DROPS Extra / 0-526

Red Star by DROPS Design

DROPS Eskimo lõngast heegeldatud jõulutähega vaip / kuusealus jõuludeks

Võtmesõnad: jõulud, ring, vaibad,
DROPSi disain: muster nr EE-221jul
-----------------------------------
Mõõdud: u 70 cm läbimõõduga

Lõng: DROPS ESKIMO 50 g/50 m
300 g värv nr 08, punane

DROPSi heegelnõel: 7 mm – või sobiv, et saavutada heegeltihedus u 11 ühekordset sammast (sm) = 10 cm lai

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 13.20€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE NIPP
Asenda ringi esimene sm 3 ahels-ga. Iga ring lõpeb ühe aass-ga ringi alguse kolmandasse ahels-sse.
---------------------------

JÕULUVAIP (70 cm läbimõõduga)

Heegelda 4 ahels ja ühenda need ühe aass-ga ringiks.
1. RING: heegelda tekkinud ringi 9 ks ja 1 aass esimesse ks-sse.
2. RING: VAATA HEEGELDAMISE NIPPI! Heegelda 2 sm igasse ks-sse = 18 sm.
3. RING: * 1 sm igasse esimesse kolme sm-sse, 2 ahels *, korda *-* = 6 ahels-kaart.
4. RING: * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm järgmisesse sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 2 ahels, jäta 2 ahels vahele *, korda *-*.
5. RING: * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 3 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 2 ahels, jäta 2 ahels vahele *, korda *-*.

6. RING: * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 5 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 2 ahels, jäta 2 ahels vahele *, korda *-*.
7. RING: * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 7 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 2 ahels, jäta 2 ahels vahele *, korda *-*.
8. RING: * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 9 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 2 ahels, jäta 2 ahels vahele *, korda *-*.
9. RING: * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 11 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 2 ahels, jäta 2 ahels vahele *, korda *-*.

10. RING: * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 13 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 2 ahels, jäta 2 ahels vahele *, korda *-* (= 17 sm igas sammaste grupis).
11. RING: 1 aass esimesse sm-sse, * 1 sm igasse järgmisesse 15 sm-sse, 4 ahels, 1 ks ahels-kaarde, 4 ahels, jäta esimene sm vahele *, korda *-* ja 1 aass ringi esimesse aass-sse.

12. RING: 1 aass esimesse sm-sse, * 1 sm igasse järgmisesse 13 sm-sse, 4 ahels, 1 ks ahels-kaarde, 5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 4 ahels, jäta esimene sm vahele *, korda *-* ja 1 aass ringi esimesse aass-sse.
13. RING: 1 aass esimesse sm-sse, * 1 sm igasse järgmisesse 11 sm-sse, 4 ahels, 1 ks ahels-kaarde, [5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde], korda nurksulgudes olevat osa kokku 2 korda, 4 ahels, jäta esimene sm vahele *, korda *-* ja 1 aass ringi esimesse aass-sse.

14. RING: 1 aass esimesse sm-sse, * 1 sm igasse järgmisesse 9 sm-sse, 4 ahels, 1 ks ahels-kaarde, [5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde], korda nurksulgudes olevat osa kokku 3 korda, 4 ahels, jäta esimene sm vahele *, korda *-* ja 1 aass ringi esimesse aass-sse.
15. RING: 1 aass esimesse sm-sse, * 1 sm igasse järgmisesse 7 sm-sse, 4 ahels, 1 ks ahels-kaarde, [5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde], korda nurksulgudes olevat osa kokku 4 korda, 4 ahels, jäta esimene sm vahele *, korda *-* ja 1 aass ringi esimesse aass-sse.
16. RING: 1 aass esimesse sm-sse, * 1 sm igasse järgmisesse 5 sm-sse, 4 ahels, 1 ks ahels-kaarde, [5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde], korda nurksulgudes olevat osa kokku 5 korda, 4 ahels, jäta esimene sm vahele *, korda *-* ja 1 aass ringi esimesse aass-sse.

17. RING: 1 aass esimesse sm-sse, * 1 sm igasse järgmisesse 3 sm-sse, 4 ahels, 1 ks ahels-kaarde, [5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde], korda nurksulgudes olevat osa kokku 6 korda, 4 ahels, jäta esimene sm vahele *, korda *-* ja 1 aass ringi esimesse aass-sse.
18. RING: 5 ahels, 1 ks esimesse ahels-kaarde, * 5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde*, korda *-* , heegelda 5 ahels ning lõpeta ring ühe aass ringi esimesse ahels-sse = 54 ahels-kaart.
19. RING: 3 ahels, 1 ks esimesse ahels-kaarde, * 6 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde*, korda *-*, heegelda 6 ahels ja lõpeta ring ühe aass ringi esimesse ks-sse.

