DROPS / 190 / 8

Emmylou by DROPS Design

Krajková čelenka háčkovaná z příze DROPS Muskat.

DROPS design: model č. r-733
Skupina přízí B
----------------------------------------------------------
Velikost: jednotná
Rozměry:
Šířka: asi 8,5 cm
Délka: asi 45 cm (bez vázaček)
Materiál:
DROPS MUSKAT firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí B)
50 g, barva č. 40, korálová

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí B)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.3,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 20 dlouhých sloupků a 10 řad = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku.
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.
Komentáře (1)

100% bavlna
od 60.00 Kč /50g
DROPS Muskat uni colour DROPS Muskat uni colour 60.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 60Kč. Více zde.
POUŽITÉ POSTUPY:

VZOR:
Viz schémata A.1 až A.3.

INFO: 
Každou řadu krátkých sloupků začínáme 1 řetízkovým okem. Toto řetízkové oko NEnahrazuje 1. krátký sloupek.
----------------------------------------------------------

ČELENKA:
Háčkujeme v řadách.
Háčkem č.3,5 uháčkujeme přízí Muskat 103 řetízkových ok. Do 2. oka od háčku pak uháčkujeme 1 krátký sloupek (= 1 krátký sloupek) – viz INFO, pak po 1 krátkém sloupku do každého z následujících 2 řetízkových ok, po 1 polodlouhém sloupku do každéo z dalších 2 řetízkových ok, 1 dlouhý sloupek do následujícího oka, *1 řetízkové oko vynecháme, pak po 1 dlouhém sloupku do každého z dalších 6 řetízkových ok*, *-* opakujeme až po posledních 5 řetízkových ok, do každého z následujících 2 řetízkových ok uháčkujeme po 1 polodlouhém sloupku a po 1 krátkém sloupku do každého z posledních 3 řetízkových ok = 89 ok.
Nad prvními 9 oky háčkujeme vzor A.1, nad následujícími 72 dlouhými sloupky opakujeme vzor A.2 (= 9 sekvencí vzoru po 8 dlouhých sloupcích) a končíme vzorem A.3 nad posledními 8 oky. Po dokončení 1 celé sekvence vzoru A.1 až A.3 (na výšku) práci ukončíme.

VÁZAČKA:
Ustřihneme si 2 vlákna příze Muskat, každé dlouhé 1,5 metru. Vlákna stáčíme pevně dohromady - jakmile se začnou samovolně kroutit, přeložíme je napolovic a necháme zkroutit znovu. Vzniklou šňůrku provlečeme 2. řadou a předposlední řadou, asi 2 oka od okraje čelenky. Na každém konci uvážeme uzel a šňůrku svážeme asi 5 cm od místa, kde je provlečena čelenkou. Stejnou šňůrku vyrobíme a navážeme také na druhém konci čelenky.

Schéma

= řetízkové oko
= krátký sloupek do oka
= dlouhý sloupek do oka
= dlouhý sloupek kolem řetízkového oka/obloučku z řetízkových ok
= 2 3x nahozené dlouhé sloupky sháčkujeme dohromady takto: uháčkujeme 1 3x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze (= na háčku máme 2 smyčky) uháčkujeme do téhož oka další 3x nahozený dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku
= tato řada je popsána v návodu, zde je zobrazeno, kam budeme vpichovat oka následující řady
= vpichujeme do tohoto oka
= polodlouhý sloupek do oka
= 2 dlouhé sloupky sháčkujeme dohromady takto: uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze (= na háčku máme 2 smyčky) uháčkujeme do téhož oka další dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku
= krátký sloupek kolem oka

Komentáře (1)

Gilly 15.08.2018 - 13:40:

Hi, The pattern says to fasten off after A1-A3 have been worked, but in the picture, it looks like there should be another row?

DROPS Design 16.08.2018 kl. 09:11:

Dear Gilly, the headband is the same at the beg and at the end, ie you start with 1 row dc, 1 row with (1 dc, 1 ch) and finish with 1 row with (1 dc, 1 ch) and 1 row with dc only. Happy crocheting!

Přidejte komentář k návodu DROPS 190-8

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.