DROPS / 2 / 11

DROPS 2-11 by DROPS Design

DROPS Flores lõngast kootud avar kampsun suurusele M

Võtmesõnad: alt üles, jakid,
DROPS Retro 1980-1993
------------------------------------------------------
Suurus: M
Lõng: DROPS Flores, 50g/100m
450 g värvi nr 4, sinine

DROPSi pikad vardad: 2,5 ja 5,5 mm – või sobivad, et koetihedus oleks 15 s x 20 rida parempidises koes 5,5 mm varrastega = 10 x 10 cm.
DROPSi nööp: 1 tk.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.
DROPS Flores DROPS Flores
76% mohäär, 24% vill
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

SOONIK: * 2 pr keerdsilmusena, 1 ph *, korda * kuni *.
---------------------------

PAREM HÕLM
Kootakse edasi-tagasi. Loo 2,5 mm varrastele 79 silmust ja koo 5 cm soonikut – vaata ülevalt.
Nüüd tõsta 22 s esiservalt silmustehoidjale nööbiliistu jaoks.
Võta 5,5 mm vardad ja jätka parempidises koes ülejäänud silmustel.
Kui töö pikkus on 36 cm, koo maha käeaugu jaoks küljel igal teise rea algusest 5 s 1 kord, 2 s 2 korda ja 1 s 3 korda.
Kui käeauk on 11 cm kõrge, võta 2,5 mm vardad ja jätka soonikuga.
Kui töö pikkus on 7,5 cm, koo maha kaelaaugu jaoks esiserval iga teise rea alguses 4 s 1 kord, 3 s 1 kord, 2 s 2 korda ja 1 s 4 korda.
Nüüd koo maha õlal külje poolt igal teisel real 10 s 1 kord, 11 s 1 kord, 11 s 1 kord.

VASAK HÕLM
Koo nagu paremat hõlma, aga peegelpildis.

SELJAOSA
Loo 2,5 mm varrastele 106 s ja koo 5 cm soonikut – vaata ülevalt. Võta 5,5 mm vardad ja jätka parempidises koes.
Kui töö pikkus on 36 cm, koo maha käeaugu jaoks iga rea alguses mõlemal küljel 4 s 1 kord, 2 s 1 kord, 1 s 2 korda.
Kui käeaugu kõrgus on 11 cm, võta 2,5 mm vardad ja koo soonikut.
Kui sooniku kõrgus on 9 cm, tõsta keskmised 12 s silmustehoidjale ja lõpeta osad eraldi. Koo maha kaelakaarel igal teisel real 2 s 1 kord, 1 s 5 korda, SAMAL AJAL kahanda kaelakahanduste kuuendal real ka õlal, nagu esiosal.

VARRUKAD
Kootakse edasi-tagasi.
Loo 2,5 mm varrastele 40 s ja koo 4 cm soonikut. Jätka soonikuga, aga kasvata mõlemal serval 1 s iga 4 cm järel kokku 3 korda.
Kui sooniku pikkus on 15 cm, võta 5,5 mm vardad ja jätka parempidises koes, SAMAL AJAL kasvata 1 s mõlemal serval igal 4. real, kuni on 74 s real.
Kui varruka pikkus on 46 cm, koo maha varrukakaare kujundamiseks mõlemal serval igal teisel real 5 s 1 kord, 2 s 1 kord, 1 s 2 korda. Koo veel 12 cm ja nüüd kahanda 1 s mõlemal serval iga rea alguses 5 korda ja siis iga rea alguses ja lõpus 5 korda.
Koo maha ülejäänud silmused.

VASAK NÖÖBILIIST
Tõsta 22 s silmustehoidjalt vasakul hõlmal tagasi 2,5 mm vardale ja koo soonikut, kuni nööbiliist on sama pikk, kui hõlm.
Õmble liist hõlma külge, keera pooleks tagasi töö pahemale poole ja kinnita.

PAREM NÖÖBILIIST
Koo nagu vasakut nööbiliistu, aga tee 1 nööpauk 2 cm enne kaelakaart järgmiselt: koo 4 s, koo maha 4 s, koo 10 s, koo maha 4 s, koo 4 s. Tagasireal loo 4 uut silmust mahakootud silmuste kohale. Jätka soonikuga, kuni liist on hõlmaga ühe pikkune. Keera liist pooleks tagasi töö pahemale poole ja kinnita.

VIIMISTLUS
Õmble kokku õlaõmblused. Korja kaelakaarelt 2,5 mm vardale u. 96 s ja koo 9 cm soonikut, koo silmused maha. Keera serv kahekorra tagasi töö PH ja kinnita.
Ühenda külge varrukad. Õmble külje- ja varrukaõmblused.
Õmble nööp vasakule hõlmale nööpauguga kohakuti.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 2-11) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (8)

Amalie 29.09.2020 - 10:41:

Hej Jeg er nået til ærmerne på denne, og nu har jeg et spørgsmål. Strikkes ærmerne rundt?

