Berry Bag by DROPS Design

DROPS Belle lõngast heegeldatud nuppudega võrkkott

Võtmesõnad: kotid, nupud, pitsmustriga
DROPS disain: mudel vs-088
Lõngagrupp B
----------------------------------------------------------
SUURUSED:
Mõõdud:
Laius umbes 42 cm
kõrgus umbes 40 cm ilma sangata

LÕNG:
Garnstudio DROPS BELLE, 50 g/120 m (kuulub lõngagruppi B)
250 g värv nr 22, roosivesi

HEEGELNÕEL:
DROPS HEEGELNÕEL: 4 mm

HEEGELDAMISE TIHEDUS:
18 ühekordset sammast lai ja 9 rida kõrge = x 10 cm.
NB! Heegelnõela suurus on ainult soovituslik! Kui on rohkem silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on vähem silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.

-------------------------------------------------------

Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------


53% puuvill, 33% viskoos, 14% linane
alates 2.20 € /50g
DROPS Belle uni colour DROPS Belle uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 11.00€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED:

----------------------------------------------------------

MUSTER:
Vaata skeeme A.1 kuni A.3.

AHELSILMUSED:
Tihti võivad ahelsilmused tulla liiga lühikesed; 1 ahelsilmus peaks olema sama pikk, kui on 1 ühekordne sammas lai.

HEEGELDAMISE INFO:
ALUSTA JA LÕPETA RINGID SKEEMIL A.1 JÄRGMISELT:
Asenda esimene ühekordne sammas sammasteringi alguses 3 ahelsilmusega; st. jäta vahele 1. ühekordne sammas eelmisel ringil. Ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses.
ALUSTA JA LÕPETA RINGID SKEEMIL A.2 JÄRGMISELT:
Asenda esimene ühekordne sammas ringi alguses 3 ahelsilmusega, ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse.
Kui ring algab 1 ahelsilmusega,
tee 3 ahelsilmust (asendab viimast ühekordset sammast), 1 ahelsilmus (esimene ahelsilmus mustris), heegelda mustrit nagu enne kuni jääb 1 ühekordne sammas (see asendati 3 ahelsilmusega ringi algul), ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse. Tee 1 kinnissilmus ümber esimese ahelsilmuse (et ringi algus ei nikuks paigast).
ALUSTA JA LÕPETA RINGID SKEEMIL A.3 JÄRGMISELT:
Asenda ringi esimene ühekordne sammas 3 ahelsilmusega, tee ringi viimane sammas kolmandasse ahelsilmusesse eelmisel ringil.
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT:

----------------------------------------------------------

KOTT – KOKKUVÕTE:
Heegeldatakse ringselt.

KOTT:
Heegelda 40 AHELSILMUST - vaata ülevalt 4 mm heegelnõelaga ja DROPS Belle lõngaga.
Nüüd heegelda mõlemale poole ahelsilmuseid nii: heegelda skeemi A.1 esimesse ahelsilmusesse – loe HEEGELDAMISE NIPPI, tee 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 38 ahelsilmusesse, tee skeemi A.1 järgmisesse ahelsilmusesse, pööra tööd ja heegelda teisel pool nii: tee skeemi A.1 samasse ahelsilmusesse nagu teisel pool, tee 1 ühekordne sammas igasse järgmisesse 38 ahelsilmusesse, lõpus tee skeemi A.1 viimasesse sambasse = 84 ühekordset sammast ja 4 ahelsilmustest kaart.

Jätka skeemiga A.1, tehes 1 ühekordse samba igasse ühekordsesse sambasse. Skeemi viimasel ringil kasvata 4 ühekordset sammast ühtlaste vahedega. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST! Kui skeem A.1 on tehtud vertikaalselt, on viimasel ringil 160 ühekordset sammast.
Heegelda ringselt skeemi A.2. Korda skeemi A.2a vertikaalselt.
Kui pitsmustri kõrgus on 33 cm (lõpeta pärast nuppe (1 nuppude grupp = 4 nuppu), heegelda 1 ring, tehes 1 ühekordse samba igasse sambasse ja 1 ühekordse samba ümber iga ahelsilmuse. Katkesta ja kinnita lõng.

