DROPS Baby / 18 / 19

Fun with Pants by DROPS Design

Kahekordsest DROPS Fabel lõngast kootud beebi ja laste püksid

Võtmesõnad: püksid,
Suurus: 1/3 - 6/9 - 12/18 kuud (2 - 3/4) aastat
Lapse pikkus: 50/56-62/68-74/80 (86/92-96/104)cm

Lõng: Garnstudio DROPS FABEL 50 g/205 m
150-150-200 (200-250) g värv nr 910, sea mist

DROPSi sukavardad ja ringvardad (40 cm): 4 mm – või sobivad, millega saavutad kudumistiheduse 19 silmust x 25 rida parempidises koes = 10 x 10 cm kahekordse Fabel lõngaga.

DROPSi sukavardad ja ringvardad (40 cm): 3,5 mm – soonikuks.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 7.50€. Loe edasi.

Juhend

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 silmus kududes silmus välja parempidise võttega eelmise rea silmuste vahelt.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda järgmiselt ENNE silmusemärkijat: 2 pr kokku.
Kahanda järgmiselt PEALE silmusemärkijat: 2 pr üt kokku (tõsta 1 silmus parempidise kudumisvõttega vardale, koo 1 silmus parempidi ja tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse).
--------------------------------------------------------------

PÜKSID
Kootud ringselt ringvarrastega vöökohalt allapoole.
Loo 114-120-120 (126-132) silmust 3,5 mm ringvarrastele kahekordse lõngaga. Koo 8-9-9 (10-10) cm soonikut 3 pr/3 ph.
Võta 4 mm ringvardad ja koo 1 ring parempidi, SAMAL AJAL kahanda 22-24-20 (22-24) silmust võrdsete vahedega ringi jooksul = 92-96-100 (104-108) silmust. Aseta üks silmusemärkija keha esiosa keskele ja teine seljaosa keskele (= 46-48-50 (52-54) silmust märkijate vahel).
Jätka parempidises koes, kuni tüki pikkus on 12-14-15 (15½-16) cm. Nüüd kasvata 1 silmus mõlemal pool 4 keskmist silmust esiosal (silmusemärkija jääb nende 4 silma keskele) – VAATA KASVATAMISE NIPPI. Korda kasvatamist igal teisel real kokku 8-9-9 (10-11) korral = 108-114-118 (124-130) silmust.
Kui kasvatamised on tehtud, on tüki suurus u 18-21-22 (23-24) cm. Järgmisel real koo maha 6 silmust esiosa ja tagaosa keskelt (= 3 silmust mõlemalt poolt SM-t) = 48-51-53 (56-59) silmust kummagi püksisääre kudumiseks.

PÜKSISÄÄR
Pane ühe püksisääresilmad silmusehoidjale ja teise püksisääre silmad jaota 4 mm sukavarrastele = 48-51-53 (56-59) silmust. Jätka kudumist ringselt parempidises koes- aseta silmusemärkija jala sisekülje keskkohale.
SAMAL AJAL, kui püksisääre pikkus on 4-4-4 (5-6) cm, kahanda kummaltki poolt silmusemärkijat 1 silmus – VAATA KAHANDAMISE NIPPI. Jätka kahandustega igal 2-3-4 (5-6) cm kokku 4 korda = 40-43-45 (48-51) silmust.
Kui püksisääre pikkus on 12-15-18 (23-28) cm, jätka 3,5 mm sukavarrastega. Koo 1 ring parempidi, SAMAL AJAL kasvata 8-5-9 (6-9) silmust võrdsete vahedega ringil = 48-48-54 (54-60) silmust.
Jätka soonikuga 3 pr/3 ph. Koo silmused maha, kui sooniku pikkus on 10 cm.
Pükste pikkus keskkohast alla servani on 40-46-50 (56-62) cm .
Jaota silmusehoidjale jäetud silmad sukavarrastele ja koo teine püksisäär.

