DROPS / 102 / 14

DROPS 102-14 by DROPS Design

DROPSi palmikutega säärised kahekordsest “Alpaca” lõngast.

Võtmesõnad: palmik, säärised,
  • DROPS 102-14 - DROPSi palmikutega säärised kahekordsest “Alpaca” lõngast.
  • DROPS 102-14 - DROPSi palmikutega säärised kahekordsest “Alpaca” lõngast.
Suurus: S/M – L/XL
Pikkus: 40 - 42 cm

Lõng: Garnstudio DROPS Alpaca 50 g/167 m
200-250 g värv nr 0100, naturaalne valge

DROPS sukavardad: 4 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus parempidises koes kahekordse Alpaca lõngaga kududes 19 s x 25 r = 10 x 10 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 14.60€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi M.1. Skeem on antud vaadatuna töö paremalt poolt.
------------------------------------------------------

SÄÄRISED

Kootakse ringselt sukavarrastel, alt üles.
Loo üles kahekordse Alpaca lõngaga 72-96 s. Koo 1 ring parempidi, edasi koo 5 cm 3 pr/3 ph soonikut.
Edasi koo järgmiselt: * M.1, 9 ph*, korda * - * 6-8 korda (NB! M.1 peab asetsema 3 pr silmuse kohal).
Jätka kuni töö on 7 cm pikkune, seejärel kahanda 1 s üle ühe igast pahempidiste silmuste grupist (ühel ringil 3 s kahandatud) ning korda kahandamist 5-5,5 cm järel, kokku 6 korda = 54-72 s. (NB! kahandamised tee alati samas pahempidiste silmuste grupist).

Peale kahandamisi jätka kudumist: * M.1, 9 ph, M.1, 3 ph *, korda * - * kokku 3 – 4 korda.
Kui töö on u 35-37 cm pikkune (koo viimane M.1 mustrikord lõpuni), koo 1 ring parempidi, samal ajal kahandades võrdsete vahedega 0-6 s = 54-66 s.

Koo edasi 3 pr / 3 ph soonikut ning järgmisel ringil kasvata igasse pahempidiste silmustele juurde 1 s, et 3 ph = 4 ph.
Koo soonikut kuni töö on 40-42 cm pikkune, koo lõdvalt maha (parempidised silmused parempidi ning pahempidised silmused pahempidi).

Koo teine sääris samamoodi.

Skeem

symbols = pr töö PP
symbols = 1 õs kahe silmuse vahele
symbols = tõsta 1 s parempidi kudumata üle, 2 pr, tõsta kudumata s üle kootud silmuste
symbols = seal silmust ei ole
diagram
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 102-14) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (61)

country flag Airashii 28.11.2020 - 22:34:

Hello. I would like to know what is the difference between this pattern (102-14) and the pattern Drops 102-47. Thank you.

user icon DROPS Design 29.11.2020 kl. 18:39:

Dear Airashii, the patterns are identical, however, the latest one is a Christmas version with the Christmas colours in the photo. Happy knitting!

country flag Kwint 24.09.2020 - 13:53:

Oke, bedankt. Ik had echter twee vragen staan. Zou u die ander ook willen beantwoorden?

user icon DROPS Design 18.11.2020 kl. 13:39:

Dag Kwint,

Excuses voor mijn late reactie. Bij 6 keer 1 steek minderen om de 5 cm, zitten er 5 lengtes van 5 cm tussen = 25 cm van de eerste tot de laatste mindering.

country flag Kwint 21.09.2020 - 22:14:

Het patroon is me niet helemaal duidelijk. Meet ik de 7 cm vanaf het begin van het breiwerk of vanaf de boord. En als ik 6x 1 steek moet minderen elke 5 cm dan ben ik dan al over de 35 cm toch? Maar waarschijnlijk begrijp ik die 5 cm verkeerd. Kan iemand dus uitleggen op welk punt die 5 cm is?

user icon DROPS Design 24.09.2020 kl. 12:39:

Dag Kwint,

Het breiwerk wordt altijd vanaf het begin gemeten, tenzij anders aangegeven.

country flag Chantal 08.02.2020 - 16:59:

Bonjour, je suis à cette phase du tricot: diminuer 1 m dans 1 section m env sur 2 : 6 fois tous les 5-5,5 cm = 54 – 72 m. Ma question: dois-je diminuer 1 m à chaque section de M9 ou à 1 section sur 2 ou uniquement 1 fois à chaque rang? merci

user icon DROPS Design 10.02.2020 kl. 08:30:

Bonjour Chantal, vous devez diminuer tous les 5 ou 5,5 cm en fonction de la taille choisie, et vous diminuez d'abord dans 1 section en mailles envers sur 2 = vous aurez ainsi après la 1ère diminution (M.1, 9 m env, M.1, 3 m env) et après la 2ème diminution, vous aurez(M.1, 9 m env, M.1, 7m env) et ainsi de suite jusqu'à ce que vous ayez (M.1, 9 m env, M.1, 3 m env). Bon tricot!

