DROPS / 189 / 30

Happy Sailor by DROPS Design

Pruhované námořnické papučky - balerínky háčkované z příze DROPS Paris. Velikost 35-43.

Tagy: papučky, pruhy,

DROPS design: model č. w-703
Skupina přízí C nebo A + A
----------------------------------------------------------
Velikost: 35/37 - 38/40 - 41/43
Délka chodidla: asi 22 - 24 - 27 cm
Materiál:
DROPS PARIS firmy Garnstudio (spadá do skupiny přízí C)
100-100-100 g, barva č. 48, petrol
100-100-100 g, barva č. 26, béžová
50-50-50 g, barva č. 41, kari

Použitou přízi můžete také nahradit některou ze seznamu:
"Náhradní příze (Skupina přízí C)" – viz link níže.

DROPS HÁČEK č.4 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o šířce 17 dlouhých sloupků = 10 cm na šířku.
----------------------------------------------------------

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Nejste si jistí, kterou zvolit velikost? Třeba by vám pomohla informace, že modelka na obrázku je vysoká asi 170 cm a nosí velikost S nebo M. Pokud chcete plést/háčkovat pulovr, kabátek, šaty nebo podobný kousek, najdete dole pod návodem nákres s jednotlivými mírami v cm.
Komentáře (3)

100% bavlna
od 35.00 Kč /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 40.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 35.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 175Kč. Více zde.
POUŽITÉ POSTUPY:

TIP - UJÍMÁNÍ:
1 dlouhý sloupek ujmeme tak, že následující 2 dlouhé sloupky sháčkujeme dohromady - takto:
do následujícího krátkého sloupku uháčkujeme 1 dlouhý sloupek, ale nedokončíme jej – před posledním protažením příze (= na háčku máme 2 smyčky) uháčkujeme do dalšího krátkého sloupku stejným způsobem další dlouhý sloupek a při jeho dokončování protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku.

INFO: 
První dlouhý sloupek v každé kruhové řadě/řadě dlouhých sloupků nahrazujeme 3 řetízkovými oky; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 3. řetízkového oka.
První krátký sloupek v každé kruhové řadě/řadě krátkých sloupků nahrazujeme 1 řetízkovým okem; kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. řetízkového oka. 

VZOR: 
2 kruhové řady/řady krátkých sloupků, 
1 kruhová řada/řada dlouhých sloupků.
Tyto 3 kruhové řady/řady stále opakujeme.

SLED PRUHŮ:
Barvy střídáme takto:
*2 kruhové řady/řady krátkých sloupků a 1 kruhová řada/řada dlouhých sloupků béžovou přízí,
2 kruhové řady/řady krátkých sloupků a 1 kruhová řada/řada dlouhých sloupků petrolovou přízí*, *-* opakujeme.
------------------------------------------------------

BALERÍNKA: 
Háčkujeme od špičky k patě.

Háčkem č.4 uháčkujeme petrolovou přízí 5 řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kroužku. Viz INFO!
1. KRUHOVÁ ŘADA: kolem kroužku z řetízkových ok uháčkujeme 12 dlouhých sloupků – začátek kruhové řady = střed chodidla.
2. KRUHOVÁ ŘADA: *1 dlouhý sloupek do 1. dlouhého sloupku, 2 dlouhé sloupky do dalšího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 18 dlouhých sloupků.
3. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 dlouhém sloupku do každého z prvních 2 dlouhých sloupků, 2 dlouhé sloupky do dalšího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 24 dlouhých sloupků.
4. KRUHOVÁ ŘADA: *po 1 krátkém sloupku do každého z prvních 3 dlouhých sloupků, 2 krátké sloupky do dalšího dlouhého sloupku*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady = 30 krátkých sloupků.
5. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku, ale SOUČASNĚ přidáme rovnoměrně 4-6-10 krátkých sloupků = 34-36-40 krátkých sloupků.
6. KRUHOVÁ ŘADA: po 1 dlouhém sloupku do každého krátkého sloupku.

