DROPS / 191 / 35

French Lavender by DROPS Design

Szal na szydełku ze ściegiem ażurowym i z wachlarzami, z włóczki DROPS Cotton Merino.

DROPS Design: model nr cm-072
Grupa włóczek B
-----------------------------------------------------------
Rozmiar: długość ok. 157 cm, szerokość ok. 36 cm.
Materiał:
DROPS COTTON MERINO od Garnstudio (należy do Grupy włóczek B)
350 g kolor nr 23, lawenda

Może być również wykonany z:
„Alternatywnej włóczki (Grupa włóczek B)" - patrz link poniżej.

SZYDEŁKO DROPS nr 4,5 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając 16 słupków podwójnych i 5,3 rzędów otrzymać próbkę o szerokości 10 cm i wysokości 10 cm, a przerabiając ściegiem fantazyjnym A.1b 7 razy na szerokość otrzymać próbkę o szerokości 10 cm.
----------------------------------------------------------

Czy wykonałaś ten lub inny z naszych wzorów? Otaguj zdjęcia na portalu społecznościowym #dropsdesign, abyśmy mogli je zobaczyć!

Chcesz użyć innej włóczki? Wypróbuj nasz zamiennik włóczek!
Komentarze (2)

50% Wełna, 50% Bawełna
od 15.70 zł /50g
DROPS Cotton Merino uni colour DROPS Cotton Merino uni colour 15.70 zł /50g
włóczkowo
Zamów
Druty i szydełka
Koszt włóczki na wykonanie tego wzoru to 109.90zł. Więcej informacji.
WYKORZYSTYWANE TECHNIKI:

ŚCIEG FANTAZYJNY:
Patrz schematy A.1 i A.2.
----------------------------------------------------------

SZAL:
Przerabiany w tę i z powrotem, w 2 takich samych częściach, zaczynając od środka, w kierunku boków.

PIERWSZA POŁOWA:
Na szydełku nr 4,5 wykonać 92 oczka łańcuszka włóczką Cotton Merino. Obrócić i przerobić 1 słupek w 4-te oczko łańcuszka od szydełka (= 2 słupki), 1 słupek w każde z 3 następnych oczek łańcuszka, *ominąć 1 oczko łańcuszka, 1 słupek w każde z 4 następnych oczek łańcuszka*, przerabiać od *-* w sumie 17 razy = 73 słupki.
Dalej przerabiać wg schematów następująco (1-szy rząd = na lewej stronie robótki): schemat A.1c ponad 7 pierwszymi słupkami, A.1b ponad 60 następnymi słupkami (= 20 razy) i A.1a ponad 6 ostatnimi słupkami. Gdy schemat A.1 jest zakończony na wysokość, powtórzyć 2 ostatnie rzędy - ZACHOWAĆ TAKIE SAMO NAPRĘŻENIE NITKI JAK W PRZYPADKU PRÓBKI! Dalej przerabiać tak samo, aż wysokość robótki wynosi ok. 70 cm - dopasować za ostatnim rzędem schematu. Dalej przerabiać następująco: A.2a, w sumie 5 razy schemat A.2b na szerokość, zakończyć przerabiając schemat A.2c. Dalej przerabiać tak samo, aż schemat A.2 zostanie zakończony na wysokość, odciąć i wrobić nitkę. Długość pierwszej części wynosi ok. 79 cm.

DRUGA POŁOWA:
Przerabiać w te same oczka łańcuszka, co pierwszy rząd słupków na początku pierwszej części. Dołączyć nitkę przerabiając 1 oczko zamykające i przerabiać od pierwszego rzędu schematu.

Schemat

= 1 oczko łańcuszka
= 2 oczka łańcuszka
= 3 oczka łańcuszka
= 4 oczka łańcuszka
= 6 oczek łańcuszka
= 7 oczek łańcuszka
= 1 oczko ścisłe w oczko
= 1 oczko ścisłe w oczko łańcuszka
= 1 słupek w oczko
= 1 słupek wokół oczka łańcuszka/ łuku
= 2 SŁUPKI PRZEROBIONE RAZEM (łączone górą): przerobić 2 słupki w następne oczko, ale nie wykonywać ostatniego narzutu na końcu każdego z tych słupków, wykonać 1 narzut i przeciągnąć nitkę przez 3 pętelki na szydełku
= 2 SŁUPKI PODWÓJNE PRZEROBIONE RAZEM (łączone górą): przerobić 2 słupki podwójne wokół następnego łuku, ale nie wykonywać ostatniego narzutu na końcu każdego z tych słupków podwójnych, wykonać 1 narzut i przeciągnąć nitkę przez 3 pętelki na szydełku
= 3 SŁUPKI PRZEROBIONE RAZEM (łączone górą): przerobić 1 słupek w każde z 3 następnych oczek, ale nie wykonywać ostatniego narzutu na końcu każdego z tych słupków, wykonać 1 narzut i przeciągnąć nitkę przez 4 pętelki na szydełku
= 4 SŁUPKI PRZEROBIONE RAZEM (łączone górą): przerobić 1 słupek w każde z 4 następnych oczek, ale nie wykonywać ostatniego narzutu na końcu każdego z tych słupków, wykonać 1 narzut i przeciągnąć nitkę przez 5 pętelek na szydełku
= 1 słupek podwójny w oczko
= 3 oczka łańcuszka, 1 oczko zamykające w pierwsze oczko łańcuszka
= ten rząd został już wykonany – zacząć od następnego rzędu!


Birgitta Svaneblom 08.01.2018 - 14:40:

Hej. Den är läcker

Chrissie 04.01.2018 - 22:05:

Schöne Stola, tolle Borte!

Dodaj komentarz do modelu DROPS 191-35

Chcielibyśmy się dowiedzieć co masz do powiedzenia o tym wzorze!

Jeśli chcesz zadać pytanie i szybko uzyskać odpowiedź, upewnij się, że została wybrana właściwa kategoria w formularzu poniżej. Pola obowiązkowe są oznaczone *.