DROPS Baby / 17 / 11

Little Gent Socks by DROPS Design

DROPS Merino Extra Fine lõngast kootud palmikutega beebi ja laste sokid / sussid

Võtmesõnad: palmik, sokid,
SUURUS : 1/3 – 6/9 – 12/18 kuune (2- 3/4) aastane
Talla pikkus cm: 10-11-12 (14-16) cm

LÕNG: DROPS MERINO EXTRA FINE 50 g/105 m
50-100-100 (100-100) g värv nr 14, sinakashall

DROPSi SUKAVARDAD: 3,5 mm – või sobivad, et 22 s ripskoes = 10 cm laiuses.
DROPSi SUKAVARDAD: 2,5 mm– sooniku jaoks

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 6.90€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi M.1. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.
RIPSKUDE (ringselt kududes): koo 1 rida parempidi, teine pahempidi.
-----------------------------

PAPUD

Kootakse ringis sukavarrastega.
Loo üles 48-52-52 (56-56) s 2,5 mm sukavarrastele. Koo soonikut 1 pr/ 1 ph - ring algab taga keskel.
Kui on kootud 4-5-5 (5-6) cm, koo 3 pr kokku (= 1 pr, 1 ph, 1 pr) taga keskel, koo 4 ringi ja siis koo jälle 3 pr kokku (= 1 ph, 1 pr, 1 ph) taga keskel = 44-48-48 (52-52) s.

Kui töö on 10-11-12 (13-14) cm pikkune, võta 3,5 mm sukavardad.
Koo 1 ring parempidi, SAMAL AJAL kahanda ühtlaste vahedega 6-6-6 (6-6) s = 38-42-42 (46-46) s.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Tõsta esimesed 14-15-15 (16-16) s silmusehoidjale, jäta järgmised 10-12-12 (14-14) s vardale (= jalapealne) ning tõsta ülejäänud 14-15-15 (16-16) s silmustehoidjale.
Koo jalapealsete silmustega edasi-tagasi järgmiselt: 2-3-3 (4-4) ripskoes silmust, 1 silmus pahempidises koes, M.1 (alusta skeemi 4. reaga), 1 s pahempidises koes ja 2-3-3 (4-4) ripskoes.

Kui jalapealne tükk on 3,5-4-5 (6,5-7,5) cm pikkune, korja vardale 8-9-11 (14-16) s tüki külgedelt ja tõsta silmused hoidjalt tagasi varrastele = 54-60-64 (74-78) s.
Jätka ripskoes kõigil silmustel 1,5-2-2,5 (3-3,5) cm, siis koo 1 ring pahempidi ja siis koo maha kõik silmused, väljaarvatud esiosa 10-12-12 (14-14) keskmist silmust.
Koo 9-10-11 (13-15) cm ripskoes neil silmustel talla jaoks ja siis koo silmused maha.

Õmble tald papu külge, servad vastastiku, et ei tekiks paksu õmblust.
Koo teine papu samamoodi.

Skeem

= pr töö PP, ph töö VP
= tõsta 2 s abivardale töö ette, 2 pr, 2 pr abivardalt

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 17-11) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (40)

Nathalie Dassylva 11.02.2020 - 04:17:

Je ne comprends pas ce que veux dire commencer par le milieu dos .

DROPS Design 11.02.2020 kl. 09:45:

Bonjour Mme Dassylva, le début des tours se situe au milieu dos de la chaussette, autrement dit derrière la cheville. Bon tricot!

Kristina 21.11.2019 - 22:03:

Hej! Tack för det fina mönstret! Undrar om hur minskningen "SAMTIDIGT minskas 6-6-6 (6-6) m jämnt fördelat = 38-42-42 (46-46) m." görs. Stickar man två maskor tillsammans 6 gånger?

DROPS Design 22.11.2019 kl. 08:27:

Hei Kristina! Ja, når arbeidet måler 10-11-12 (13-14) cm byttes det til settp 3,5, deretter skal det strikkes èn omgang med glattstrikk, på denne runden skal det strikkes to og to masker sammen jevnt fordelt utover omgangen 6 ganger. Se også Øke/felle jevnt fordelt Lykke til!

