DROPS Extra / 0-1440

Seasonal Dish by DROPS Design

Kruhová dečka - prostírka háčkovaná od středu z příze DROPS Belle. Motiv: Vánoce.

DROPS Design: model č. vs-047
Skupina přízí B
-------------------------------------------------------

Velikost:
Rozměry: průměr asi 47 cm

Materiál:
DROPS BELLE firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí B)
150 g, barva č. 12, třešeň

---------------------------------------------------------

POMŮCKY:

ZKUŠEBNÍ VZOREK:
20 dlouhých sloupků na šířku a 10 řad na výšku = 10 x 10 cm.

HÁČEK:
DROPS HÁČEK č.3,5.
Uvedená síla háčku je pouze orientační. Máte-li ve svém zkušebním vzorku více ok na 10 cm, použijte háček silnější. Pokud máte naopak méně ok na 10 cm, použijte háček slabší.

-------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!

53% bavlna, 33% viskóza, 14% len
od 61.00 Kč /50g
DROPS Belle uni colour DROPS Belle uni colour 61.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 183Kč. Více zde.

Návod

VYSVĚTLIVKY:

-------------------------------------------------------

VZOR:
Viz schémata A.1 až A.6 (schémata A.1, A.3 a A.5 zobrazují, jak kruhové řady začínají a končí).

-------------------------------------------------------

POPIS PRÁCE:

-------------------------------------------------------

PROSTÍRKA - JAK BUDEME POSTUPOVAT:
Háčkujeme v kruhových řadách od středu k okrajům.

PROSTÍRKA:
Háčkem č.3,5 uháčkujeme přízí Belle 4 řetízková oka a spojíme je prvným okem do kroužku. Pak háčkujeme vzor A.1 (zobrazuje, jak kruhové řady začínají a končí) a vzor A.2 – v kruhové řadě máme celkem 6 sekvencí vzoru. Od kruhové řady označené černou hvězdičkou háčkujeme v kruhové řadě 15 sekvencí vzoru. SOUČASNĚ v poslední kruhové řadě vzoru A.2 přidáme rovnoměrně 6 dlouhých sloupků = 156 dlouhých sloupků. Díl měří v průměru asi 25 cm.
Pokračujeme od kruhové řady označené šipkou, takto: vzor A.3 (zobrazuje, jak kruhové řady začínají a končí) a vzor A.4 – v kruhové řadě máme celkem 13 sekvencí vzoru. Po dokončení celé sekvence vzoru A.3 a A.4 (na výšku) máme v kruhové řadě 260 ok. Díl měří v průměru asi 43 cm.
Dál háčkujeme od kruhové řady označené šipkou, takto: vzor A.5 (zobrazuje, jak kruhové řady začínají a končí) a vzor A.6 namísto vzoru A.4. Po dokončení celé sekvence vzoru A.5 a A.6 je prostírka hotová. Díl měří v průměru asi 47 cm. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

Schéma

= zde začínáme - tento kroužek z řetízkových ok je popsán v návodu. Pokračujeme symbolem nad tečkou na kružnici a postupujeme doleva.
= 1 řetízkové oko
= 4 řetízková oka
= 7 řetízkových ok
= 1 krátký sloupek kolem řetízkového oka/obloučku z řetízkových ok
= 1 krátký sloupek do oka
= 1 dlouhý sloupek kolem kroužku/obloučku z řetízkových ok
= 1 dlouhý sloupek do oka
= 1 2x nahozený dlouhý sloupek do oka
= 1 pevné oko do oka
= na začátku kruhové řady dlouhých sloupků nahrazujeme 1. dlouhý sloupek 3 řetízkovými oky; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady = na začátku kruhové řady uháčkujeme 1 řetízkové oko (toto oko NEnahrazuje 1. oko), kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= na začátku kruhové řady uháčkujeme 1 řetízkové oko (toto oko NEnahrazuje 1. oko); kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= na začátku kruhové řady nahrazujeme 1. 2x nahozený dlouhý sloupek 4 řetízkovými oky; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 4. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= začínáme touto kruhovou řadou, předchozí kruhovou řadu už máme uháčkovanou
= od této chvíle háčkujeme v kruhové řadě 15 sekvencí vzoru
= v této kruhové řadě přidáme rovnoměrně 6 ok = 156 okCharlotte 07.04.2019 - 14:18:

I really enjoyed making this pattern. This was the first time I have followed a chart before and I am very pleased with the results. I have tried to post a picture here but there doesn\'t seem to be a way to do so, so I have added a picture on my Instagram page and tagged you in ☺️

Joanna 09.01.2019 - 22:57:

Hello. I wonder if doily made of Belle Drops needs to be blocked? Thank you Joanna

DROPS Design 10.01.2019 kl. 09:45:

Dear Joanna, you can always block doilies to make them nicer, and somewhat more flat. Happy crocheting!

Christine Takada 14.12.2018 - 22:29:

I'm sorry, I usually love your patterns, but this one is supremely badly written and totally confusing. Can you possibly please rewrite this in the usual way? ( For example: Ch4, sl st in 1st st to form ring. Rnd 1: 6 DC in ring, sl st to join....etc.) Not everybody can work off a diagram, or even with a video tutourial, and prefer a written pattern. I\'ve made several of your patterns before, and have never encountered one this confusing. 😕

DROPS Design 17.12.2018 kl. 10:48:

Dear Mrs Takada, we only have diagram to this pattern, start working with the ring of chains -see symbol - and read from the right towards the left on every round like this: work A.1 (= beg of round), repeat A.2 a total of 6 times in the round (then from the round with a black star, repeat A.2 a total of 15 times in the round) increasing 6 sts on last round in A.2. You will then crochet A.3 (beg of round) and repeat A.4 a total of 13 times in the round. and so on with next diagrams. Happy crocheting!

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-1440

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.

Z galerie #dropsfan

Seasonal Dish

Johanna, Finland