DROPS Sky
DROPS Sky
74% alpaka, 18% polyamid, 8% vlna
od 140.00 Kč /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 280.00Kč.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

DROPS Super Sale
DROPS 192-7
DROPS design: model č. sk-019
Skupina přízí B + B nebo D
----------------------------------------------------------

Velikost: S/M – L/XL – XXL/XXXL
Obvod hlavy: 54/56 – 56/58 – 58/60 cm.
Materiál:
DROPS SKY firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí B)
100-100-100 g, barva č. 03, perlově šedá

----------------------------------------------------------
POMŮCKY:

ZKUŠEBNÍ VZOREK:
17 ok na šířku a 20 řad na výšku pružným vzorem dvojitou přízí = 10 x 10 cm.
15 ok na šířku a 20 řad na výšku lícovým žerzejem dvojitou přízí = 10 x 10 cm.

JEHLICE:
DROPS PONOŽKOVÉ JEHLICE a KRUHOVÁ JEHLICE č. 6, dlouhá 40 cm.
Uvedená síla jehlic je pouze orientační! Máte-li ve svém zkušebním vzorku více ok na 10 cm, použijte jehlice silnější. Pokud máte naopak méně ok na 10 cm, použijte jehlice slabší.

----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Náhradní příze – Podívejte se, jak změnit přízi
Skupina přízí A až F – Neměňte návod, změňte přízi
Spotřeba příze při použití náhradní příze – Využijte náš převodník

-------------------------------------------------------

DROPS Sky
DROPS Sky
74% alpaka, 18% polyamid, 8% vlna
od 140.00 Kč /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 280.00Kč.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

Návod

POPIS PRÁCE:

----------------------------------------------------------

ČEPICE - JAK BUDEME POSTUPOVAT:
Pleteme v kruhových řadách na kruhové jehlici, při ujímání převedeme pleteninu na ponožkové jehlice.

ČEPICE:
Na kruhovou jehlici č.6 nahodíme 2 vlákny příze Sky (= dvojitou přízí) 68-72-76 ok a upleteme 1 kruhovou řadu hladce. Pokračujeme pružným vzorem 1/1 (tj. střídáme 1 oko hladce, 1 obrace).
Ve výši 22-24-26 cm (zbývá doplést asi 5 cm) začneme ujímat, takto:
1. KRUHOVÁ ŘADA: *1 oko hladce, 2 oka spleteme hladce, 1 oko obrace*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady (= ujmeme 17-18-19 ok) = 51-54-57 ok.
2.-3. KRUHOVÁ ŘADA: oka pleteme, jak se jeví, tj. hladká oka pleteme hladce, obrácená obrace.
4. KRUHOVÁ ŘADA: 2 oka hladce, *2 oka spleteme hladce, 1 oko hladce*, *-* opakujeme až po poslední 1 oko obrace v kruhové řadě, následující 2 oka spleteme hladce, tj. spleteme poslední oko s prvním okem (= ujmeme 17-18-19 ok) = 34-36-38 ok.
5.-6. KRUHOVÁ ŘADA: všechna oka upleteme hladce.
7. KRUHOVÁ ŘADA: každá 2 oka spleteme hladce = 17-18-19 ok.
8. KRUHOVÁ ŘADA: všechna oka upleteme hladce.
9. KRUHOVÁ ŘADA: každá 2 oka spleteme hladce = 9-9-10 ok. Přízi odstřihneme, protáhneme zbylými oky, stáhneme a zapošijeme.
Čepice je vysoká asi 27-29-31 cm. Asi 4-5 cm dolního okraje ohneme na lícovou stranu.

Návod byl opraven.

Poslední úpravy: 10.11.2019
9. kruhová řada: každá 2 oka spleteme hladce...
Chcete se na něco zeptat? Projděte si seznam nejčastějších otázek (FAQ).

Napětí příze (hustota úpletu) určuje konečné míry vaší práce a obvykle se měří na vzorku 10 x 10 cm. Spočítáme takto: počet ok na šířku x počet řad na výšku - např.: 19 ok x 26 řad = 10 x 10 cm.

Napětí příze je velmi individuální; někteří lidé pletou/ háčkují volně, zatímco jiní značně utahují. Napětí příze přizpůsobíte změnou velikosti jehlic, proto doporučenou velikost jehlic berte pouze jako vodítko! Je důležité, abyste zajistili, že VAŠE napětí příze odpovídá napětí uvedenému ve vzoru. Pokud budete pracovat s jiným napětím příze než je uvedeno ve vzoru, vaše spotřeba příze a konečné rozměry vaší práce se budou lišit.

