DROPS / 110 / 46

Wear Your Colours by DROPS Design

DROPSi pikisuunas kootud lippudega mütsid lõngast ”Karisma”. Alternatiivne lõng ”Merino”. Sall lõngast ”Alaska”.

  • Wear Your Colours / DROPS 110-46 - DROPSi pikisuunas kootud lippudega mütsid lõngast ”Karisma”. Alternatiivne lõng ”Merino”. Sall lõngast ”Alaska”.
  • Wear Your Colours / DROPS 110-46 - DROPSi pikisuunas kootud lippudega mütsid lõngast ”Karisma”. Alternatiivne lõng ”Merino”. Sall lõngast ”Alaska”.
  • Wear Your Colours / DROPS 110-46 - DROPSi pikisuunas kootud lippudega mütsid lõngast ”Karisma”. Alternatiivne lõng ”Merino”. Sall lõngast ”Alaska”.
Suurused: S - M - L
Peaümbermõõt: u. 54 - 56 - 58 cm

Lõng: Garnstudio DROPS Karisma 50 g/100 m
Põhivärv: 100 g kõigile suurustele
Triibuvärvid: 50 g kõigile suurustele
Värvi soovitused:
Värv nr. 17, mereväe sinine
Värv nr. 18, punane
Värv nr. 01, naturaalvalge
Värv nr. 05, must
Värv nr. 52, tume sinep
Värv nr. 37, tume sinine/roheline

DROPSi PIKAD VARDAD: 4 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 21 silmust x 42 rida ripskoes = 10 x 10 cm.

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


100% vill
alates 2.50 € /50g
DROPS Karisma uni colour DROPS Karisma uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Karisma mix DROPS Karisma mix 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

100% vill
alates 2.15 € /50g
DROPS Alaska uni colour DROPS Alaska uni colour 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alaska mix DROPS Alaska mix 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 18.60€. Loe edasi.

Juhend

VÄRVIKOMBINATSIOONID: vaata pilte.
RIPSKUDE(edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MÜTS
Kootakse pikisuunas edasi-tagasi. Koo varda 2 esimest silmust kahekordselt võetud lõngaga, jäta silmuseid luues/värvi vahetades u. 5 m pikkune lõngasaba, et sellega kududa kahekordse lõngaga kootavaid silmuseid.

Loo 4 mm varrastele 56-58-60 silmust lõngaga Karisma – vt. ülevalt soovitud värvikombinatsiooni. Koo RIPSKOES – vt. ülevalt – SAMAL AJAL koo lühendatud ridadega järgmiselt: * koo 2 rida kõigi silmustega, koo 2 rida ainult esimese 52 silmusega, koo 2 rida ainult esimese 44 silmusega *, korda *-*. Koo silmused maha, kui töö kõrgus on kõige pikema koha pealt mõõdetuna 52-54-56 cm (= alläär).

MÜTS, MILLE ESIOSAL ON KOLM TRIIPU
Loo silmused põhivärvi lõngaga ja koo lühendatud ridadega kuni töö kõrgus on 21-22-23 cm – säti nii, et viimane rida lõpetaks lühendatud ridade korduse (s.t. viimased 2 rida koo 44 esimese silmusega) (1 kordus = 6 rida mütsi allääres).
Koo 1 lühendatud ridade kordus triibuvärviga 1 (6 rida mütsi allääres), seejärel koo 8 cm triibuvärviga 2 (säti nii, et viimane rida lõpetaks lühendatud ridade korduse). Nüüd koo 1 lühendatud ridade kordus triibuvärviga 1 (6 rida mütsi allääres) ja lõpeta mütsi kudumine põhivärvi lõngaga.

MÜTS, MILLE ESIOSAL ON ÜKS TRIIP
Loo silmused põhivärvi lõngaga ja koo lühendatud ridadega kuni töö kõrgus on 22-23-24 cm – säti nii, et viimane rida lõpetaks lühendatud ridade korduse (s.t. viimased 2 rida koo 44 esimese silmusega) (1 kordus = 6 rida mütsi allääres). Koo 8 cm triibuvärviga (säti nii, et viimane rida lõpetaks lühendatud ridade korduse) ja lõpeta mütsi kudumine põhivärvi lõngaga.

