DROPS / 100 / 23

Summer Mirage by DROPS Design

DROPSi parempidises koes soonikulise äärega boolero lõngadest “Vivaldi” ja “Alpaca”. Suurused S kuni XXL.

Võtmesõnad: boolerod,
  • Summer Mirage / DROPS 100-23 - DROPSi parempidises koes soonikulise äärega boolero lõngadest “Vivaldi” ja “Alpaca”. Suurused S kuni XXL.
------------------------------------------------------
Suurus: S/M – L/XL –XL/ XXL

Lõng: Garnstudio DROPS Vivaldi, 50 g / 280 m
100 g kõikidele suurustele värv nr 24, lavendel
ja kasuta: Garnstudio DROPS Alpaca, 50 g / 167 m
100 g kõikidele suurustele värv nr 6347, hallikaslilla

DROPSi suka- ja ringvardad: 5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 17 silmust x 22 rida soonikkoes kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1) = 10 x 10 cm.
DROPSi pikad vardad: 8 mm – või sobivad, et saavutada 12 silmust x 17 rida parempidises koes ühekordse “Vivaldi” lõngaga = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------

DROPS Vivaldi DROPS Vivaldi
56% mohäär, 30% polüamiid, 14% vill
Tootmisest maas
leia alternatiivid

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli

Juhend

SOONIK: 1 pr / 2 ph.
------------------------------

KEHAOSA
Boolero kootakse parempidises koes ning pärast pööratakse pahem pool välja.
Loo üles 86-91-96 silmust “Vivaldi” lõngaga kahele 8 mm vardale, et serv oleks elastsem. Tõmba välja 1 varras ja jätka parempidises koes.
Kui töö pikkus on 13-14-15 cm, koo maha 1 silmus mõlemal serval igal teisel real kokku 1-1-2 korda = 84-89-92 silmust.
Jätka parempidises koes, kuni töö pikkus on 50-53-55 cm ja nüüd kasvata 1 silmus mõlemal serval igal teisel real kokku 1-1-2 korda.
Jätka parempidises koes, kuni töö pikkus on 64-68-72 cm.
Koo silmused lõdvalt maha.

ÜHENDAMINE
Murra töö kokku töö pahema poolega väljapoole ja õmble küljeõmblused.
Korja üles 243-258-273 silmust (peab jaguma 3) 5 mm ringvarrastele kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1 ) mööda ülesloomise ja mahakudumise serva = boolero alumine serv.
Koo 8 cm soonikut – vaata ülevalt.
Nüüd kasvata 1 silmus igal ph-soonikutriibul = 324-344-364 silmust.
Jätka soonikuga, kuni töö pikkus on 10 cm ja koo silmused lõdvalt maha.
Korja üles 66-75-81 silmust (peab jaguma 3) 5 mm sukavarrastele käeaugu ümber kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1). Koo 5 cm soonikut ja koo silmused lõdvalt maha.
Koo ka teise käeaugu ümber.

Skeem

symbols = nii kootakse eset
diagram
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 100-23) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (27)

country flag Strickmaus60 04.04.2019 - 20:56:

Hallo. ich habe Schwierigkeiten die Anleitung und das Diagram zu verstehen. In der Anleitung steht, dass man nach 13 cm eine Masche abnehmen muss, im Diagram ist das mit 5 cm angegeben. Lt Maschenprobe sind 5 cm aber 6 Maschen. Oder verstehe ich die Anleitung falsch? Vielen DAnk

user icon DROPS Design 05.04.2019 kl. 09:37:

LIebe Strickmaus60, Sie fangen mit 86 Maschen = 72 cm und nach Abketten haben Sie nur noch 84 Maschen = 70 cm - wie in der unteren Maßskizze gezeigt. Dann stricken Sie 5 cm Bündchen = 5 cm Bündchen um Ärmel + 70 cm + 5 cm Bündchen um Ärmel sind = 80 cm wie in der 1. Maßskizze gezeigt. Viel Spaß beim stricken!

country flag Ellen 13.06.2018 - 14:21:

Hei! Har så lyst til å strikke denne boleroen, men ser at Vivaldi er utgått. Hvilket garn kan jeg erstatte Vivaldi med i denne oppskriften? Mvh Ellen

user icon DROPS Design 13.06.2018 kl. 14:54:

Hej Ellen, du kan bruge DROPS Brushed Alpaca Silk, men prøv også vores nye garnkalkulator :)

country flag Sandra 24.07.2015 - 07:37:

Bellissimo modello, lo sto realizzando, però sono alla fine è non capisco dalle istruzioni come cucirlo, potreste darmi maggiori spiegazioni? Grazie

user icon DROPS Design 28.07.2015 kl. 19:45:

Buongiorno Sandra. Nel grafico più in basso, dove c’è la stella, è riportato come si presenta il bolero prima della confezione. Deve piegare il lavoro in due, in corrispondenza della linea continua a metà del lavoro, in modo che la maglia rasata rovescia resti sull’esterno, e cucire tra i loro i 13 cm più in basso, lasciando l’apertura per le braccia. Deve poi riprendere le m lungo tutta l’apertura del bolero e lavorare a coste. Lavora un bordo uguale intorno alle estremità delle maniche. Buon lavoro!

Matilda 25.06.2015 - 16:38:

Jag förstår inte riktigt, när ska jag använda alpackagarnet? Förstår att jag ska börja med vivaldi men kan inte se något i beskrivningen om alpackagarnet.

user icon DROPS Design 26.06.2015 kl. 12:12:

Hej Mathilda. Jo, den skal du bruge til kanterne

country flag ReNeau 17.08.2014 - 00:22:

Is the stitch count in this correct. I am making the small size and it say to cast on 86 sts. So when you finish and put the edges together there would only be 172 sts. and the pattern says you would pick up 243 st. for the rib edge. So where do the extra 71 stitches come from. Please help

user icon DROPS Design 18.08.2014 kl. 12:48:

Dear Mrs Re-Neau, you have to pick up a total of 243 sts around openning so that the edge is not too tight. Happy knitting!

country flag Marion 24.06.2013 - 12:11:

Wo sind auf der schematischen Zeichnung die Armlöcher und wo die Seitennähte? Vielen Dank, Marion

user icon DROPS Design 26.06.2013 kl. 20:58:

Liebe Marion, diese entstehen, wenn Sie das Strickstück nach Anleitung zusammennähen.

country flag FULCONIS 14.03.2012 - 12:23:

Merci beaucoup pour votre gentillesse et votre patience dans vos explications mais je débute en tricot.... Ce sera mon 1er vrai tricot fini en dehors des écharpes!!!! MERCI beaucoup pour tout et à bientôt pour d'autres modèles!!!

country flag FULCONIS 14.03.2012 - 11:18:

Donc je tricote r1 : 1 m end, 2 m env r2 après le marqueur : 1 m end, 2 m env r3 après le marqueur : 1 m end, 2 m env etc... c'est bien cela????

user icon DROPS Design 14.03.2012 kl. 12:07:

Oui en tricotant en rond, vous tricotez toujours les mailles comme elles se présentent sur l'endroit, donc tout le tour et tous les tours, vous répétez *1 m end, 2 m env*. Bon tricot

country flag Fulconis 13.03.2012 - 20:31:

Bonjour, je suis en train de tricoter le col et je me demande comment faire les côtes avec les aiguilles circulaires : sur des aiguilles droites on place les mailles env sur les mailles envers et les mailles droites sur les mailles droites. Mais à la fin du rang on change d'aiguille. Mais avec les aiguilles circulaire on tricote en rond .... et là je bloque ;-( Merci pour votre réponse.

user icon DROPS Design 14.03.2012 kl. 08:46:

Bonjour, pour tricoter en rond, vous mettez un marqueur au début du tour et tricotez en côtes tout le tour, tout autour jusqu'à la hauteur indiquée. Consultez notre vidéothèque pour y découvrir comment tricoter en rond sur aiguille circulaire. Bon tricot !

country flag DROPS Design 31.01.2011 - 09:47:

Du syr de små kanten (før man feller og etter man øker) sammen.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 100-23

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.