DROPS / 121 / 19

Gypsy Fields by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi õlarätik ”Vienna” lõngast.

Võtmesõnad: õlasallid, ruut,
DROPSi disain: muster nr O-299
---------------------------------------
MÕÕDUD
Kõrgus: u 70 cm
Laius ülevalt: u 135 cm

Lõng: DROPS VIENNA 50 g /95 m
50 g värv nr 19, tumevioletne
50 g värv nr 43, helepruun
50 g värv nr 16, samblaroheline
50 g värv nr 42, pruun
50 g värv nr 49, lilla
50 g värv nr 66, rohekas-sinine

DROPSi HEEGELNÕEL: 8 mm – või suurus, et saavutada 1 ruudu mõõduks = 19 x 19 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.
DROPS Vienna DROPS Vienna
91% mohäär, 9% polüester
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

VÄRVI KOMBINATSIOONID:
RUUT A: 1. ring: tumevioletne, 2. ring: helepruun.
RUUT B: 1. ring: pruun, 2. ring: samblaroheline
RUUT C: 1. ring: lilla, 2. ring: rohekas-sinine
RUUT D: 1. ring: tumevioletne, 2. ring: samblarohelilne
RUUT E: 1. ring: lilla, 2. ring: tumevioletne
RUUT F: 1. ring: rohekas-sinine, 2. ring: pruun
RUUT G: 1. ring: pruun, 2. ring: lilla
RUUT H: 1. ring: helepruun, 2. ring: sinakas-roheline

Vaata skeemilt M.1 kuidas ruudud asetsevad ja kuidas rätikut heegeldada.
----------------------------------------------------

ÕLASALL
Heegelda ruudud nagu on kirjeldatud allpool, SAMAL AJAL heegelda ruudud teisel ringil omavahel kokku.
Rätik koosneb 6 reast, igal real 1 ruut vähem, lõpeb ühe ruuduga viimasel real. Vaata skeemi M.1!

HEEGELDATUD RUUT
Heegelda 8 mm heegelnõelaga 6 ahels ning ühenda ringiks 1 aass-ga esimesse ahels-sse.
1. RING: 4 ahels (= 1 2xsm), 23 2xsm ringi ja lõpeta 1 aass-ga 4. ahels-sse ringi alguses = 24 2xsm.
2. RING: 1 ahels, 1 ks esimesse ahels-sse, * 11 ahels, jäta vahele 1 2xsm, 1 ks järgmisesse 2xsm-sse, 7 ahels, jäta vahele 1 2xsm, 1 ks järgmisesse 2xsm-sse, 7 ahels, jäta vahele 1 2xsm, 1 ks järgmisesse 2xsm-sse *, korda *-* kokku 4 korda, aga lõpeta 1 aass-ga esimesse ks-sse ringi alguses (1 ks asemel järgmisesse 2xsm-sse) = 12 ahels-aasa.

Heegelda järgmine ruut samamoodi, kuid teisel ringil heegelda see kokku esimese ruuduga järgmiselt (alusta teise ruudu nurgast): 5 ahels, 1 ks esimese ruudu nurka 11-ahels-aasa, 5 ahels, jäta vahele teisel ruudu 1 2xsm, 1 ks järgmisesse 2xsm-sse, 3 ahels, 1 ks esimese ruudu esimesse 7-ahels-aasa, 3 ahels, jäta vahele 1 2xsm, 1 ks teise ruudu järgmisesse 2xsm-sse, 3 ahels, 1 ks esimese ruudu järgmisesse 7 ahels-aasa, 3 ahels, jäta vahele 1 2xsm, 1 ks teise ruudu järgmisesse 2xsm-sse, 5 ahels, 1 ks esimese ruudu esimesse 11-ahels-aasa, 5 ahels, jäta vahele 1 2xsm, 1 ks teise ruudu järgmisesse 2xsm-sse ja nüüd jätka teise ruudu teise ringiga. Heegelda sedasi 6 ruutu kokku = 1 rida.

Heegelda teise rea esimene ruut esimese rea teise ruudu külge, st. järgmisel real on 1 ruut vähem. Heegelda ruudud nagu enne, SAMAL AJAL heegelda ruudud enne kokku samal rea ruuduga ning seejärel eelmise rea ruuduga.
Heegelda kokku 6 rida, st. viimasel real on ainult 1 ruut.

NB! Jälgi, et ruudud jäävad kokkuheegeldades ilusti, eriti seal, kus saavad kokku mitu ruudu nurka.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 121-19) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (17)

Winnie Michelsen 02.09.2019 - 09:14:

Nu er det anden gang jeg spørger. Hvordan hækler jeg rundt om sjalet (montering) Venligst svar, for jeg kan ikke hækle det færdigt.

