DROPS Extra / 0-1455

Cafe Flamingo by DROPS Design

Plameňák – čepička kryt na vajíčko háčkovaný z příze DROPS Merino Extra Fine. Motiv: Velikonoce.

DROPS Design: model č. me-178
Skupina přízí B

-------------------------------------------------------

VELIKOST:
Výška: asi 12 cm s hlavou, ale bez noh

MATERIÁL:
DROPS MERINO EXTRA FINE firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí B)
50 g, barva č. 17, třešňová
50 g, barva č. 02, černá
50 g, barva č. 01, smetanová
50 g, barva č. 30, zlatá

ZKUŠEBNÍ VZOREK:
22 krátkých sloupků na šířku a 22 řad na výšku = 10 x 10 cm.

HÁČEK:
DROPS HÁČEK č.3.
Uvedená síla háčku je pouze orientační. Máte-li ve svém zkušebním vzorku více ok na 10 cm, použijte háček silnější. Pokud máte naopak méně ok na 10 cm, použijte háček slabší.

DOPLŇKY: trocha dutého vlákna na vycpání.

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (0)

100% vlna
od 62.00 Kč /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 62.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 62.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 248Kč. Více zde.
-------------------------------------------------------

VYSVĚTLIVKY:

-------------------------------------------------------

SHÁČKOVÁNÍ 1:
2 DLOUHÉ SLOUPKY SHÁČKOVANÉ DO 1 TLUSTÉHO DLOUHÉHO SLOUPKU:
Do následujícího oka uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze (= na háčku máme 2 smyčky) uháčkujeme do téhož oka stejným způsobem další dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku (= 1 tlustý dlouhý sloupek).


SHÁČKOVÁNÍ 2:
2 2x NAHOZENÉ DLOUHÉ SLOUPKY SHÁČKOVANÉ DO 1 TLUSTÉHO 2x NAHOZENÉHO DLOUHÉHO SLOUPKU:
Do následujícího oka uháčkujeme 1 2x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze (= na háčku máme 2 smyčky) uháčkujeme do téhož oka stejným způsobem další 2x nahozený dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku (= 1 tlustý 2x nahozený dlouhý sloupek).

-------------------------------------------------------

POPIS PRÁCE:

-------------------------------------------------------

PLAMEŇÁK – JAK BUDEME POSTUPOVAT:
Háčkujeme v kruhových řadách, od zobáku přes hlavu dolů podél těla.

ZOBÁK-HLAVA-TĚLO:
Háčkem č.3 uháčkujeme černou přízí 2 řetízková oka.
1. KRUHOVÁ ŘADA:
Do 2. oka od háčku uháčkujeme 6 polodlouhých sloupků a kruhovou řadu ukončíme 1 pevným okem do 1. polodlouhého sloupku.
2. KRUHOVÁ ŘADA:
1 řetízkové oko, po 1 krátkém sloupku do každého polodlouhého sloupku = 6 krátkých sloupků, kruhovou řadu ukončíme 1 pevným okem smetanovou přízí do 1. krátkého sloupku v kruhové řadě (= změníme barvu). Černou přízi odstřihneme.
3. KRUHOVÁ ŘADA:
1 řetízkové oko, *1 krátký sloupek do následujícího krátkého sloupku, 2 krátké sloupky do dalšího krátkého sloupku*, *-* opakujeme až do konce kruhové řady = 9 krátkých sloupků; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku.
4. KRUHOVÁ ŘADA:
1 řetízkové oko, po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku = 9 krátkých sloupků; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku.
5. KRUHOVÁ ŘADA:
1 řetízkové oko, *po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 2 krátkých sloupků, 2 krátké sloupky do dalšího krátkého sloupku*, *-* opakujeme až do konce kruhové řady = 12 krátkých sloupků; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku.
6. a 7. KRUHOVÁ ŘADA:
1 řetízkové oko, po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku.
8. KRUHOVÁ ŘADA:
1 řetízkové oko, po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku, 1 pevné oko třešňovou přízí do 1. krátkého sloupku v kruhové řadě (= změníme barvu). Smetanovou přízi odstřihneme.
9. KRUHOVÁ ŘADA:
1 řetízkové oko, *po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 3 krátkých sloupků, 2 krátké sloupky do dalšího oka*, *-* opakujeme až do konce kruhové řady = 15 krátkých sloupků; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku.
10. - 15. KRUHOVÁ ŘADA:
1 řetízkové oko, *po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 3 krátkých sloupků, do každého z dalších 2 dlouhých sloupků uháčkujeme 2 sháčkované dlouhé sloupky – viz SHÁČKOVÁNÍ 1 výše. Potom do každého z následujících 5 krátkých sloupků uháčkujeme 2 sháčkované 2x nahozené dlouhé sloupky – viz SHÁČKOVÁNÍ 2 výše. Do každého z dalších 2 krátkých sloupků uháčkujeme 2 sháčkované dlouhé sloupky, pak po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 3 krátkých sloupků a kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku.

