DROPS / 94 / 7

Cosmos by DROPS Design

DROPS Alpaca ja Vivaldi või Alpaca ja Brushed Alpaca Silk lõngadest heegeldatud õlasall

Võtmesõnad: õlasallid, pitsmustriga, ruut,
  • Cosmos / DROPS 94-7 - DROPS Alpaca ja Vivaldi või Alpaca ja Brushed Alpaca Silk lõngadest heegeldatud õlasall
  • Cosmos / DROPS 94-7 - DROPS Alpaca ja Vivaldi või Alpaca ja Brushed Alpaca Silk lõngadest heegeldatud õlasall
DROPS 94-7
-----------------------------------------------------------
Mõõdud:
Laius ülaserval u. 150 cm, kõrgus keskel u 75 cm

Lõng: Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g/167 m
100 g värv nr. 6347, hallikaslilla
Ja kasuta:
Garnstudio DROPS Vivaldi, 50 g/280 m
150 g värv nr. 24, helelilla

Või kasuta:
Lõng: Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g/167 m
100 g värv nr. 6347, hallikaslilla
Ja kasuta: Garnstudio DROPS BRUCHED ALPACA SILK, 25 g/140 m
150 g värv nr. 17, hele lavendel

DROPSi heegelnõel: 6 mm - või sobiv, et 1 motiiv = 15 x 15 cm (diagonaalis 21 cm).
-----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Vivaldi DROPS Vivaldi
56% mohäär, 30% polüamiid, 14% vill
Tootmisest maas
leia alternatiivid
needles Vardad & heegelnõelad Telli

Juhend

ÕLASALL
Õlasall koosneb 21 tervest motiivist ja 7 poolikust motiivist, kokkuheegeldamine on näidatud joonisel 1 ja 2 (loe ka juhendit all).

TERVE MOTIIV
Heegelda 4 ahels kahekordse lõngaga (1 Alpaca ja 1 Vivaldi või 1 Alpaca ja 1 Brushed Alpaca Silk) ning ja ühenda aassilmusega ringiks.
1. RING: 3 ahels (= 1 kahekordne sammas (sm)), tee 11 sm ümber ringi ja lõpus tee aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 12 sm.
2. RING: *4 ahels, 1 sm esimesse neljast ahelsilmusest, jäta vahele 1 sm, 1 aass järgmisesse sm-sse*, korda *kuni* kokku 6 korda ja lõpus tee aass eelmise ringi viimasesse aassilmusesse= 6 nurka.
3. RING: 3 ahels, 1 ks esimese ahels-kaare tippu, *7 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde*, korda *kuni* kokku 6 korda ja lõpus tee aass eelmise ringi viimasesse aassilmusesse= 6 ahels-kaart.
4. RING: *4 ahels, 1 esimesse neljast ahelsilmusest, 1 ks ümber ahels-kaare, 4 ahels, 1 sm esimesse neljast ahelsilmusest, 1 ks ks-sse kaarte vahel*, korda *kuni* kokku 6 korda ja lõpus tee aass eelmise ringi viimasesse aassilmusesse= 12 nurka.
5. RING: 3 ahels,*1 ks esimese nurga tippu, 7 ahels, 1 ks järgmise nurga tippu, 7 ahels, 1 ks järgmisesse nurka, 11 ahels*, korda *kuni* kokku 4 korda ja lõpus tee aass esimesse ks-sse ringi algul = 4 nurka ja 2 ahels-kaart nende vahel.

