DROPS / 147 / 32

Fire by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi õlasall lõngast "Verdi".

DROPSi disain: muster nr ve-033
Lõngagrupp D
------------------------------------------------------
Mõõdud: u 80 cm keskelt alla
Lõng: Garnstudio DROPS VERDI
350 g värv nr 08, oranz/kollane/pruun
Õlasall kaalub u. 170 g.

DROPSi heegelnõel: 6 mm - või sobiv, et read 1 kuni 4 = u 7 cm keskel
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
DROPS Verdi DROPS Verdi
48% akrüül, 20% vill, 17% polüester, 15% mohäär
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
1 pikoo = 1 kinnissilmus (ks) aasa, 3 ahels, 1 ks kolmandasse ahels-sse heegelnõelast, 1 ks samasse aasa.

MUSTER
Vaata skeemi A.1, skeemil on read 1 kuni 4.
------------------------------

SALL
Heegeldatakse edasi-tagasi keskkohast alla. Heegelda 7 ahels ja ühenda ringiks - vaata skeemi A.1.
1. RIDA: 11 ahels, 1 ks ahels-ringi, 9 ahels, 1 ks ahels-ringi, 5 ahels, 1 kolmekordne sammas (3xsm) ringi = 3 ahels-kaart, pööra tööd.
2. RIDA: 11 ahels, 1 PIKOO - loe ülevalt - esimesse ahels-kaarde, 5 ahels, 1 pikoo järgmisesse ahels-kaarde (= keskkoht), 9 ahels, 1 pikoo samasse ahels-kaarde, 5 ahels, 1 pikoo viimasesse ahels-kaarde, 5 ahels, 1 3xsm samasse ahels-kaarde = 4 pikood ja 5 ahels-kaart, pööra tööd.
3. RIDA: 11 ahels, 1 pikoo esimesse ahels-kaarde, * 5 ahels, 1 pikoo järgmisesse ahels-kaarde*, korda *-* veel 1 kord, 9 ahels, 1 pikoo samasse ahels-kaarde (= keskkoht), korda *-* veel 2 korda, 5 ahels, 1 3xsm samasse ahels-kaarde = 6 pikood ja 7 ahels-kaart, pööra tööd.
4. RIDA: 11 ahels, 1 pikoo esimesse ahels-kaarde, * 5 ahels, 1 pikoo järgmisesse ahels-kaarde*, korda *-* veel 2 korda (kokku 3 korda), 9 ahels, 1 pikoo samasse ahels-kaarde (= keskkoht), korda *-* veel 3 korda, 5 ahels, 1 3xsm samasse ahels-kaarde = 8 pikood ja 9 ahels-kaart, pööra tööd.
5. RIDA: 11 ahels, 1 pikoo esimesse ahels-kaarde, * 5 ahels, 1 pikoo järgmisesse ahels-kaarde*, korda *-* igasse ahels-kaarde real, aga keskel tee 2 pikood, mille vahel on 9 ahels, lõpetuseks tee 5 ahels, 1 3xsm viimasesse ahels-kaarde, pööra tööd.
Edasi heegelda kõik read nagu 5. rida.
Katkesta ja kinnita lõng, kui töö pikkus on u. 80 cm vertikaalselt.

Skeem

= ahelsilmus (ahels)
= aassilmus
= kinnissilmus (ks)
= kolmekordne sammas (3xsm)
= 1 pikoo: 1 ks aasa, 3 ahels, 1 ks kolmandasse ahels-sse heegelnõelast, 1 ks samasse aasa
= esimese rea algus

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 147-32) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (23)

Raquel 11.05.2016 - 22:17:

And make like a mini-loop with those 3 chains and then you close the chain in the same spot, so the picot is inbetween chainloop nr 3 in row 1 and chain-loop nr 1 in row 2. So my question is, i obviously make those 3 ch wrong, could you give me some more detailed explanation on how and where to do dose 3 ch? I can count on the picture A.1 that the picot is placed 3 chain from the point where the loop 1 in row 2 start and ends, so how do i come to that spot?