Než budeme pokračovat, vyšijeme na hlavu 2 oči zbytkem černé příze.
16. a každá další KRUHOVÁ ŘADA:
1 řetízkové oko, *po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 8 ok – 8. oko si označíme = střed zadní strany. Pak háčkujeme po 1 krátkém sloupku do každého oka až do konce kruhové řady (= 15 krátkých sloupků). Po uháčkování posledního krátkého sloupku v kruhové řadě pokračujeme dál krátkými sloupky bez ukončování kruhových řad řetízkovým okem (tj. háčkujeme stále dál v kruhových řadách do spirály). 17. kruhovou řadu začínáme 1 krátkým sloupkem do 1. krátkého sloupku z předchozí kruhové řady. Pak háčkujeme po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku až do chvíle, kdy krk měří 3 cm (měřeno od značky uprostřed zad). Háčkujeme až ke krátkému sloupku uprostřed zad a potom 1 kruhovou řadu, kdy do každého krátkého sloupku uháčkujeme 2 dlouhé sloupky = 30 dlouhých sloupků. Pokračujeme 1 dlouhým sloupkem do každého dlouhého sloupku (háčkujeme do spirály, kruhové řady nekončíme pevným okem). Když tělo z dlouhých sloupků měří asi 5 cm, uháčkujeme 1 kruhovou řadu krátkých sloupků, jen do posledního dlouhého sloupku uháčkujeme ocas, takto: 1 pevné oko, 3 řetízková oka, 4 2x nahozené dlouhé sloupky, 3 řetízková oka a 1 pevné oko.
Přízi odstřihneme a zapošijeme. Zobák a hlavu vyplníme trochou dutého vlákna.

NOHY:
Nohy háčkujeme nad 3 oky, mezi nohama jsou také 3 oka. Nohy leží na každé straně středových 3 ok uprostřed přední strany. Háčkujeme 1 vláknem zlaté příze.

PRVNÍ NOHA:
Z každého ze 3 ok pro nohu vytáhneme (nabereme) 1 smyčku, pak 1x nahodíme a přízi protáhneme všemi 3 smyčkami – je to podobné, jako bychom sháčkovali 3 oka dohromady.
*1x nahodíme, háček vpíchneme do prvního ze 3 ok níže, na přední straně práce nabereme přízi (tj. háčkujeme za přední část oka) a protáhneme ji = na háčku máme 3 smyčky. 1x nahodíme a protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku*, *-* opakujeme celkem 4x.
Nyní uháčkujeme koleno, takto: *1x nahodíme, háček vpíchneme do prvního ze 3 ok níže, na přední straně práce nabereme přízi (tj. háčkujeme za přední část oka) a protáhneme ji = na háčku máme 3 smyčky. 1x nahodíme a protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku*, *-* opakujeme celkem 3x, ale vždy do toho samého oka, takže nám vznikne malé kolínko. Pak pokračujeme stejně jako dříve (před kolenem) ještě 4x a potom uháčkujeme šlapku nohy stejně jako koleno. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
Stejným způsobem uháčkujeme i druhou nohu.

There are no comments to this pattern yet! Leave yours below.

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-1455

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.