DROPS Extra / 0-1144

Norma by DROPS Design

DROPS souprava: čepice a nákrčník s plastickým klikatým vzorem pletené z příze "Big Merino".

DROPS design: model č. mb-025
Skupina přízí: C nebo A + A
-----------------------------------------------------------

ČEPICE:
Velikost: jednotná
Obvod hlavy: asi 54/56 cm

Materiál: DROPS BIG MERINO firmy Garnstudio
100 g, barva č.10, ametyst

DROPS PONOŽKOVÉ JEHLICE a krátká KRUHOVÁ JEHLICE (40 cm) č. 5 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 17 ok x 22 řad lícovým žerzejem = 10 x 10 cm.
-----------------------------------------------------------

NÁKRČNÍK:
Velikost: jednotná
Rozměry:
Obvod: asi 58 cm
Výška: asi 25 cm

Materiál: DROPS BIG MERINO firmy Garnstudio
150 g, barva č.10, ametyst

DROPS KRUHOVÁ JEHLICE (60 cm) č. 5 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 17 ok x 22 řad lícovým žerzejem = 10 x 10 cm.

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.
Komentáře (3)

100% vlna
od 62.00 Kč /50g
DROPS Big Merino mix DROPS Big Merino mix 62.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Big Merino uni colour DROPS Big Merino uni colour 62.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 310Kč. Více zde.
VZOR:
Viz schéma A.1; zobrazeny jsou všechny řady vzoru nahlížené z lícové strany.
----------------------------------------------------------

ČEPICE:
Pleteme v kruhových řadách na kruhové jehlici, podle potřeby převedeme pleteninu na ponožkové jehlice.
Na kruhovou jehlici č. 5 nahodíme přízí Big Merino 84 ok a upleteme 1 kruhovou řadu hladce. Pak pleteme pružným vzorem 2/2 (tj. střídáme 2 oka hladce, 2 obrace) do výše 3 cm. Nyní upleteme 1 kruhovou řadu obrace a 2 kruhové řady hladce. Označíme si začátek kruhové řady a pleteme nad všemi oky vzor A.1 (= v kruhové řadě máme celkem 6 sekvencí vzoru). Upleteme 2 celé sekvence vzoru A.1 (na výšku) a pokračujeme lícovým žerzejem. Ve výši 17 cm začneme v následující kruhové řadě ujímat, takto: *5 ok upleteme hladce, 2 oka spleteme hladce*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 72 ok. Upleteme 1 kruhovou řadu hladce a do pleteniny rozmístíme 6 značek – vkládáme je za každé 2. ujímání z předchozí kruhové řady (mezi značkami tedy leží vždy 12 ok). V další kruhové řadě ujmeme 1 oko PŘED každou značkou (ujímáme spletením 2 ok hladce) = 66 ok. Pak upleteme 1 kruhovou řadu bez ujímání. Toto ujímání zopakujeme ještě 1x = 60 ok. Pak ujímáme v každé kruhové řadě tak dlouho, až na jehlici zůstane posledních 6 ok. Přízi odstřihneme, protáhneme zbylými oky, stáhneme a zapošijeme.

NÁKRČNÍK:
Pleteme v kruhových řadách na kruhové jehlici od dolního okraje k hornímu.
Na kruhovou jehlici č. 5 nahodíme přízí Big Merino 96 ok a upleteme 1 kruhovou řadu hladce. Pak pleteme pružným vzorem 2/2 (tj. střídáme 2 oka hladce, 2 obrace) do výše 3 cm. Upleteme 1 kruhovou řadu obrace a SOUČASNĚ přidáme rovnoměrně 2 oka = 98 ok. Pak upleteme 2 kruhové řady lícovým žerzejem. Pokračujeme vzorem A.1 nad všemi oky (= v kruhové řadě máme celkem 7 sekvencí vzoru). Upleteme 3 celé sekvence vzoru A.1 (na výšku) – díl pak měří asi 22 cm – a 2 kruhové řady hladce. Pak pleteme 1 kruhovou řadu obrace a SOUČASNĚ ujmeme rovnoměrně 2 oka = 96 ok. Pokračujeme pružným vzorem 2/2 nad všemi oky. Když je pružný lem vysoký asi 2,5 cm, upleteme 1 kruhovou řadu hladce a poté všechna oka volně hladce uzavřeme.

Schéma

= hladce
= obrace

Gail 22.01.2019 - 00:47:

I'm knitting the Norma neck warmer. I'm having trouble joining a new ball of yarn because the yarn is so soft and stretchy. I want a nice join because the pattern is beautiful and the yarn is so nice. I tried the Russian join and I have loose ends coming out. I tried a spit splice and because of the stretchy yarn it wouldn't stick together. I think knitting the two balls together for 3 or 4 stitches would be noticeable thickness on this pattern. Best suggestions? Gail

Penelope Camarata 21.03.2018 - 17:35:

Great pattern! Easy to remember and follow.....worked up quick.

Liz 06.02.2016 - 13:25:

A few words have been left out in the UK English pattern for the hat: UK:On next round, dec 1 st before every by K 2 tog = 66 sts. US:On next round, dec 1 st before every marker by K 2 tog before marker = 66 sts dec.

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-1144

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.