DROPS Merino Extra Fine
DROPS Merino Extra Fine
100% vill
alates 2.65 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 10.60€. Loe edasi.
DROPS Baby 33-39
DROPS disain: mudel nr me-067-by
Lõngagrupp B
----------------------------------------------------------
SUURUS:
Laius: umbes 45-65 cm, pikkus: umbes 52-80 cm.

LÕNG:
Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g/105 m (kuulub lõngagruppi B)
200-300 g värv nr 26, pistaatsia

KOETIHEDUS:
20 silmust lai ja 26 rida kõrge mustriga A.1 = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS ringvardad: 4,5 mm - (80 cm)
Varraste suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
---------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------

DROPS Merino Extra Fine
DROPS Merino Extra Fine
100% vill
alates 2.65 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 10.60€. Loe edasi.

Juhend

---------------------------------------------------------

NÕUANDED

----------------------------------------------------------

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes)
Koo kõik silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 ja A.2. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.

MAHAKUDUMISE NIPP
Et mahakudumise serv ei jääks kiskuma, võta suuremad vardad.
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

----------------------------------------------------------

TEKK – KOKKUVÕTE
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega.

TEKK
Loo 92-132 silmust 4,5 mm ringvarrastele Merino Extra Fine lõngaga. Koo 4 ripsivalli (8 rida RIPSKOES) – vaata ülevalt.
Siis koo töö paremal pool järgmiselt: tee 4 ääresilmust ripskoes, koo skeemi A.1 (= 8 silmust) kuni jääb 8 silmust, koo skeemi A.2 (= 4 silmust), lõpus tee 4 ääresilmust ripskoes.
Korda skeeme A.1 ja A.2 vertikaalselt - JÄLGI KOETIHEDUST!
Jätka, kuni töö pikkus on umbes 48 -76 cm, lõpeta pärast 4. või viimast rida skeemidel.
Koo 4 ripsivall (8 rida ripskoes) ja koo silmused maha – loe MAHAKUDUMISE NIPPI.

Sede mustrit on parandatud.

Parandatud online: 06.03.2019
Parandus: LÕNG: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 200-300 g

Skeem

symbols = parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
symbols = pahempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
diagram
On küsimusi? Vaata korduma kippuvaid küsimusi (KKK).

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

Kui ei tea millist suurust teha, siis on hea idee mõõta oma kampsunilt mõõdud. Siis saab nende mõõtude järgi valida sobiva suuruse.

Vaata mõõtudega joonist mustrilehel juhendi lõpus.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõista mõõtudega joonist

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

Tupsude tekkimine villase kudumi pinnale on loomulik protsess, mis juhtub isegi kõige eksklusiivsemate kiududega. See on loomuliku kulumise tunnus, mida on raske vältida ja mis on kõige rohkem nähtav eseme suure hõõrdumisega kohtades, nagu kampsuni varrukad ja mansetid.

Koepinna saab jälle ilusaks, kasutades riideharja või tupsude eemaldajat.

Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul..
Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Võib-olla meeldivad ka need...

Little Things

Theknitwoman, Ireland

Little things

Helle, Denmark

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 33-39

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

Kommentaarid / Küsimused (31)

country flag Jane B wrote:

Excellent modèle. Adaptable facilement (aiguilles et laine). Réalisée en laine et mohair, 2 couleurs (écru et jaune pale), avec de larges bande alternées. Couverture légère et confortable. Merci!

31.01.2024 - 22:45

country flag Sanna wrote:

Hur vet man hur många maskor man ska lägga upp i början?

02.10.2023 - 09:12

DROPS Design answered:

Hej Sanna. Om du vill göra den mindre storleken (mått på filten ca 45x52 cm) så följer du det första talet genom mönstret. Vill du göra den större storleken (mått på filten ca 65x80 cm) så följer du det andra talet. Till den mindre storleken lägger du alltså upp 92 maskor, till den större 132 maskor. Mvh DROPS Design

03.10.2023 - 14:18

country flag Rumon Samra wrote:

Hi, It says to use 4.5mm needles. In the uk is it the same as actual 4.5mm needles or is a #7 /7mm needles needed according to the conversion chart? I used 4.5mm and when doing the tension my swatch measured 11cm x 7cm so cast on was too much and 20 rows was too little so wondering if going up needle size would work?

