DROPS Merino Extra Fine
DROPS Merino Extra Fine
100% vlna
od 3.75 € /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 33.75€.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

DROPS SS24
DROPS Baby 42-14
DROPS Design: model me-075-by
Skupina přízí B
-------------------------------------------------------

VELIKOST:
Šířka: asi 54 cm. Délka: asi 63 cm.

MATERIÁL:
DROPS MERINO EXTRA FINE firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí B)
200 g, barva č. 01, smetanová
50 g, barva č. 42, cedr
50 g, barva č. 49, čokoládová
50 g, barva č. 46, pouštní růže
50 g, barva č. 15, světlá šedozelená
50 g, barva č. 39, ledová modrá

Na jednobarevnou deku je potřeba asi 350 g příze DROPS Merino Extra Fine.

HÁČEK:
DROPS HÁČEK č.4.

ZKUŠEBNÍ VZOREK:
19 dlouhých sloupků na šířku a 10 řad na výšku = 10 x 10 cm.
POZN.: Uvedená síla háčku je pouze orientační. Máte-li ve svém zkušebním vzorku více ok na 10 cm, použijte háček silnější. Pokud máte naopak méně ok na 10 cm, použijte háček slabší.

-------------------------------------------------------

Náhradní příze – Podívejte se, jak změnit přízi
Skupina přízí A až F – Neměňte návod, změňte přízi
Spotřeba příze při použití náhradní příze – Využijte náš převodník

-------------------------------------------------------

DROPS Merino Extra Fine
DROPS Merino Extra Fine
100% vlna
od 3.75 € /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 33.75€.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

Návod

-------------------------------------------------------

VYSVĚTLIVKY:

-------------------------------------------------------

VZOR:
Viz schémata A.1 a A.2.

ZMĚNA BARVY:
Při změně barvy příze na začátku kruhové řady uháčkujeme poslední pevné oko na konci kruhové řady předcházející už novou barvou příze, díky tomu bude změna barvy plynulá.

BAREVNÉ KOMBINACE:
ČTVEREC 1:
1. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová
2. KRUHOVÁ ŘADA: světlá šedozelená
3. KRUHOVÁ ŘADA: pouštní růže
4. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová

ČTVEREC 2:
1. KRUHOVÁ ŘADA: světlá šedozelená
2. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová
3. KRUHOVÁ ŘADA: cedr
4. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová

ČTVEREC 3:
1. KRUHOVÁ ŘADA: čokoládová
2. KRUHOVÁ ŘADA: cedr
3. KRUHOVÁ ŘADA: ledová modrá
4. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová

ČTVEREC 4:
1. KRUHOVÁ ŘADA: pouštní růže
2. KRUHOVÁ ŘADA: ledová modrá
3. KRUHOVÁ ŘADA: čokoládová
4. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová

ČTVEREC 5:
1. KRUHOVÁ ŘADA: ledová modrá
2. KRUHOVÁ ŘADA: čokoládová
3. KRUHOVÁ ŘADA: světlá šedozelená
4. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová

ČTVEREC 6:
1. KRUHOVÁ ŘADA: cedr
2. KRUHOVÁ ŘADA: pouštní růže
3. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová
4. KRUHOVÁ ŘADA: smetanová

-------------------------------------------------------

POPIS PRÁCE:

-------------------------------------------------------

DEKA – JAK BUDEME POSTUPOVAT:
Deku tvoří jednotlivé čtverce, které sháčkujeme dohromady. Nakonec celou deku obháčkujeme lemem.

ČTVEREC:
Háčkem č.4 uháčkujeme přízí DROPS Merino Extra Fine po 7 čtvercích v každé ze 6 barevných kombinací – viz BAREVNÉ KOMBINACE výše. Čtverce háčkujeme podle schématu A.1 – viz ZMĚNA BARVY výše.
Celkem uháčkujeme 42 čtverců.

