Kuidas kududa koerale kampsunit

Ka koertel on külm, kui ilm läheb külmaks, miks mitte teha oma parimale sõbrale mõnus palmikutega kampsun? Selles samm-sammulises õpetuses näitame, kuidas kududa „The Lookout“ kampsunit koerale... (Loe edasi)

kategooria: Terve juhend

Kuidas kududa Sky High mütsi beebile  

Armsaid beebimütse ei ole kunagi liiga palju. See samm-sammuline õpetus aitab teha lihtsat beebimütsi soonikuga ja kõrvaklappidega, nagu juhendis DROPS Baby 20-9. Kliki siin, et vaadata tervet juhendit. Kas... (Loe edasi)

kategooria: Terve juhend

Kuidas teha Court Jester susse

Soojad sussid on vajalikud külmal ajal, samuti on neid hea kinkida sõpradele. Vaata sellest õpetusest, kuidas kududa Court Jester susse (DROPS 109-57), lihtsaid, ripskoes susse 8 värviga - samm-sammuline... (Loe edasi)

kategooria: Terve juhend

Kuidas kududa kampsunit ülevalt alla

Paljud meie kampsunid on kootud ülevalt alla, kuna siis lihtsam seda kohandada vastavalt mõõtudele. Nii on lihtsam muuta varrukate pikkust, kehaosa ja passe pikkust. Samuti on lihtsam kudumist töökäigu... (Loe edasi)

kategooria: Kudumise õpetused

Kuidas kududa kiiver- mütsi (Aviator Hat)

Vaja uut sooja mütsi? Siin on samm-sammuline õpetus piltidega meie populaarseima beebimütsi kudumiseks - Baby Aviator Hat (DROPS Baby 14-16). Õpetuse lõpus on olemas ka õppevideo. Aga kui on küsimusi,... (Loe edasi)

kategooria: Terve juhend

Kuidas lugeda kudumise skeeme?

Skeem koosneb ruutudest. 1 ruut = 1 silmus – tingmärk seletab, kuidas silmust kududa. Skeemil on näidatud kõik silmused vaadates töö paremalt poolt (kui ei ole teisiti mainitud). Mustriskeem näeb... (Loe edasi)

kategooria: Kudumise õpetused

Patentkude - ülevaade

Patentkude (English rib või ka Brioche) on kudumistehnika mille puhul kasutatakse topeltsilmuseid väga veniva ja struktuurse triibulise mustri saavutamiseks – sarnane soonikule. See tehnika annab... (Loe edasi)

kategooria: Kudumise õpetused

Kasvata/kahanda kordamööda igal kolmandal või neljandal real

Kasvata/kahanda kordamööda igal kolmandal või neljandal real/ringil/cm järel, et saada ühtlane kasvatuste/kahanduste serv, näiteks raglaan, V-kaelusel või kui soovid kudumit kujundada. Me kirjutame... (Loe edasi)

kategooria: Hakkame pihta!

Silmuste mahakudumine töö pahemal pool (PH)

Silmuste mahakudumine töö pahemalt poolt (PH) pahempidise koe puhul. Näiteks käeaukudes, kaelakaarel või õlgadel. Mahakootud silmused ei tohiks jääda liiga pingule või liiga lõdvalt. Mahakudumiseks... (Loe edasi)

kategooria: Kudumise õpetused

Silmuste mahakudumine töö paremal pool (PP)

Silmuste mahakudumine töö paremalt poolt (PP) parempidise koe puhul. Näiteks käeaukudes, kaelakaarel või õlgadel. Mahakootud silmused ei tohiks jääda liiga pingule või liiga lõdvalt. Mahakudumiseks... (Loe edasi)

kategooria: Kudumise õpetused