.10.2014 - 10:26:

Serve un gioco di ferri o bastano dei ferri normali, come mi parrebbe di capire dalla descrizione del lavoro? Grazie

DROPS Design 16.10.2014 kl. 10:33:

Buongiorno Gloria. Le pantofole vengono lavorate avanti e indietro sui ferri: vanno benissimo anche i ferri dritti normali. Buon lavoro!

Jozefien De Bruijn 15.01.2014 - 13:29:

Voor de kleinzoons wil ik de schacht iets hoger maken. Kan ik dan simpelweg wat steken meerderen steken vanaf de ribbelsteken ?

DROPS Design 15.01.2014 kl. 14:25:

Hoi Jozefien. Je kan steken opnemen langs de rand van het slofje en vanaf hier de schacht breien. Let wel op de stekenverhouding voor/na het vilten zodat de schacht niet te klein wordt - maak eerst een proeflapje en vilt deze, dan weet je precies waar je aan toe bent.

Anja Norn 12.01.2014 - 20:21:

Der står i opskriften at tåen skal trækkes sammen. Betyder det at man laver en ring der ikke skal syes sammen? Kryber garnet så meget i vaskemaskinen at hullet lukker sig helt?

DROPS Design 13.01.2014 kl. 11:18:

Hej Anja. Du skal ikke sy sammen, men du traekker traaden gennem maskerne paa pinden, traekker godt sammen og haefter traaden. Hullen bliver mindre og skal nok forsvinde helt naar den bliver filtet i vaskemaskinen.

Marie Danneels 01.04.2013 - 11:02:

Zopas 2 paar kinderslofjes gemaakt en gevilt voor de éérste maal ! Ze lijken exact op deze van de foto. Heel goed gelukt en plezant om de transformatie te zien ! Ik maak er alvast nog. Groeten aan alle DROPS liefhebbers !

DOYOCO 11.10.2011 - 01:10:

Buen dia. Los felicito en especial a la autora de estos hermosos patrones me encantan. quisiera pedirle un favor si pueden colocar esquemas para poder entender mejor. gracias por todo. Un abrazo

Drops Design 26.05.2009 - 10:07:

Bonjour Fçoise, le schéma va être supprimé car il ne correspond effectivement pas au modèle, il faut simplement suivre les instructions. bon tricot !

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-546

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.