DOKONČENÍ:
Čtverce rozložíme podle schématu A.2 (= 6 čtverců na šířku a 7 na délku). Čísla čtverců uvedená ve schématu odpovídají číslům ze seznamu BAREVNÝCH KOMBINACÍ.
Čtverce sháčkujeme dohromady, nejprve podélně, pak na šířku.
2 čtverce položíme na sebe, rubovými stranami k sobě a háčkujeme smetanovou přízí háčkem č.4 - vpichujeme do obou vrstev: 1 krátký sloupek obloučku z řetízkových ok v rohu, *3 řetízková oka, 1 krátký sloupek kolem obloučku mezi skupinkami dlouhých sloupků*, *-* opakujeme až k následujícímu obloučku v rohu (poslední krátký sloupek háčkujeme kolem tohoto obloučku v rohu). Pak uháčkujeme 2 řetízková oka (přechod k dalším 2 čtvercům) a pokračujeme 1 krátkým sloupkem kolem obloučku v rohu.
Takto pokračujeme až do chvíle, kdy máme sháčkované všechny čtverce; nejprve podélně, pak i na šířku.

LEM:
Celou deku obháčkujeme smetanovou přízí. Začínáme jedním rohem a postupujeme takto:
Kolem rohu: 1 krátký sloupek, 3 řetízková oka, 1 krátký sloupek, 3 řetízková oka.
Podél stran: *1 krátký sloupek mezi skupinky dlouhých sloupků, 3 řetízková oka*, *-* opakujeme až k přechodu k dalším 2 čtvercům.
Přechod: 1 krátký sloupek kolem obloučku z řetízkových ok prvního čtverce, 3 řetízková oka, 1 krátký sloupek kolem obloučku z řetízkových ok dalšího čtverce, 3 řetízková oka.
uháčkujeme poslední kruhovou řadu vzoru A.1, v přechodu mezi dvěma čtverci však neháčkujeme 3 dlouhé sloupky, ale háčkujeme takto: 1 dlouhý sloupek kolem rohu prvního čtverce, 1 dlouhý sloupek do krátkého sloupku, 1 dlouhý sloupek kolem rohu druhého čtverce.
Takto olemujeme celou deku; končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku ze začátku kruhové řady.

Schéma

symbols = Zde začínáme! Uháčkujeme 4 řetízková oka a spojíme je pevným okem do kroužku - viz tečku na kružnici.
symbols = 1 řetízkové oko - pokud háčkujeme blízko hlavičky háčku, mohou být řetízková oka moc stažená; 1 řetízkové oko by mělo být stejně dlouhé, jako je 1 krátký/dlouhý sloupek široký.
symbols = 1 řetízkové oko a 1 pevné okodo 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
symbols = dlouhý sloupek kolem kroužku / obloučku z řetízkových ok, mezi dlouhé sloupky z předchozí kruhové řady
symbols = 1. dlouhý sloupek v kruhové řadě - na konci kruhové řady do něj uháčkujeme pevné oko
symbols = 1 dlouhý sloupek kolem 3 řetízkových ok z předchozí kruhové řady
diagram
diagram
Chcete se na něco zeptat? Projděte si seznam nejčastějších otázek (FAQ).

Napětí příze (hustota úpletu) určuje konečné míry vaší práce a obvykle se měří na vzorku 10 x 10 cm. Spočítáme takto: počet ok na šířku x počet řad na výšku - např.: 19 ok x 26 řad = 10 x 10 cm.

Napětí příze je velmi individuální; někteří lidé pletou/ háčkují volně, zatímco jiní značně utahují. Napětí příze přizpůsobíte změnou velikosti jehlic, proto doporučenou velikost jehlic berte pouze jako vodítko! Je důležité, abyste zajistili, že VAŠE napětí příze odpovídá napětí uvedenému ve vzoru. Pokud budete pracovat s jiným napětím příze než je uvedeno ve vzoru, vaše spotřeba příze a konečné rozměry vaší práce se budou lišit.