Barbara 24.09.2019 - 16:13:

Frage. wenn ich von der hinteren Mitte ausgehe und die ersten 14 Maschen auf den Hilfsfaden lege ,dann 10 Maschen auf der Nadel lasse ,dann nochmals 14 Maschen auf den Hilfsfaden lege ist ja mein Faden mit dem ich weiter stricken soll noch an der hinteren Mitte. Wie soll ich dann den Fußrücken stricken.

DROPS Design 24.09.2019 kl. 16:23:

Liebe Barbara, stricken Sie die ersten 14 Maschen und legen Sie sie still, dann stricken Sie die nächsten 14 Maschen wie beschrieben (dh mit M.1) und legen Sie die letzten 14 Maschen still, wenden und die Rückreihe über die mittleren 14 Maschen stricken. Sie können auch den Faden abschneiden, und die Maschen stilllegen, und dann über die mittleren 14 Maschen stricken. Viel Spaß beim stricken!

Marina 16.06.2019 - 01:42:

Sorry, falsch gezählt, dass sind doch 38M *facepalm*, es ist schon spät bei mir, ich glaube ich muss schlafen gehen.

Marina 16.06.2019 - 01:39:

Hallo! Ich stricke die kleinste Größe, habe gerade 6M abgenommen und habe 38M auf der Nadelspiel. Jetzt geht’s zum Verteilung. In der Beschreibung steht 14M auf der Hilfsnadel, 10M Fußrücken und wieder 14M Hilfsnadel, so komme ich aber auf 34M und nicht auf 38M. Wie verteile ich denn die restlichen 4M oder soll man mehr als 6M abnehmen?

DROPS Design 17.06.2019 kl. 07:57:

Liebe Marina, die ersten 14 M werden stillgelegt, die nächsten 10 M werden für den oberen Fuss (mit Zöpfe) gestrickt, und die letzten 14 M werden stillgelegt, jetzt sind 28 M. stillgegegt und 10 M auf der Nadel (= 38 M). Viel Spaß beim stricken!

Anna 04.02.2019 - 14:42:

Buon pomeriggio Non capisco quando dite: diminuire al centro 3 maglie insieme

DROPS Design 04.02.2019 kl. 15:48:

Buongiorno Anna, per diminuire deve lavorare insieme a diritto le 3 maglie centrali al centro dietro, che corrispondono a quelle indicate tra parentesi. Buon lavoro!

Carla Pettini 18.10.2018 - 20:16:

Salvoe sto lavorando questo modello carinissimo ma ho una domanda da farvi: dopo essere passata ai ferri 3.5 devo fare un giro a maglia rasata. al termine di questo mi trovo a metà dietro. se devo portare le prime 14 maglie (sto facendo la tahlia piu piccola) su un fermamaglia e lasciare solo le centrali per lavorare la parte sopra il piede, come faccio a usare il filo? spero di essermi spiegata, forse ho spostato le maglie i modo errato? Grazie per l'aiuto

DROPS Design 19.10.2018 kl. 14:22:

Buongiorno Carla. Per lavorare le maglie della parte sopra del piede può tagliare il filo oppure può usare l'altra estremità del gomitolo. Buon lavoro!

Anne Larsen 17.12.2016 - 20:05:

Jeg forstår simpelthen ikke dette: 2-3-3 (4-4) m retstrik – SE FORKL OVER, 1 m glatstrik med vrangen ud, M.1 (start på 4.p i diag), 1 m glatstrik med vrangen ud og 2-3-3 (4-4) m retstrik.

DROPS Design 21.12.2016 kl. 14:41:

Hej Anne. Hvis du nu strikker den mindste str (1/3 mdr), saa strikker: 2 m retstrik, 1 glatstrik med vrangen ud (vr paa retten), M.1 (det er diagrammet som du ser mederst), 1 glatstrik med vrangen ud og afslutter med 2 m retstrik.

Carol Williamson 03.06.2015 - 23:17:

I'm nearly finished, but instead of casting off, then sewing up, I'm planning on working the 12 (in the 12 - 18 month size) toe stitches back and forth across the bottom of the foot, picking up one side stitch each row. I think this might be neater than casting off then sewing up. Besides, I hate the sewing up part. Then once it's finished, I'll only have two tails to weave in.

Agnieszka 11.04.2015 - 14:35:

Super süße Schühchen 😊

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 17-11

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.