Napětí příze také určuje, které příze je možné vzájemně zaměňovat. Pokud dosáhnete stejného napětí příze, můžete snadno zaměnit jednu přízi za druhou.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek napětí příze

Požadované množství příze je uvedeno v gramech, např.: 450 g. Pro výpočet potřebného množství klubek musíte nejdříve vědět, kolik gramů je v 1 klubku (25 g, 50 g nebo 100 g). Tyto informace jsou dostupné po kliknutí na jednotlivé druhy přízí na našich stránkách. Vydělte požadované množství množstvím každého klubka. Pokud má například klubko 50 g (nejběžnější množství), výpočet bude následující: 450 / 50 = 9 klubek.

Při záměně jedné příze za druhou je důležité, aby napětí příze (hustota úpletu) při pletení/ háčkování zůstala stejná. To proto, aby rozměry hotového oděvu odpovídaly poskytnutému náčrtu. Stejného napětí příze je snazší dosáhnout pomocí přízí ze stejné skupiny. Je také možné pracovat s vícero vlákny tenčí příze najednou, a tak dosáhnout stejného napětí jako při práci se silnější přízí. Vyzkoušejte náš převodník přízí. Doporučujeme vám si vždy vypracovat zkušební vzorek (swatch).

POZNÁMKA: při záměně přízí se může oděv výrazně lišit od oděvu na fotografii, to díky rozdílným vlastnostem a složení každé příze.

Viz lekce DROPS: Mohu použít jinou přízi než je uvedena ve vzoru?

Všechny naše příze jsou rozděleny do skupin přízí (od A do F) podle síly a napětí příze – skupina A zahrnuje nejtenčí příze a skupina F ty nejsilnější. Toto vám usnadní hledání alternativních přízí k našim vzorům, pokud byste chtěli přízi vyměnit. Všechny příze stejné skupiny mají podobné napětí příze (hustotu úpletu) a můžete je tak snadno vzájemně nahrazovat. Jednotlivé druhy přízí se nicméně liší složením a vlastnostmi, hotové dílo tak získá na jedinečnosti jak na pohled tak na omak.

Kliknutím zde zobrazíte přehled přízí v jednotlivých skupinách.

V horní části všech našich vzorů najdete odkaz na náš převodník přízí (yarn calculator), což je užitečný nástroj, pokud byste chtěli použít jinou než doporučenou přízi. Vyplněním druhu příze, kterou si přejete vyměnit, množství (ve vaší velikosti) a počtu vláken, vám převodník nabídne vhodné alternativní příze se stejným napětím příze (hustotou úpletu). Dále vám prozradí, kolik alternativní příze budete potřebovat a zda budete muset pracovat s vícero vlákny najednou. Většina klubek má hmotnost 50 g (některá 25 g nebo 100 g).

Pokud je vzor vypracován ve vícero barvách najednou, bude nutné každou barvu vypočítat samostatně. Stejně tak, pokud je vzor vypracován s několika vlákny různých přízí (například 1 vlákno alpaky a 1 vlákno Kid-Silk), budete muset najít alternativy jednotlivě, tedy pro každou zvlášť.

Kliknutím zde zobrazíte náš převodník přízí

Protože různé příze mají různé vlastnosti a textury, rozhodli jsme se původní přízi v našich vzorech zachovat. Můžete však snadno najít dostupné alternativy mezi našimi ostatními druhy přízí pomocí našeho převodníku nebo si jednoduše vybrat přízi ze stejné skupiny přízí.

Je možné, že někteří prodejci mají přízi stále na skladě, nebo že někdo má doma pár klubek, pro která by rád našel vzory.

Převodník přízí vám nabídne jak alternativní přízi, tak i její požadované množství.

Pokud si nejste jistí jakou velikost vypracovat, můžete například změřit oděv, který již vlastníte a jehož velikost se vám líbí. Následně si zvolte velikost porovnáním těchto mír s těmi v tabulce velikostí vybraného vzoru.

Tabulku velikostí najdete ve spodní části vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst tabulku velikostí

Velikost jehlic uvedená ve vzoru slouží pouze jako vodítko, důležité je dodržet napětí příze (hustotu úpletu). A protože napětí příze je velmi individuální, budete muset upravit velikost jehlic tak, abyste zajistili stejné napětí jaké je uvedené ve vzoru – možná budete muset přizpůsobit sílu jehlic o 1 či dokonce 2 velikosti abyste dosáhli správného napětí. Za tímto účelem vám doporučujeme vypracovat zkušební vzorky.

