DROPS / 100 / 4

Upstate by DROPS Design

DROPSi pärlkoes sall lõngadest „Vivaldi“ ja „Cotton Viscose“

Võtmesõnad: õlasallid,
-----------------------------------------------------
Suurus: üks suurus
Pikkus tagant keskelt: u 78 cm
Laius ülevalt: u 151 cm

Lõng: Garnstudio DROPS Cotton Viscose, 50 g / 110 m
300 g värv nr 17, beež
Ja Garnstudio DROPS Vivaldi, 50 g / 280 m
100 g värv nr 06, naturaalvalge

DROPSi RINGVARDAD: 6 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus: 13 silmust x 24 rida kahekordse lõngaga (1 x Cotton Viscose + 1 x Vivaldi) pärlkoes = 10 x 10 cm.
DROPSi RINGVARDAD: 5,5 mm – sooniku jaoks.
DROPSi HEEGELNÕEL: 5 mm.
-----------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.
DROPS Vivaldi DROPS Vivaldi
56% mohäär, 30% polüamiid, 14% vill
Tootmisest maas
leia alternatiivid
DROPS Cotton Viscose DROPS Cotton Viscose
54% puuvill, 46% viskoos
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

PÄRLKUDE
1. RIDA: * 1 pr, 1ph *, korda * kuni * rea lõpuni.
2. RIDA: koo parempidised silmused pahempidi ja pahempidised silmused parempidi.
Korda 2. rida.

KASVATAMISE NIPP 1
Rea lõpus kasvata nii, et kood rea viimasesse silmusesse 2 silmust. Kasvatatud silmused koo mustri järgi.
KASVATAMISE NIPP 2
Kasvata kolme ripskoes silmuse kõrvalt järgnevalt: 1 õs, järgmisel real koo see pr keerdsilmusena (s.t koo läbi silmuse tagumise aasa).

MÕÕTMISE NIPP
Töö raskuse tõttu pane sall mõõtmiseks rippuma.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi .
-------------------------

SALL
Loo kahekordse lõngaga (1 x Cotton Viscose + 1 x Vivaldi) 6 mm ringvarrastele 7 silmust. Koo pärlkoes ja SAMAL AJAL kasvata iga rea lõpus 1 silmus juurde – vaata KASVATAMISE NIPPI 1- kuni töö kõrgus on u 66 cm – vaata MÕÕTMISE NIPPI.
Salli laius ülevalt on nüüd u 127 cm. Koo silmused lõdvalt maha.

HEEGELÄÄRIS
Heegelda piki ühte salli serva alla suunas kahekordse lõngaga (1 x Cotton Viscose + 1 x Vivaldi) ja 5 mm heegelnõelaga ääris järgnevalt: 1 kinnissilmus (ks) esimesse nurgasilmusesse (üles salli nurka) * 2 ahelsilmust (ahels), jäta 2 silmust vahele ja heegelda 1 ks järgmisesse silmusesse*, korda *-* = 39 - 41 (peab jaguma 2-ga +1 silmus) ahels-kaart – lõpeta rida 1 ks-ga loomisääre nurgas.
Edasi heegelda piki loomisäärt järgnevalt: * 2 ahels, jäta 1 silmus vahele, 1 ks järgmisesse silmusesse *, korda *-* kokku 3 korda = 3 ahels-kaart loomisäärde.
Seejärel heegelda piki teist salli serva suunaga üles nii, nagu teise serva heegeldasid – lõpeta rida 1 ks-ga üleval nurgas = 39 - 41 (peab jaguma 2-ga +1 silmus) ahels-kaart.
Piki mahakootud silmuste serva heegelda ääris järgnevalt: * 2 ahels, jäta 2 silmust vahele, 1 ks järgmisesse silmusesse *, korda *-* ja lõpeta ääris ühe aassilmusega esimesse ks-sse.

SOONIK
Koo piki mõlemat salli külge kahekordse lõngaga (1 x Cotton Viscose + 1 x Vivaldi) ja 5,5 mm ringvarrastega soonikut. Korja igast ahels-kaarest üles 3 silmust järgnevalt: 1 silmus, 1 õs, 1 silmus = 243 – 261 silmust (peab jaguma 6-ga + 3 silmust).

Loe kogu järgnev tekst läbi, enne kui jätkad kudumisega!
Koo järgmine rida järgnevalt (töö paremal pool (PP)): 3 silmust ripskoes – vaata selgitust ülevalt * 3 pr, 3 ph *, korda *-* ning lõpeta rida, kududes 3 silmust pr ja 3 viimast silmust ripskoes. SAMAL AJAL kasvata igal 2. real 3 ripskoes silmuse kõrvalt 1 silmus juurde – vaata KASVATAMISE NIPP 2. Uued silmused koo soonikkoes.
Kui sooniku kõrgus on 5 cm, kasvata igal kolmel keskmisel (salli keskkoht) pahempidi soonikutriibul 1 silmus juurde, korda kasvatusi, kui sooniku kõrgus on 9 cm.
Koo silmused lõdvalt maha, kui sooniku kõrgus on 12 cm.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 100-4) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (20)

Anni 27.12.2018 - 17:56:

I skriver nok å flot, at man blot kan bruge omregneren til at finde alternativt garn. Dette er ikke korrekt. Omregneren kan ikke finde ud af det, når der er tale om to forskellige slags garn. Selvom man angiver at det er to tråde af Vivaldi, kan den ikke finde et alternativ. I bedes derfor angive alternativt garn, tak.

