DROPS / 166 / 30

Lorelei by DROPS Design

Kahekordsest DROPS Brushed Alpaca Silk või ühekordsest Melody lõngast kootud ripskoes narmastega pontšo

Võtmesõnad: pontšod,
DROPSi disain: mudel nr ml-004
Lõngagrupp D või C + C
----------------------------------------------------------
Suurus: S/M - L/XL - XXL/ XXXL
Mõõdud: pikkus enne ühendamist: 112-121-130 cm
Kaelaaugu ümbermõõt: 70-73-76 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BRUCHED ALPACA SILK, 25 g/140 m
200-200-225 g värv nr 02, helehall

Või kasuta:
Garnstudio DROPS MELODY
200-200-250 g värv nr 03, pärlihall

DROPSi ringvardad (60 cm): 6 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 14 s x 28 rida ripskoes = 10 x 10 cm kahekordse Brushed Alpaca Silk või ühekordse Melody lõngaga.
---------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

77% alpaka, 23% siid
alates 2.80 € /25g
DROPS Brushed Alpaca Silk uni colour DROPS Brushed Alpaca Silk uni colour 2.80 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 22.40€. Loe edasi.

Juhend

TOPELTLÕNGA NIPP
Kasuta lõngaotsa toki seest ja väljast. Uut tokki võttes tee lõngade ühendused eri kohtadesse, et üleminek ei jääks jäme.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi. 1 ripsivall = 2 rida ripskoes.

NARMAD
Lõika 4 lõngajuppi pikkusega 36 cm, murra pooleks ja pista aas läbi esimese silmuse mahakudumise real, tõmba otsad aasast läbi. Paiguta 1 narmas mahakudumise reale iga 3 cm järel. Lõika narmad u 15 cm pikkuseks.
----------------------------

PONTŠO
Kootakse edasi-tagasi. Loe topeltlõnga nippi.
Loo 6 mm ringvarrastele 63-71-80 silmust kahekordse Brushed Alpaca Silk või ühekordse Melody lõngaga. Koo edasi-tagasi ripskoes - vaata selgitust ülevalt. JÄLGI KOETIHEDUST!
Jätka niimoodi, kuni töö on u 45-51-57 cm pikkune.
Paigalda 1 silmusemärkija (SM) küljele, märgib kohta, kuhu kinnitada mahakudumise serv. Koo ripskoes, kuni töö on u 112-121-130 cm pikkune. Koo silmused maha.

VIIMISTLUS
Õmble lühem serv (= mahakudumise äär) kokku pikema küljega, alatest SM-st nurgani. Õmble läbi ääresilmuste välimiste aasade. Vastasnurk moodustab ees keskel tipu.
Kinnita narmad - vaata ülevalt.

Skeem

= kudumise suund

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 166-30) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (45)

Tereza 04.04.2020 - 19:51:

Dobrý den, kolik klubíček budu na pončo potřebovat?

DROPS Design 04.04.2020 kl. 23:55:

Dobrý den, Terezo! Jak je uvedeno v hlavičce návodu, spotřeba závisí na požadované velikosti a také typu použité příze. DROPS Brushed Alpaca Silk je balena do klubíček o váze 25 g, DROPS Melody je v klubíčkách 50 g. Uvedenou spotřebu pro jednotlivé velikosti tedy vydělte váhou klubíčka a dostanete celkový počet klubíček (např. pro nejmenší velikost potřebujete 200 : 25 = 8 klubíček Brushed Alpacy Silk nebo 200 : 50 = 4 klubíčka Melody). Hodně zdaru! Hana

Anneli 09.12.2019 - 20:41:

Hej! Ska mönstret stickas med dubbeltråd genom hela arbetet eller bara vid uppläggningen? Om arbetet ska stickas med dubbeltråd genom hela, hur gör jag då om jag använder dubbeltrådtipset när jag ska byta trådar? Tråden behöver förstås klippas av och klipper man då så trådarna blir olika långa mot slutet för att på så sätt kunna byta en tråd i taget? Mvh Anneli

DROPS Design 10.12.2019 kl. 08:48:

Hei Anneli! Arbeidet skal strikkes med 2 tråder Brushed Alpaca Silk og 1 tråd Melody gjennom hele arbeidet. For å unngå tykke knuter på vrangsiden av arbeidet er det lurt å strikke med begge endene av garnnøstet. Det vil bli flere trådbytter med denne teknikken, men knutene vil være mindre og ikke like tykke. Lykke til!

