DROPS BabyAlpaca Silk

Cudowna mieszanka baby alpaca i jedwabiu morwowego

Materiał: 70% Alpaka, 30% Jedwab
Grupa włóczek: A (23 - 26 oczek) / 5 ply / sport
Waga/długość motka: 50 g = ok. 167 metrów
Zalecany rozmiar drutów: 3,5 mm
Próbka: 10 x 10 cm = 23 o. x 30 rz.
Pranie ręczne, max 30°C / suszyć rozłożone na płasko

DROPS BabyAlpaca Silk jest przędziona z 3 nitek, które łączą w sobie najlepsze cechy 2 wspaniałych włókien: połączenie 70 % alpaki (miękkość) i 30 % jedwabiu morwowego (trwałość i połysk). Włókna są nieprzetworzone, co oznacza, że wełna została tylko uprana oraz, że przed farbowaniem nie została poddana obróbce chemicznej. Stawiając nacisk na najwyższą jakość wełny, uzyskiwana jest zarówno idealna forma jak i doskonała jakość jej struktury.

DROPS BabyAlpaca Silk jest doskonała na ubrania dla dzieci, delikatne dla skóry, chłodne kiedy jest gorąco, a ciepłe gdy jest zimno.

Made in Peru

Rodzaj włóczki
Promocja od
DROPS BABYALPACA SILK UNI COLOUR
23.60 PLN
21.20 PLN

Stores selling this yarn online

Kliknij na przycisk ‘Zamów’, aby przejść do strony sklepu on-line DROPS i złożyć zamówienie.

Nazwa sklepu Cena on-line
Rebeca de Lana - manufaktura
Webstore
21.20 PLN
50g
Zamów
Ale Włóczka!
Webstore
23.60 PLN
50g
Zamów
e-dziewiarka.pl
Webstore
23.60 PLN
50g
Zamów
Knitstudio
Webstore
23.60 PLN
50g
Zamów
Kokonki.pl
Webstore
23.60 PLN
50g
Zamów
Mila Druciarnia
Webstore
23.60 PLN
50g
Zamów
Motek Eliza Mytych - Kumańska
Webstore
23.60 PLN
50g
Zamów
Rudalama.pl
Webstore
23.60 PLN
50g
Zamów
sklep-IK
Webstore
23.60 PLN
50g
Zamów
Sploty Pracownia Rękodzieła
Webstore
23.60 PLN
50g
Zamów
welnabawelna.pl
Webstore
23.60 PLN
50g
Zamów
włóczkowo
Webstore
23.60 PLN
50g
Zamów
Włóczkowy świat
Webstore
23.60 PLN
50g
Zamów
Włóczykijki
Webstore
23.60 PLN
50g
Zamów
Yulihobby.pl
Webstore
23.60 PLN
50g
Zamów

Sprawdź czy lokalne sklepy posiadają ją w swojej ofercie.

20 Kolory DROPS BabyAlpaca Silk

biały
uni colour 1101
ecru
uni colour 0100
jasnożółty
uni colour 2110
pudrowy
uni colour 1306
jasny szary
uni colour 8108
szary
uni colour 8465
szaro-fioletowy jasny
uni colour 1760
jasny róż
uni colour 3125
jasny stary róż
uni colour 3250
wrzos
uni colour 4088
szaro-fioletowy
uni colour 4314
niebieski/bez
uni colour 6347#
granatowy
uni colour 6935
szaro-niebieski
uni colour 6235
błękitny stalowy
uni colour 8112
zielony morski jasny
uni colour 7402
pistacjowy
uni colour 7219
zielony
uni colour 7820
czerwony
uni colour 3609
czarny
uni colour 8903
Uwaga! W zależności od ustawień monitora kolor może się nieznacznie różnić od rzeczywistego tak samo kolory poszczególnych motków mogą nieznacznie różnić się od siebie.
(*) Wkrótce dostępny, (#) Kolor wycofany z produkcji.