POOLIK MOTIIV
Heegelda 4 ahels kahekordse lõngaga (1 Alpaca ja 1 Vivaldi või 1 Alpaca ja 1 Brushed Alpaca Silk) ning ja ühenda aassilmusega ringiks.
1. RING: 3 ahels (= 1 sm), tee 11 sm ümber ringi ja lõpus tee aass kolmandasse ahels-sse ringi algul = 12 sm.
2. RING: *4 ahels, 1 esimesse neljast ahelsilmusest, jäta vahele 1 sm, 1 aass järgmisesse sm-sse*, korda *kuni* kokku 6 korda ja lõpus tee aass aassilmusesse eelmise ringi lõpus = 6 nurka.
Nüüd jätka heegeldamist edasi-tagasi.
3. RIDA: 3 ahels, 1 ks esimese nurga tippu, *7 ahels, 1 ks järgmisesse nurka *, korda *kuni* kokku 3 korda = 3 ahels-kaart. Pööra tööd.
4. RIDA: *4 ahels, 1 sm esimesse neljast ahelsilmusest, 1 ks kinnissilmusesse kaarte vahel*, korda *kuni* kokku 3 korda ja lõpus tee ks eelmise ringi viimasesse ks-sse = 6 nurka. Pööra tööd.
5. RIDA: *11 ahels, 1 ks esimese nurga tippu, 7 ahels, 1 ks järgmise nurga tippu, 7 ahels, 1 ks järgmisesse nurka*, korda *kuni* 1 kord ja lõpus tee 11 ahels ja aass esimesse ahels-sse eelmise rea algul = 3 nurka ja 2 ahels-kaart nende vahel.

RUUTUDE KOKKUHEEGELDAMINE
Heegelda 1 terve ruut (= ruut 1), tee veel 1 terve ruut (= ruut 2), AGA viimasel real heegelda 2 ruutu kokku nagu näidatud joonisel - st. heegelda viimane ring nagu enne kirjeldatud, AGA nurgas heegelda 5 ahels, siis tee ks teise motiivi nurka, 5 ahels (11 ahels asemel).
Nüüd heegelda kolmas motiiv, aga viimasel ringil heegelda kokku teiste motiividega nii: tee 5 ahels, 1 ks teise motiivi nurka, 5 ahels, 1 ks ümber järgmise ahels-kaare kolmandal motiivil, 3 ahels, 1 ks ümber järgmise ahels-kaare teisel motiivil, 3 ahels,
1 ks ümber järgmise ahels-kaare kolmandal motiivil, 3 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde teisel motiivil, 3 ahels, 1 ks ümber järgmise ahels-kaare kolmandal motiivil, 5 ahels, 1 ks kinnissilmusesse, mis hoiab kokku nurgas ruute 1 ja 2, 5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde kolmandal motiivil, 3 ahels, 1 ks ümber järgmise ahels-kaare esimesel, 3 ahels, 1 ks ümber järgmise ahels-kaare kolmandal motiivil, 3 ahels, 1 ks ümber järgmise ahels-kaare esimesel motiivil, 3 ahels, 1 ks ümber järgmise ahels-kaare kolmandal motiivil, 5 ahels, 1 ks ümber nurga esimesel motiivil, 5 ahels, 1 ks ümber järgmise kaare kolmandal motiivil.
Nüüd heegelda viimane ring nagu kirjeldatud "tervel motiivil".

Jätka nii: Pane töö lauale laiali, et oleks paremini näha, millised motiivid tuleb kokku heegeldada – NB! Pidevjooned joonisel 1 on tehtud "terve motiivi" kirjelduse järgi; kriipsjooned näitavad ahelsilmuse arvu ja kinnissilmust.
Kui on tehtud 6 rida terveid motiive, tee 7. rida poolikuid motiive, SAMAL AJAL heegelda need kokku eelmise reaga – vaata joonis 2.

HEEGELDATUD ÄÄRIS
Heegelda ääris õlasalli serva kahekordse Vivaldi või Brushed Alpaca Silk lõngaga nii: alusta ülemisest nurgast ja heegelda alla nii: tee 1 ks ahels-kaarde nurgas, *7 ahels, 1 ks järgmisesse ks-sse*, korda *kuni* ümber terve salli, aga poolikute motiividega ülaserva tee nii: 3 ahels, 1 ks kahe saki vahele, 3 ahels, 1 ks saki tippu, 3 ahels, 1 ks järgmise kahe saki vahele jne.
Kui on tehtud 1 ring ümber terve õlasalli, heegelda veel 1 rida, aga ainult külgedele (st. mitte ülaserva). Tee *4 ahels, 1 sm esimesse neljast ahelsilmusest, 1 ks ümber ahels-kaare, 4 ahels, 1 sm esimesse neljast ahelsilmusest, 1 ks kinnissilmusesse ahels-kaarte vahel*, korda *kuni*.