MÜTS, MILLE ON TRIIBUD ALLÄÄRES
Loo silmused põhivärvi lõngaga ja koo lühendatud ridadega kuni mütsi lõplike mõõtmeteni, AGA ära koo esimest 2 silmust kahekordselt võetud lõngaga. Koo silmused maha. Korja üles u. 110-114-118 silmust mööda mütsi alläärt 4 mm vardale triibuvärviga 1. Koo 10 rida ripskoes ja seejärel 10 rida ripskoes triibuvärviga 2. Koo silmused maha.

ÜHENDAMINE
Õmble kokku silmuste loomise ja mahakudumise rida. Traagelda lõngaga mütsi ülaäär ja tõmba see tugevasti kokku. Kinnita lõng.

DROPSi pikisuunas kootud müts lõngast ”Karisma”. Alternatiivne lõng ”Merino”.
DROPSi disain: muster nr. U-531
Suurused: S - M - L
Peaümbermõõt: u. 54 - 56 - 58 cm

Lõng: Garnstudio DROPS Karisma 50 g/100 m
50 g värv nr. 44, helehall
50 g värv nr. 21, hall
50 g värv nr. 16, tumehall

DROPSi PIKAD VARDAD: 4 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 21 silmust x 42 rida ripskoes = 10 x 10 cm.
-------------------------------------------------

RIPSKUDE(edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.
TRIIBUD
* 3 lühendatud ridade kordust helehalli lõngaga (1 kordust = 6 rida mütsi allääres), 3 kordust halli lõngaga, 3 kordust tumehalli lõngaga *, korda *-*.

MÜTS
Kootakse pikisuunas edasi-tagasi. Koo varda 2 esimest silmust kahekordselt võetud lõngaga, jäta silmuseid luues/värvi vahetades u. 30 cm pikkune lõngasaba, et sellega kududa kahekordse lõngaga kootavaid silmuseid. NB! Katkesta iga lõngavahetuse ajal lõng ja peida lõngaots.

Loo 4 mm varrastele helehalli lõngaga 56-58-60 silmust. Koo RIPSKOES – vt. ülevalt – SAMAL AJAL koo lühendatud ridadega järgmiselt: * koo 2 rida kõigi silmustega, koo 2 rida ainult esimese 52 silmusega, koo 2 rida ainult esimese 44 silmusega *, korda *-*, SAMAL AJAL vaheta triibuvärve – vt. ülevalt. Koo silmused maha, kui töö kõrgus on kõige pikema koha pealt mõõdetuna 52-54-56 cm (= mütsi alläär).

ÜHENDAMINE
Õmble kokku silmuste loomise ja mahakudumise rida. Traagelda lõngaga mütsi ülaäär ja tõmba see tugevasti kokku. Kinnita lõng.

SALL:
Mõõdud: u. 16 x 120 cm
Lõng: Garnstudio DROPS Alaska 50 g/70 m
100 g värv nr. 02, naturaalvalge
DROPSi PIKAD VARDAD: 5mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 17 silmust x 33 rida ripskoes = 10 x 10 cm.

RIPSKUDE(edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.


SALL
Loo 5 mm varrastele lõngaga Alaska 28 silmust. Koo RIPSKOES – vt. ülevalt – ja koo silmused maha, kui salli pikkus on 120 cm.
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 110-46) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (1)

country flag Marge Watson 08.02.2020 - 17:27:

For this pattern, for a solid black beanie (no stripes) is 100g sufficient? Thank you very much, Marge Watson

user icon DROPS Design 10.02.2020 kl. 04:21:

Dear Marge, I would buy 3 balls (150 gramms) of yarn. It is possible that 100 gramms would be just enough, but it would be a touch and go, depending the way you knit, and to make sure you have the same colorway it is always wise to get an extra ball. Most yarn stores do take back unopened, full skeins. Happy Knitting.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 110-46

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.