20. RING: 3 ahels, 1 ks esimesse ahels-kaarde, * 7 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde*, korda *-*, heegelda 7 ahels ja lõpeta ring ühe aass ringi esimesse ks-sse.
21. RING: heegelda igasse ahels-kaarde järgnevalt: 3 ks, 1 pikoo (= 3 ahels, 1 ks esimesse ahels-sse) ja 3 ks.
Katkesta lõng.

SUUREMA VAIBA JAOKS:
Kui soovid suuremat vaipa, siis heegelda alates 11. ringist edasi kasvatamistega seni, kuni oled saavutanud soovitud suuruse.
Lehe otsi tehes (alates 12. ringist) heegelda igasse lehte vajalik arv sambaid ning esimesse ja viimasesse sm-sse lehel tee veel lisasammas, sinna kuhu heegeldad aassilmuse.
Jätka niimoodi heegeldamist ja kahanda alati 2 sm, kuni ühte lehte jääb alles veel vaid 3 sm. Nüüd jätka alates 18. ringist.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-526) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (12)

Joanne Newsom 03.12.2017 - 19:56:

I loved to make the tree skirt, but I am also unable to find the converstion/other pattern for this.

DROPS Design 04.12.2017 kl. 10:52:

Dear Mrs Newsom, not sure what you mean with conversion, there is only a written pattern to this Christmas rug. You can find other rug patterns here. Happy crocheting!

Amanda 19.12.2013 - 12:56:

Inför andra varvet står det att man ska läsa virktips - gäller detta virktipset bara för andra varvet eller för varven som kommer efter också?

Kat 08.12.2013 - 22:02:

Nevermind ! I just realized that I was reading the UK directions rather than the US, so now I understand the picot directions. The pattern has turned out beautifully ! Made this one for my daughter but now I want one for myself - thank you again for the lovely pattern and hope to see this in the future as a Christmas tree skirt with a slit or larger hole in the center.

Kat 08.12.2013 - 21:54:

I am on the last row doing the pivot but it does not look like the picture of the pattern. In each chain space I have 3 dc, then 3 more dc in the 3 children, then 3 more dc. So that gives three groups of 3 dc in each chain space. Is that correct ?

Kat 04.12.2013 - 19:36:

I am wondering if this pattern was ever converted to a tree skirt pattern ? If not, I will make this one and set the tree on top of it. Thank you, as always, for the lovely patterns.

Emma 23.11.2013 - 14:30:

Hej. Är nu färdig med omgång 10, och vill gärna ha mattan ca 1m i diameter. Vill ha mittpartiet större det som inte har stora luftbågar. Kan man fortsätta ökning som omg 10 och tidigare tills man har ca 25 stavar i var stavparti och sedan fortsätta m omg 11? För att vara helt ärlig förstår jag inte ert storleksökningsförslag där ni skriver att man ska göra omg 11 flera gånger då omg 11 reducerar antal stavar... Tack på förhand!

DROPS Design 27.11.2013 kl. 10:45:

Du får öka på varje varv till du har måttet på halva, sedan börjar du på varv 11. Lycka till!

Craftyangel 04.02.2013 - 14:41:

Pattern does not give conversion from rug to Christmas Tree Skirt? Please help.

DROPS Design 13.02.2013 kl. 18:26:

Dear Craftyangel, this would be another pattern, your request has been forwarded to our Designer team. Do not hesitate to contact a forum to get any help to convert it into a christmas tree skirt. Happy crocheting !

Gabby 08.12.2012 - 20:27:

The ch loop is not a specific chain made but rather the whole sequence of chains? so the sc should be made around the sequence of chains rather than in a specific chain, correct?

DROPS Design 11.12.2012 kl. 14:18:

Dear Gaby, you are right ch-loop means a ch-space which can have 3, 4, 5 etc... ch. Happy crocheting !

Fiona Bartlett 03.12.2012 - 18:53:

Making this pattern and also struggling from round 12. Where is the ch loop specifically? Can't work out where it is in ch from previous and current round. As a result the. Far edge of each petal is incorrect and wider than it should be. Help please?

DROPS Design 04.12.2012 kl. 10:17:

Dear Mrs Bartlett, on round 11, you have 2 4-ch-loops in the 2-ch-loop from round 10. On round 12, you will have a total of 3 ch-loops: 4ch, dc (uk) in the first 4ch loop from previous round, 5ch, dc(uk) in the next 4ch loops, 4ch, skip 1 tr, 1tr in the next tr .... Happy crocheting !

Maria 08.07.2012 - 12:34:

Am making this at th moment, having trouble from row 12 onwards....is there an error....thanks

DROPS Design 30.11.2012 kl. 09:55:

Dear Maria, could you give us some more information about the problem in round 12 and further?

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-526

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.