Pokud byste pracovali s jiným napětím příze než je uvedeno, rozměry hotového oděvu se mohou od rozměrů uvedených na náčrtu lišit.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek

Práce s oděvem shora dolů poskytuje větší flexibilitu a prostor pro individuální úpravy. Například je snazší si oděv v průběhu práce vyzkoušet a také upravit délku sedla a průramků.

Návody vše pečlivě vysvětlují krok za krokem, ve správném pořadí. Schémata jsou přizpůsobena směru pletení a vypracována jako obvykle.

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Čte se zdola nahoru, zprava doleva. 1 čtvereček = 1 oko.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava, hladká oka pleteme obrace, oka pletená obrace vypleteme hladce atd.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Vypracovává se zdola nahoru, zprava doleva.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Při práci s kruhovým schématem začínáme uprostřed a postupujeme směrem proti směru hodinových ručiček, řadu po řadě.

Řady obvykle začínají daným počtem řetízkových ok (ekvivalentní výšce následujícího oka), což bude buď znázorněno ve schématu nebo vysvětleno ve vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Pokyny pro práci s vícero schématy zároveň ve stejné řadě/kruhové řadě budou často popsány takto: „háčkujeme vzor A.1, A.2, A.3 celkem 0-0-2-3-4x". To znamená, že A.1 vypracujete jednou, následně A.2 vypracujete jednou a A.3 opakujete (na šířku) tolikrát, kolikrát je pro vaši velikost stanoveno – v tomto případě takto: S = 0 krát, M = 0 krát, L=2 krát, XL= 3 krát a XXL = 4 krát.

Se schématy se pracuje jako obvykle: začněte první řadou v A.1, poté vypracujte první řadu v A.2 atd.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Viz lekci DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Celková šířka oděvu (od zápěstí k zápěstí) bude u větších velikostí větší, přestože rukávy jsou kratší. Větší velikosti mají delší průramky a širší náramenice, aby dobře seděly pro všechny velikostech.

Rozměry na náčrtu/ schématu poskytují informace k celkové délce oděvu. Pokud se jedná o svetr nebo kabátek, délka se měří od nejvyššího bodu na náramenici nejblíže výstřihu směrem dolů ke spodní části oděvu. NENÍ měřeno od vrcholu ramene. Stejně se měří i délka sedla, od nejvyššího bodu náramenice dolů k místu, kde se sedlo dělí na trup a rukávy.

U kabátků, pokud není výslovně uvedeno jinak, se nikdy neměří délka na vnější straně légy. Vždy měřte délku na vnitřní straně.

Viz lekce DROPS: Jak číst schéma

Schémata se často opakují dokola nebo na výšku. 1 opakování na schématu tak, jak se jeví ve vzoru. Pokud je uvedeno vypracujte 5 opakování A.1 v řadě, pak vypracujete A.1 celkem 5 krát po sobě/ vedle sebe v jedné řadě. Pokud je uvedeno vypracujte 2 opakování A.1 svisle/ na výšku, vypracujte celé schéma jednou, následně začněte znovu od počátku následující řady a vypracujte celé schéma ještě jednou.

Řetízková oka jsou o něco užší než sloupky. Abyste předešli příliš staženým okům nahozeného okraje, jednoduše uháčkujte více ok řetízku. Počet ok bude v následující řádě upraven tak, aby odpovídal vzoru a náčrtu.

Pružný lem se oproti například lícovému žerzeji jeví mnohem staženější. Přidáním ok před vypracováním lemu se vyhnete viditelnému rozdílu v šířce přechodu mezi pružným lemem a zbytkem trupu.

Je snadné uzavřít lem příliš pevně. Nahazováním ok při uzavírání lemu (a současným uzavíráním těchto nahození) předejdete příliš utaženému okraji.

Viz video DROPS: Jak uzavřít pomocí nahození (yo)

Pro dosažení rovnoměrného přidání (nebo ujmutí) můžete přidat např.: každou 3. a 4. řadu střídavě takto: vypracujte 2 řady a přidejte v 3. řadě, vypracujte 3 řady a přidejte ve 4. Takto opakujte až po poslední přidávání..

Viz lekce DROPS: Přidávání či ujímání 1 oka střídavě v každé 3. a 4. řadě

Pokud dáváte přednost práci v kruhových řadách namísto v řadách (tam a zpět), můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že přidáte můstky doprostřed přední části (obvykle 5 ok). Dále pak postupujete podle pokynů. Kde byste normálně otočili práci a pracovali z rubové strany, jednoduše pokračujete dál přes můstek v kruhových řadách. Nakonec kabátek rozstřihnete, naberete stehy pro vypracování légy a zakryjete rozstřižené okraje.