Wzory dla włóczki DROPS BabyAlpaca Silk

+ Zobacz więcej

Dowiedz się więcej o tej włóczce

Jak prać ubrania z tej włóczki?

yarn wash

Pranie ręczne, max 30°C / suszyć rozłożone na płasko

Zobacz tabelę symboli prania

Zalecenia dotyczące prania i konserwacji

Czy chcesz zobaczyć więcej?

Przyjrzyj się bliżej tej włóczce i zobacz film jak wygląda wykonana na drutach próbka:

Z jakimi innymi włóczkami mogę połączyć tą włóczkę?

Wiele z naszych włóczek można łączyć z innymi, dzięki czemu można uzyskać inną próbkę i/lub strukturę. Oto kilka pomysłów na takie połączenia, które mogą cię zainspirować.

Potrzebujesz pomocy?

1) Jakie włókna wchodzą w skład włóczek DROPS?

Włóczki mogą składać się z różnych włókien naturalnych i syntetycznych. DROPS sprzedaje głównie włóczki mające w swym składzie wełnę, bawełnę, alpakę, len, moher i jedwab. Każdy rodzaj włókna ma swoje własne właściwości, często występują w połączeniach, tak aby wydobyć najlepsze właściwości każdego z nich. Włókna grubsze są bardziej trwałe i wytrzymałe, za to cieńsze zapewniają miękkość i komfort. Poniżej krótka charakterystyka stosowanych przez nas włókien:

Alpaka:
Alpaka jest naturalnym włóknem pochodzącym z alpak i ma strukturę podobną do wełny owczej. Jego miękkość wynika z małej średnicy włókna, porównywalnego do wełny merynosów. To miękkie, mocne, luksusowe włókno, naturalnie jedwabiste. Włóczki produkowane z włókien alpaki nie mechacą się łatwo, mogą mieć różną wagę, w zależności od sposobu w jaki były przędzione. Mimo, że to włókno jest podobne do wełny owczej, są też pewne różnice. Wełna z alpak jest jednak cieplejsza, nie drapie oraz nie zawiera lanoliny, dzięki czemu jest hipoalergiczna.

Moher:
Wełna kóz angorskich jest uważana za włókno luksusowe. Moher jest ciepły jak wełna owcza, ale o wiele lżejszy i wytrzymały. Dobrze się go farbuje i nie filcuje się łatwo. Włókna moheru mają wyjątkowy blask, a to dzięki temu jak odbijają światło. Chociaż włókno to jest mocne, włóczka z moheru jest miękka, co sprawia, że ubrania z niej są lekkie i lśniące.

Wełna:
Włókno to pochodzi z owiec i jest stosunkowo mocne. Jego powierzchnia jest pokryta łuskami zapewniającymi dwie podstawowe właściwości wełny: trzyma ciepło i łatwo się filcuje. Na wygląd wełny ma wpływ rodzaj hodowli. Wełna z owiec merynosów jest uważana za najbardziej delikatną, jest ona wyjątkowo miękka i pokręcona. Wszystkie włóczki DROPS mające w składzie wełnę merynosa pochodzą z Ameryki Południowej od zwierząt, które nie były strzyżone techniką ‘Mulesing’. Czysta żywa wełna pochodzi bezpośrednio ze strzyżenia żywych owiec, nie jest odzyskiwana przez rozwłóknienie ścinków lub starych wyrobów wełnianych. Wyprana wełna jest poddawana procesowi chemicznemu, który ma na celu wygładzenie jej zewnętrznej szorstkiej warstwy. (patrz Superwash).

Jedwab:
Jedwab jest włóknem ciągłym pochodzącym z kokonu jedwabnika. Jedwabniki są hodowane, jednak surowy jedwab lub jedwab tussah jest uzyskiwany z kokonów jedwabników żyjących na wolności. Włókna jedwabiu to jedne z najmocniejszych włókien naturalnych, a włóczki z nich są wspaniałe. Doskonale łączą się z innymi włóknami, szczególnie z wełną. Jedwab można z powodzeniem farbować wykorzystując naturalne barwniki.

