DROPS / 191 / 35

French Lavender by DROPS Design

Šál s krajkovým vzorem a vějířky háčkovaný z příze DROPS Cotton Merino.

DROPS Design: model č. cm-072
Skupina přízí B
-----------------------------------------------------------
Rozměry: Délka: asi 157 cm. Šířka: asi 36 cm.
Materiál:
DROPS COTTON MERINO firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí B)
350 g, barva č. 23, levandule

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí B)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.4,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o rozměrech 16 2x nahozených dlouhých sloupků a 5,3 řady = 10 cm na šířku a 10 cm na výšku. 7 sekvencí vzoru A.1b = 10 cm na šířku.
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (2)

50% vlna, 50% bavlna
od 103.00 Kč /50g
DROPS Cotton Merino uni colour DROPS Cotton Merino uni colour 103.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 721Kč. Více zde.
POUŽITÉ POSTUPY:

VZORY:
Viz schémata A.1 a A.2.
----------------------------------------------------------

ŠÁL:
Uháčkujeme v řadách dva stejné díly. Postupujeme od středu šálu a háčkujeme nejprve na jednu stranu, pak na druhou.

PRVNÍ POLOVINA:
Háčkem č.4,5 uháčkujeme přízí Cotton Merino 92 řetízkových ok. Práci otočíme, do 4. řetízkového oka od háčku uháčkujeme 1 dlouhý sloupek (= 2 dlouhé sloupky), pak po 1 dlouhém sloupku do každého z následujících 3 řetízkových ok, *1 řetízkové oko vynecháme, po 1 dlouhém sloupku do každého z dalších 4 řetízkových ok*, *-* opakujeme celkem 17x = 73 dlouhých sloupků.
Pak začneme háčkovat krajkový vzor, takto (první řada je rubová): vzor A.1c nad prvními 7 dlouhými sloupky, vzor A.1b nad následujícími 60 dlouhými sloupky (= 20 sekvencí) a vzor A.1a nad posledními 6 dlouhými sloupky. Po dokončení celé sekvence vzoru A.1 (na výšku) opakujeme stále nad sebou poslední 2 řady. V tomto rozvržení pokračujeme až do výše asi 70 cm – končíme po poslední řadě vzoru dle schématu.
Pokračujeme takto: vzor A.2a, vzor A.2b – opakujeme celkem 5x, končíme vzorem A.2c. V tomto rozvržení vzoru pokračujeme až do chvíle, kdy dokončíme celou sekvenci vzoru A.2 (na výšku). Pak přízi odstřihneme, práci ukončíme a konec příze zapošijeme. První polovina měří asi 79 cm.

DRUHÁ POLOVINA:
Háčkujeme stejným způsobem do počáteční řady řetízkových ok, jen na druhou stranu. Pomocí 1 pevného oka připojíme přízi a začínáme 1. řadou ze schématu.

Schéma

= řetízkové oko
= 2 řetízková oka
= 3 řetízková oka
= 4 řetízková oka
= 6 řetízkových ok
= 7 řetízkových ok
= krátký sloupek do oka
= krátký sloupek do obloučku z řetízkových ok
= dlouhý sloupek do oka
= dlouhý sloupek kolem řetízkového oka/obloučku z řetízkových ok
= 2 SHÁČKOVANÉ DLOUHÉ SLOUPKY: do následujícího oka uháčkujeme dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme do téhož oka další dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku
= 2 SHÁČKOVANÉ 2x NAHOZENÉ DLOUHÉ SLOUPKY: kolem následujícího obloučku z řetízkových ok uháčkujeme 2x nahozený dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme do téhož oka další 2x nahozený dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku
= 3 DLOUHÉ SLOUPKY SHÁČKOVANÉ DOHROMADY: do následujícího oka uháčkujeme dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme stejným způsobem do následujícího oka další nedokončený dlouhý sloupek a poté do dalšího 3. dlouhý sloupek - při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 4 smyčkami na háčku
= 4 DLOUHÉ SLOUPKY SHÁČKOVANÉ DOHROMADY: do následujícího oka uháčkujeme dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej - před posledním protažením příze uháčkujeme stejným způsobem do každého z následujících 2 ok další 2 nedokončené dlouhé sloupky a poté do dalšího oka 4. dlouhý sloupek - při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 5 smyčkami na háčku
= 2x nahozený dlouhý sloupek do oka
= 3 řetízková oka, 1 pevné oko do prvního řetízkového oka
= tuto řadu už máme uháčkovanou - začínáme řadou následující!


Komentáře (2)

Birgitta Svaneblom 08.01.2018 - 14:40:

Hej. Den är läcker

Chrissie 04.01.2018 - 22:05:

Schöne Stola, tolle Borte!

Přidejte komentář k návodu DROPS 191-35

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět.

Vaši emailovou adresu nezveřejníme. Povinná pole jsou označena *.