Viz video DROPS: Jak uplést a rozstřihnout můstek

Pokud dáváte přednost práci v řadách (tam a zpět) namísto v kruhových řadách, můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že jednotlivé díly vypracujete samostatně a na konci je sešijete dohromady. Rozdělte počet ok trupu na polovinu, přidejte na každé straně 1 krajové oko (pro sešití) a vypracujte přední a zadní díl odděleně.

Viz lekce DROPS: Mohu vzor na kruhových jehlicích přizpůsobit rovným jehlicím?

Aby se zachovaly správné proporce, opakování vzoru se může v různých velikostech mírně lišit. Pokud nepracujete se stejnou velikostí v jaké je i oděv na fotografii, může se ten váš mírně lišit. Vzor byl pečlivě navržen a upraven tak, aby celkový dojem z oděvu zůstal stejný ve všech velikostech.

Dodržujte proto pokyny a schémata pro vaši velikost!

Pokud jste našli vzor, který se vám líbí a který je k dispozici v dámské velikosti, není příliš těžké jej přizpůsobit velikosti pánské. Největší rozdíl bude v délce rukávů a trupu. Začněte pracovat na dámské velikosti o které si myslíte, že by seděla přes hrudník. Dodatečná délka bude vypracována těsně před uzavřením pro průramky. Pokud je vzor vypracován shora dolů, můžete přidat délku hned za průramky nebo před prvním ujmutím na rukávu.

Pokud jde o dodatečné množství příze, bude záležet na přidané délce, ale je lepší mít více klubek než-li méně.

Všechny příze mají přebytečná vlákna (z výroby), která mohou žmolkovat či odpadat. Česané příze (tj. chlupatější příze) mají více těchto volných, nadbytečných vláken, což způsobuje větší línání.

Línání také závisí na tom, co nosíme pod nebo přes oděv a zda to táhne vlákna příze. Není proto možné zaručit, že nedojde k žádnému línání

Níže je několik tipů, jak dosáhnout nejlepších výsledků při práci s chlupatější přízí:

1. Když je oděv hotový (než ho vyperete), silně s ním protřepejte, aby se volnější chloupky uvolnily. POZNÁMKA: NEPOUŽÍVEJTE čistící váleček na textil, kartáč ani jinou metodu, která tahá za přízi.

2. Oděv vložte do plastového sáčku a vložte jej do mrazáku – nízká teplota způsobí, že se vlákna k sobě méně přichytí a přebytečná vlákna se snadněji odloučí.

3. Ponechte několik hodin v mrazáku, než jej vyjmete a znovu protřepete.

4. Oděv perte podle pokynů na štítku příze.

Žmolkování je přirozený proces, ke kterému dochází i u těch nejexkluzivnějších vláken. Je to přirozená známka opotřebení, kterému jde jen těžko předejít. Opotřebení je nejviditelnější v místech s vysokým třením, jako je podpaží či lemy.

Váš oděv může vypadat opět jako nový, když žmolky odstraníte pomocí kartáče na šaty nebo speciálního strojku - odžmolkovače.

Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů..
Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Mohly by se vám líbit...

Přidejte komentář k návodu DROPS 192-7

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.

Komentáře / Otázky (12)

country flag Anne-Mette Henriksen wrote:

Når jeg skal tage ind 1. gang, forstår jeg det sådan, at når jeg strikker 1 ret for derefter at strikke 2 masker ret sammen og så derefter forsætte mønsteret med 1 vrang og 1 ret mv., så får jeg jo to ret masker lige efter hinanden, der hvor jeg har taget ind, og derved bryder mønsteret? De næste 2 omg. efter passer jo så ikke i mønsteret. Jeg er lidt forvirret.

09.10.2021 - 10:40

DROPS Design answered:

Hei Anne-Mette. Når du tar inn på 1. omgang strikker du 1 rett (over rett), 2 rett sammen (over 1 vrang og 1 rett) og 1 vrang (over vrang), så gjentar du dette hele omgangen rundt. Du får da en omgang som er 2 rett, 1 vrang, 2 rett, 1 vrang, 2 rett, 1 vrang osv. Du strikker 2.-3. omgang med rett over rett og vrang over vrang. Når du strikker 3. omgang er det siste omgang der det strikkes vrangmasker. De gjenstående omgangene strikkes kun med rettmasker. mvh DROPS Design

11.10.2021 - 11:44

country flag Delphine wrote:

Bonjour je ne comprends pas le tour 4 ni pourquoi à partir du tour 5 toutes les mailles sont tricotées à l’endroit cela veut dire que la fin du bonnet est au point mousse ? Merci

11.01.2021 - 21:57

DROPS Design answered:

Bonjour Delphine, au tour 4, on supprime toutes les mailles envers des côtes, on se retrouve donc entièrement en mailles endroit - lorsque l'on tricote à l'endroit en rond, on obtient du jersey (cf vidéo d'illustration). Bon tricot!