Włókna roślinne:
Istnieje wiele rodzajów włókien roślinnych, które znajdują się w ściankach komórek roślin. Dwa najbardziej znane włókna tekstylne to bawełna i len.
Bawełna to włókno otaczające nasiona rośliny pod tą samą nazwą, to prawie czysta celuloza. Bawełna jest zwykle koloru białego, ale istnieją również odmiany zielone i brązowe. Włókna bawełny są najczęściej przędzione w nić, która jest następnie wykorzystywana do produkcji miękkich tkanin, przepuszczających powietrze, doskonałych na letnie ubrania i dodatki. Włókno to jest mocniejsze niż wełna, ale słabsze niż jedwab czy len.
Bawełna merceryzowana to bawełna poddana procesowi merceryzacji. W ten sposób uzyskujemy włókna i tkaniny bardziej błyszczące niż to jest w przypadku klasycznej bawełny. Bawełna merceryzowana jest również mocniejsza, łatwiej się farbuje, jest bardziej odporna na działanie pleśni i pozbawiona supełków. Mniej się kurczy i nie traci swojego kształtu, jak ubrania ze „zwyczajnej” bawełny.
Len pochodzi z łodygi rośliny zwanej lnem, jest trwalszy i mocniejszy od innych włókien. Włókna lnu są stosunkowo miękkie, proste i błyszczące, a z czasem stają się jeszcze piękniejsze. Gdy jest ciepło, len jest bardziej wygodny w noszeniu niż bawełna, ponieważ lepiej pochłania wilgoć i szybciej wysycha.

Pozostałe surowce używane do produkcji naszych włóczek to włókna syntetyczne takie jak akryl, wiskoza, poliamid (nylon) i poliester. Włókna te są użyte, aby wzmocnić włóczkę (jak np. w naszej włóczce skarpetkowej DROPS Fabel) lub aby nadać jej szczególną strukturę (jak np. blown yarn, DROPS Air).

do góry

2) Co to jest poliamid?

Poliamid, znany także jako nylon, jest włóknem bardzo trwałym, wytrzymałym, lekkim, łatwym w utrzymaniu (produkty zawierające poliamid mogą być prane i suszone maszynowo) i rozciągliwym. W połączeniu z innymi włóknami gwarantują produktom z nich wykonanych trwałość, jak na przykład w skarpetkach.

W porównaniu z poliestrem, poliamid jest bardziej miękki i rozciągliwy, ale pochłania więcej wody i wolniej wysycha.

do góry

3) Jakie informacje znajdują się na etykietach włóczek DROPS?

Na wszystkich etykietach włóczek DROPS znajdują się informacje dotyczące składu włóczki (wełna, bawełna, itd...), waga w gramach i uncjach, długość wełny w motku w metrach i w jardach, zasady konserwacji i symbole (wyjaśnione tutaj), numer koloru, numer partii oraz grupa włóczek.

do góry

4) Co to są grupy włóczek DROPS?

Wszystkie włóczki DROPS są podzielone na 6 grup w zależości od ich grubości (A - F). Włóczki z tej samej grupy mają identyczną próbkę i dlatego można je stosować zamiennie, jednak ich długość może się różnić. Dlatego należy zawsze przeliczyć całkowitą długość włóczki w metrach potrzebną do wykonania danego modelu, aby wiedzieć ile alternatywnej włóczki/zamiennika będziesz potrzebować.

do góry

5) Czy mogę użyć innej włóczki niż ta wskazana we wzorze?

Tak jeśli otrzymamy taką samą próbkę. Zawsze należy wykonać próbkę , aby mieć pewność, że mamy taką samą liczbę oczek na szerokość i rzędów na wysokość jak ta, która widnieje w objaśnieniach do modelu.

Pamiętaj, że każda włóczka ma swoją strukturę, co będzie widoczne na fakturze gotowej robótki. Długość nitki w motku może także się różnić, dlatego korzystając z alternatywnej włóczki należy zawsze obliczyć całkowitą długość nitki niezbędną do wykonania robótki, aby ocenić ile motków włóczki będzie potrzebne.