DROPS Design 02.09.2019 kl. 11:18:

Hei Winnie. Du hekler rutene fortløpende sammen. Du begynner med dette når du starter med 2. rute (på 2.omgang hekles 2.rute sammen med 1. rute, les oppskriften for beskrivelsen). Når du har heklet 6 ruter sammen, har du heklet 1.rad. God Fornøyelse!

Winnie Michelsen 24.08.2019 - 21:27:

Hejsa, tak for alle jeres dejlige opskrifter. Jeg vil lige spørge, hvordan hækler jeg omkring sjalet, der er ikke noget om rækken rundt om sjalet, (montering). Venligst Winnie Michelsen

DROPS Design 09.09.2019 kl. 12:00:

Hei Winnie. Om du ønsker svar på en kommentar, må du huske å velge Question og ikke General. Velger man General kommer det ikke opp som et spørsmål og vi får ikke svart deg. mvh DROPS design

Estrella Liarte Villanueva 02.08.2018 - 17:53:

Entiendo que Drops Vienna ya no se comercializa? Entonces ¿qué lana tengo que utilizar y qué colores?

DROPS Design 07.08.2018 kl. 19:40:

Hola Estrella. Para sustituir Vienna los más parecidos son Melody (1 hilo) y Brushed Alpaca Silk ( 2 hilos). Puedes combinar los dos en la misma labor. La gama de colores es bastante parecida (tienes violeta, ciruela, petróleo etc)

Sofia Broborg 24.02.2018 - 15:18:

Hej! Hur mycket garn går det åt till modell nr 121 / 19, sjalen Gypsy Fields om jag vill göra den enfärgad?

DROPS Design 24.02.2018 kl. 23:33:

Hei Sofia. Vi har desværre ikke vekten på dette sjalet slik du kan få den presise vekten til et ensfarget sjal ... men hekler du ex i "Melody" som passer til denne oppskrift vil jeg tro du skal bruke ca 250 gr garn. Go fornøyelse.

Valentina 02.03.2017 - 19:19:

Quindi quando unisco i quadrati lavoro prima come indicato nel paragrafo citato e poi proseguo (sempre di continuo,sullo stesso giro) normalmente come spiega il secondo giro formando i 12 archi? Un'altra domanda,sempre unendo i quadrati la spiegazione mi dice 1mb in arco 11 cat .. poi proseguendo mi cita un altro arco di 11 cat ma in un quadrato ne è presente solo uno... e anche li resto spiazzata...

DROPS Design 02.03.2017 kl. 21:58:

Buonasera Valentina. Sì è corretto per quando unisce i quadrati. Quando lavora il primo quadrato, ripete le istruzioni tra gli * 4 volte. In questo modo ci saranno 4 archi di 11 cat, uno in ogni angolo. Quando unisce i due quadrati, lavora 1 m.b nell'arco di cat nei due angoli dello stesso lato del primo quadrato. Buon lavoro!

Valentina 01.03.2017 - 22:13:

Volevo dire lavorazione a se

Valentina 01.03.2017 - 22:11:

Ciao! Sto lavorando a questo modello ma quando attacco i quadrati l'uno con l'altro mi viene un lavoro disordinato perché non capisco come unirli,cioè quando il modello spiega di fare un lavoro di cat e mb, ma non capisco se è una lavorazione e se o compresa nel 2 giro.. potete aiutarmi per favore!!!

DROPS Design 01.03.2017 kl. 22:40:

Buonasera Valentina. Abbiamo modificato leggermente il testo. Quando unisce i quadrati, sui lati che unisce deve seguire le indicazioni del paragrafo che inizia con: Lavorare il quadrato successivo nello stesso modo ma sul 2° giro unirlo al 1° quadrato... Sui lati del quadrato che sta lavorando e che non vengono uniti ad altri quadrati, lavora come indicato al GIRO 2. Buon lavoro!

Valentina 18.02.2017 - 15:22:

Salve. nel modello non è indicato come unire le varie file,cioè una volta lavorata la fila n 1 come la unisco alla fila n 2?con le maglie bassissime del corrispettivo colore?

DROPS Design 18.02.2017 kl. 19:26:

Buonasera Valentina, dopo aver lavorato la 1° riga viene spiegato come lavorare la seconda unendo anche i quadrati della 1°. Buon lavoro!

Maria Paz Daza Mermoud 13.10.2016 - 22:04:

Me encantan los modelos que entregan, mi comentario es : cuando son instrucciones a crochet, es mucho mas fácil de interpretar con el gráfico del motivo o punto a que sean con explicaciones escritas. Gracias

Karen Meldgaard 06.12.2014 - 23:19:

Hvad betyder: 1 OMG. 4 lm (= 1. dbl. st)??

DROPS Design 09.12.2014 kl. 16:49:

Hej Karen. De 4 lm er lig med 1 dobbelt stangmaske = dbl.st.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 121-19

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.