12.01.2021 - 09:11

country flag Christina Jacobson wrote:

Hej igen, Som avsändare står det;Yarn Living, Jens Juls vek 2, Viby Danmark Jag kan tycka att det är på eran sida jag beställt garn och stickor. Om ni då har återförsäljare som ska skicka ut orden. Är det dock ni som ska se till att kontakta företaget som skickade till mig för att rätta till felet. Hälsningar Christina

15.10.2020 - 13:45

DROPS Design answered:

Hej Christina. Gå in på denna sida och fyll i det som efterfrågas samt ordernummer och berätta vad som hänt så hjälper de dig. Mvh DROPS Design

16.10.2020 - 08:39

country flag Christina Jacobson wrote:

Hej, Har beställt garn och rundsticka. Tyvärr så har ni skickat fel rundsticka. Jag beställde rundsticka nr 6, 40 cm. MEN ni skickade 2.00 mm Vart vänder jag mig för att få rätt rundsticka? Kan inte hitta någon kundkontakt. Mvh Christina

14.10.2020 - 18:19

DROPS Design answered:

Hej Christina. Se på orderbekräftelsen/följesedeln så står det vilken återförsäljare som du har köpt varorna av och ta kontakt med dem så hjälper de dig. Mvh DROPS Design

15.10.2020 - 08:44

country flag Christina Jacobson wrote:

Vill köpa och sticka mössa Warm Whish Stickad mössa / hipstermössa med uppvikning i 2 trådar DROPS Sky. Undrar om jag ska ha två nystan samtidigt, alltså två trådar när jag stickar? Ser också att ni rekommenderar rundsticka 20 cm och grovlek 6. Men blir förvirrad när jag ska beställa. Måste jag köpa många olika eller går det att köpa endast den jag behöver. Tacksam för svar innan jag beställer.// christina

02.10.2020 - 16:02

DROPS Design answered:

Hei Christina. Ja, du strikker med 2 tråder DROPS Sky samtidig og den anbefalte strikkefastheten på pinne 6 er både oppgitt i vrangbord og glattstrikk. Så om du vet at du får den oppgitte strikkefastheten på pinne 6, trenger du bare å kjøpe 2 nøster DROPS Sky og pinne 6. God Fornøyelse!

05.10.2020 - 10:53

country flag Pat Sinden wrote:

I do not understand your calculation of materials, 100-100-100g Are your saying the hat requires 300g ? Thank you

29.02.2020 - 17:50

DROPS Design answered:

Dear Pat, the number separated by dashes represents the amount of yarn needed for the different sizes. The pattern can be knitted in three sizes, and for each you will need 100 gramms of the yarn suggested. Happy Knitting!

29.02.2020 - 20:38

country flag Zdena Medřická wrote:

U této čepice je zřejmě v 9.řadě závěrečného ukončování chybně napsáno pleteme, místo spleteme každá dvě oka hladce.Jinak je čepice úplně skvělá a díky za návod.Zdravím.ZM

08.11.2019 - 14:02

DROPS Design answered:

Dobrý den, Zdeno, díky za upozornění! Máte pravdu - opraveno. Příjemné chvíle s jehlicemi! Hana

10.11.2019 - 19:41

country flag Hej wrote:

Kan jag sticka utan rundstickor och sätta ihop senare?

05.12.2018 - 18:59

DROPS Design answered:

Hei, Det kan du godt gjøre om du foretrekker det. Legg til 1 kantmaske i rillestrikk i hver side og følg oppskriften som anvist. God fornøyelse

06.12.2018 - 11:39

country flag Catherine Koczura wrote:

Bonjour, je voulais réaliser ce modèle pour ma fille mais en remplaçant le fil SKY par un autre car elle voudrait du jaune "pétillant"; Le convertisseur ne donne pas d'alternative. Auriez-vous un conseil pour réaliser ce modèle dans une couleur vive ? D'avance merci

23.10.2018 - 12:18

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Koczura, essayez le convertisseur en indiquant "1 seul fil" et le poids total (= 100 g), vous aurez la quantité proposée pour d'autres alternatives (il vous faudra la quantité indiquée et vous tricoterez le fil en double comme dans le modèle). Bon tricot!

23.10.2018 - 14:31

country flag Emma wrote:

In aanvulling op mijn bovenstaande vraag, die roze muts was volgens mij gebreid met Drops Air.

13.09.2018 - 12:34