Petra 02.10.2019 - 21:50:

Waarom moet deze poncho op een rondbreinaald worden gebreid en waarom moet er een markeerder na 45 cm? Je kunt toch gewoon meten als de lap af is?

DROPS Design 03.10.2019 kl. 12:54:

Dag Petra,

Vanwege het grote aantal steken wordt geadviseerd om op een rondbreinaald te breien, zodat alle steken er beter op passen, maar je kunt inderdaad ook met rechte naalden breien. En je mag de markerdraad natuurlijk ook weg laten, maar net wat je handig vindt qua opmeten.

Annelies 30.09.2019 - 22:55:

Waarom moet dit op een rondbreinaald worden gebreid? Kan toch gewoon op 2 naalden worden gebreid?!

DROPS Design 03.10.2019 kl. 13:14:

Dag Annelies,

Vanwege het grote aantal steken wordt een rondbreinaald geadviseerd, maar deze kan inderdaad ook op rechte naalden gebreid worden, alleen is het dan wat meer proppen met de steken.

Anna 08.03.2019 - 19:27:

Quante maglie devo avviare alla.inizio?

DROPS Design 08.03.2019 kl. 19:40:

Buonasera Anna. A seconda della taglia, deve avviare 63-71-80 maglie. P.es per la taglia S/M, avvia 63 maglie. Buon lavoro!

Katharina 07.01.2019 - 13:46:

Tolle Anleitung in toller Wolle. Ich habe in Alpaka silk mit 2 Fäden gestrickt und das Garn hat locker gereicht. Größenangabe etwas sparsam-ich habe bei Größe 38 in L/XL gearbeitet. Leider ist die Anleitung unnötig kompliziert; der Poncho ist ganz einfach zu stricken, braucht aber bei kraus rechts etwas Zeit. Ich würde mir Fotos von hinten und von vorne wünschen!

Chabrier Isabelle 16.11.2017 - 14:03:

Combien faut il diminuer de maille lorsque l'on est arrivé au 45cm ? Merci

DROPS Design 16.11.2017 kl. 14:10:

Bonjour Mme Chabrier, on ne diminue pas à 45 cm de hauteur totale, on place simplement un marqueur sur le côté, ce marqueur servira ensuite pour l'assemblage, comme le montre la vidéo ci-dessous. Bon tricot!

Chelsea 29.09.2017 - 16:22:

Is the Lorelei poncho knitted as a large rectangle? I am confused. The diagram looks like you must bind off a section for the neck hole. Also am I reading the diagram correctly regarding where the knitting begins (where the arrow points up)? and the dotted line is where the marker must be placed? Thank you for any help! Much appreciated!

DROPS Design 02.10.2017 kl. 09:14:

Dear Chelsea, the poncho is a long rectangle knitted from the bottom up (see arrow for knitting direction) - the dotted line in chart match the seam of cast off edge along the side of the rectangle. See also the video below on how to assembly this kind of poncho. Happy knitting!

Marie Noelle Bassani Marquet 13.08.2017 - 12:11:

Bonjour, est il possible de tricoter ce modele en fil de coton, par exemple et ds ce cas combien de pelotes faut il? Merci de votre reponse

DROPS Design 18.08.2017 kl. 13:58:

Bonjour, C’est bien sur possible. Premierement choisissez une qualite alternative (une laine en coton que vous voulez) ICI. Ensuite consultez notre lecon sur ce sujet: Puis-je utiliser un fil différent de celui mentionné dans le modèle?. Bon travail!

Lyn 05.06.2017 - 11:43:

Could you please advise what ply the Melody wool is. For example, 8 ply, 12 ply?

DROPS Design 05.06.2017 kl. 12:01:

Dear Lyn, Melody is 12 ply. Happy knitting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 166-30

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.