DROPS Baby / 17 / 20

Easter Finest Socks by DROPS Design

DROPS Alpaca lõngast kootud lillede mustriga sokid - papud

Võtmesõnad: lill, mitmevärviline, sokid,
Suurus: 1/3 - 6/9 - 12/18 kuune (2 - 3/4) aastane
Talla pikkus: 10 – 11 - 12 (14 - 16) cm

Lõngad: Garnstudio DROPS ALPACA 50 g/167 m
50 g lõnga kõikidele suurustele,
värv nr 0100, naturaalvalge
värv nr 3720, violetne
värv nr 3800, kanarbikulilla
värv nr 7815m, rohelise-sinisekirju

DROPSi sukavardad: 2,5 mm- või sobivad, et saavutada koetihedus parempidises koes 26 s x 34 r = 10 x 10 cm

DROPSi heegelnõel: 2,5 mm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 14.60€. Loe edasi.

Juhend


MUSTER
Vaata skeeme M.2 ja M.3 - skeemil on muster näidatud töö paremalt poolt, M.2 on kootud parempidises koes.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

HEEGELDATUD PIKOOÄÄR
Heegelda pikooäär kanarbikulilla lõngaga ja pööratav äär violetse lõngaga järgmiselt: 1 ks esimesse silmusesse, * 3 ahels, 1 ks esimesse ahels-sse (= 1 pikoo), jäta 1 s vahele, 1 ks järgmisesse silmusesse *, korda * kuni *.
--------------------------------

SOKID

Koo sukavarrastega ringselt.
Loo naturaalvalge lõngaga 2,5 mm sukavarrastele 40-40-40 (48-48) s ja koo 4 ringi parempidises koes.

Vaheta lõng violetse lõnga vastu, koo 1 rida parempidi, 1 rida pahempidi (= pööratav äär), vaheta lõng tagasi naturaalvalge vastu ja koo 4 ringi parempidises koes.
Nüüd jätka skeemi M.2 järgi- alusta mustri ülevalt paremast servast ja koo muster ülevalt alla.

Pärast mustri M.2 kudumist lõpeta töö naturaalvalge lõngaga.
Koo 1 ring parempidi, SAMAL AJAL kahanda/kasvata silmuste arv 40-44-44 (48-52) silmuseni.
Nüüd koo 2 cm soonikut 1 pr/1 ph ja seejärel koo järgmine rida nii: * 2 pr kokku, 1 õs *, korda * kuni * (= aukude rida paela jaoks).
Koo 1 ring parempidi, SAMAL AJAL kahanda 6 s ühtlaste vahedega = 34-38-38 (42-46) s.

Nüüd tõsta esimesed 12-14-14 (15-17) s silmusehoidjale, järgmised 10-10-10 (12-12) s hoia vardal ja viimased 12-14-14 (15-17) s pane samuti silmusehoidjale.
Koo mustri M.3 järgi edasi-tagasi 3,5-4-4,5 (6-7) cm (= jalapealne).

Korja üles 9-10-12 (15-19) s jalapealse osa mõlemalt küljelt ja tõsta silmused silmusehoidjalt tagasi vardale = 52-58-62 (72-84) s.
Jätka kudumist ripskoes edasi-tagasi, alustades tagant keskelt, SAMAL AJAL, kui on kootud 1,5-2,5-3 (3-4) cm, hakka kahandama: koo 2 pr kokku rea alguses ja lõpus ning koo 2 pr kokku mõlemal pool 2 keskmist silmust. Korda kahandamist igal teisel real, kuni ripskoes kootud töö pikkus on 3-4-5 (5-6) cm.
Koo silmused maha ja õmble sokk kokku talla alt, õmble servad kokku ääresilmustest nii, et ei jääks paksu õmlust.

Murra soki ülemine äär töö pahemale poole ja kinnita.
Heegelda ülaserva pikooäär – vaata ülevalt.

PAEL
Heegelda ahelsimustest pael violetse lõngaga, pikkusega 50 cm.
Punu pael läbi augurea.

Skeem

= naturaalvalge: pr töö PP, ph töö VP
= violetne
= rohelise-sinisekirju
= kanarbikulilla
= naturaalvalge: pr töö VP, ph töö PP

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 17-20) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (17)

Elaine 30.03.2020 - 00:18:

I have knit down to the decrease row. When i decrease i am pearling 2 together then kniiting 2 stitches. Is that correct. From picture looks like pattern continues but in my work it doesnt. What does p sts tog 2 by 2 mean?

DROPS Design 30.03.2020 kl. 11:20:

Dear Elanie, "p sts tog 2 by 2" means that you purl together all the stitches in a row or a round 2 by 2. Happy Knitting!

Andrea 10.09.2019 - 10:29:

Ich verstehe nicht, wie man M3 sticken muss. Gibt es ein Video dazu?

DROPS Design 10.09.2019 kl. 14:28:

Liebe Andrea, die leere Kästchen werden glatt rechts gestrickt, die 1. und die 5. Reihe werden bei einer Hinreihe links gestrickt und bei einer Rückreihe rechts gestrickt. Viel Spaß beim stricken!

Dora 24.10.2016 - 09:08:

I'm trying to knit this pattern, but I can't understand when it says "Continue in garter st – SEE ABOVE – back and forth on needle from mid back, AT THE SAME TIME after 1.5 cm dec as follows: K2 tog at the beg and at the end of row and K2 tog on each side of the middle 2 sts. Repeat the dec on every other row until piece in garter st measures 3 cm. " I don't know what is means "from mid back", so I can't close the work. Can someone help me? Thanks

DROPS Design 24.10.2016 kl. 11:07:

Dear Dora, socks are worked back and forth on needle from mid back from the beg, ie beg and end of row will be on mid back of leg/heel (where you will then sew). Continue then back and forth, the first sts on row should be the same first sts as at the very beg of socks. Happy knitting!

Mariette Razola 20.03.2014 - 23:44:

Hej När det står att man skall minska i foten" 2 räta tillsammans i börja o slutet samt på varje sida av de mittersta maskorna " Vad menas med de vrå mittersts, Är det vid tårna högst upp på strumpan eller i sidan? Med vänlig hälsning,

DROPS Design NL 14.01.2010 - 16:34:

Je hebt gelijk. Het is gewijzigd. Bedankt. Gr. Tine

Lea 13.01.2010 - 21:56:

Er staat een fout in de NLse versie. Bij M.3 moet staan: r aan verk. kant en av aan de goede kant (ipv ad verk kant).

Selyna Kidd 20.10.2009 - 18:22:

I was woundering if you could look into adding (I don't know their actual name)picture patterens? I tend to be more of a visual thinker. So being able to see it and read it too would clear up so much confusion and also be much less overwhelming for me. I have seen so much I would love to try but am weary because of this reason. Please know that in my oppinion Garns Studio takes the art of knitting and crochet to the ultimate level!

Brigitte 22.11.2008 - 16:35:

Très joli. Raffiné. INdispensable pour ma future petite fille

Vinni 22.11.2008 - 16:15:

De passer lige til mitnye barnebarn

Tracey 19.11.2008 - 05:12:

So beautiful, yet so simple

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 17-20

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.