DROPS / 102 / 46

Ice Sparkles by DROPS Design

DROPSi sõrmikud lõngadest Alpaca ja Vivaldi

Võtmesõnad: kindad, soojad käed,
  • Ice Sparkles / DROPS 102-46 - DROPSi sõrmikud lõngadest Alpaca ja Vivaldi
Suurus: S/M – L/XL

Lõng: Garnstudio DROPS Alpaca, 50 g / 167 m
50-50 g värv nr 501, helehall
ja kasuta: Garnstudio DROPS Vivaldi, 50 g / 280 m
50-50 g värv nr 06, naturaalvalge

DROPSi sukavardad: 4 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 19 s x 25 r parempidises koes kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1) = 10 x 10 cm

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 3.65€. Loe edasi.

Juhend

VASAK SÕRMIK
Koo sukavarrastega ringselt. Loo üles 42-48 silmust kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1) 4 mm sukavarrastele. Koo 2 rida pr ja edasi koo soonikut 3 pr/ 3 ph.
Kui töö pikkus on 10 cm, koo 1 rida, SAMAL AJAL kahanda ühtlaste vahedega silmuste arvu kuni 36-42 silmuseni.
Siis koo 1 rida ph, 1 rida pr ja 1 rida ph.
Jätka kudumist parempidises koes.

SAMAL AJAL, kui töö pikkus on umbes 12 cm, kasvata pöidlakiilu jaoks 1 silmus mõlemal pool ringi eelviimast silmust, tehes õhksilmuse ja järgmisel ringil koo kasvatatud silmused keerdsilmustena, et vältida augu teket. Kasvata igal 3-ndal ringil kokku 4-5 korda = 9-11 pöidlasilmust ja kokku 44-52 silmust.
Kui töö pikkus on 17-18 cm, aseta need 9-11 s + 1 s mõlemalt poolt (= 11-13 s) silmusehoidjale ja loo üles 1 uus silmus pöidla taha = 34-40 s.
Jätka kudumist ringselt parempidises koes, kuni töö pikkus on 21-22 cm.
Tõsta 15-17 käepealse silmust silmusehoidjale, jäta 6-8 s vardale ja tõsta ülejäänud 13-15 peopesa silmust tõsta teisele silmusehoidjale.

VÄIKE SÕRM
= 6-8 s. Loo 2 uut silmust silmusehoidja poole = 8-10 s. Koo ringselt parempidises koes 5,5 –6,5 cm, siis koo kõik silmused kahekaupa kokku. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesolevate silmuste, kinnita lõngaots.

KÄELABA
Tõsta silmused silmusehoidjalt tagasi vardale ning korja üles 2 silmust väikse sõrme poolt = 30-34 s. Koo 2 ringi parempidises koes.
Hoia vardal üleskorjatud 2 silmust (väikse sõrme poolt) + 4-5 silmust mõlemalt poolt nii käepealselt kui ka peopesast. Ülejäänud silmused pane eraldi silmusehoidjatele (11-12 silmust käepealsel ja 9-10 silmust peopesal).

SÕRMUSE SÕRM
= 10-12 s. Loo 1 uus silmus silmusehoidjate poole = 11-13 s. Koo ringselt parempidises koes umbes 7-8 cm, siis koo kõik silmused kahekaupa kokku. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesolevate silmuste, kinnita lõngaots.

KESKMINE SÕRM
Tõsta 5-6 käepealse silmust + 4-5 peopesa silmust silmusehoidjalt tagasi vardale, korja üles 2 silmust sõrmuse sõrme poolt ja loo 1 uus silmus silmusehoidjate poole = 12-14 s. Koo ringselt parempidises koes umbes 7,5-8,5 cm, siis koo kõik silmused kahekaupa kokku. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesolevate silmuste, kinnita lõngaots.

NIMETISSÕRM
Tõsta allesjäänud 11-11 silmust silmusehoidjalt tagasi vardale, korja üles 2-3 silmust keskmise sõrme poolt = 13-14 s. Koo ringselt parempidises koes umbes 6,5-7,5 cm, siis koo kõik silmused kahekaupa kokku. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesolevate silmuste, kinnita lõngaots.

PÖIAL
Tõsta pöidlakiilu silmused vardale ja korja ülesse ka 3 silmust pöidlakiilu tagant servalt = 14-16 s. Koo ringselt parempidises koes umbes 5,5-6 cm, siis koo kõik silmused kahekaupa kokku. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesolevate silmuste, kinnita lõngaots.

PAREM SÕRMIK
Koo nagu vasak sõrmik, kuid peegelpildis, st. kasvata pöidlakiilu jaoks mõlemal serval ringi 2. silmusel, mitte ringi eelviimasel silmusel.
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 102-46) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (10)

country flag Helle Svensson 31.01.2021 - 10:12:

Der må være en fejl i opskriften, hvor der står: Der tages 1 m ud på hver side af næst sidste m på omg – tag ud ved at slå om, for at undgå hul strikkes omslaget drejet ret på næste omg. Tag ud på hver 3.omg totalt 4-5 gange = 9-11 tommelf-m og 44-52 m totalt Der skal vel stå, at man skal tage ud PÅ HVER SIDE af det øgede maskeantal i kilen??? Venligst Helle

country flag Renilde 04.01.2019 - 15:18:

Hoe moet ik 3 steken opnemen tussen pink en ringvinger. Ik heb altijd gaten

user icon DROPS Design 06.01.2019 kl. 13:28:

Dag Renilde,

Bij 'Pink' staat dat je 2 nieuwe steken op moet nemen naast de steken van de hulpdraden. Dit is dus tussen de pink en de ringvinger in.

Elena 02.01.2016 - 22:03:

I found the English version of this pattern hard to read, so I edited it. Can I send you my version (I only changed the language, not the actual pattern)? Thank you

country flag Kathy DeWitt 13.11.2014 - 21:43:

Hi there, these gloves are knitting up well, except, I seem to have a hole between each finger. Can you explain why this might happen? Thank you, Kathy

user icon DROPS Design 14.11.2014 kl. 14:21:

Dear Mrs DeWitt, this can happen when you are working fingers (joining new yarn to each finger), you may sew some sts to close these smal holes (for example when weaving the yarn ends to each finger). Happy knitting!

country flag Marta 05.04.2013 - 15:00:

Plus den lilla maskan i mitten!

country flag Berit 04.04.2013 - 01:07:

Mener det er feil maskeantall i oppskriften der det står at man skal øke til tommelkile. Øk 2 masker totalt 4-5 ganger blir 8-10 masker totalt, ikke 9-11 masker som det står i oppskriften.

user icon DROPS Design 09.04.2013 kl. 21:39:

Du öker 2 m paa hver side af av nest siste m på omg. Dvs, du faar 4 eller 5 m paa hver side af den m = 9-11 m totalt

country flag Therese 04.11.2012 - 20:17:

Första gången jag stickar fingervantar, förstår dock inte vad de menar från och med lillfingret. Någon som kan hjälpa?

Catharina 07.07.2007 - 15:05:

Ser lättstickade ut. De stickar jag gärna.

country flag Maria 05.07.2007 - 22:27:

Fine og enkle!

Ma 22.06.2007 - 21:23:

Har länge letat sådant mönster. hoppas det kommer med.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 102-46

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.