DROPS / 81 / 1

Sirenetta by DROPS Design

DROPSi topp lõngast Safran ja Cotton-Viscose. Suurused XS kuni XL.

Võtmesõnad: alt üles, topid, ümar passe,
Suurused: XS/S - S/M - M/L - XL
Mõõdud:
Rinnaümbermõõt: 78-86-92-100 cm
Alläär: 68-76-82-90 cm

Lõng: DROPS SAFRAN 50 g/ 160 m
100-150-150-150 g värv nr 36, jääsinine
ja kasuta: DROPS COTTON-VISCOSE 50 g/ 110 m
150-150-200-200 g värv nr 01, valge

DROPSi ringvardad: 5,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 16 s x 20 r parempidises koes kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1) = 10 x 10 cm.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% puuvill
alates 0.95 € /50g
DROPS Safran uni colour DROPS Safran uni colour 0.95 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Cotton Viscose DROPS Cotton Viscose
54% puuvill, 46% viskoos
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

SOONIK
1. RIDA: * 2 pr, 4 ph *, korda * kuni *.
2. RIDA: * 2 ph, 4 pr *, korda *-*.
------------------------

KEHAOSA
Loo üles 108-120-132-144 s kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1). Ühenda ringiks ja koo soonikut – paigalda silmusemärkija (SM) kahe parempidise silmuse vahele mõlemal küljel.
Kui töö pikkus on 10 cm, kasvata 1 s mõlemal pool kahte parempidist silmust mõlemal küljel iga 5 cm järel kokku 4 korda – koo kasvatatud silmused pahempidi = 124-136-148-160 s.
Kui töö pikkus on 30-31-32-33 cm, koo maha mõlemal küljel 6 s käeaukude jaoks (= 2 ph, 2 pr, 2 ph, st. 3 silmust mõlemal pool SM-i). Tõsta seljaosa silmused silmusehoidjale.

ESIOSA
= 56-62-68-74 s. Koo 2-2-4-4 rida soonikut, tehes 2 ääresilmust mõlemal serval ripskoes. Tõsta silmused silmusehoidjale.

SELJAOSA
Koo nagu esiosa, jäta silmused vardale ja siis koo passeosa.

PASSE
Koo vardale seljaosa 56-62-68-74 silmust, loo lõdvalt üles 26-32-32-38 uut silmust õlaosale, koo vardale esiosa silmused ja loo lõdvalt üles 26-32-32-38 uut silmust õlaosale = kokku 164-188-200-224 s, ühenda ringiks.
EDASI MÕÕDA SIIT!
Paigalda silmusemärkijad selja-, esiosa ja varrukate ühenduskohtadesse. Jätka soonikuga kõigil silmustel, kahandades 2 ph silmust mõlemal küljel (seal kus enne kasvatasid. 6 ph on nüüd 4 ph) = 156-180-192-216 s.
Kui töö pikkus on 4 cm, kahanda iga teine 4 ph  3ph-ks (st. kahanda 1 ph silmus) = 143-165-176-198 s, jätka soonikuga.
Kui töö pikkus on 6-6-7-7 cm, kahanda ülejäänud 4 ph 3 ph-ks = 130-150-160-180 s, jätka soonikuga.
Kui töö pikkus on 8-9-10-11 cm, kahanda kõik 3 ph silmused kehaosal 2 ph-ks (varrukate 3 ph-d jäävad samaks) = 112-130-138-156 s.
Jätka soonikuga, kuni passeosa on u 10-11-12-13 cm pikkune, koo silmused maha soonikkoes.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 81-1) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (32)

Montserrat Martinez 14.07.2020 - 14:58:

Buenas tardes, no entiendo las instrucciones del delantero: "trabajar 2-2-4-4 filas en punto elástico" Tengo que hacer 12 filas en punto elástico con los 68(talla M) puntos que tengo en las agujas?? Gracias por su atención

Ewa Klintestam Nordin 27.05.2020 - 10:16:

Hej! Jag har fortfarande örnen med detta mönster. Ni säger nu att toppen ska drickas runt - vilket inte framgår av mönstret!! Så, jag stickar fram och tillbaka. Oavsett vilket så kommer det ju bara att bli avmaskning för ärmhål i 2 ändar! Det borde vara 4 eftersom det är både ett fram-och bakstycke?! Jag förstår inte! /Ewa

Ewa Klintestam-Nordin 26.05.2020 - 15:02:

Hej! Jag får inte ihop mönstret på Sirentta, Drops 81-1?! Det är som om det fattas ngt. Enl mönstret ska man ju sticka fram -och bakstycke i ett enda stycke först (tills det mäter 30 cm) men man ska ändå bara minska för ärmhål i vardera sidan?! Det stämmer ju inte! Det borde ju minskas på 4 ställen för att bli ärmhål! I de flesta fall stickar man här fram resp bakstycke för sig...Mönstret verkar ofullständigt!

