DROPS / 160 / 14

Piece by Piece by DROPS Design

DROPS Fabel lõngast kootud doomino ruutudega õlasall

Võtmesõnad: doomino, õlasallid, ruut, ülevalt alla,
DROPSi disain: mudel nr fa-291
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Mõõdud: umbes 78 cm, mõõdetuna mööda keskmist silmust ja umbes 170 cm mõõdetuna mööda ülemist serva

Lõng: Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m
300 g värv nr 904, lavendel

DROPSi ringvardad (80 cm): 4 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 21 s x 40 r ripskoes = 10 x 10 cm
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 15.00€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

DOOMINO RUUT
Paigalda 1 silmusemärkija (SM) keskmisesse silmusesse (= 11 s on mõlemal pool keskmist silmust).
1. RIDA (= töö PH pool ): koo pr kõik silmused.
2. RIDA (= töö PP pool): koo pr kõik silmused.
3. RIDA (= töö PH pool): koo pr kõik silmused.
4. RIDA (= töö PP pool): koo pr, kuni enne SM-i jääb 1 s, tõsta 1 s pr kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle, koo pr rea lõpuni.
Korda 3. ja 4. rida, st. kahanda 2 s ruudu keskel igal teisel real, kuni jääb 1 s, katkesta lõng ja tõmba ots allesjäänud silmusest läbi.

KUDUMISE NIPP
Alati korja silmused üle töö PP poolt.
-------------------------------

SALL
Alusta silmuste loomisega kogu salli serva pikkuses. Ruudud tehakse kõik eraldi ükshaaval, edasi-tagasi kududes ripskoes – vaata ülevalt.
Loo 375 s 4 mm ringvarrastele Fabel lõngaga. Koo pr kõikidel silmustel (= töö PH pool).
Siis koo järgmiselt: *koo pr 11 s, tõsta 1 s pr kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle, koo pr 11 s*, korda *kuni* kokku 15 korda = 345 s.
Siis koo DOOMINO RUUT - vaata ülevalt, esimestel 23 silmusel.
Siis koo doomino ruut järgmisel 23 s. Jätka sedasi kõikide silmustega real (= 15 doomino ruutu real).

Nüüd korja üles töö PP poolt - loe KUDUMISE NIPPI - esimese doominorea iga ruudu vahelt nii: 11 s mööda eelmise rea viimase ruudu servalt, korja üles 1 s selle ja järgmise ruudu vahelt ja korja üles 11 s järgmise ruudu servalt = 23 s.
Koo doomino ruutu nagu enne.
Korja silmused üles samamoodi kõikide ruutude vahelt ja koo doomino ruudud = 14 doomino ruutu real.
JÄLGI KOETIHEDUST! Jätka sedasi, st. igal real jääb 1 doomino ruudu võrra vähemaks, kuni kokku on kootud 15 doomino ruutu ja viimasel real jääb 1 doomino ruut. Katkesta ja kinnita lõngaots.

RIPSKOES ÄÄRIS
Koo ääris edasi-tagasi mööda salli serva 4 mm ringvarrastega.
Korja silmused töö PP poolt ääresilmuste välimisest aasast, alusta ülesloomise servast järgmiselt: korja üles 11 s esimese doomino ruudult, *1 s doomino ruutude vahelt, 11 s järgmise doomino ruudult*, korda *kuni* alla mööda salli serva, korja üles 1 s viimase doomino ruudu tipust, paigalda 1 SM sellesse silmusesse (= keskmine silmus), 11 s doomino ruudu teiselt serval viimasel doomino ruudult, *1 s doomino ruutude vahelt, 11 s järgmise doomino ruudult*, korda *kuni* üles, kuni üleloomise servani.
Siis kasvata igal töö PP real nii: 1 pr, 1 õs, koo pr, kuni keskmise silmuseni, 1 õs, 1 pr (= keskmine silmus), 1 õs, koo pr, kuni rea lõpuni jääb 1 s, 1 õs, 1 pr.
Järgmisel real koo õs pr keerdsilmusena, et vältida augu teket.
Jätka sedasi kasvatamist, kuni ripskoes äärise pikkus on umbes 16 cm. Koo silmused lõdvalt maha.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 160-14) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (21)

Jane Miller 09.11.2020 - 18:17:

I don't understand the maths beginning this shawl. 15 squares x 23 stitches doesn't come to 375. However I also understand each square uses 25 stitches :- Knit 11, slip 1, knit 2 tog, psso, knit 11 is that not 25 sts rather than 23?

DROPS Design 10.11.2020 kl. 08:59:

Dear Mrs Miller, you start casting on 375 sts and on 2nd row work a decrease row = 345 sts are left, you have now enough stitches to work 15 domino 23 sts each. Add a marker in the middle stitch of each domino (= 11 sts, 1 st with marker, 11 sts), then decrase 2 st in the middle of each domino: work until 1 st remain before the st with marker (= on row 4: work 10 sts, slip 1, k2 tog, psso, knit 10). Happy knitting!