DROPS Design 02.01.2019 kl. 11:22:

Hei Anni. Når du skal finne alternativer for 2 garn, må du skrive dem inn hver for deg. Vivaldi tilhører garngruppe C og kan derfor byttes med andre garn i den gruppen (feks Air), men det som gir likest resultat er Brushed Alpaca Silk. Cotton Merino tilhører garngruppe A, og kan byttes med et hvilket som helst garn i denne gruppen, men om du vil ha et bomullsgarn kan du bruke Safran. Du finner en overiskt over garngruppene her. Vi har nå testet begge disse garnene i garnkalkulatoren og det gikk fint- men de må som sagt puttes inn individuelt. God fornøyelse

Diana 16.09.2018 - 20:27:

Hi, as both yarns are not available any more I'd like to knit the shawl with just one yarn. Would you be able to let me know what options there are and how many grams I would need?

DROPS Design 17.09.2018 kl. 09:32:

Dear Diana, you can use our yarn converter to find an alternative for each yarn - read more about alternatives here. Happy knitting!

Bill Burris 18.02.2018 - 01:16:

The way I understand this, after picking up stitches for the ribbing we begin with 3 knit stitches and end with 3 knit stitches all along so that they are always garter stitching at both ends. Do we increase in the garters starting with the first three knits or knit 3, ribbing, knit 3 with an increase inside the three then increase at the other end on the return trip? Also do we increase in the garters on every round?

DROPS Design 19.02.2018 kl. 09:39:

Dear Mrs Burris, you will increase after the first 3 sts in garter st on row and before the 3 sts in garter st at the end of row. You increase every other row (this will be added in the pattern) to the end. These new sts will be worked in rib. Then after 5 cm and 9 cm increase also in the 3 bottom P-sections. Happy knitting!

Bill 05.12.2017 - 17:11:

Where the instructions say to cast on 7 stitches with 1 strand of each quality, are you knitting with two yarns at the same time?

DROPS Design 06.12.2017 kl. 08:49:

Dear Bill, correct, you will work with 2 yarns at the same time all the way, ie with Cotton Viscose and Vivaldi. Happy knitting!

Athanasia 28.04.2017 - 12:57:

Hello again! Why is it necessary to chrochet the borders? Can I pick up the stiches without the chrochet part? Thank you

DROPS Design 28.04.2017 kl. 13:52:

Dear Athanasia, crocheting the edge first will help you to pick up sts evenly and will also make a nice eyelet row between shawl and ribbing. Happy knitting!

Athanasia 06.04.2017 - 12:47:

Hello, I have two questions to make. 1. The crochet is done to the three sides of the shawl or just the two sides where the pick-up stiches are made. 2. I don't understand the incorporation of the stiches at the rib. At 5 cm it says add 2 st. at the bottom 3 purl. Ok, I understand that. The 3 st become 5 add we add 6 st in total. At 9 cm says add 2st at the bottom 3 purl. Does it mean that the 5 st now becomes 7? Thank you

DROPS Design 06.04.2017 kl. 13:53:

Dear Athanasia, 1) you crochet the ch-spaces around the shawl, ie along the 3 sides. 2) You will have to inc 1 st each of the the bottom 3 P-sections only, so that you will have P4 after 5 cm in these P-sections and P5 after 9 cm in these P-sections (but still P3 in every other P sections, inc are only made at the bottom tip), pattern will be edited. Happy knitting!

Mae 12.12.2016 - 18:46:

Bonjour, Il y a deux choses que je ne comprends pas très bien dans les instructions: 1- quand vous dites "avec 1 fil de chaque qualité" ça veut dire que l'on double le fil? 2 - La bordure, il faut la tricoter à part et l'assembler ensuite? Est-il possible de réaliser ce modèle sans savoir crocheter? Merci de votre aide, Mae

DROPS Design 13.12.2016 kl. 08:47:

Bonjour Mae, le châle se réalise entièrement avec 2 fils: 1 fil Cotton Viscose + 1 fil Vivaldi. La bordure se réalise au tricot, en relevant les mailles le long des 2 diagonales du châle. Bon tricot!

Rebekah 29.04.2016 - 11:35:

I'm having trouble understanding how to pick up the stitches for the rib border - can anyone help?

DROPS Design 29.04.2016 kl. 11:44:

Dear Rebekah, the sts are picked up in the crocheted ch-spaces along the 2 diagonal of the shawl, in each ch-space work as follows; pick up 1 st, YO, pick 1 st (= 3 sts in each ch-space) - make sure your number of sts is divisible with 6 + 3. Happy knitting!

Brigitte 04.01.2015 - 22:23:

Bonsoir, pouvez vous me dire par quel endroit du châle on commence ? faut il utiliser l'aiguille circulaire au début ? merci de vos réponses

DROPS Design 05.01.2015 kl. 09:34:

Bonjour Brigitte, le châle se tricote de bas en haut, en commençant par les 7 m de la pointe (on fait la bordure à la fin). On tricote sur aiguille circulaire en allers et retours pour avoir suffisamment de place pour loger toutes les mailles quand les augm. sont faites, vous pouvez utiliser l'aig. circ. dès le début ou la prendre quand vous avez trop de mailles pour vos aiguilles droites, au choix. Bon tricot!

Elisa 05.05.2012 - 13:13:

Antwort: 7 Maschen (und es ist kein Poncho!)

Jäta kommentaar mustrile DROPS 100-4

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.