DROPS Extra / 0-988

Winter Wonderland by DROPS Design

DROPS Cotton Viscose lõngast tähtedega laualinik jõuludeks

Võtmesõnad: jõulud, kööki, lauale, pitsmustriga,
DROPSi disain: muster nr n-155
Lõngagrupp A
-------------------------------------------------------
Mõõdud
Pikkus: u 90 cm
Laius: u 28 cm
Lumehelves: läbimõõt: u. 6 cm
Lõng: DROPS COTTON VISCOSE, 50 g/110 m
150 g värv nr 17, helebeež
1 lumehelves = u. 4 g

DROPSi HEEGELNÕEL: 3,5 mm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
DROPS Cotton Viscose DROPS Cotton Viscose
54% puuvill, 46% viskoos
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme A.1 ja A.2.

KOKKUHEEGELDAMINE
Heegelda lumehelves kokku 3. ringil - vaata skeemi A.2.
Kohta, kus heegeldad helbe teisega kokku, tee nii: 2 ks, 3 ahels, 2 ks kolmandasse ahels-sse heegelnõelast, 2 ahels, 1 aass (= asendab 1 ahels) läbi teise helbe nurga keskmisesse aasa ahels-sse, 2 ahels, 2 ks neljandasse ahels-sse nõelast, 2 ks.
------------------------------

LUMEHELVES
Helbed heegeldatakse omavahel töökäigus kokku - loe kokkuheegeldamist.
Heegelda 6 ahels ja ühenda ringiks 1 aass-ga esimesse ahels-sse - vaata skeemi A.1.
1. RING: heegelda 1 ahels, 12 ks ahels-ringi, lõpetuseks tee 1 aass ahels-sse ringi algul.
2. RING: heegelda 1 ahels, 1 ks esimesse ks-sse, * 6 ahels, jäta vahele 1 ks, 1 ks järgmisesse ks-sse (= 1 ahels-kaar) *, korda *kuni* 5 korda kokku ja lõpetuseks tee 6 ahels ja 1 aass esimesse ks-sse ringi algul (= 6 ahels-kaart).
3. RING: heegelda 1 ahels, ahels-kaartesse tee: *2 ks, 3 ahels, 2 ks kolmandasse ahels-sse heegelnõelast, 5 ahels, 2 ks viiendasse ahels-sse heegelnõelast, 3 ahels, 2 ks kolmandasse ahels-sse heegelnõelast ja 2 ks*, korda *kuni* igasse ahels-kaarde 6 korda kokku.
Lõpetuseks tee 1 aass esimesse ahels-sse ringi algul. Katkesta ja kinnita lõng.
Heegelda helbed kokku skeemi A.2 järgi.
Korda ridu 4 ja 5 skeemil A.2, kuni töö pikkus on u. 78 cm (viimane rida peaks olema 4.rida).
Siis heegelda 3. ja 2. rida, lõpuks 1.rida. Katkesta ja kinnita lõng.

Skeem

= ahels
= kinnissilmus (ks)
= aassilmus (aass)
= ühendatakse 1 aass-ga
= rida


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-988) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (16)

DANIELA 17.02.2020 - 16:49:

Molto carino questo runner, vorrei realizzarlo, solo che il filato alternativo suggerito è DROPS SAFRAN, è composto per io 100% di cotone: mi chiedo se poi lavandolo non restringa....

DROPS Design 18.02.2020 kl. 11:27:

Buongiorno Daniela. Può lavorare un piccolo campione e lavarlo, così da verificare se il filato restringe con il lavaggio. Buon lavoro!

Anna 02.01.2020 - 17:40:

Happy New Year! This is an absolutely fantastic pattern. Very pleasant crocheting. The best thing about this pattern is that it can easily be adapted to various shapes. Thank you!

Anne Lene Christensen 12.08.2018 - 01:28:

Hvor mange stjerner bør man ha?

DROPS Design 14.08.2018 kl. 13:31:

Hej Anne Lene, stjernerne hækles sammen efterhånden, så det bestemmer du selv alt efter hvor lang du vil have bordløberen. God fornøjelse!