Więcej o tym jak obliczyć ilość alternatywnej włóczki – i jak zastąpić jedną nitkę jednej włóczki dwiema nitkami innej znajdziesz tutaj.

do góry

6) Co to znaczy, że włóczka jest ‘Superwash’?

Wełna superwash to wełna, która została poddana procesowi, który umożliwia jej pranie w pralce. Wiele osób boi się używać wełny właśnie z powodu tego, że może się zbiec, a dzięki wełnie superwash mogą korzystać z tego pięknego włókna bez obaw. (1)

do góry

7) Co oznacza symbol ‘Oeko-Tex® certified’?

The Oeko-Tex® Standard 100 od początku lat 90-tych jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Oeko-Tex® Standard 100 to globalny system testów i certyfikatów dla tekstyliów na każdym etapie produkcji. Testy mające na celu wykrycie substancji szkodliwych dotyczą tych substancji, które są zakazane lub regulowane prawnie, produktów chemicznych uznanych za szkodliwe dla zdrowia, oraz ustalenia parametrów, które zostały włączone jako środki zapobiegawcze w zakresie ochrony zdrowia.

Więcej informacji na www.oeko-tex.com

do góry

8) Gdzie są produkowane włóczki DROPS?

Miejsce produkcji włóczek DROPS możecie znaleźć w każdej karcie kolorów oraz w cenniku.

do góry

9) Dlaczego włóczki DROPS są takie tanie?

DROPS jest największą północnoeuropejską marką specjalizującą się w produkcji włóczek i tworzeniu projektów. Mamy dostęp do najlepszych surowców w najniższej cenie co przekłada się na korzystne ceny dla naszych konsumentów. To dlatego możesz kupić włóczkę DROPS o 20-30% taniej od porównywalnych produktów!

do góry

10) Czy kolor na stronie odpowiada rzeczywistemu?

Robimy co w naszej mocy, aby zdjęcia miały jak najlepszą jakość, a kolor na ekranie był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego. Niestety nie możemy zagwarantować tego samego efektu na ekranach różnych komputerów. Każdy ekran oddaje kolory inaczej, niektóre wydają się ciemniejsze niż w rzeczywistości, inne bardziej intensywne. Jeżeli na twoim ekranie kolory wyglądają inaczej niż w rzeczywistości, na początek radzimy zmienić ustawienia ekranu.

do góry

11) Co to jest mikron? Co oznaczają pojęcia super fine / extra fine?

Grubość włóczki jest mierzona w mikronach (tysięcznych częściach milimetra). Alpaka super fine ma 26-28 mikronów, wełna fine merino ma mniej niż 21,5 mikrona, a wełna merino extra fine poniżej 19,5 mikrona. Im mniej mikronów tym włóczka jest bardziej miękka i delikatna, im więcej mikronów tym włóczka jest twardsza.

Podwód, dla którego mikrony są tak ważne we włóknach włóczki jest taki, że z włóczki wykonujemy ubrania, a od tego jak miękka czy szorstka będzie włóczka, zależy jakie będzie przeznaczenie gotowego produktu. Dlatego najbardziej delikatne i miękkie włóczki (jak DROPS Baby Merino) polecamy na ubrania dla niemowląt i dzieci, a gdy decydujemy się wykonanie poduszki czy podkładki na krzesło lepsza będzie mocniejsza włóczka taka jak DROPS Snow.

do góry

12) Dlaczego kolory w motkach włóczki wielokolorowej są różne?

Powody, dla których w dwóch motkach mogą być inne kolory są następujące 1) motki są z różnych partii włóczek; 2) obydwa motki były farbowane z wykorzystaniem techniki nazywanej „magic print” (jak np. ma to miejsce w przypadku włóczki DROPS Delight), co w rezultacie daje wyjątkowy wzory i łagodne przejścia kolorystyczne, a to oznacza, że w jednej partii włóczek mogą pojawić się jaśniejsze i ciemniejsze odcienie tych samych kolorów. Nie jest to wada ani defekt tej włóczki, tylko jej cecha charakterystyczna.

do góry

13) W moim sklepie nie ma koloru, którego potrzebuję, co robić?