DROPS Design 12.05.2016 kl. 08:59:

Dear Raquel, the picots are worked around ch-spaces, after the first 11 ch at beg of row 2, work 1 picot in first ch-space, then 5 ch, in next ch-space work 1 picot, 9ch, 1 picot, 5 ch, and in last (3rd ch-space), work 1 picot, 5 ch, 1 triple tr. Happy crocheting!

Raquel 11.05.2016 - 22:17:

Hi, i am still having troubble with the second row. I guess that the first 11 ch is to build the first loop in the second row, so the first dc in the first picot is to close the first loop in the second row. so when you close the loop you are in the point where chain-loop 1 in row 2 begins and ends, right after the tripple tr, and that dc that closes the loop is the first move in the picot, then you chain 3

DROPS Design 12.05.2016 kl. 08:57:

Dear Raquel, at the end of 1st row you have 3 large ch-space, on row 2, work in 1st ch-space: 11 ch,1 dc, 3ch, 1 dc, 5ch, then in 2nd ch-space (mid one) work: 1 dc, 3 ch, 1dc, 9ch, 1 dc, 3 ch, 1 dc, 5 ch and in last ch-space work: 1 dc, 3ch, 1 dc, 5 ch, 1 triple tr. You have now 1 picot in 1st and 3rd ch-space, and in the middle ch-space there are 2 picots with 9 ch in between. Happy crocheting!

Raquel Asplund 10.05.2016 - 22:09:

I am having trubble with the first picot. When i end row 1 i end with 1 tripple tr. Then i chain 11 ch from the end of that tripple tr which is in the beginning of the loop with a number 2 under it. So when it says "ROW 2: 11 ch, 1 PICOT - read explanation above - in 1st ch-loop" which loop do they mean? My picot is placed between the loop with a tripple tr and the loop with a 2 under. Help please!

DROPS Design 11.05.2016 kl. 08:50:

Dear Mrs Asplund, the first picot at beg of row 2 is worked in the ch 5 made at the end of first row, ie in the first ch-space (= last ch-space from previous row which is 5 ch, 1 triple tr). Happy crocheting!

Jackie 24.03.2016 - 05:29:

Är inte picotbeskrivningen felaktig? Bör den inte se ut så här; 1fm om lmb, 3lm, 1stp i 1:a lm, 1fm om samma lmb.

DROPS Design 06.04.2016 kl. 10:28:

Hej Jackie, Picotbeskrivningen stämmer, så du kan följa den. Tycker du din är finare så gör du den istället. Lycka till!

Christine Macbrien 02.05.2015 - 09:44:

What. Ply is yarn group D? If the yarn is thinner and the hook smaller, will I need more or less? Hope to hear really really soon as the yarn is a bit exclusive, where I"m buying it and we leave late today! Thank you!

DROPS Design 02.05.2015 kl. 15:07:

Dear Mrs Macbrien, please click here for more informations about the yarn and here about the group D of our yarns - for any further information remember you can get tips & advices from your DROPS store. Happy crocheting!

Nanni 10.04.2015 - 12:26:

Hallo, ich häkel zum ersten Mal so ein Tuch. Muss ich es am Ende spannen? Momentan habe ich noch kein schönes Dreieck.

DROPS Design 11.04.2015 kl. 09:18:

Ja, Sie können es am Ende anfeuchten, in Form ziehen und trocknen lassen oder unter feuchten Tüchern trocknen lassen. Je nach Wolle, die Sie verwenden, kann es sein, dass es zuerst etwas unregelmäßig wirkt, was sich aber auch schon im Laufe des Häkelns etwas gibt. Achten Sie darauf, dass Sie in der Mitte immer die Zunahme arbeiten, dadurch ergibt sich die Dreiecksform.

Margreet 17.01.2013 - 17:46:

De wol is vandaag binnengekomen. Wat een gigantische bol. Ik heb heel veel zin om er aan te beginnen. Naamvoorstel voor deze doek? Summer sunset

Tarja 14.01.2013 - 09:46:

Aivan ihana

Gina 08.01.2013 - 16:01:

Colorato divertente e soffice

Gina 08.01.2013 - 15:55:

Colorato vivace e leggero

Jäta kommentaar mustrile DROPS 147-32

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.