DROPS Extra / 0-1455

Cafe Flamingo by DROPS Design

Osłonka na jajko różowy flaming z włóczki DROPS Merino Extra Fine. Temat: Wielkanoc

DROPS Design: model nr me-178
Grupa włóczek B
-------------------------------------------------------

WYMIARY:
Różowy flaming ma wysokość ok. 12 cm, z zakrzywioną głową, bez nóg.

MATERIAŁ:
DROPS MERINO EXTRA FINE od Garnstudio (należy do Grupy włóczek B)
50 g kolor nr 17, wiśnia
50 g kolor nr 02, czarny
50 g kolor nr 01, ecru
50 g kolor nr 30, musztarda

PRÓBKA:
22 oczka ścisłe na szerokość i 22 rzędy na wysokość = 10 x 10 cm.

SZYDEŁKO:
SZYDEŁKO DROPS nr 3.
Podany rozmiar szydełka jest orientacyjny. Jeżeli masz za dużo oczek na 10 cm, użyj większego szydełka. Jeżeli jest za mało oczek na 10 cm, użyj mniejszego szydełka.

INNE: trochę waty do wypchania.

-------------------------------------------------------

Czy wykonałaś ten lub inny z naszych wzorów? Otaguj zdjęcia na portalu społecznościowym #dropsdesign, abyśmy mogli je zobaczyć!

Chcesz użyć innej włóczki? Wypróbuj nasz zamiennik włóczek!
Komentarze (0)

100% Wełna
od 9.60 zł /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 9.60 zł /50g
włóczkowo
Zamów
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 9.60 zł /50g
włóczkowo
Zamów
Druty i szydełka
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 38.40zł. Więcej informacji.
WYKORZYSTYWANE TECHNIKI

-------------------------------------------------------

PRZERABIANIE OCZEK RAZEM-1:
PRZERABIAĆ 2 SŁUPKI RAZEM, ABY OTRZYMAĆ JEDEN DUŻY SŁUPEK:
Przerabiać 1 słupek w następne oczko, ale nie wykonywać ostatniego narzutu (= 2 pętelki na szydełku), przerobić kolejny słupek w to samo oczko i przeciągnąć ostatni narzut przez 3 pętelki na szydełku (= 1 duży słupek).

PRZERABIANIE OCZEK RAZEM-2:
2 SŁUPKI PODWÓJNE PRZEROBIONE RAZEM, ABY OTRZYMAĆ JEDEN DUŻY SŁUPEK PODWÓJNY:
Przerobić 1 słupek podwójny w następne oczko, ale nie wykonywać ostatniego narzutu (= 2 pętelki na szydełku), przerobić kolejny słupek podwójny w to samo oczko i ostatni narzut przeciągnąć przez 3 pętelki na szydełku (= 1 duży słupek podwójny).
-------------------------------------------------------

ROZPOCZYNAMY ROBÓTKĘ TUTAJ:

-------------------------------------------------------

RÓŻOWY FLAMING - SKRÓCONY OPIS ROBÓTKI:
Przerabiany na okrągło, z góry na dół, od dzioba.

DZIÓR-GŁÓWKA-TUŁÓW:
Wykonać 2 oczka łańcuszka kolorem czarnym na szydełku nr 3.
OKRĄŻENIE 1:
W 2-gie oczko łańcuszka od szydełka, przerobić 6 półsłupków i zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w 1-szy półsłupek.
OKRĄŻENIE 2:
1 oczko łańcuszka, 1 oczko ścisłe w każdy półsłupek = 6 oczek ścisłych, 1 oczko zamykające kolorem ecru w pierwsze oczko ścisłe (= zmiana koloru). Odciąć nitkę w kolorze czarnym.
OKRĄŻENIE 3:
1 oczko łańcuszka, *1 oczko ścisłe w następne oczko ścisłe, 2 oczka ścisłe w następne oczko ścisłe*, powtarzać od *-* do końca okrążenia = 9 oczek ścisłych; zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIE 4:
1 oczko łańcuszka, 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe = 9 oczek ścisłych; zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIE 5:
1 oczko łańcuszka, *1 oczko ścisłe w każde z 2 następnych oczek ścisłych, 2 oczka ścisłe w następne oczko ścisłe*, powtarzać od *-* do końca okrążenia = 12 oczek ścisłych; zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIA 6 i 7:
1 oczko łańcuszka, 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe; zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIE 8:
1 oczko łańcuszka, 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe, przerobić 1 oczko zamykające kolorem wiśnia w pierwsze oczko ścisłe w okrążeniu (= zmiana koloru). Odciąć nitkę w kolorze ecru.
OKRĄŻENIE 9:
1 oczko łańcuszka, *1 oczko ścisłe w każde z 3 następnych oczek ścisłych, 2 oczka ścisłe w następne oczko*, powtarzać od *-* do końca okrążenia = 15 oczek ścisłych; zakończyć okrążenie przerabiając 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe.
OKRĄŻENIA 10 – 15:
1 oczko łańcuszka, 1 oczko ścisłe w każde z 3 następnych oczek ścisłych, wykonać 2 słupki przerobione razem w każdy z 2 następnych słupków – patrz PRZERABIANIE OCZEK RAZEM-1 powyżej; dalej w każde z 5 następnych oczek ścisłych wykonać 2 słupki podwójne przerobione razem – patrz PRZERABIANIE OCZEK RAZEM -2; dalej w każde z 2 następnych oczek ścisłych wykonać 2 słupki przerobione razem i zakończyć przerabiając 1 oczko ścisłe w każde z 3 następnych oczek ścisłych i 1 oczko zamykające w pierwsze oczko ścisłe w okrążeniu. ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NICI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI!