Napětí příze také určuje, které příze je možné vzájemně zaměňovat. Pokud dosáhnete stejného napětí příze, můžete snadno zaměnit jednu přízi za druhou.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek napětí příze

Požadované množství příze je uvedeno v gramech, např.: 450 g. Pro výpočet potřebného množství klubek musíte nejdříve vědět, kolik gramů je v 1 klubku (25 g, 50 g nebo 100 g). Tyto informace jsou dostupné po kliknutí na jednotlivé druhy přízí na našich stránkách. Vydělte požadované množství množstvím každého klubka. Pokud má například klubko 50 g (nejběžnější množství), výpočet bude následující: 450 / 50 = 9 klubek.

Při záměně jedné příze za druhou je důležité, aby napětí příze (hustota úpletu) při pletení/ háčkování zůstala stejná. To proto, aby rozměry hotového oděvu odpovídaly poskytnutému náčrtu. Stejného napětí příze je snazší dosáhnout pomocí přízí ze stejné skupiny. Je také možné pracovat s vícero vlákny tenčí příze najednou, a tak dosáhnout stejného napětí jako při práci se silnější přízí. Vyzkoušejte náš převodník přízí. Doporučujeme vám si vždy vypracovat zkušební vzorek (swatch).

POZNÁMKA: při záměně přízí se může oděv výrazně lišit od oděvu na fotografii, to díky rozdílným vlastnostem a složení každé příze.

Viz lekce DROPS: Mohu použít jinou přízi než je uvedena ve vzoru?

Všechny naše příze jsou rozděleny do skupin přízí (od A do F) podle síly a napětí příze – skupina A zahrnuje nejtenčí příze a skupina F ty nejsilnější. Toto vám usnadní hledání alternativních přízí k našim vzorům, pokud byste chtěli přízi vyměnit. Všechny příze stejné skupiny mají podobné napětí příze (hustotu úpletu) a můžete je tak snadno vzájemně nahrazovat. Jednotlivé druhy přízí se nicméně liší složením a vlastnostmi, hotové dílo tak získá na jedinečnosti jak na pohled tak na omak.

Kliknutím zde zobrazíte přehled přízí v jednotlivých skupinách.

V horní části všech našich vzorů najdete odkaz na náš převodník přízí (yarn calculator), což je užitečný nástroj, pokud byste chtěli použít jinou než doporučenou přízi. Vyplněním druhu příze, kterou si přejete vyměnit, množství (ve vaší velikosti) a počtu vláken, vám převodník nabídne vhodné alternativní příze se stejným napětím příze (hustotou úpletu). Dále vám prozradí, kolik alternativní příze budete potřebovat a zda budete muset pracovat s vícero vlákny najednou. Většina klubek má hmotnost 50 g (některá 25 g nebo 100 g).

Pokud je vzor vypracován ve vícero barvách najednou, bude nutné každou barvu vypočítat samostatně. Stejně tak, pokud je vzor vypracován s několika vlákny různých přízí (například 1 vlákno alpaky a 1 vlákno Kid-Silk), budete muset najít alternativy jednotlivě, tedy pro každou zvlášť.

Kliknutím zde zobrazíte náš převodník přízí

Protože různé příze mají různé vlastnosti a textury, rozhodli jsme se původní přízi v našich vzorech zachovat. Můžete však snadno najít dostupné alternativy mezi našimi ostatními druhy přízí pomocí našeho převodníku nebo si jednoduše vybrat přízi ze stejné skupiny přízí.

Je možné, že někteří prodejci mají přízi stále na skladě, nebo že někdo má doma pár klubek, pro která by rád našel vzory.

Převodník přízí vám nabídne jak alternativní přízi, tak i její požadované množství.

Pokud si nejste jistí jakou velikost vypracovat, můžete například změřit oděv, který již vlastníte a jehož velikost se vám líbí. Následně si zvolte velikost porovnáním těchto mír s těmi v tabulce velikostí vybraného vzoru.