ÜHENDAMINE
Õmble kokku tekkinud ava püksisäärte ülaosas.
Keera alumine soonik üles vastavalt vajadusele.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 18-19) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (29)

Elisabeth Schilling 07.10.2015 - 17:02:

Le nom pour BabyDrops 18-19 ma proposition ISAAC

Constanza 13.08.2015 - 05:27:

Hola. Tengo una pregunta a cerca de los aumentos en la indicación PANTALÓN. Dice q los aumentos se realizan a cada dos vueltas. ¿Esto significa que entre cada vuelta con aumento se deben tejer dos vueltas sin aumento o sólo una? Gracias!

DROPS Design 13.08.2015 kl. 12:08:

Hola Constanza. Los aumentos se trabajan de la sig manera: 1 vta con aum, otra vta sin aum.

Inger Johanne 27.05.2015 - 12:25:

2 tråder Fabel 19 m x 25 p, då sakl det strikkast med dobbelt garn ?

DROPS Design 27.05.2015 kl. 12:28:

Hej Inger, Ja det stemmer, bukserne strikkes med dobbelt garn. God fornøjelse!

Rachel 16.08.2014 - 01:11:

Should the increases before splitting off the legs be on the front and the back or just the front as implied in the pattern? It doesn't make much sense to me to have them only on one side! I'd really love to know before I go any further please!

DROPS Design 18.08.2014 kl. 12:39:

Dear Rachel, inc are done on mid front, each side of marker, ie 2 sts are inc on mid front. Happy knitting!

Sabine 12.05.2014 - 10:07:

Hallo, ist es jetzt richtig, dass der Zwickel nur VORNE gestrickt wird? Auf dem Foto sieht es so aus als ob auch hinten Zunahmen sind...ich bitte um Antwort damit ich weitermachen kann :-) Danke!

DROPS Design 12.05.2014 kl. 14:56:

Liebe Sabine, ja, die Zunahmen werden nur vorne gestrickt. Weiterhin gutes Gelingen!

Theresa 09.04.2013 - 21:50:

Hej Jeg er ved at strikke i str 18 mdr men forstår ikke nedenstående... Nu tages der 1 m ud på hver side af 4 m midt foran (2 m på hver side af mærket). Skal det kun være midt foran eller også midt bagpå????Forstår jeg det forkert...synes nemlig slet ikke at det virker logisk. Mvh Theresa

DROPS Design 10.04.2013 kl. 12:12:

Du tager 1 m ud på hver side af de 4 masker foran, det bliver da 2 nye m 8 gange = ialt 16 nye masker foran.

June 23.03.2013 - 11:36:

Nå økes det 1 m på hver side av 4 m midt foran (2 m på hver side av merket) – SE ØKETIPS. Gjenta økningen på hver 2.omg totalt 8-9-9 (10-11) ganger = 108-114-118 (124-130) m. Skal man øke 4 masker per 2. runde? Jeg strikker til den minste str og vil da ha 92 +32 masker. Får ikke dette til å stemme med de 108 maskene jeg skal ha før jeg begynner på beina

DROPS Design 28.03.2013 kl. 13:59:

Kaere June. Du skal öke 1 m paa hver side af merket midt foran = 2 m per gang. Du öker totalt 8 ganger = 16 m. Saa ender du paa 108 maskene. God fornöjelse videre.

Iris 06.02.2013 - 19:37:

Hallo Conny! Danke für deine Antwort vorne und hinten wär mir ja logisch so wie du es machst - aber die Anleitung besagt zunamen nur VORNE!

Iris 06.02.2013 - 13:03:

Ich habe eine Frage zur Zwickelzunahme - in der Anleitung steht auf beiden Seiten der mittleren 4 Maschen VORNE zunehmen... Wir ein verbreiternder Zwickel nicht normalerweise auf der Hinterseite (Po-Seite) gearbeitet bzw. auf Vorder und Hinterer Mitte?

Conny 06.02.2013 kl. 15:57:

Hallo iris,ich hab solche höschen schon öfter gestrickt und komme mit den zunahmen vor und nach den markierungsfäden ( vorn und hinten)in jeder 2.runde, bestens klar.viel erfolg. LG conny

Serene Mark 24.10.2012 - 04:38:

Hi there just wanted to say that the wrong increase video has been featured for this pattern, babydrops 18-19 should not be an M1. Should have been using loop under.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 18-19

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

Fun with Pants

Aleksandra Strugacz, Norway