DROPS Design 30.09.2020 kl. 11:51:

Hej Amalie, ærmet strikkes frem og tilbage ifølge opskriften (men kan strikkes rundt om du hellere vil det) :)

Åsa 02.09.2020 - 18:12:

Ok:) Tack før svar. Hur er det att byta Flores med Melody? Ser at det har lite mer mohair effekt. Fungerar det ? :)

DROPS Design 03.09.2020 kl. 08:18:

Hej. Melody är ett tjockare garn (tillhör en annan garngrupp) så det fungerar dessvärre inte till detta mönster. Vi har dock flera mönster gjorda för DROPS Melody om du hellre vill sticka i det garnet. Mvh DROPS Design

Åsa 01.09.2020 - 23:40:

Hej:) Tenkte strikke denne i Drop Brushed alpaca silk. Hur många gram bør man beregne? Er stikkefasheten den samme som for Drops Flores? Tack!

DROPS Design 02.09.2020 kl. 08:28:

Hej Åsa. De tillhör samma garngrupp så du ska kunna använda DROPS Brushed Alpaca Silk till detta mönster. Se bara till att få den stickfasthet som uppges i mönstret (du behöver kanske använda ett annat nummer på sticka för att få det). Flores var 100 m per 50 g så du får räkna för att se hur mycket garn du kommer behöva läs mer om det här. Mvh DROPS Design

Irena 14.06.2019 - 20:08:

Nie ma w opisie informacji jak przerabiać ściągacz na lewej stronie robótki. Jak przerabiać te dwa prawe przekręcone oczka i jedno lewe na lewej stronie?

DROPS Design 17.06.2019 kl. 09:29:

Witaj Ireno! Na lewej stronie robótki 2 oczka prawe przekręcone powinny być przerabiane jak 2 oczka lewe przekręcone (tzn. wkłuwając drut z tyłu robótki zamiast z przodu). 1 oczko lewe z prawej strony robótki będzie przerabiane jako 1 oczko prawe na lewej stronie robótki. Miłej pracy!

Irena 01.06.2019 - 09:13:

Chcę do tego modelu wykorystać włóczkę Brushed Alpaca Silk. Czy przy tej włóczkę wystarczy dziergać 1 nitką Brushed Alpaca Silk?

DROPS Design 03.06.2019 kl. 11:21:

Witaj Ireno! Do wykonania tego wzoru wystarczy 1 nitka włóczki DROPS Brushed Alpaca Silk. Pozdrawiamy!

Marie 02.09.2017 - 21:27:

Jeg har lyst til å strikke denne genseren, men garntypen er utgått... Kan jeg da fint bruke drops air? Eller anbefaler dere et annet litt billigere? Og hvor mange garn blir det da brukt? Jeg er ganske fersk på strikkinga nemlig... :)

DROPS Design 04.09.2017 kl. 11:45:

Hei Marit. Det beste alternativet til DROPS Flores er DROPS Brushed Alpaca Silk, du vil da få den samme mohair effekten. Men DROPS Brushed Alpaca Silk er nok ikke det beste garnet for en nybegynner. Du kan også fint bruke DROPS Air, eller et annet garn i gargruppe C. Om du vil bruke DROPS Air vil det gå med ca 300 gram (DROPS Air har en lengre løpelengde enn DROPS Flores). Men husk å sjekke strikkefastheten din, den må stemme med det som står i oppskriften. God Fornøyelse!

Celina 05.12.2016 - 10:26:

Hej igen Der er noget jeg er i tvivl om ved denne her opskrift, det er: Sæt de midterste 12 masker på en tråd. Så lukkes der af på hver side således: 2 m 1 gang, 1 m 5 gange... Mit tvivlspørgsmål er så skal de 12 masker jeg så har sat på tråden tages af, og hvis ja hvordan strikker man så videre, eller skal jeg fortsætte med at strikke masker e med tråden i?

DROPS Design 05.12.2016 kl. 14:17:

Hej Celina. Nej, de masker paa traaden strikker du ikke mere. Du strikker nu frem og tilbage og over de övrige masker og lukker af paa hver side af de 12 m som der staar.

Celina 23.11.2016 - 11:43:

Hej Jeg forstår ikke, hvad der menes, når der skal lukkes af ved skuldrene på forstykkerne i denne opskrift. Det med at der lukkes nu af til skuldrene 10 m, 11 m og de resterende 11 masker. Håber at I kan hjælpe mig med at komme videre i mit strikkeprojekt.

DROPS Design 23.11.2016 kl. 16:17:

Hej Celina. Du lukker först 10 m af fra skulderen. I naeste pind fra skulderen 11 m og sidste p fra skulderen de sidste 11 m.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 2-11

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.