Tabulku velikostí najdete ve spodní části vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst tabulku velikostí

Velikost jehlic uvedená ve vzoru slouží pouze jako vodítko, důležité je dodržet napětí příze (hustotu úpletu). A protože napětí příze je velmi individuální, budete muset upravit velikost jehlic tak, abyste zajistili stejné napětí jaké je uvedené ve vzoru – možná budete muset přizpůsobit sílu jehlic o 1 či dokonce 2 velikosti abyste dosáhli správného napětí. Za tímto účelem vám doporučujeme vypracovat zkušební vzorky.

Pokud byste pracovali s jiným napětím příze než je uvedeno, rozměry hotového oděvu se mohou od rozměrů uvedených na náčrtu lišit.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek

Práce s oděvem shora dolů poskytuje větší flexibilitu a prostor pro individuální úpravy. Například je snazší si oděv v průběhu práce vyzkoušet a také upravit délku sedla a průramků.

Návody vše pečlivě vysvětlují krok za krokem, ve správném pořadí. Schémata jsou přizpůsobena směru pletení a vypracována jako obvykle.

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Čte se zdola nahoru, zprava doleva. 1 čtvereček = 1 oko.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava, hladká oka pleteme obrace, oka pletená obrace vypleteme hladce atd.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Vypracovává se zdola nahoru, zprava doleva.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Při práci s kruhovým schématem začínáme uprostřed a postupujeme směrem proti směru hodinových ručiček, řadu po řadě.

Řady obvykle začínají daným počtem řetízkových ok (ekvivalentní výšce následujícího oka), což bude buď znázorněno ve schématu nebo vysvětleno ve vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Pokyny pro práci s vícero schématy zároveň ve stejné řadě/kruhové řadě budou často popsány takto: „háčkujeme vzor A.1, A.2, A.3 celkem 0-0-2-3-4x". To znamená, že A.1 vypracujete jednou, následně A.2 vypracujete jednou a A.3 opakujete (na šířku) tolikrát, kolikrát je pro vaši velikost stanoveno – v tomto případě takto: S = 0 krát, M = 0 krát, L=2 krát, XL= 3 krát a XXL = 4 krát.

Se schématy se pracuje jako obvykle: začněte první řadou v A.1, poté vypracujte první řadu v A.2 atd.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Viz lekci DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Celková šířka oděvu (od zápěstí k zápěstí) bude u větších velikostí větší, přestože rukávy jsou kratší. Větší velikosti mají delší průramky a širší náramenice, aby dobře seděly pro všechny velikostech.

Rozměry na náčrtu/ schématu poskytují informace k celkové délce oděvu. Pokud se jedná o svetr nebo kabátek, délka se měří od nejvyššího bodu na náramenici nejblíže výstřihu směrem dolů ke spodní části oděvu. NENÍ měřeno od vrcholu ramene. Stejně se měří i délka sedla, od nejvyššího bodu náramenice dolů k místu, kde se sedlo dělí na trup a rukávy.

U kabátků, pokud není výslovně uvedeno jinak, se nikdy neměří délka na vnější straně légy. Vždy měřte délku na vnitřní straně.

Viz lekce DROPS: Jak číst schéma

Schémata se často opakují dokola nebo na výšku. 1 opakování na schématu tak, jak se jeví ve vzoru. Pokud je uvedeno vypracujte 5 opakování A.1 v řadě, pak vypracujete A.1 celkem 5 krát po sobě/ vedle sebe v jedné řadě. Pokud je uvedeno vypracujte 2 opakování A.1 svisle/ na výšku, vypracujte celé schéma jednou, následně začněte znovu od počátku následující řady a vypracujte celé schéma ještě jednou.

Řetízková oka jsou o něco užší než sloupky. Abyste předešli příliš staženým okům nahozeného okraje, jednoduše uháčkujte více ok řetízku. Počet ok bude v následující řádě upraven tak, aby odpovídal vzoru a náčrtu.

Pružný lem se oproti například lícovému žerzeji jeví mnohem staženější. Přidáním ok před vypracováním lemu se vyhnete viditelnému rozdílu v šířce přechodu mezi pružným lemem a zbytkem trupu.

