DROPS Extra / 0-522

Fruity Christmas by DROPS Design

DROPS Cotton Viscose lõngast heegeldatud jõulutähega linik jõuludeks

DROPSi disain: muster nr N-069jul
-----------------------------------
Suurus: u 21 cm läbimõõduga

Lõng: DROPS COTTON VISCOSE 50 g/ 110 m
50 g värv nr 01, valge
Ühest tokist saab 2 linikut.

DROPSi heegelnõel: 3 mm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
DROPS Cotton Viscose DROPS Cotton Viscose
54% puuvill, 46% viskoos
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

HEEGELDAMISE NIPP
Lõpeta iga ring 1 aass-ga eelmise rea esimesse silmusesse. Iga ringi esimene ühekordne sammas (sm) asenda 3 ahels-ga.
-----------------------------

LINIK

Heegelda 4 ahels ja ühenda need ühe aass-ga ringiks.
1. RING: heegelda tekkinud ringi 9 ks – VAATA HEEGELDAMISE NIPPI!
2. RING: 2 sm igasse ks-sse = 18 ks.
3. RING: * 1 sm igasse esimesse 3 sm-sse, 2 ahels *, korda *-* = 6 ahels-kaart.
4. RING: * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm järgmisesse sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 2 ahels, jäta 2 ahels vahele *, korda *-* .
5. RING: * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 3 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 2 ahels, jäta 2 ahels vahele *, korda *-* .
6. RING: * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 5 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 2 ahels, jäta 2 ahels vahele *, korda *-* .
7. RING: * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 7 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 2 ahels, jäta 2 ahels vahele *, korda *-* .
8. RING: * 2 sm esimesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 9 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 2 ahels, jäta 2 ahels vahele *, korda *-* .
9. RING: 1 aass esimesse sm-sse, * 1 sm igasse järgmisesse 11 sm-sse, 4 ahels, 1 ks ahels-kaarde, 4 ahels, jäta esimene sm vahele *, korda *-* ja lõpeta ring ühe aass-ga esimesse aass-sse.

10. RING: 1 aass esimesse sm-sse, * 1 sm igasse järgmisesse 9 sm-sse, 4 ahels, 1 ks ahels-kaarde, 5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 4 ahels, jäta esimene sm vahele *, korda *-* ja lõpeta ring ühe aass-ga esimesse aass-sse.
11. RING: 1 aass esimesse sm-sse, * 1 sm igasse järgmisesse 7 sm-sse, 4 ahels, 1 ks esimesse ahels-kaarde, [5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde], korda nurksulgudes olevat osa kokku 2 korda, 4 ahels, jäta esimene sm vahele *, korda *-* ja lõpeta ring ühe aass-ga esimesse aass-sse.
12. RING: 1 aass esimesse sm-sse, * 1 sm igasse järgmisesse 5 sm-sse, 4 ahels, 1 ks ahels-kaarde, [5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde], korda nurksulgudes olevat osa kokku 3 korda, 4 ahels, jäta esimene sm vahele *, korda *-* ja lõpeta ring ühe aass-ga esimesse aass-sse.
13. RING: 1 aass esimesse sm-sse, * 1 sm igasse järgmisesse 3 sm-sse, 4 ahels, 1 ks ahels-kaarde, [5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, korda nurksulgudes olevat osa kokku 4 korda, 4 ahels, jäta esimene sm vahele *, korda *-* ja lõpeta ring ühe aass-ga esimesse aass-sse.

14. RING: 5 ahels, 1 ks esimesse ahels-kaarde, * 5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde *, korda *-* = 36 ahels-kaart.
15. RING: heegelda igasse ahels-kaarde järgnevalt: 2 ks, 1 pikoo (= 3 ahels, 1 ks esimesse ahels-sse) ja 2 ks.
Katkesta lõng.

SUUREMA LINIKU JAOKS

Kui soovid suuremat linikut, siis heegelda alates 9. ringist edasi kasvatamistega seni, kuni töö diameeter on saavutanud poole soovitud diameetrist.
Lehe otsi tehes (alates 10. ringist) heegelda igasse sambasse sm, esimesele ja viimasele sambale lehel tee aassilmus. Jätka niimoodi heegeldamist ja kahanda alati 2 sm, kuni ühte lehte jääb alles veel vaid 3 sm.
Nüüd heegelda veel 14. ja 15. ring.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-522) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (10)

Celia 28.11.2019 - 12:31:

When we go from round 9 to round 10 I don’t understand what to because I have extra stitch

DROPS Design 28.11.2019 kl. 14:15:

Dear Celia, round 9 starts with 1 sl st in the first dc (us-terminology), then work 1 dc in each of the next 11 dc (1st dc will be replaced with 3 ch - see CROCHET TIP - and finishes with 1 sl st in this dc. So that there is only 11 dc over the 13 dc from round 8 = you skipped the first + last dc each leaf. On round 10, crochet 1 sl st in first dc on round, then work 9 dc (= you skip 1st and last of the 11 dc from previous round) and continue like this (remember to work the chain-spaces in between). Happy crocheting!

Claudia 12.03.2013 - 22:46:

Hola amigos de DROPS!!!me encanta este trabajo pero me cuesta realizarlo ya que no puedo ver el video(no se por que causa)y no se que significa lo siguiente:en el bucle de cadena anterior.Si pueden ayudarme desde ya agradecida.UN CARIÑO ENORME PARA TODOS!!!!!!

DROPS Design 26.05.2013 kl. 22:28:

Hola Claudia, el bucle de cadeneta es lo mismo que el arco de cad. (los puntos de cadeneta (p.de cad.) trabajados seguidos, en nuestro patrón hay arcos/bucles de 2 y de 4 pts). Así que se trabaja dentro del arco.

DROPS Design 17.06.2011 - 19:08:

Ja, bare 6 lm-buer. På 18 stv kan du hekle * 1 st i hver av de 3 første st, 2 lm * 6 ganger og da blir det 6 ganger 2 lm.

Linn Clüver 17.06.2011 - 16:35:

Skal det kun være 6 lm buer, ble helt feil hos meg føler jeg..

Drops Design 04.01.2010 - 10:44:

Le 9ème tour a été corrigé, merci pour votre aide.

Cantin 03.01.2010 - 11:24:

Bonjour Suzanne, au rang 8 vous devez avoir un groupe de 13 B et 1 arceau de 2 ml. Au rang 9 vous faites 1 mc dans la première des 13 B puis °11 B dans les 11 B suivantes 4 ml , 1 m dans l'arceau de 2 ml du rang précédent 4 ml° répétez de ° à ° et vous terminez par 1 mc dans la première mc . Merci ce modéle sera corrigé dans la semaine. Bonne année 2010

Suzanne 03.01.2010 - 04:57:

Bonjour, j'ai de la difficulté à continuer le napperon à partir du 9e rang. Les explications ne correspondent pas. Pouvez vous ajouter d'autres explications pour les diminutions des brides de la partie pointe de l'étoile. Merci

Birte Hansen 17.12.2008 - 19:11:

Jeg afslutter 14. omg. med 2 lm og 1 stm i 3. lm fra forrige omgang - det synes jeg er pænere.

Drops Design 15.12.2008 - 08:52:

Ja den kan ligge flatt.

Solfrid 13.12.2008 - 22:16:

Hei, jeg lurer på om brikken kan ligge flatt på bordet, eller må den ligge i en skål, som illustrert på bildet?

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-522

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.