Jeżeli twój sklep DROPS nie posiada koloru, którego potrzebujesz, spróbuj skontaktować się z DROPS Super Store (sklepy ze złotym oznaczeniem) – z pewnością zdobędą kolor, którego potrzebujesz, nawet jeżeli w tej chwili nie mają go same na stanie. Tutaj znajdziesz pełną listę sklepów DROPS.

do góry

14) Gdzie mogę znaleźć konkretną partię koloru danej włóczki?

Najpierw skontaktuj się ze swoim sklepem DROPS. Jeżeli nie będą posiadać partii, której potrzebujesz, polecą ci skontaktowanie się z innymi dziewiarkami na grupie DROPS Workshop na facebooku lub na Ravelry. Mogą posiadać tą partię włóczek w swoich zapasach i zechcą się nią podzielić.

do góry

15) Dlaczego włóczka obłazi?

Włóczka obłazi, ponieważ splot nie jest wystarczający, aby utrzymać wszystkie włókna razem. We wszystkich włóczkach jest nadmiar włókien (wynikający z procesu produkcji), które mogą wychodzić w różnym stopniu. Zależy to od tego jak włóczka jest przędziona. Włóczki z „włoskiem” takie jak DROPS Melody, gubią więcej takich włókien niż inne, zatem ubrania z nich bardziej obłażą. Jak bardzo ubranie obłazi zależy również od tego co nosimy pod nim lub na nim. Niestety nie możemy zagwarantować, że włóczka nie będzie obłazić.

do góry

Komentarze / Pytania (185)

Светлана Йорданова 28.02.2021 - 11:23:

Why do not have ordered to Bulgaria?

DROPS Design 28.02.2021 kl. 16:18:

Dear Svetlana, we don't have any shops in Bulgaria, but you can check out the stores that ship worldwide in the following link: https://www.garnstudio.com/findastore.php?s=w&cid=19

Katia Garcia Ger 25.02.2021 - 02:38:

Donde las encuentro en México.

DROPS Design 28.02.2021 kl. 16:21:

Hola Katia, no tenemos tiendas DROPS en México. Puedes consultar las tiendas con envío internacional en el siguiente link: https://www.garnstudio.com/findastore.php?s=w&cid=23

Maria 18.02.2021 - 15:15:

Hi, prior to me making a purchase on the baby drops alpaca yarn, I would like to know if the dye are chemicals, etc. I am allergic to yarns chemically treated and since this yarn is not chemically treated and would like colors, I need to know how the yarn is dyed, if that will be hypoallergenic for me. Please be as specific as possible. Thank you.

Klahn Susanne 14.02.2021 - 12:51:

Schönen guten Tag, ich habe mir gerade einen Norweger Pullover aus dem Drops Alpaka 100% gestrickt, leider fusselt /haart mir dieses Garn zu sehr und ich überlege, einen weiteren Pullover aus Baby Alpaka Silk zu stricken. Bitte sagen Sie mir doch, ob ich hier genauso Probleme mit Fusseln haben werde und ob es vielleicht ratsam wäre, auf BabyMerino auszuweichen? Danke und freundliche Grüße!

DROPS Design 15.02.2021 kl. 10:23:

Liebe Frau Klahn,  Lose Fasern neigen von Natur aus dazu, sich an die Oberfläche eines Stoffstücks zu bewegen, wo sie Reibung ausgesetzt sind. Dadurch verdrehen sich die Fasern zu kleinen Kugeln. Fasern, die noch am Stoff befestigt sind, werden ebenfalls in die Kugel gedreht, wodurch die Pille an der Oberfläche des Stoffes befestigt wird. Hier finden Sie einige Hinweise zur Garnpflege. Gerne wird Ihnen auch Ihr DROPS Laden weiterhelfen & -empfehlen, auch telefonisch oder per E-Mail. Viel Spaß beim stricken!