MERETE TOFFA 10.08.2016 - 09:51:

Skal man hekle stjernene sammen underveis, det vil si at man hekler hele løperen i ett sammenhengende stykke? Eller er det slik at man hekler stjerne hver for seg og hekler dem sammen til slutt? Synes ikke oppskriften var helt klar...

DROPS Design 24.08.2016 kl. 12:47:

Hej Merete. Ja, du haekler sammen undervejs som vist i diagram A.2

Nadine 11.11.2015 - 17:37:

Hallo, Ich habe eine Frage zur Anleitung. Im Text steht fortlaufend zusammenhäkeln ... Ich stehe auf dem Schlauch. Heißt das ich muss alle Sterne einzeln häkeln und häkel sie dann zusammen un schneide den Faden immer ab (dh ich hab viele fäden zu vernähen) oder häkel ich das irgendwie in einem Stück?? Danke schonmal für die Antwort. Mit freundlichen Grüßen

DROPS Design 18.11.2015 kl. 18:09:

Sie häkeln den ersten Stern komplett, das ist der Stern in A.2 ganz unten. Dann häkeln Sie den 2. Stern, das ist der Stern in der Reihe darüber links, bei diesem häkeln Sie die 3. Rd wie beschrieben, zusätzlich häkeln Sie ihn am ersten Stern wie unter ZUSAMMENHÄKELN beschrieben fest. Dann häkeln Sie den 3. Stern und häkeln diese ebenfalls in der 3. Rd des Sterns am ersten Stern fest. So verfahren Sie mit den nächsten Sternen in der nächsten Reihe (= dem nächsten Streifen) aus Sternen. Also wieder mit einem Stern ganz links beginnen und ihn in der 3. Rd mit dem Stern der vorherigen Reihe zusammenhäkeln.

Andreea 03.12.2014 - 18:25:

So how and where do you connect the stars together? A video might be nice to accompany the pattern. Thanks!

DROPS Design 04.12.2014 kl. 10:45:

Dear Andrea, stars are connected together with 1 sl st in matching ch-loop (see black dot in diag A.2) off next/previous star. Happy crocheting!

Gerard Bulit 20.11.2014 - 10:33:

Ce serait bien qu'il y ait une video quand même. Ne serait-ce que pour les 3 premières fleurs. merci

Mariethe House 19.11.2014 - 20:14:

Eureka! ça y est, j'ai compris! Merci beaucoup!

Mariethe House 18.11.2014 - 22:03:

Je ne comprends pas comment crocheter les fleurs ensemble. Pouvez-vous m'expliquer s'il vous plaît? Merci.

DROPS Design 19.11.2014 kl. 13:49:

Bonjour Mme House, les points noirs dans le schéma représentent le point où les flocons sont assemblés entre eux: dans ces arceaux, au lieu de faire "5 ml, 2 ms dans la 5ème ml à partir du crochet", vous allez crocheter 2 ml, 1 mc dans l'arceau correspondant du flocon précédent, 2 ml, 2 ms dans la 4e ml à partir du crochet. Positionnez bien vos flocons comme dans le schéma en bas de page pour bien repérer où les assembler. Bon crochet!

Iben Hartvigsen 30.01.2014 - 12:27:

Hej Drops. Jeg er igang med at lave denne børdløber og er kommet dertil hvor jeg skal sammensætte alle stjernerne. Kan i ikke lave en video hvor i viser hvordn de bliver hæklet sammen? Jeg kan godt se at de skal hækles sammen med en km, men jeg kan slet ikke lige se for mig hvordan det skal gøres.

DROPS Design 30.01.2014 kl. 12:41:

Hej Iben. Vi har desvaerre ingen video lige nu hvordan de haekles sammen, men du kan paa diagrammen nederst se hvordan du haekler dem sammen. Du kan evt laegge stjernerne fladt paa et bord og markere hvor de skal haekles sammen med en markör eller traad. Du haekler sammen med 1 km (se diagram)

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-988

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.