Tuuli 06.11.2017 - 06:04:

What is the size of each individual domino piece, is it something like 10 cm x 10 cm?

DROPS Design 06.11.2017 kl. 08:54:

Dear Tuuli, since everybody knits slightly differently, the size of the domino square depends greatly on the actual knitting tension used by the knitter. The given gauge is 21 sts x 40 rows of garter stitch for 10 cm X 10 cm, and the square starts out with 11 stitches on both sides, I would calculate that it is less, about 5-6 cms. The pattern is for a shawl, where gauge is not that important, however when actual size matters, you should always knit a trial piece, a swatch, wash and block it, then check the size, and recalculate the stitches if necessary.

Kristina 19.08.2016 - 16:18:

Hvordan kan man se præcis hvor meget garn og hvilke farvekoder der bruges i denne opskrift?

DROPS Design 25.08.2016 kl. 16:00:

Hej Kristina. Det staar överst i opskriften: DROPS FABEL fra Garnstudio 300 g f.nr 904, lavendel. Der er kun 1 "farve" - Fabel er et printgarn, saa farverne skifter automatisk i nöglet.

Magdalena 30.08.2015 - 22:34:

Det står att man ska sticka 11 m, lyfta 1 maska, sticka 2 m tillsammans, sticka 11 m, totalt 15 ggr. Detta ska enligt mönstret vara 345 m. Jag får dock 15*25 (11+1+2+11) till 375.

DROPS Design 04.09.2015 kl. 12:58:

Hej Magdalena, Nej det står såhär: * 11 rm, lyft 1 m, 2 m räta tills, drag den lyfta m över, 11 rm *, upprepa *-* totalt 15 ggr = 345 m (det betyder att du minskar 2 m 15 ggr = 375-30=345m) Lycka till!

Rosi 28.05.2015 - 16:07:

Vielen Dank, jetzt ist es klar!

Rosi 27.05.2015 - 18:00:

Hi :) Bin jetzt gerade beim "dicken" Rand und hab nicht verstanden, wieviele Maschen in jeder 2. Reihe (Spitze) zugenommen werden müssen. Bitte um Hilfe! Vielen Dank

DROPS Design 28.05.2015 kl. 10:46:

Die Zunahmen machen Sie in jeder Hin-R. Insgesamt nehmen Sie in jeder Hin-R 4 M zu - 2 am Rand (je 1 rechts und links) und 2 in der Mitte. In der Mitte nehmen Sie beidseitig der Mittel-M zu (es ist also immer 1 M zwischen den Umschlägen), am Rand jeweils nach der Rand-M.

Susan Forman 23.04.2015 - 16:50:

I am going to knit this shawl. I love pattern and I love knitting with fabel. My question is are there any mistakes in pattern. I wish I was bilingual to read others comments and going forward I sure there is a place where I can look for any other corrections? Probably standing right in front of my nose. Thank you in advance for your reply. S

DROPS Design 24.04.2015 kl. 10:16:

Dear Mrs Forman, when a correction has been made to a pattern, you can see a tab "correction" at the right side of the picture, but pattern is always edited at the same time. The pattern is correct as it is now, should you have any question, you are welcome to as here or to contact your DROPS store. Happy knitting!

Cecilie 13.03.2015 - 14:41:

Hva menes med å strikke opp en maske? Er det det samme som å strikke en maske?

DROPS Design 13.03.2015 kl. 15:29:

Hei Cecilie. Du skal tage en maske op

Gabriele 29.01.2015 - 20:21:

Liebes drops-team, vielen Dank für die schnelle Beantwortung meiner Frage - so habe ich es natürlich nicht gerechnet! Aber jetzt kann ich mir die Wolle bestellen,denn ich finde das Tuch sehr,sehr schön. Vielen Dank für die wunderbaren Modelle, Gabriele

Gabriele 25.01.2015 - 02:20:

Anschlag:375Maschen 11M. rechts stricken -3Maschen Überzug -11M. rechts stricken,15xwiederholen =375 Maschen,aber nicht 345 Maschen. Oder habe ich etwas nicht richtig verstanden? Liebe Grüße, Gabriele

DROPS Design 27.01.2015 kl. 21:32:

Sie nehmen ja 15 x 2 M ab, indem Sie jeweils 3 M überzogen zusammenstricken (= 2 M abgenommen). Sie stricken 11 M, dann 3 M überzogen zusammen, dann wieder 11 M stricken. Das machen Sie 15 x, also 15 x 2 M abgenommen = 30 M abgenommen, bleiben 345 M übrig.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 160-14

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.