SANG:
Heegelda 7 ahelsilmust ja heegelda skeemi A.3. Korda skeemi A.3a vertikaalselt.
Kui sanga pikkus on umbes 65 cm (lõpeta muster), tee 1 ääris ümber sanga nii (st. heegelda ümber sammaste ridade): tee 1 kinnissilmust ümber esimese sambarea, * 2 ahelsilmust, 1 kinnissilmus järgmisesse sambaritta *, korda * kuni * mõlemal pool sanga.
Et serv ei jääks kiskuma, võib teha ahelsilmuseid kinnissilmuste vahele.
Katkesta ja kinnita lõng. Õmble sanga otsad koti külgedele.

Skeem

symbols = 1 ühekordne sammas silmusesse
symbols = ühekordne sammas ümber ahelsilmuse
symbols = 1 ahelsilmus - tihti võivad ahelsilmused tulla liiga lühikesed; 1 ahelsilmus peaks olema sama pikk, kui on 1 ühekordne sammas lai
symbols = see ring on juba tehtud, näitab ainult kuhu teha järgmise ringi silmuseid
symbols = NUPP: * tee 1 õhksilmus, tõmba silmus järgmisest silmusest, võta lõngakeerd ja tõmba läbi 2 silmuse heegelnõelal (poolik sammas) *, korda * kuni * kokku 6 korda, siis võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi 7 silmuse heegelnõelal
diagram
diagram

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 229-2) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

signature-image signature

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (7)

country flag Loretta wrote:

Mi scuso diagramma A2 grazie

01.06.2022 - 16:18

DROPS Design answered:

Buonasera Loretta, veda il commento precedente, in ogni caso deve continuare a ripetere A.2. Buon lavoro!

01.06.2022 kl. 21:29

country flag Loretta wrote:

Buongiorno il diagramma A1 dopo i 10 punti ricomincia dall'inizio? Tra una nocciolina e l'altra della stessa riga ci devono essere sempre gli stessi punti anche alla fine , cosa vuol dire le tre catenelle sostituiscono il primo punto alto devo saltare il primo punto del diagramma?

01.06.2022 - 16:15

DROPS Design answered:

Buonasera Loretta, il diagramma A.2 viene ripetuto sul giro. Durante la lavorazione di A.2, deve iniziare il giro in modo diverso a seconda della maglia di inizio: se il giro inizia con 1 catenella, deve lavorare 3 catenelle. Buon lavoro!

01.06.2022 kl. 21:28

country flag Pien wrote:

Klopt het dat er 160 stokjes op de laatste toer zijn. Ik kom op 120 stokjes

19.03.2022 - 18:07

DROPS Design answered:

Dag Pien,

Ja er horen 160 stokjes te zijn. In het begin, nadat je de lossen hebt gehaakt, haak je A.1 38 stokjes en A.1 en dan haak je nog eens A.1 aan de andere kant van de 38 stokjes. Je haakt dus niet heen en weer, maar in de rondte.

21.03.2022 kl. 07:12

country flag Kristina wrote:

Hej! Vilken maska utgår A1 ( stjärnan) från? Sitter med första varvet klart, har 84 maskor och fyra luftmaskbågar. Om man tittar på bilden av väskan är det endast en luftmaskbåge i var sida på varje varv men enligt mönstret blir det fyra? Får inte ihop mönstret. Tacksam för hjälp, Med vänlig hälsning, Kristina

13.03.2022 - 22:44

DROPS Design answered:

Hei Kristina Du ser bare halve siden av vesken og da ser du bare den ene luftmaskebuen. Du skal ha 4 luftmaskebuer, 2 i hver side, så du har heklet riktig. mvh DROPS Design

21.03.2022 kl. 11:40

country flag Jo-anne Elliott wrote:

Can you help with the diagrams? In A.1 does it mean on the fifth round 10 double crochets are in one chain stitch? Is there a way to get a full written pattern?

13.03.2022 - 21:37

DROPS Design answered:

Dear Jo-anne, in this round, you work 6 dc (US) or tr (UK) around the chain space (of ch2). All of our patterns are written in a single format, as they are published, usually in a mixed format between diagrams and written text. So there is no full text version of this pattern. You can read the following lesson to better understand crochet diagrams: https://www.garnstudio.com/lesson.php?id=69&cid=19 Happy crochetting!

13.03.2022 kl. 22:50

country flag Mette wrote:

Flowets in bag

15.01.2022 - 20:58

country flag Linda wrote:

Take your Dreams along

14.01.2022 - 15:04

Jäta kommentaar mustrile DROPS 229-2

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.