Kuidas kududa kampsunit ülevalt alla

Paljud meie kampsunid on kootud ülevalt alla, kuna siis lihtsam seda kohandada vastavalt mõõtudele. Nii on lihtsam muuta varrukate pikkust, kehaosa ja passe pikkust. Samuti on lihtsam kudumist töökäigu... (Loe edasi)

kategooria: Kudumise õpetused

Kuidas lugeda kudumise skeeme?

Skeem koosneb ruutudest. 1 ruut = 1 silmus – tingmärk seletab, kuidas silmust kududa. Skeemil on näidatud kõik silmused vaadates töö paremalt poolt (kui ei ole teisiti mainitud). Mustriskeem näeb... (Loe edasi)

kategooria: Kudumise õpetused

Patentkude - ülevaade

Patentkude (English rib või ka Brioche) on kudumistehnika mille puhul kasutatakse topeltsilmuseid väga veniva ja struktuurse triibulise mustri saavutamiseks – sarnane soonikule. See tehnika annab... (Loe edasi)

kategooria: Kudumise õpetused

Silmuste mahakudumine töö pahemal pool (PH)

Silmuste mahakudumine töö pahemalt poolt (PH) pahempidise koe puhul. Näiteks käeaukudes, kaelakaarel või õlgadel. Mahakootud silmused ei tohiks jääda liiga pingule või liiga lõdvalt. Mahakudumiseks... (Loe edasi)

kategooria: Kudumise õpetused

Silmuste mahakudumine töö paremal pool (PP)

Silmuste mahakudumine töö paremalt poolt (PP) parempidise koe puhul. Näiteks käeaukudes, kaelakaarel või õlgadel. Mahakootud silmused ei tohiks jääda liiga pingule või liiga lõdvalt. Mahakudumiseks... (Loe edasi)

kategooria: Kudumise õpetused

Silmuste kahandamine

Kahandamist saab kasutada kudumile kuju andmiseks, näiteks käeaukude, kaelaaugu või vöökoha kujundamiseks. Kahandades silmusemärkijate juures või serval, koo silmuseid kokku nii: Pilt 1: koo... (Loe edasi)

kategooria: Kudumise õpetused

Silmuste kasvatamine rea lõpus

Niimoodi kasvatatakse silmuseid rea lõpus, näiteks varrukate jaoks. Pilt 1: koo rea lõpuni ja hoia silmustega varras ikka paremas käes. Pane töösolev lõng ümber vasaku käe nimetissõrme. Pilt... (Loe edasi)

kategooria: Kudumise õpetused

Silmuste kasvatamine

Kasvata uus silmus, tõstes lõnga eelmise rea kahe silmuse vahelt ja kududes läbi. Uue silmuse alla jääb väike auk. Pilt 1: koo sinna maani, kus on vaja kasvatada ja kuhu tahad teha uue silmuse.... (Loe edasi)

kategooria: Kudumise õpetused

Pahempidised silmused

Pahempidiseid silmuseid tehakse järgmiselt: Pilt 1: hoia varrast silmustega vasakus käes. Pane töösolev lõng üle vasaku varda ja vasaku käe nimetissõrme ja hoia lõnga pingul teiste sõrmedega.... (Loe edasi)

kategooria: Kudumise õpetused

Parempidised silmused

Hakkame kuduma! Parempidiseid silmuseid tehakse järgmiselt: Pilt 1: hoia varrast silmustega vasakus käes. Pane töösolev lõng üle vasaku käe nimetissõrme ja hoia lõnga pingul teiste sõrmedega.... (Loe edasi)

kategooria: Kudumise õpetused