DROPSi õpetused

lehel

Kuidas kududa kiiver- mütsi (Aviator Hat)

Vaja uut sooja mütsi? Siin on samm-sammuline õpetus piltidega meie populaarseima beebimütsi kudumiseks - Baby Aviator Hat (DROPS Baby 14-16). Õpetuse lõpus on olemas ka õppevideo. Aga kui on ... (Loe edasi)

Postitatud 01.03.2019 under Kudumise õpetused

Kuidas lugeda kudumise skeeme?

Skeem koosneb ruutudest. 1 ruut = 1 silmus – tingmärk seletab, kuidas silmust kududa. Skeemil on näidatud kõik silmused vaadates töö paremalt poolt (kui ei ole teisiti mainitud). Mustriskeem n... (Loe edasi)

Postitatud 15.02.2019 under Hakkame pihta!

Patentkude - ülevaade

Patentkude (English rib või ka Brioche) on kudumistehnika mille puhul kasutatakse topeltsilmuseid väga veniva ja struktuurse triibulise mustri saavutamiseks – sarnane soonikule. See tehnika annab... (Loe edasi)

Postitatud 15.02.2019 under Kudumise õpetused

Silmuste kahandamine

Kahandamist saab kasutada kudumile kuju andmiseks, näiteks käeaukude, kaelaaugu või vöökoha kujundamiseks. Kahandades silmusemärkijate juures või serval, koo silmuseid kokku nii: Pilt 1: ko... (Loe edasi)

Postitatud 27.04.2015 under Kudumise õpetused

Silmuste kasvatamine rea lõpus

Niimoodi kasvatatakse silmuseid rea lõpus, näiteks varrukate jaoks. Pilt 1: koo rea lõpuni ja hoia silmustega varras ikka paremas käes. Pane töösolev lõng ümber vasaku käe nimetissõrme. ... (Loe edasi)

Postitatud 27.04.2015 under Kudumise õpetused

Silmuste kasvatamine

Kasvata uus silmus, tõstes lõnga eelmise rea kahe silmuse vahelt ja kududes läbi. Uue silmuse alla jääb väike auk. Pilt 1: koo sinna maani, kus on vaja kasvatada ja kuhu tahad teha uue silm... (Loe edasi)

Postitatud 27.04.2015 under Kudumise õpetused

Pahempidised silmused

Pahempidiseid silmuseid tehakse järgmiselt: Pilt 1: hoia varrast silmustega vasakus käes. Pane töösolev lõng üle vasaku varda ja vasaku käe nimetissõrme ja hoia lõnga pingul teiste sõrme... (Loe edasi)

Postitatud 27.04.2015 under Kudumise õpetused

Parempidised silmused

Hakkame kuduma! Parempidiseid silmuseid tehakse järgmiselt: Pilt 1: hoia varrast silmustega vasakus käes. Pane töösolev lõng üle vasaku käe nimetissõrme ja hoia lõnga pingul teiste sõrme... (Loe edasi)

Postitatud 27.04.2015 under Kudumise õpetused