Summer Wind by DROPS Design

DROPSi boolero lõngast „Vienna“

DROPS 95-15
Suurus: S/M – M/L – XL - XXL

Lõng: Garnstudio DROPS Vienna 50 g/ 95 m
200-200-250-250 g värv nr 43, helepruun

DROPSi RINGVARDAD: 12 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 8 silmust x 9 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.

-------------------------------------------------------

Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------

DROPS Vienna DROPS Vienna
91% mohäär, 9% polüester
Tootmisest maas
leia alternatiivid
needles Vardad & heegelnõelad Telli

Juhend

ESIMENE SOONIK: *3 pr, 3 ph*, korda alates *-*.
TEINE SOONIK: *3 pr, 2 ph*, korda alates *-*.

BOOLERO

Boolero on kootud ühestükis, edasi-tagasi ripskoes ringvarrastega.
Loo üles 48-53-56-61 silmust (sisaldab 1 ääresilmust mõlemal serval) kahele 12 mm vardale, et serv tuleks elastsem.
Eemalda 1 vardaots ja koo parempidises koes, SAMAL AJAL loo varrukate jaoks uued silmused mõlemal serval igal teisel real (st. iga rea lõpus) järgmiselt: 5 silmust 0-0-0-2 korda, 6 silmust 1-2-3-1 korda ja 8 silmust 2-1-0-0 korda = 92-93-92-93 silmust.
Pärast kõiki kasvatusi on töö kõrgus umbes 8 cm.
Jätka kudumist parempidises koes, kuni töö kõrgus on 26-28-30-32 cm.

Nüüd koo lõdvalt maha mõlemal serval igal teisel real (st. iga rea lõpus) järgmiselt: 8 silmust 2-1-0-0 korda, 6 silmust 1-2-3-1 korda ja 5 silmust 0-0-0-2 korda = 48-53-56-61 silmust.
Pärast viimast mahakudumist koo 1 rida parempidises koes ja koo ülejäänud silmused väga lõdvalt maha. Töö on umbes 34-36-38-40 cm pikk.

MANSETT
Korja üles umbes 16 kuni 22 silmust (sisaldab 1 ääresilmust mõlemal serval) töö paremalt pool mööda ühe varruka otsa.
Koo 1 rida parempidi töö VP, koo 1 rida parempidi töö PP, SAMAL AJAL kasvata silmused ütlaste vahedega kuni 26-32-32-32 silmuseni.
Nüüd koo ESIMEST SOONIKUT – vaata ülevalt- koos 1 ääresilmusega mõlemal serval.

Kui sooniku kõrgus on 17-18-19-20 cm, koo silmused soonikkoes lõdvalt maha.
Et ääris ei tuleks liiga pingul, siis tee õhksilmused umbes iga 6. silmuse järel (koo maha nagu tavaline silmus).
Korda sama ka teisel varrukal.

VIIMISTLEMINE
Murra boolero kokku, pahemad pooled vastastikku ja õmble varrukaõmblused kokku 1 ääresilmuse kõrvalt alustades mansetist.

SOONIK ÄÄRIS
Korja üles umbes 90-120 silmust ümber avause 12 mm vardale. Koo 1 rida pahempidi.
Koo 1 rida parempidi, SAMAL AJAL kohenda silmuste arvu kuni 100-110-115-125 silmuseni (silmuste arv peab jaguma 5).
Koo TEIST SOONIKUT – vaata ülevalt.
Kui ääre kõrgus on 6-7-7-8 cm, kasvata 1 silmus igal ph-soonikutriibul (= 3 ph) ja kui ääre kõrgus on 12-14-14-16 cm, siis kasvata veel 1 silmus igal ph-soonkutiibul (= 4 ph) = 140-154-161-175 silmust.
Kui ääre kõrgus on 20-21-22-24 cm, koo silmused lõdvalt soonikkoes maha.
Et äär ei tuleks liiga pingul, siis tee õhksilmused umbes iga 7. silmuse järel (koo maha nagu tavaline silmus).

Skeem

diagram measurements

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 95-15) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

signature-image signature

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (33)

country flag Cecile Dadachanji wrote:

Can I use ids silk for this pattern although it is a group A and Vienna is a group F.

05.03.2019 - 23:27

DROPS Design answered:

Dear Mrs Dadachanji, sure you can use DROPS Kid-Silk using 3 threads worked together to get same thickness as 1 thread DROPS Vienna - use our yarn converter to get the new yarn amount for your size. Happy knitting!