Przed kolejnym okrążeniem, wyszyć 2 oczku resztkami włóczki w kolorze czarnym.
OKRĄŻENIE 16 i kolejne:
1 oczko łańcuszka, 1 oczko ścisłe w każde z 8 następnych oczek – umieścić jeden mały marker w 8-me oczko = środek tyłu. Dalej przerabiać 1 oczko ścisłe w każde oczko do końca okrążenia (= 15 oczek ścisłych). Gdy przerabiamy ostatnie oczko ścisłe w okrążeniu, dalej przerabiać oczka ścisłe na okrągło (bez zakańczania na końcu okrążenia, tzn. że nie zaczynamy już od 1 oczka łańcuszka i nie kończymy przerabiając 1 oczko zamykające). Zacząć 17-te okrążenie przerabiając 1 oczko ścisłe w pierwsze oczko ścisłe poprzedniego okrążenia. Dalej przerabiać 1 oczko ścisłe w każde oczko ścisłe, aż długość szyi wynosi 3 cm (od markera na środku tyłu). Przerabiać do oczka ścisłego na środku tyłu i dalej przerabiać 2 słupki w każde oczko ścisłe przez 1 okrążenie = 30 słupków. Dalej przerabiać słupkami (= 1 słupek w każdy słupek, bez zakańczania na końcu okrążenia), aż długość tułowia wynosi ok. 5 cm. Dalej przerabiać 1 okrążenie oczkami ścisłymi, ale wykonać ogon w ostatni słupek następująco: 1 oczko zamykające, 3 oczka łańcuszka, 4 słupki podwójne, 3 oczka łańcuszka i 1 oczko zamykające.
Odciąć i wrobić nitkę. Wypchać dziób i główkę watą.

NÓŻKI:
Przerabiane ponad 3 oczkami każda, oddalone od siebie o 3 oczka. Wykonać jedną nóżkę z każdej strony 3 oczek na środku przodu. Nóżki są przerabiane 1 nitką w kolorze musztarda.

PIERWSZA NÓŻKA:
Nabrać 1 oczko w każde z 3 oczek nóżki, wykonać 1 narzut i przeciągnąć go przez 3 oczka – jak przerabiając 3 oczka razem.
* Wykonać 1 narzut, wbić szydełko w pierwsze z 3 oczek niżej, w przednią pętelkę oczka i przeciągnąć nitkę = 3 pętelki na szydełku, wykonać 1 narzut i przeciągnąć nitkę przez oczka na szydełku *, powtarzać od *-* w sumie 4 razy.
Przerabiać teraz kolano następująco: *1 narzut, wbić szydełko w pierwsze z 3 oczek niżej. Przełożyć nitkę do przodu robótki (przerabiać wkłuwając szydełko w przednią pętelkę oczka) i przeciągnąć narzut = 3 pętelki na szydełku, wykonać 1 narzut i przeciągnąć nitkę przez wszystkie pętelki na szydełku *, powtarzać od *-* w sumie 3 razy, ale powtarzać w to samo oczko, aby powstało małe kolanko. Dalej przerabiać 4 razy jak wcześniej kolano i dalej przerabiać stopę jak kolano. Odciąć i wrobić nitkę.
2-gą nogę wykonać tak samo.

There are no comments to this pattern yet! Leave yours below.

Dodaj komentarz do modelu DROPS Extra 0-1455

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.