Kuidas lugeda DROPS mustrit

Plaanid kududa esimest korda DROPS mustri järgi ja ei tea kust alustada? Selles õpetuses näitame, kuidas järgida meie mustreid. Esimese sammuna tuleb valida, millist juhendit kasutada. Oled... (Loe edasi)

kategooria: Hakkame pihta!

Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Heegeldamise mustriskeemi koosneb sümbolitest, 1 sümbol = 1 silmus – tingmärkide seletuses on tavaliselt kirjas, millise silmusega on tegemist/kuidas seda teha. Skeemil on näidatud kõik silmused... (Loe edasi)

kategooria: Hakkame pihta!

Kuidas lugeda kudumise skeeme?

Skeem koosneb ruutudest. 1 ruut = 1 silmus – tingmärk seletab, kuidas silmust kududa. Skeemil on näidatud kõik silmused vaadates töö paremalt poolt (kui ei ole teisiti mainitud). Mustriskeem näeb... (Loe edasi)

kategooria: Hakkame pihta!

Skeemi paigutamine keskele

Skeemi keskkoht (noolega silmus) paigutatakse esi-/seljaosa või varruka keskele. Juhendis on kirjas, et esiosa tuleb jätkata mustri järgi. Mustriskeemi keskkoht tuleb paigutada esiosa keskele, et... (Loe edasi)

kategooria: Hakkame pihta!

Kuidas kasvatada/kahandada ühtlaste vahedega.

Kuidas arvutada, kui tihti kasvatada/kahandada, kui juhendis öeldakse "kasvata/kahanda ühtlaste vahedega" - Seda õpetust võib kasutada nii kudumise, kui ka heegeldamise puhul. Kasvata ühtlaste... (Loe edasi)

kategooria: Hakkame pihta!

Kasvata/kahanda kordamööda igal kolmandal või neljandal real

Kasvata/kahanda kordamööda igal kolmandal või neljandal real/ringil/cm järel, et saada ühtlane kasvatuste/kahanduste serv, näiteks raglaan, V-kaelusel või kui soovid kudumit kujundada. Me kirjutame... (Loe edasi)

kategooria: Hakkame pihta!

Kuidas vaadata suurust joonisel

Iga juhendi lõpus on joonis, kus on antud iga suuruse mõõdud valmistööle. Kui järgid täpselt juhendit ja Sul on sama koetihedus, siis valminud ese vastab joonise suurusele. Kui pole kindel, mis... (Loe edasi)

kategooria: Hakkame pihta!

Kuidas mõõta koetihedust

Koetiheduse järgimine on tähtis: Tee alati väike proovilapp. Jälgi, et Sinu projekti mõõdud vastavad juhendile. Kui juhendis on öeldud, et koetihedus on 17 silmust ja 22 rida = 10 x 10 cm 5... (Loe edasi)

kategooria: Hakkame pihta!

Kuidas saada abi DROPS mustritega ?

. Iga mustri juures on Kommentaarid osa, kus saab esitada küsimusi, saab vastuseid oma emakeeles ja ka lugeda, mida teised kudujad on kommenteerinud. Kui mustril on olnud parandusi, siis on... (Loe edasi)

kategooria: Hakkame pihta!