DROPS Extra / 0-1436

Season Cuddles by DROPS Design

Deka ze čtverců háčkovaná z příze DROPS Andes. Motiv: Vánoce.

Tagy: čtverec, deky, vánoce,

DROPS Design: model č. an-058
Skupina přízí E nebo C + C
-------------------------------------------------------

Velikost:
Rozměry: Šířka: 100 cm. Délka: 150 cm.

Materiál:
DROPS ANDES firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí E)
700 g, barva č. 3620, červená
500 g, barva č. 3740, korálová
400 g, barva č. 3755, fuchsiová

---------------------------------------------------------

POMŮCKY:

ZKUŠEBNÍ VZOREK:
10 dlouhých sloupků na šířku a 4 řady na výšku = 10 x 10 cm.

HÁČEK:
DROPS HÁČEK č.7.
Uvedená síla háčku je pouze orientační. Máte-li ve svém zkušebním vzorku více ok na 10 cm, použijte háček silnější. Pokud máte naopak méně ok na 10 cm, použijte háček slabší.

-------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (2)

65% vlna, 35% alpaka
od 138.00 Kč /100g
DROPS Andes uni colour DROPS Andes uni colour 138.00 Kč /100g
Ganella
Objednat
DROPS Andes mix DROPS Andes mix 147.00 Kč /100g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 2208Kč. Více zde.
VYSVĚTLIVKY:

-------------------------------------------------------

VZOR:
Viz schémata A.1 až A.3 (schéma A.1 zobrazuje, jak kruhové řady začínají a končí).

BAREVNÉ KOMBINACE:
Deku tvoří 24 čtverců: 8 čtverců 1 a po 1 od každé další barevné kombinace.

ČTVEREC 1:
Nahození + 1.-4. kruhová řada: červená
5. a 6. kruhová řada: korálová

ČTVEREC 2:
Nahození + 1.-4. kruhová řada: korálová
5. a 6. kruhová řada: fuchsiová

ČTVEREC 3:
Nahození + 1.-4. kruhová řada: korálová
5. a 6. kruhová řada: červená

ČTVEREC 4:
Nahození + 1.-4. kruhová řada: červená
5. a 6. kruhová řada: fuchsiová

ČTVEREC 5:
Nahození + 1.-4. kruhová řada: fuchsiová
5. a 6. kruhová řada: červená

-------------------------------------------------------

POPIS PRÁCE:

-------------------------------------------------------

DEKA - JAK BUDEME POSTUPOVAT:
Háčkujeme jednotlivé čtverce v 5 různých barevných kombinacích. Po dokončení všech čtverců je sháčkujeme dohromady a celou deku obháčkujeme.

ČTVEREC:
Háčkem č.7 uháčkujeme 5 řetízkových ok - viz BAREVNÉ KOMBINACE – a spojíme je pevným okem do kroužku. Pak háčkujeme v kruhových řadách vzor A.1 (schéma zobrazuje, jak kruhová řada začíná a končí), vzor A.2 a vzor A.3 – sekvenci tohoto vzoru opakujeme v kruhové řadě celkem 3x. Po dokončení celé sekvence vzoru (na výšku) přízi odstřihneme a zapošijeme. Čtverec měří asi 25 x 25 cm.

DOKONČENÍ:
Čtverce rozložíme podle nákresu. Dbáme na to, aby všechny ležely lícem nahoru. Sháčkujeme je k sobě nejprve svisle, pak vodorovně, červenou přízí.
Vždy dva čtverce položíme na sebe, rubovými stranami k sobě a sháčkujeme je takto – vpichujeme do obou čtverců současně: 1 krátký sloupek kolem rohu, *3 řetízková oka, 1 krátký sloupek kolem následujícího řetízkového oka*, *-* opakujeme až k dalšímu rohu (včetně, = 6 obloučků z řetízkových ok), uháčkujeme 3 řetízková oka (= přechod k dalším dvěma čtvercům). Postup opakujeme tak dlouho, až máme sháčkované všechny čtverce těchto dvou řad. Přízi odstřihneme a zapošijeme.
Pak stejným způsobem přiháčkujeme k temto dvěma řadám řadu třetí. Když máme sháčkované všechny řady podélně, jsou všechny čtverce spojené dohromady. Pak obdobným způsobem sháčkujeme čtverce i vodorovně.