DROPS Design 27.05.2020 kl. 09:49:

Hej Ewa. Du stickar fram- och bakstycke runt på rundsticka och sätter en markör i varje sida. Du ökar sedan i varje sida där du sedan gör ökningar samt avmaskar till ärmhål. Mvh DROPS Design

Luisa 15.01.2020 - 23:14:

Que medida de agujas circulares uso o es recomendable gracias hermosos los modelos

DROPS Design 19.01.2020 kl. 22:52:

Hola Luisa. La medida de las agujas dependerá del hilo y de la tensión del tejido. Este modelo está realizado con 2 hilos del grupo A y las agujas recomendadas son de 5,5 mm.

Pia 29.08.2019 - 08:55:

Jeg kan ikke finde et alternativ til viscosen, jeg vil gerne have det blanke garn blandet med Safran.. for hvis jeg vælger Safran og Safran får jeg ikke det blanke udtryk som viscosen giver, hvad gør jeg ?

DROPS Design 06.09.2019 kl. 11:47:

Hej Pia, det er DROPS Safran som er mest blank, så den vil blive flot med 2 tråde Safran. God fornøjelse!

Fabienne Borel 23.04.2019 - 20:59:

Bonjour, j'aimerais faire ce modèle mais en faisant le point fantaisie uniquement sur l'empiècement. Est ce je peux suivre l'entier des explications ou la tension sera-t-elle différente entre le jersey et l'empiècement ? Merci de votre réponse.

DROPS Design 24.04.2019 kl. 08:49:

Bonjour Mme Borel, ce modèle se tricote entièrement en côtes, en tricoter une partie en jersey rendrait un effet complètement différent et il faudrait ajuster le nombre de mailles car la tension côtes/jersey est effectivement différente, et les côtes sont également extensibles. Bon tricot!

Fran 19.02.2019 - 22:41:

Bonjour je ne comprends pas comment faire les diminutions pour les emmanchures : 6 m de chaque côté des 2 mailles du début? Merci d'avance

DROPS Design 20.02.2019 kl. 09:25:

Bonjour Fran, au début du tour, rabattez les 3 premières mailles du début du tour, tricotez jusqu'à ce qu'il reste 3 m avant le marqueur, rabattez les 6 m suivantes (= 3 m avant le marqueur + 3 m après le marqueur), tricotez jusqu'à ce qu'il reste 3 m sur l'aiguille gauche (= les 3 dernières m du tour), rabattez ces 3 dernières mailles et coupez le fil. (on rabat 2 m env, 2 m end, 2 m env - correction faite, merci). Bon tricot!

Carmen 04.01.2019 - 01:23:

I would really like to read the comments. Do you have them in English? Is there an error with the ribbing? It should all be row 1 when knitting in the round.

DROPS Design 04.01.2019 kl. 12:53:

Dear Carmen, feel free to use any online translator to get an idea of the questions/answers & comments. At the very beginning of the body, you work in rib K2/P4 in the round. Happy knitting!

Joe 17.04.2018 - 19:52:

Suite : Reste que pour le modèle en S/M le nombre des sections pour les manches étant impair (5) il y a déséquilibre dans les diminutions de mailles envers d'une section sur 2. Je l'ai réalisé en diminuant directement 1 m envers dans chaque section à 4 cm et fait l'impasse à 6 cm. Vraiment très beau modèle.

Joe 17.04.2018 - 19:51:

Bonjour Je viens de terminer ce modèle en taille XS/S. Les explications corrigées sont exactes sauf pour mailles du dos/devant 52 - lire 56 car 124 - 12 = 112 /2 = 56. très beau rendu. Merci

DROPS Design 18.04.2018 kl. 10:02:

Bonjour Joe et merci pour l'information, le nombre de mailles en taille S a été corrigée. Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 81-1

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.