DROPS Safran
DROPS Safran
100% puuvill
alates 1.55 € /50g
DROPS Cotton Viscose
DROPS Cotton Viscose
54% puuvill, 46% viskoos
Tootmisest maas
leia alternatiivid
DROPS SS24
DROPS 81-1
Suurused: XS/S - S/M - M/L - XL
Mõõdud:
Rinnaümbermõõt: 78-86-92-100 cm
Alläär: 68-76-82-90 cm

Lõng: DROPS SAFRAN 50 g/ 160 m
100-150-150-150 g värv nr 36, jääsinine
ja kasuta: DROPS COTTON-VISCOSE 50 g/ 110 m
150-150-200-200 g värv nr 01, valge

DROPSi ringvardad: 5,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 16 s x 20 r parempidises koes kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1) = 10 x 10 cm.

-------------------------------------------------------

Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------

DROPS Safran
DROPS Safran
100% puuvill
alates 1.55 € /50g
DROPS Cotton Viscose
DROPS Cotton Viscose
54% puuvill, 46% viskoos
Tootmisest maas
leia alternatiivid

Juhend

SOONIK
1. RIDA: * 2 pr, 4 ph *, korda * kuni *.
------------------------

KEHAOSA
Loo üles 108-120-132-144 s kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1). Ühenda ringiks ja koo soonikut – paigalda silmusemärkija (SM) kahe parempidise silmuse vahele mõlemal küljel.
Kui töö pikkus on 10 cm, kasvata 1 s mõlemal pool kahte parempidist silmust mõlemal küljel iga 5 cm järel kokku 4 korda – koo kasvatatud silmused pahempidi = 124-136-148-160 s.
Kui töö pikkus on 30-31-32-33 cm, koo maha mõlemal küljel 6 s käeaukude jaoks (= 2 ph, 2 pr, 2 ph, st. 3 silmust mõlemal pool SM-i). Tõsta seljaosa silmused silmusehoidjale.

ESIOSA
= 56-62-68-74 s. Koo 2-2-4-4 rida soonikut, tehes 2 ääresilmust mõlemal serval ripskoes. Tõsta silmused silmusehoidjale.

SELJAOSA
Koo nagu esiosa, jäta silmused vardale ja siis koo passeosa.

PASSE
Koo vardale seljaosa 56-62-68-74 silmust, loo lõdvalt üles 26-32-32-38 uut silmust õlaosale, koo vardale esiosa silmused ja loo lõdvalt üles 26-32-32-38 uut silmust õlaosale = kokku 164-188-200-224 s, ühenda ringiks.
EDASI MÕÕDA SIIT!
Paigalda silmusemärkijad selja-, esiosa ja varrukate ühenduskohtadesse. Jätka soonikuga kõigil silmustel, kahandades 2 ph silmust mõlemal küljel (seal kus enne kasvatasid. 6 ph on nüüd 4 ph) = 156-180-192-216 s.
Kui töö pikkus on 4 cm, kahanda iga teine 4 ph  3ph-ks (st. kahanda 1 ph silmus) = 143-165-176-198 s, jätka soonikuga.
Kui töö pikkus on 6-6-7-7 cm, kahanda ülejäänud 4 ph 3 ph-ks = 130-150-160-180 s, jätka soonikuga.
Kui töö pikkus on 8-9-10-11 cm, kahanda kõik 3 ph silmused kehaosal 2 ph-ks (varrukate 3 ph-d jäävad samaks) = 112-130-138-156 s.
Jätka soonikuga, kuni passeosa on u 10-11-12-13 cm pikkune, koo silmused maha soonikkoes.

Skeem

diagram measurements
On küsimusi? Vaata korduma kippuvaid küsimusi (KKK).

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

Kui ei tea millist suurust teha, siis on hea idee mõõta oma kampsunilt mõõdud. Siis saab nende mõõtude järgi valida sobiva suuruse.

Vaata mõõtudega joonist mustrilehel juhendi lõpus.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõista mõõtudega joonist

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

Tupsude tekkimine villase kudumi pinnale on loomulik protsess, mis juhtub isegi kõige eksklusiivsemate kiududega. See on loomuliku kulumise tunnus, mida on raske vältida ja mis on kõige rohkem nähtav eseme suure hõõrdumisega kohtades, nagu kampsuni varrukad ja mansetid.

Koepinna saab jälle ilusaks, kasutades riideharja või tupsude eemaldajat.

Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul..
Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Võib-olla meeldivad ka need...

Jäta kommentaar mustrile DROPS 81-1

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

Kommentaarid / Küsimused (45)

country flag Mamen wrote:

El hilo Cotton-Viscose está discontinuado, ¿Cómo puedo sustituirlo? Quiero que el tejido no resulte pesado. Gracias.