LEM:
Celou deku obháčkujeme červenou přízí. Pomocí pevného oka přichytíme konec příze k poslednímu dlouhému sloupku před rohem a kruhovou řadu začneme 3 řetízkovými oky. Postupujeme takto:
Roh: 1 řetízkové oko, 3 dlouhé sloupky kolem rohu, 3 řetízková oka, 3 dlouhé sloupky kolem obloučku z řetízkových ok v rohu, 1 řetízkové oko.
Strana čtverce: po 1 dlouhém sloupku do každého dlouhého sloupku a po 1 řetízkovém oku nad každým řetízkovým okem.
V místě, kde se stýkají dva čtverce (= 2 rohové obloučky z řetízkových ok): 1 řetízkové oko, 1 dlouhý sloupek kolem prvního rohového obloučku, 1 řetízkové oko, 1 dlouhý sloupek kolem následujícího rohového obloučku, 1 řetízkové oko.

Po dokončení kruhové řady kolem celé deky, končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

Schéma

= zde začínáme - tento kroužek z řetízkových ok je popsán v návodu. Pokračujeme symbolem nad tečkou na kružnici a postupujeme doleva.
= Kruhovou řadu začínáme 1 řetízkovým okem, kolem kroužku z řetízkových ok uháčkujeme 1 krátký sloupek. Kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady.
= krátký sloupek kolem kroužku/obloučku z řetízkových ok
= 1 řetízkové oko
= 2 řetízková oka
= 4 řetízková oka
= 7 řetízkových ok
= uháčkujeme 4 řetízková oka, 1 2x nahozený dlouhý sloupek do 1. krátkého sloupku, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme stejným způsobem do téhož krátkého sloupku další 2x nahozený dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 4. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= 3 2x NAHOZENÉ DLOUHÉ SLOUPKY SHÁČKOVANÉ DOHROMADY (do oka): do oka uháčkujeme 1 2x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme stejným způsobem do téhož oka další nedokončený 2x nahozený dlouhý sloupek a poté ještě jeden - při jeho dokončování protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku
= 3 2x NAHOZENÉ DLOUHÉ SLOUPKY SHÁČKOVANÉ DOHROMADY (kolem obloučku z řetízkových ok): kolem obloučku z řetízkových ok uháčkujeme 1 2x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme stejným způsobem kolem téhož obloučku další nedokončený 2x nahozený dlouhý sloupek a poté ještě jeden - při jeho dokončování protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku
= uháčkujeme 3 řetízková oka, 1 dlouhý sloupek kolem obloučku z řetízkových ok; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= 2 DLOUHÉ SLOUPKY SHÁČKOVANÉ DOHROMADY: kolem obloučku z řetízkových ok uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme stejným způsobem kolem téhož obloučku další dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku
= kruhová řada začíná takto: přízi přichytíme pomocí 1 pevného oka kolem obloučku z řetízkových ok následující barvy a uháčkujeme 2 řetízková oka, pak 1 polodlouhý sloupek kolem téhož obloučku z řetízkových ok; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 2. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= 2 POLODLOUHÉ SLOUPKY SHÁČKOVANÉ DOHROMADY: kolem obloučku z řetízkových ok uháčkujeme 1 polodlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme stejným způsobem kolem téhož obloučku další polodlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi smyčkami na háčku
= kruhovou řadu začínáme 3 řetízkovými oky a končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka ze začátku kruhové řady
= 1 dlouhý sloupek kolem obloučku z řetízkových ok
= kruhovou řadu začínáme 1 řetízkovým okem a končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka ze začátku kruhové řady; přízi odstřihneme a následující kruhovou řadu začneme novou barvou


Sae Saer 10.05.2019 - 19:36:

Habt ihr auch eine corner to corner decke ?ein schwan wäre als motiv toll

Siri Maries Svinsås 05.05.2019 - 17:49:

Det kan se ut som dere har beregnet prisen ut fra at nøstene veier 50 g. Nøstene med Andes veier 100 g.

Přidejte komentář k návodu DROPS Extra 0-1436

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.