Je snadné uzavřít lem příliš pevně. Nahazováním ok při uzavírání lemu (a současným uzavíráním těchto nahození) předejdete příliš utaženému okraji.

Viz video DROPS: Jak uzavřít pomocí nahození (yo)

Pro dosažení rovnoměrného přidání (nebo ujmutí) můžete přidat např.: každou 3. a 4. řadu střídavě takto: vypracujte 2 řady a přidejte v 3. řadě, vypracujte 3 řady a přidejte ve 4. Takto opakujte až po poslední přidávání..

Viz lekce DROPS: Přidávání či ujímání 1 oka střídavě v každé 3. a 4. řadě

Pokud dáváte přednost práci v kruhových řadách namísto v řadách (tam a zpět), můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že přidáte můstky doprostřed přední části (obvykle 5 ok). Dále pak postupujete podle pokynů. Kde byste normálně otočili práci a pracovali z rubové strany, jednoduše pokračujete dál přes můstek v kruhových řadách. Nakonec kabátek rozstřihnete, naberete stehy pro vypracování légy a zakryjete rozstřižené okraje.

Viz video DROPS: Jak uplést a rozstřihnout můstek

Pokud dáváte přednost práci v řadách (tam a zpět) namísto v kruhových řadách, můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že jednotlivé díly vypracujete samostatně a na konci je sešijete dohromady. Rozdělte počet ok trupu na polovinu, přidejte na každé straně 1 krajové oko (pro sešití) a vypracujte přední a zadní díl odděleně.

Viz lekce DROPS: Mohu vzor na kruhových jehlicích přizpůsobit rovným jehlicím?

Aby se zachovaly správné proporce, opakování vzoru se může v různých velikostech mírně lišit. Pokud nepracujete se stejnou velikostí v jaké je i oděv na fotografii, může se ten váš mírně lišit. Vzor byl pečlivě navržen a upraven tak, aby celkový dojem z oděvu zůstal stejný ve všech velikostech.

Dodržujte proto pokyny a schémata pro vaši velikost!

Pokud jste našli vzor, který se vám líbí a který je k dispozici v dámské velikosti, není příliš těžké jej přizpůsobit velikosti pánské. Největší rozdíl bude v délce rukávů a trupu. Začněte pracovat na dámské velikosti o které si myslíte, že by seděla přes hrudník. Dodatečná délka bude vypracována těsně před uzavřením pro průramky. Pokud je vzor vypracován shora dolů, můžete přidat délku hned za průramky nebo před prvním ujmutím na rukávu.

Pokud jde o dodatečné množství příze, bude záležet na přidané délce, ale je lepší mít více klubek než-li méně.

Všechny příze mají přebytečná vlákna (z výroby), která mohou žmolkovat či odpadat. Česané příze (tj. chlupatější příze) mají více těchto volných, nadbytečných vláken, což způsobuje větší línání.

Línání také závisí na tom, co nosíme pod nebo přes oděv a zda to táhne vlákna příze. Není proto možné zaručit, že nedojde k žádnému línání

Níže je několik tipů, jak dosáhnout nejlepších výsledků při práci s chlupatější přízí:

1. Když je oděv hotový (než ho vyperete), silně s ním protřepejte, aby se volnější chloupky uvolnily. POZNÁMKA: NEPOUŽÍVEJTE čistící váleček na textil, kartáč ani jinou metodu, která tahá za přízi.

2. Oděv vložte do plastového sáčku a vložte jej do mrazáku – nízká teplota způsobí, že se vlákna k sobě méně přichytí a přebytečná vlákna se snadněji odloučí.

3. Ponechte několik hodin v mrazáku, než jej vyjmete a znovu protřepete.

4. Oděv perte podle pokynů na štítku příze.

Žmolkování je přirozený proces, ke kterému dochází i u těch nejexkluzivnějších vláken. Je to přirozená známka opotřebení, kterému jde jen těžko předejít. Opotřebení je nejviditelnější v místech s vysokým třením, jako je podpaží či lemy.