country flag Marion 18.01.2020 - 13:35:

Je fais suite à ma question précédente. En continuant plus loin dans les questions/réponses, le 20.01.2015 vous apportez une réponse très différente : "glissez 1 m à l'end, 1 m end, passez la m glissée par-dessus la m tricotée = il reste 2 m". Doit-on donc tricoter 1m end ou 2m ens à l'end sur la 1ère ligne du diagramme? Merci pour votre aide.

country flag Marion 18.01.2020 - 13:27:

Bonjour, en lisant votre explication du 22.02.2015, j'ai du mal à comprendre. Sur les 3m, on glisse la 1ère m, on tricote ensemble les 2m suiv. (ce qui fait 1m en moins) on a bien 2m, mais pour finir le point on passe la m glissée par dessus la m tricotée, ce qui nous fait une 1m restante sur les 3m de départ. Et au rang suivant, on est censé avoir 2m, ce qui est impossible puisqu'on a rabattu au total 2m sur les 3. Pourriez-vous m'éclairer?

user icon DROPS Design 20.01.2020 kl. 08:43:

Bonjour Marion, au 1er rang, on ne tricote pas les 2 m ens àl 'endroit, on doit tricoter 2 mailles endroit et passer la maille glissée par-dessus la maille tricotée = il reste bien 2 mailles. Cette vidéo montre comment tricoter ce type de petites torsades et devrait vous permettre de vous aider à les faire (attention, dans la vidéo, on tricote en rangs, ce modèle se tricote en rond, suivez bien le diagramme du modèle). Bon tricot!

country flag Yvonne PRUVEL 03.12.2019 - 14:41:

Bonjour,Merci pour vos modèles . Sur le BONNET 192-24 au diagramme A4, 7ème rang, je suis bloquée avec le point. Je m'y perds pour enchaîner les m. envers, endroit au-dessus des 14 m. suivantes et finir le rang ainsi que le rang suivant. D'avance merci de votre compréhension et votre aide ! Cordialement. Yvonne

user icon DROPS Design 03.12.2019 kl. 16:06:

Bonjour Mme Pruvel, au 7ème rang de A.4, tricotez chaque A.4 ainsi: 1 m env, 1 m end, 1 m env, 1 jeté, piquer ensuite l’aiguille entre la 15ème et 16ème maille du motif, attrapez le fil sur l’envers et ramenez-le sur l’endroit (= 1 jeté= 1 nouvelle maille), tricotez: *1 m env, 1 m end*, tricotez de *-* 7 fois au total (= 14 m), 1 m env, puis terminez par: 1 jeté, 1 m env, 1 m end, 1 m env, 1 m end. Au rang suivant, tricotez: 1 m env, 1 m end, 1 m env, 1 m end, 2 m ens à l'env (= la m env + le jeté ramené entre les 2 m), continuez en côtes jusqu'à la fin du A.4. Bon tricot!

country flag Piia 03.09.2019 - 10:32:

Miten nuo kavennukset 6x1s tehdään 5cm välein? Kaikki samalla kierroksella vai työn korkeutta 5cm välein?

user icon DROPS Design 04.09.2019 kl. 17:42:

Hei, kavennukset tehdään aina 5 cm:n välein korkeudessa.

country flag Trine 10.02.2019 - 22:31:

Hei! Jeg sliter med å forstå denne linjen "nå felles det 1 m i hvert 2.vr-parti på hver 5.-5½ cm totalt 6 ganger = 54-72 m. Dvs det strikkes slik etter alle fellinger: * M.1, 9 vr, M.1, 3 vr *, gjenta fra *-*. " Etter felling får jeg ikke 3 vrangmasker fra M.1 før jeg begynner på M.1 igjen. Hva gjør jeg feil da?

user icon DROPS Design 13.02.2019 kl. 11:42:

Hei Trine. Du feller 1 maske i annenhvert vrangparti totalt 6 ganger (altså maskene mellom hver M.1). Du feller i de samme vrangpartiene hver gang slik at når alle fellinger er ferdig har annehvert vrangparti 9 og 3 vrangmasker. Altså omgangen etter alle fellinger er ferdig strikkes slik: M.1 (=3 masker), 9 masker vrang, M.1 (=3 masker) , 3 masker vrang, M.1 (=3 masker), 9 masker vrang osv. God fornøyelse.

country flag Jennifer 29.11.2018 - 17:03:

Bonjour, j'aime beaucoup ce modèle mais quelle taille me conseillez-vous pour un mollet faisant 42 cm de diamètre. Merci

user icon DROPS Design 30.11.2018 kl. 08:01:

Bonjour Jennifer, correction réponse précédente erronée: les jambières se tricotent de bas en haut, ajustez le nombre de diminutions en les essayant régulièrement pour que vous puissiez les enfiler et qu'elles ne soient pas trop serrées au niveau du mollet. Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 102-14

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.