NUPUD
Heegelda 15 nuppu ja õmble õlasallile kohta, kus nurgad saavad kokku – vaata pilti.
1 NUPP = tee 4 ahels (= 1 ahels + 1 sm) kahekordse Vivaldi lõngaga. Tee 3 sm esimesse neljast ahelsilmusest (= 4 sm), pööra tööd.
Tee 3 ahels (= 1 sm), heegelda järgmised 3 sm kokku (st. tee 1 sm järgmisesse sambasse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 s heegelnõelal), tee veel 2 sm samamoodi, aga viimane lõnga läbitõmme tee läbi kõigi silmuste heegelnõelal.
Katkesta lõng, mudi nupp ümaraks ja kinnita lõngaotsaga õlasallile.

Skeem

symbols = 1 ahelsilmus
symbols = 1 kinnissilmus (ks)
diagram
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 94-7) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (30)

country flag Annette 04.04.2019 - 18:10:

Hej! Kan man välja 2 trådar brushed alpaca silk istället?

user icon DROPS Design 05.04.2019 kl. 07:58:

Hej. Detta mönster är skrivet för att virkas med en tråd från garngrupp A (alpaca) och en från garngrupp C (brushed alpaca silk / vivaldi). Du kan byta ut dessa garn till andra garn i samma garngrupp, du kan läsa mer om våra garngrupper här. Att göra den i dubbel tråd brushed alpaca silk blir alltså fel eftersom det blir 2 garn ur garngrupp C. Lycka till!

country flag Dolores 05.05.2017 - 14:09:

I'd call this pattern "Starburst."

country flag Marion 09.10.2016 - 11:53:

Is het mogelijk een telschema van de driehoekjes en vierkantjes te krijgen? Dat leest veel makkelijker.

user icon DROPS Design 10.10.2016 kl. 11:12:

Beste Marion. Ik heb helaas geen telpatroon voor deze, maar ik zal het op onze wenslijst zetten voor een video!

country flag Anne Larsen 09.05.2015 - 22:46:

Hej Vil lave dette til min svigermor, men da jeg allerede har rigtig meget Alpaca liggende, vil jeg høre om det vil være ok at hækle det med to tråde Alpaca i stedet for en af hver? Mvh Anne

user icon DROPS Design 11.05.2015 kl. 13:23:

Hej Anne. Det tror jeg sagtens du kan. Men tjek lige at fastheden er korrekt og du synes det ser fint ud. God fornöjelse med det.

country flag Jennifer 30.01.2014 - 15:39:

This shawl is magnificent and even more beautiful than in the photo ! Congrats to your designers.

country flag Jennifer Meynard 28.01.2014 - 22:27:

Another pattern with mistakes in the French translation : it says in French to make the border and the knots with one strand of each, and in the English version it's 2 threads of Vivaldi

user icon DROPS Design 29.01.2014 kl. 16:35:

Dear Mrs Meynard, you are correct, French pattern has been edited. Thank you very much, Happy crocheting!

country flag Kirsti 22.10.2013 - 01:59:

Har heklet 2, ett med bobler i nydelig blått med bobler og ett sandfarget. uten bobler. Nydelige sjal, og utrolig ø.myke og varme. Etter endel.strikking skriker dette sjalet nå etter å bli heklet enda en gang, og det skal bli julerødt :-) jeg burde gitt ett bort i gave, men klarer ikke gi dem fra meg. Beste sjal ever!

country flag Lisa 07.09.2013 - 20:54:

Jeg har lige hæklet det her dejlige sjal og kun brugt to nøgler Vivaldi og to nøgler Alpaca. Der er en del Vivaldi tilbage.

country flag NeedleArtista 12.04.2013 - 06:59:

Gorgeous. I hope to be able to work this up soon. I've been crocheting for others now it's time for a little something special for me. ;-)

country flag Dornbuschhexe 03.05.2012 - 17:49:

Gern schließe ich mich Catmouse an, sowohl der Aussage über das zauberhafte Muster als auch dem Wunsch nach einer Häkelschrift.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 94-7

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.