23.07.2023 - 13:47

DROPS Design answered:

Dear Rumon, the needle size for this pattern is 4.5mm. Which is UK #7 or US7. That means that the needles should have a 4.5mm diameter on the needle. The difference in stitches is not too big so 7mm needles would be far too much for this pattern. Since you will be working up to a specific amount of cm, the number of rows is not that important; as long as you adjust the number of stitches it should be fine. Try with a smaller needle, for example 4mm needles, so that you will have more stitches in less cm. Happy knitting!

23.07.2023 - 20:06

country flag Isa wrote:

Je souhaite tricoter une couverture bébé avec des aiguilles environ de 4,5 ou 5 J’aimerai une laine douce qui se lave facilement sans être obligé de le mettre à plat Ect… Pour des nouveaux parents je ne veux pas compliquer les tache d’avance merci Une future mamie!!! Isa

12.03.2023 - 22:48

DROPS Design answered:

Bonjour Isa, celle-ci peut donc être une bonne idée: bonne taille d'aiguille et laine traitée Superwash (cf nuancier). Retrouvez ici tous nos modèles de couvertures bébé et , toutes nos laines superwash. Votre magasin saura vous conseiller si besoin, même par mail ou téléphone. Bon tricot!

13.03.2023 - 10:30

country flag Eva Norberg wrote:

Har köpt garnet till denna filt men skulle gärna vilja ha 2 nystan till med samma färgbad, färgnr 26 och färgbad nr 51281. Hoppas på svar

07.02.2023 - 19:21

DROPS Design answered:

Hej Eva, gå in på DROPS Workshop på Facebook och skriv din önskan, här är chancen stor att få tag i samma färgbad :)

08.02.2023 - 07:15

country flag Evelyn Klehr-Stiglbauer wrote:

Hallo, Ich möchte die Decke 33-39 stricken, habe aber Baby Merino bestellt. Können Sie mir für diese Wolle eine Anleitung oder auch für eine ähnliche zur Verfügung stellen?

13.07.2022 - 20:48

DROPS Design answered:

Liebe Evelyn, im Prinzip können Sie diese Decke auch mit BabyMerino stricken, da sie ja nicht cm-genau passen muss. Dazu nehmen Sie dann Nadelstärke 3-3,5 (je nachdem, wie fest Sie stricken - bei einer Decke sollten die Maschen eher etwas lockerer sein) und fertigen eine Maschenprobe im Muster A.1 an. Je nachdem, wie viele Maschen mehr Sie benötigen, als in der Maschenprobe für die Anleitung angegeben, schlagen Sie dann auch prozentual mehr Maschen für die Decke an (darauf achten, dass die Maschenzahl teilbar ist durch 8 + 4). Dann stricken Sie einfach wie beschrieben. Gutes Gelingen!

18.07.2022 - 10:24

country flag Carolin wrote:

Egal, wie man strickt, man braucht für die große Decke 400g. Liebe Grüße

01.07.2022 - 13:44

country flag Anna Ritzén wrote:

Är det möjligt att få beskrivning utskriven då jag inte har någon utskrivare.

23.06.2022 - 11:25

country flag Ana Ramirez wrote:

Jeg skal strikke stor størrelse. Ca 80 cm lang. Da skal jeg strikke frem til 76 cm. Men med 4 riller blir det ikke 80cm

22.06.2022 - 12:48

DROPS Design answered:

Hej Ana, du kan måle de 4 førte riller du strikkede, så ved du hvor langt du skal strikke, men sørg for at afslutte efter 4. eller sidste pind i diagrammerne :)

22.06.2022 - 13:46

country flag Anne wrote:

Hei! Eg har bestilt og fått 6 stk Merino extra fine- garn for å strikke teppet i største størrelse. Er ferdig med 1 nøste, og teppet er berre ca. 67 cm gonger 10 cm. Då vil eg ende opp med eit teppe som er mykje mindre enn etter opprskrifta. Strikkefastheita stemmer. Problemet då er at eg ikkje får nok garn. Eg kan gjerne bestille 2 nøster til, men må eg betale ny frakt m.m. når oppskrifta ikkje stemmer.? Det blir også viktig å få same nr. Farge 26, nr. 33558. Takk!

04.04.2022 - 09:25

DROPS Design answered:

Hei Anne. Ja, det er alltid for kjedelig å få for lite garn. Når man strikker med Merino Extra Fine er det veldig viktig å overholde strikkefastheten, og heller strikke for stramt enn løst. Vi sender ikke ut enkelt nøster, kun kilovis og da kun til butikker, anbefaler deg å kontakte den butikken du kjøpte garnet og høre om de har den innfargingen du er ute etter. mvh DROPS Design

04.04.2022 - 13:30