06.03.2019 kl. 09:41

country flag Ingrid Van Den Bosch wrote:

"Vestje: het rug- en voorpand en de mouwen worden heen en weer in één stuk op de rondbreinld gebreid. Leg de rondbreinld nr. 12 dubbel (gebruik eventueel 2 rondbreinld) en zet 48-53-56-61 st op (incl. 1 kantst aan beide kanten) op de 2 nld met Vienna (dit is bedoeld om de rand elastisch te maken). Trek de ene breinld uit het werk en brei tricotBestaat er misschien een video van ?

21.11.2016 - 14:58

DROPS Design answered:

Hoi Ingrid. We hebben er helaas geen video van, maar je zet dus de st op om 2 breinaalden en daarna trek je de ene nld eruit = je st rusten nu op 1 nld, maar zijn lekker los/wijd.

21.11.2016 kl. 15:02

country flag Lise wrote:

On retrouve cette phrase; tricoter en jersey end, en même temps, augmenter de chaque côté tous les 2 rangs (à la fin de chaque rang) pour les manches comme suit : 0-0-0-2 fois 5 m ; 1-2-3-1 fois 6 m et 2-1-0-0 fois 8 m = 92-93-92-93 m. Ca veut tu dire que j'augmente0 les 10 prochain rang (vu au rang pair) par la suite j'augmente 1 fois... non je ne comprends pas. aidez moi. merci

06.08.2016 - 03:19

DROPS Design answered:

Bonjour Lise, en taille S/M, montez 1 fois 6 m de chaque côté (= à la fin du 1er rang sur l'endroit + à la fin du rang suivant sur l'envers), puis montez 2 fois 8 m (= à la fin des 4 rangs suivants = 2 x 8 m en fin de rang sur l'endroit + 2 x 8 m en fin de rang sur l'envers). Bon tricot!

08.08.2016 kl. 09:23

Sharion Ford wrote:

I have Drops Eskimo, can I use this yarn for pattern 95-15 which calls for Vienna?

02.11.2015 - 05:32

DROPS Design answered:

Dear Mrs Ford, Vienna was group D while Eskimo is group F - with this pattern you can try a swatch to get correct tension, but remember it will look different since groups and texture are different - Read more about alternatives there. Happy knitting!

02.11.2015 kl. 09:56

country flag RECH wrote:

Bonjour, Je ne vois nulle part le nombre de pelotes nécessaires pour réaliser les modèles, quels qu'ils soient, où trouve-t-on cette information ? Enfin, les aiguilles circulaires sont-elles nécessaires ou les aiguilles droites suffisent-elles aux différents modèles ? Merci beaucoup. Nathalie

23.11.2014 - 20:32

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Rech, la quantité de fil nécessaire pour chaque modèle se trouve à droite de la photo, au poids - divisez le poids indiqué pour votre taille par le poids de la pelote pour connaître le nombre requis. Si le boléro se tricote en allers et retours sur aig. circulaire pour avoir suffisamment de place pour y loger toutes les mailles, la bordure sera tricotée en rond tout autour de l'ouverture du boléro, une circulaire sera ainsi indispensable - pensez à visualiser nos vidéos pour en savoir plus sur ces techniques. Bon tricot!

24.11.2014 kl. 11:47

country flag Trotinette wrote:

Bonjour, Sur toutes vos explications, je vois " de *à* " Qu'est ce que cela veut dire ? Merci

28.01.2014 - 14:48

DROPS Design answered:

Bonjour Trotinette, les informations entre les * sont à répéter, par exemple pour les côtes 1, on tricote *3 m end, 3 m env*, et vous reprenez cette séquence tout du long. Bon tricot!

28.01.2014 kl. 16:59

country flag Magriet wrote:

Volgens mij staat er een verkeerde teltekening bij dit patroon .voor de afmetingen is het wel handig om de juiste maten te hebben. vr gr Magriet

28.10.2012 - 17:07

DROPS Design answered:

Ja, dat klopt. Wij hebben de teltekening vervangen.

29.10.2012 kl. 15:12

country flag Janice wrote:

Need help understanding pattern.

04.08.2012 - 21:22

country flag Birgitte Bailey wrote:

Hi Alice! At the beginning of the pattern it states: Jacket: The back, front and sleeves are knitted in one piece. So the sleeves are incorporated in the instruction for the pattern. I have knittet this one myself and know it is ok. Birgitte SKD

13.09.2008 - 10:55

country flag Alice wrote:

Hi, I've read and reread the pattern a dozen times and I still can't find the exact intructions for knitting the sleeve- either the stitch or the length!- before the pattern rolls on to give instructions for the cuff. Granted, there is a sleeve hole, but the whole thing is kind of mysterious- at what point are you meant to knit the sleeves, and how long are they (for each size)? Thanks!

11.09.2008 - 23:44

Jäta kommentaar mustrile DROPS 95-15

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.