Ania Dalecki 08.02.2021 - 02:29:

Kan ik een kleurenkaart kopen met monsters van de Drops Baby Alpaca Silk en als ik een trui wil breien (eenvoudig) mt 42/44 hoeveel bollen wol heb ik dan nodig voor pen 3,5 en kan ik ook breinaalden bij u kopen. Ik ben beginner.

Veronika Kliemant-Hax 06.02.2021 - 12:55:

Guten Tag, möchte mit derBaby Alpaka/Seide eine Babydecke 80/100 Perlmuster stricken. Wieviel Wolle benötige ich dafür? Mit freundlichen Grüßen V. Kliemant-Hax

DROPS Design 08.02.2021 kl. 11:59:

Liebe Frau Kliemant-Hax, hier finden Sie alle unsere Modellen für Baby-Decke mit einem Garn der Garngruppe A - sicher kann das Ihnen inspirieren - Ihr DROPS Laden kann auch damit gerne weiterhelfen, auch telefonisch oder per E-Mail. Viel Spaß beim stricken!

Nelly Hollart 28.01.2021 - 20:29:

La baby alpaga soie, impossible de tricoter cette laine avec du 3 et demi... 2 et demi serait plus juste et pourtant je ne tricote pas lache

Victoria Baggs 19.01.2021 - 17:45:

Help ! I purchased baby alpaca silk wool some time ago unfortunately I have not got enough to finish my jumper and need another 6 balls ,the colour is 1306 and the dyelot is 208441 .is there any way you would be able to match it I could send you a sample of it if it helps Here’s hoping you can help Victoria .thanks.

DROPS Design 20.01.2021 kl. 08:07:

Dear Mrs Baggs, please contact different DROPS stores to ask them if they have this dyelot - you can also try to ask other customers in our DROPS Workshop. Happy knitting!

Birgitte Graven 14.01.2021 - 15:56:

Hvorfor er det næsten kun kolde farver, man kan få dette garn i? Der er kun den røde og så en gul, som der er så meget hvidt i, at den faktisk ikke er varm. Det er et meget blødt og lækkert garn, men navnet er jo faktisk misvisende, da man ikke anbefaler alpaka til babyer, så jeg kan ikke se nogen grund til, at I ikke kan satse på nogle farver med lidt mere knald på. Det ville gøre garnet mere anvendeligt for os, der ser bedst ud i varme og gerne brændte farver.

DROPS Design 18.01.2021 kl. 08:08:

Hei Birgitte. Nye farger blir fortløpende vurdert ut fra etterspørsel og dine ønsker notert. mvh DROPS design

Lucie Jasioková 12.01.2021 - 08:49:

Dobrý den, hodí se baby alpaka i na háčkování děcké deky nebo raději jen na pletení?

Jak zastąpić tą włóczkę? Jeżeli zamierzasz zastąpić tą włóczkę przez inną włóczkę DROPS, użyj włóczki z tej samej Grupy włóczek lub wypróbuj nasz zamiennik włóczek!!

Czy masz jakiś problem z włóczką DROPS, którą zakupiłaś? Jeżeli kupujesz włóczkę z naszej karty kolorów czy z wzoru na naszej stronie, nie kupujesz jej bezpośrednio od firmy DROPS, ale z jednego z setek sklepów DROPS na całym świecie. Dlatego ważne jest, abyś skontaktowała się ze sklepem DROPS, w którym kupiłaś włóczkę i zachowała etykiety włóczek (są one twoją gwarancją). Sklep DROPS może udzielić ci pomocy, albo przekaże nam twoją reklamację. Zobacz tutaj pełną listę sklepów DROPS.
Dalej nie masz odpowiedzi na swoje pytanie? Zjedź niżej i zadaj pytanie jednemu z naszych ekspertów, który postara Ci się pomóc.Nastąpi to w ciągu 5-10 dni roboczych.

Zostaw komentarz do włóczki DROPS BabyAlpaca Silk

We would love to hear what you have to say about this yarn!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.