18.03.2024 - 15:38

DROPS Design answered:

Hola Mamen, el único hilo sustituto que tenemos es Safran, por lo que podrías trabajar con doble hilo de Safran; el cotton-viscose daba más brillo a la labor pero por lo demás se puede trabajar con el hilo doble de Safran perfectamente. Otra solución sería sustituir Safran y Cotton viscose por 1 hilo de Paris, pero quedaría mucho más pesado.

24.03.2024 - 23:08

country flag Y Havelaar wrote:

Hallo, Ik wil graag het model sirenetta maken, maar de kleur safran ijsblauw nr 36 is niet leverbaar welk merk kan ik daar voor in de plaats gebruiken, ik kom er zelf namelijk niet helemaal uit.

19.07.2023 - 07:13

DROPS Design answered:

Dag Y Havelaar,

Je kan iedere ander kleur Safran kiezen. Als je een ander garen kiest, let dan op de stekenverhouding en de looplengte.

01.08.2023 - 20:58

country flag Annelies Rennert wrote:

Sorry, habe etwas falsch verstanden. Alles gut. Mfg. Annelies Rennert

17.09.2022 - 16:17

country flag Annelies Rennert wrote:

Hallöchen, angeben wird nach 33cm,für mich, Maschinen für Ärmel abketten. Im Diagramm steht aber für meine Größe 45cm verstehe diesen Unterschied nicht. Bitte um schnelle Hilfe d ich fast soweit gestrickt habe. Mfg. Annelies Rennert

17.09.2022 - 16:14

DROPS Design answered:

Liebe Frau Rennert, beim Rumpfteil werden nach 33 cm die Maschen für die Armlöcher abgekettet, dann stricken Sie jedes Teil separat (4 Reihen) und dann stricken Sie die Passe = ca 13 cm so mist das ganze Top ca 46 cm von Schulter bis untere Kante (45 cm unten ist die 1/2 Breite). Viel Spaß beim stricken!

19.09.2022 - 09:24

country flag Annelies Rennert wrote:

Hallöchen v Würde gerne o igen pulli stricken. Öchte die Wolle durch Myflower Wolle ersetzen da ich noch übrig habe. Habe jetzt das Problem wieviel MA ich anschlagen muss. Trage 42/44 Grösse. Können Sie mir diesbezüglich diesbezüglich weiterhelfen. Komme auch mit der strickprobe nicht weiter. Danke. Liebe Grüße Annelies Rennert

11.09.2022 - 12:33

DROPS Design answered:

Liebe Frau Rennert, Hier lesen Sie mehr über Maschenprobe. Wir kennen diese Wolle nicht und können dann damit nicht weiterhelfen, sicher kann Ihnen aber damit den Laden, wo Sie die Wolle gekauft haben. Die Maschenprobe soll 16 Maschen x 20 Reihen glatt rechts = 10 x10 cm 2 fädig (= Safran + Cotton Viscose /oder 1 Faden Garngruppe C).Viel Spaß beim stricken!

12.09.2022 - 11:01

country flag Zeline wrote:

OK pour l'échantillon. Je m'interroge sur les mesures en cm notamment en largeur. Comme ce sont des côtes 2/4, le tricot de resserre ? Quand on mesure il faut étirer ? Ou alors on mesure à plat ? Car les largeurs indiquées me semblent petites même pour un modèle S comme moi 😁

03.11.2021 - 09:34

DROPS Design answered:

Bonjour Zeline, ce sont les mesures étirées qui sont notées dans le schéma (autrement dit en taille S 124 m avant la division des deux parties = environ 39 cm pour le devant/le dos, posé à plat (et donc étiré) soit environ 78 cm,. Bon tricot!

03.11.2021 - 12:14

country flag Zeline wrote:

Bonjour. J.aimerai savoir si le.échantillon est à faire en jersey ou en côte 2/4 ? Merci

02.11.2021 - 23:14

DROPS Design answered:

Bonjour Zeline, l'échantillon de 16 m x 20 rangs se fait en jersey. Bon tricot!

03.11.2021 - 08:24

country flag Inger wrote:

Hej Jeg har fundet opskriften på dansk ,men viscosen er udgået ,og kunne derfor tænke mig at erstatte den med en silkemohair fra filcolana Tilia. Går det med safran som alternativ til viscosen

22.06.2021 - 23:22

country flag Inger wrote:

Hej Kan jeg få opskriften på dansk Pf mange tak

22.06.2021 - 23:06

DROPS Design answered:

Hej Inger. Under bilden kan du välja att skift sprog till dansk. Mvh DROPS Design

23.06.2021 - 08:00

country flag Inger wrote:

Hej Kan det lade sig gøre at få opskriften på dansk

22.06.2021 - 23:01