Váš oděv může vypadat opět jako nový, když žmolky odstraníte pomocí kartáče na šaty nebo speciálního strojku - odžmolkovače.

Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů..
Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Mohly by se vám líbit...

Přidejte komentář k návodu DROPS Baby 42-14

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.

Komentáře / Otázky (10)

country flag Jill wrote:

I blocked the granny squares before assembling. Then, to assemble I used the slip stitch method. I found that the blanket was more relaxed and smooth using this method. Thank you for the pattern!

24.04.2024 - 18:00

country flag Fernanda wrote:

Hello. The explanation for the assembly and edge doesn't make sense to me. In the pictures, it looks very different to what they explain above. I don't see "1 double crochet around the chain-space in the corner, * 3 chain stitches, 1 double crochet around the space between treble-crochet groups *". I thought it was assembled using crochet squares together with slip stitches. Can you please help me with this? Thank you!

25.01.2024 - 19:45

DROPS Design answered:

Dear Fernanda, the squares are here crocheted together, this video shows a similar way to crochet squares together (with less chain stitches between double crochets, but the squares are different, just follow the instructions to the baby blanket). Or you can also crochet them together with slip stitches - see this video. Happy assembly!

26.01.2024 - 07:54

country flag Mario Rotello wrote:

Dal secondo giro in poi, non c'e' nessuna catenella tra le maglie alte? solo le 3 negli angoli? Grazie

06.02.2023 - 22:11

DROPS Design answered:

Buonasera Mario, si, è corretto. Buon lavoro!

13.02.2023 - 22:54

country flag Dana wrote:

Unfortunately, I cannot report it myself. It can only be the company or someone that is able to legally represent the company. Sorry!

05.11.2022 - 03:17

country flag Dana wrote:

Hello! I came across a seller on Etsy that is selling your Tutti frutti basket set pattern. He used the same picture you have here on the site. This is not the first free pattern that he has taken and sold for money as I've contacted three other creators just this week. The shop name is HerculesHooks if you're interested in seeing for yourself and taking action.

04.11.2022 - 03:05

DROPS Design answered:

Dear Dana, thanks for the info - please feel free to help us by reporting this on Etsy. Happy crocheting!

04.11.2022 - 08:01

country flag Almudena Pérez wrote:

Me podríais decir la medida de esta manta? Gracias,

26.08.2022 - 13:05

DROPS Design answered:

Hola Almudena, puedes ver el tamaño en la sección de materiales: 54 x 63 cm.

27.08.2022 - 20:20

country flag Florence wrote:

Wederom een superleuk patroon. Door de duidelijke uitleg makkelijk in eigen gekozen kleuren uit te voeren. Ik heb de wol via de link besteld. Prima berekende hoeveelheid.

08.05.2022 - 16:15

country flag Daniela wrote:

Non mi e' molto chiaro il diagramma. Quando inizio un nuovo giro, si devono fare 3 catenelle e poi le 3 maglie alte? Non si crea una fila di catenelle extra? (quelle che stanno in diagonale nel diagramma) Poi dal secondo giro in poi, non c'e' nessuna catenella tra le maglie alte? solo le 3 negli angoli? Grazie

26.04.2022 - 21:19

DROPS Design answered:

Buonasera Daniela, all'inizio del giro deve lavorare 3 catenelle e poi procedere come indicato. Buon lavoro!

29.04.2022 - 17:34

country flag Ghyslaine wrote:

Je vous achetée ce modele et laine le kits et combien le couteras merci

24.02.2022 - 21:55

DROPS Design answered:

Bonjour Ghyslaine, retrouvez la liste des magasins DROPS livrant au Canada ici; contactez Nordic Yarns pour la liste des magasins au Canada. Bon crochet!

25.02.2022 - 09:36

country flag Ghyslaine wrote:

J'adore vos modèles super un gros merci pour vos publications.

24.02.2022 - 21:44