Pokračujeme VZOREM, barvy střídáme dle SLEDU PRUHŮ – viz výše. Ve výši asi 10-11-13 cm – končíme po 2 kruhových řadách krátkých sloupků – přízi odstřihneme. Mezi prostřední 2 oka v kruhové řadě vložíme značku, tj. za 17-18-20 krátkých sloupků (= střed horní strany, nártu). Díl držíme otočený špičkou k sobě a odpočítáme si 4 oka nalevo od značky – zde začneme háčkovat z lícové strany dlouhými sloupky. Háčkujeme až po posledních 6 krátkých sloupků v kruhové řadě (celkem, tj. 3 oka na každé straně značky), práci otočíme = 28-30-34 dlouhých sloupků. Pokračujeme vzorem jako dosud – do 1. dlouhého sloupku uháčkujeme 1 pevné oko, pak háčkujeme krátké sloupky až po poslední 1 dlouhý sloupek v řadě, práci otočíme. Nyní háčkujeme v řadách nad zbylými 26-28-32 oky, a to až do celkové výše asi 21-23-26 cm – končíme tak, aby následující řada byla řada dlouhých sloupků. Následující řadu pak háčkujeme takto: po 1 dlouhém sloupku do každého z prvních 11-12-14 krátkých sloupků, následující 4 dlouhé sloupky sháčkujeme po 2 dohromady – viz TIP - UJÍMÁNÍ, pak háčkujeme po 1 dlouhém sloupku do každého z posledních 11-12-14 krátkých sloupků. Práci ukončíme. Papučku přeložíme napolovic a střed paty sešijeme. 

LEM:
Otvor balerínky obháčkujeme petrolovou přízí, takto:

Pokud jsou první pruhy po rozdělení dílu béžovou barvou, háčkujeme takto:
1. KRUHOVÁ ŘADA:
po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku na nártu, 1 krátký sloupek do rohu před prvním béžovým pruhem, *2 řetízková oka, béžový pruh přeskočíme, 1 krátký sloupek do místa, kde se stýkají následující 2 barevné pruhy, 2 krátké sloupky do petrolového pruhu, 1 krátký sloupek do místa, kde se stýkají následující 2 barevné pruhy*, *-* opakujeme až po poslední béžový pruh, 2 řetízková oka, béžový pruh přeskočíme, 1 krátký sloupek do rohu před krátkými sloupky na nártu, končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku.

Pokud jsou první pruhy po rozdělení dílu petrolovou barvou, háčkujeme takto:
1. KRUHOVÁ ŘADA:
po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku na nártu, 1 krátký sloupek do rohu, *2 krátké sloupky do petrolového pruhu, 1 krátký sloupek do místa, kde se stýkají následující 2 barevné pruhy, 2 řetízková oka, béžový pruh přeskočíme, 1 krátký sloupek do místa, kde se stýkají následující 2 barevné pruhy*, *-* opakujeme až po poslední petrolový pruh, 2 krátké sloupky do petrolového pruhu, 1 krátký sloupek do rohu před krátkými sloupky na nártu, končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku.

2. KRUHOVÁ ŘADA:
Po 1 krátkém sloupku do každého krátkého sloupku a po 2 krátkých sloupcích kolem každého obloučku z řetízkových ok. Kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. krátkého sloupku. Práci ukončíme.

Stejným způsobem uháčkujeme i druhou balerínku.

KROUCENÁ ŠŇŮRA:
Ustřihneme si 2 vlákna příze v barvě kari, každé dlouhé asi 2 metry.
Vlákna stáčíme pevně dohromady - jakmile se začnou samovolně kroutit, přeložíme je napolovic a necháme zkroutit znovu. Na každém konci uvážeme uzel. Šňůru provlečeme 1. kruhovou řadou petrolové barvy po celém obvodu otvoru a na patě zavážeme na uzel.

Susanne Pedersen 13.01.2019 - 11:32:

Kan man strikke strømper af Paris??

DROPS Design 16.01.2019 kl. 14:19:

Hei Susanne. Vi har ingen oppskrifter på strikkede tøfler i Paris, men du kan bruke oppskrifter for garn i gruppe C - da disse har samme strikkefasthet som Paris. Lag deg likevl en strikkeprøve så du er sikker på at srtikkefastheten blir overholdt. Du kan filtrere søket etter garngrupper slik at du kun får opp de oppskriftene med garn i gruppe C. Vær obs på at bomullsgarn ikke er like varmt som ull, og at garnet er noe stivere og tyngre. God fornøyelse

Sonia B. 21.05.2018 - 06:08:

Bonjour, dans INFO CROCHET = Remplacer la 1ère maille serrée au début de chaque tour/rang de mailles serrées par 1 maille en l'air et terminer le tour par 1 maille coulée dans la 3ème maille en l'air. Ne devrait-on pas plutôt terminer par une maille coulée dans la 1e maille en l'air (et non dans la 3e m.l.)? Merci.

DROPS Design 22.05.2018 kl. 09:01:

Bonjour Sonia B., si tout à fait, la correction a été faite, merci! Bon crochet!

Silje Todal Valdok 13.12.2017 - 00:56:

Håper virkelig disse kommer som oppskrift for disse er perfekte som sommergave til båtfolket

Přidejte komentář k návodu DROPS 189-30

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.